Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy w powiecie kartuskim

Opublikowany: 2017-08-08 11:30 Autor: Magda Dzienisz

Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki, która realizowana będzie również w powiecie kartuskim. W tym roku w Kartuzach ruszy również siostrzany projekt paczki - Akademia Przyszłości, której celem jest pomoc uczniom z problemami w szkole. Te akcje nie będą mogły odbyć się bez wolontariuszy. Jeśli chcesz pomóc rodzinom i dzieciom, zgłoś swój udział i zapisz się do drużyny SuperW.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

W powiecie kartuskim w tym roku odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Jej ideą jest pomoc ubogim rodzinom, osobom starszym, samotnym, schorowanym. To im w okresie Świąt Bożego Narodzenia wręczane są specjalnie przygotowane paczki z niezbędnymi przedmiotami.

Szlachetna Paczka przeprowadzona zostanie w dwóch rejonach: Kartuzy i Sierakowice. Aby jednak wszystko mogło sprawnie działać, niezbędni są wolontariusze.

fot. nadesłane

- Szukamy SuperW – wolontariuszy, którzy dołączą do naszej szlachetnej rodziny i sprawią, że kogoś świat zmieni się na lepsze – zachęca Piotr Chistowski, lider rejonu Kartuzy.

Zadaniem wolontariuszy będzie m.in. dotarcie do wyjątkowych rodzin, które znalazły się w potrzebie. Osoba taka nauczy się „mądrze pomagać”, będzie miała również okazję sprawdzić się w różnych rolach, np. promocja, logistyka, zyska też możliwość uczestniczenia w szkoleniach rozwojowych.

Marsz Szlachetnej Paczki w Kartuzach. fot. archiwum/M. Dzienisz

Ponadto poszukiwane są również osoby, które będą chciały uczestniczyć w siostrzanym projekcie Paczki – Akademii Przyszłości. Polega on na pomocy uczniom, którzy mają problemy w szkole i często pochodzą z niezamożnych rodzin. Akcja ma na celu wydobycie potencjału z uczniów, naukę zaradności.

- Akademia Przyszłości ruszy w Kartuzach po raz pierwszy. W Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza działać będą tutorzy, którzy pomagać będą dzieciom budować pewność siebie i wspólnie znajdować będą ich mocne strony. Tutaj również szukamy ludzi chętnych do współtworzenia tego projektu – podkreśla Piotr Chistowski.

Aby zgłosić swoją chęć pomocy w przedsięwzięciach, należy wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wypełnić specjalny formularz.

W ubiegłym roku Szlachetna Paczka trafiła do 18 tys. 960 rodzin z całej Polski. W powiecie kartuskim udało się pomóc 46 rodzinom.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo