Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Namioty Emko

Kolejne apele o przyspieszenie rozprawy ws. OMT. Tym razem wnioskują radni i zarząd powiatu

Opublikowany: 2017-08-03 13:33 Autor: Magda Dzienisz

To kolejny list do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie przyspieszenia rozprawy dotyczącej skargi kasacyjnej ws. OMT. Tym razem apelują zarząd i radni powiatu kartuskiego. W swoim wniosku również podkreślają, jak ważna dla całego regionu jest ta trasa.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Nie ustają apele samorządowców, instytucji i przedsiębiorców do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wnioskodawcy proszą o jak najpilniejsze rozpatrzenie skargi kasacyjnej wniesionej przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska od wyroku WSA. Przypomnijmy, że decyzję środowiskową ws. budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta zaskarżyło pięć podmiotów, w tym m.in. gmina Kolbudy i sołtys Glincza Genowefa Zasada. WSA w Warszawie przyznał im rację, wniosek o kasację właśnie tego wyroku złożyła GDOŚ.

Do pism m.in. burmistrza Żukowa i Kaszubskiego Związku Pracodawców dołączył wniosek wysłany przez Radę i Zarząd Powiatu Kartuskiego.

Zarząd Powiatu Kartuskiego. fot. archiwum/M.Dz.

- Merytoryczne zakończenie przedmiotowego postępowania umożliwi kontynuowanie prac przygotowawczych w zakresie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Jest to inwestycja strategiczna dla naszego regionu i w sposób znaczący przyczyni się do przyspieszenia rozwoju gospodarczego i społecznego całego Pomorza. Ponadto droga ta, jest kluczowa dla rozwoju komunikacyjnego całej północnej Polski, a w szczególności gmin położonych w obrębie przebiegu tej trasy. (…) Zakończenie postępowania w tej sprawie jest fundamentalne dla rozpoczęcia procesu inwestycyjnego w zakresie budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta.- piszą starosta Janina Kwiecień i przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Woźniak.

Choć początkowo NSA wyznaczył termin rozprawy na drugi kwartał 2018 r., to w odpowiedzi na pismo burmistrza Żukowa, zdecydował się wyznaczyć termin w październiku tego roku. Wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej jeszcze w 2017 roku można spodziewać się wyników rozpoznania skargi kasacyjnej przez NSA.

Odpowiedź, którą otrzymał Burmistrz Gminy Żukowo. fot. źródło: http://zwiazekpracodawcow.pl

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [6]

 • 10 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szopka

  Przecież to jest tylko gra polityczna. Gdy sprawa przyspieszy, ktoś przypisze sobie sukces. Gdy sprawa nie przyspieszy, będą rzucane bezpodstawne "joby" na partię rządzącą, mimo że sądy są nadal domeną bandy postkomunistycznej (.Nowoczesnych POgromców ludzi uczciwych).

 • 7 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Apel o normalność w sądzie w sprawie MOT wysłany a teraz biegiem pod kartuski sąd protestować żeby było tak jak było:)

 • 4 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wybory

  Słabe przebicie mają nasi włodarze.

 • 8 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Gdzie były władze w 2013 r. kiedy jeździłem do wicepremiera w sprawie OMT i w 2015 r. dlaczego nie wspierali mojego pomysłu odblokowania Żukowa i wspólnych działań z Kartuzami?

 • 5 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rom.

  Tomasz ma rację!!! Gdzie wówczas były władze???

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do T. Dorniaka

  Wtedy wszyscy dbali o swój wizerunek.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo