Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Bat

Trwają zbiórki na rzecz poszkodowanych w nawałnicach. Firma BAT przekaże 100 tys. zł

Opublikowany: 2017-08-16 12:05 Autor: Wojciech Drewka

Jeżeli chcecie pomóc osobom, które w jakikolwiek sposób ucierpiały w wyniku ostatnich nawałnic, możecie to zrobić nie ruszając się z domu. Fundusze na rzecz poszkodowanych zbierają organizacje charytatywne. W pomoc włączyła się już znana na Kaszubach firma BAT.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Fundusze na rzecz pomocy poszkodowanym w nawałnicach zbiera m.in. fundacja Caritas. Aby pomóc, wystarczy wysłać SMS z hasłem WICHURA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przesłać środki na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „WICHURA”. Szczegóły można znaleźć m.in. na stronie caritas.pl.

fot.W.Drewka

Pomoc organizuje też Polski Czerwony Krzyż. W akcję można się włączyć zostając wolontariuszem i fizycznie włączając się w akcję. Można również przekazać środki na konto organizacji na przykład za pośrednictwem portalu pomagam.zrzutka.pl

Pokaźną pomoc zaoferowali też właściciele znanej na Kaszubach firmy BAT, którzy przekażą na rzecz poszkodowanych 100 tys. zł. Firma BAT w komunikacie na ten temat pisze:

W weekend mocno ucierpiało kilka przepięknych kaszubskich miejscowości. Właściciele firmy BAT jeszcze w nocy z piątku na sobotę osobiście wydawali potrzebującym folie, plandeki itd. na budynki, a w poniedziałek zdecydowali, że firma przekaże co najmniej 100 000 złotych na pomoc poszkodowanym! Obecnie omawiają szczegóły z koordynatorami akcji z ramienia lokalnego samorządu z wójtem gminy Sierakowice, Tadeuszem Kobielą na czele i twierdzą, że nie jest to ich ostatnie słowo! Pomagamy i liczymy na to, iż każdy, kto może nie przejdzie obojętnie wobec skutków kataklizmu.

fot.BAT

Post z informacją o pomocy zaoferowanej przez firmę udostępniła na swoim oficjalnym profilu Karolina Korwin-Piotrowska, znana dziennikarka TVN Style i TVN Fabuła.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [48]

 • 21 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec Sierakowic

  Brawo BAT! Kolejne zakupy robię u Was!

 • 19 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mmm.

  wszystkie bogate firmy z gminy Sierakowice powinny wziąć przykład z firmy Bat i pomóc innym. Nie chcieli by być w takiej sytuacji jak Ci biedny ludzie bez dachów

 • 12 18 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

  Wasz rząd robi sobie foty na tle tragedii .
  Na innych stronach można przeczytać jaka jest pomoc rządu , 60 żołnierzy , którzy przyjechali po 3 dniach do regulacji rzeki , do tego lokalna społeczność musi ich dokarmiać .
  Ale reżimowa tv pokaże smutną brochę zatroskaną tragedią .

 • 8 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tok

  Jeszcze w sobotę rano pan Drelich ( komisarz pomorski) w wywiadzie w Radiu Gdańsk
  nie widział problemu." Są różne sytuacje ale w tym przypadku pomoc wojska jest nie uzasadniona"
  Z za dębowego biurka w Urzędzie Wojewódzkim wszystko wygląda inaczej.

 • 16 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ejs

  jestem elektrykiem, montowałem u ludzi agregaty. jeden z gospodarzy kupił w mrozach w cenrtym zaopatrzenia rolictwa. dołozyli z okazji wichury do normalnej ceny po kilkaset zlotych. wstyd!

 • 6 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @szymon

  Tak myślisz? Serio? Coś urodziło się w Twojej głowie i od razu musi to być prawdą? Łap za telefon i dzwoń na gminę sprawdzić!

 • 11 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ewka

  BAT - szacunek!

 • 29 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ejs

  Też to słyszałem. Agregaty które normalnie kosztują 1500zł sprzedawali w Mrozach po 2300. Żerowanie na ludzkiej tragedii... Obrzydliwe...

 • 21 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # miąskowski

  jak tak można?

 • 17 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gowidlino okolice

  Ktoś widocznie nie lubi firmy bat ze tak pisze. Mąż pojechał do Batu to byl tam sam właściciel jak i jego synowie nie pytajac o nic dał potrzebne materiały a wiem ze sam tez poniósł szkody. Brawo BAT

 • 7 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @szymon

  no i co z tego że przy okazji BAT się zareklamował jeśli dali kasę dla poszkodowanych. Pewnie im zazdrościsz kasy i dlatego tak piszesz

 • 15 5 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @zygmunt

  a co robia twoi kolesie z PO ? agitują po plażach czy może ośmiorniczki jedzą u Sowy ?
  a ty co robisz idioto ? ile drzew posprzatałeś ?

 • 7 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do co niektórych komentujących

  Nie macie wstydu, by bluzgać innych, dobrze, że pomagają, pomóź i ty, a nie pisz bzdur. Moze kiedyś ty, będziesz potrzebował pomocy i co wtedy powiesz....

 • 11 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Emilia

  Brawo. Postawa Prezesów do naśladowania! Dobrze, że w Sierakowicach mamy takie firmy.

 • 1 10 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xxx

  Jedna wielka reklama.
  Inni tez pomagają.

 • 1 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @ Zygmunt

  Sam musisz być ""idiotą"" , wypisując takie bzdury i obrażając innych.Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią Zygmunta...... 60 żołnierzy po 3 dniach i zatroskane miny zamiast pomocy. Pomagali jak zwykle zmęczeni do bólu strażacy z całego powiatu, i ludność cywilna .

 • 1 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ Zygmunt

  Bez komentarza . Masz kompletnie ""wyprany ""mózg

 • 12 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Xxx

  I dobrze że reklama! Niech inne firmy biorą przykład! Nie wstydźmy sie pokazywać pozytywnych odruchów społecznych! Brawo BAT!

 • 5 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dobre

  Sobie odpiszą od podatku... a dobre opinia zostanie... Inni firmy tez tak powinny...

 • 14 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stach

  O tym centrum rzaopatrzenia w Mrozach tez słyszałem...
  Wstydu nie maja

 • 10 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ferdek

  A może tak ribena by się dołożyła i jego tata

 • 8 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierakowice

  Faktycznie podnieśli cenę? Jak tak to wstyd naprawdę

 • 2 14 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # batt

  Tyle co mają to powinni dac przynajmiej 1000000 a to co dali do dla nich grosze maja takie przebitki w towarze

 • 18 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @batt

  Ale Ty masz malutko w główce. Jak ktoś nie da to źle a jak ktoś da to jeszcze gorzej. Właśnie przez takich jak Ty ludzie nie chcą pomagać bo wiedzą ze jedyne co dostaną w zamian to hejt. Żal mi Cię

 • 8 9 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Agent 007

  Szanuje Bat za taki gest ale po co pisać o tym na expresie ? Po to aby ludzie ich podziwiali? Zeby mówili ze to tacy dobrzy ludzie ? Bezsens , jak chcesz dać to daj anonimowo i sprawa załatwiona

 • 9 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 123

  Bat robi dużo dobrego w naszej gminie. Wspiera anonimowo wiele potrzebujących rodzin w naszej gminie. Ludzie nie mają pojęcia, ze to oni. Dobrze ze nagłośniono to ze pomogą poszkodowanym w nawałnicach. Może inne firmy tez się przyłączą by ofiarować jakąś pomoc. Brawo BAT!!!!

 • 6 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ania

  Bigusowie to dobrzy ludzie. Nigdy nie odmawiają pomocy potrzebującym ludziom.

 • 3 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lech

  Do Agent 007 zgadzam się z Tobą

 • 8 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Agent007

  Jesteś w błędzie. Warto mówić i pisać o dobroci bo ona jest zaraźliwa. Niech to da do myślenia innym firmą. Przecież handel żyje właśnie dzięki całej społeczności i dobrze że BAT potrafi się swoim klientom z okolic odwdzięczyć się za to że robią u nich zakupy. Ostatnio zostawiłem w Bacie w Kartuzach kilkadziesiąt złotych i cieszę się że niewielki ułamek z tej kwoty powędrował do potrzebujących.

 • 7 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Coś innego

  Ciągle na tym portalu czytam o wypadkach, kataklizmach, śmierciach, pijanych kierowcach i burzliwej polityce. Miło dla odmiany przeczytać coś takiego. Warto o tym pisać! Brawo BAT!

 • 17 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Agregat kupiony w Mrozach

  Był mi bardzo potrzebny więc bez zastanowienia kupiłem i widzę że przepłaciłem około 750zł. Moja noga w tym sklepie więcej nie postanie. Wypchajcie się tą kasą. Nie wstyd Wam? Jak można podczas takiej tragedii tak zwiększyć ceny? Ludzie ratowali dobytki całego życia a wyście to bezczelnie wykorzystali! Mam nadzieję że klienci Wam tego nie zapomną...

 • 11 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ewka

  Brawo Batmani, brawo Strażacy, brawo Elektrycy, ludzie mają wielkie serca! To są postawy godne naśladowania. Haters gonna hate, wiadomka! Skomentować pod pseudonimem... Też mi sztuka! Wszędzie zazdrość i zawiść, ale gdyby to Tobie była potrzebna pomoc, poplakalbys sie ze szczęścia, że nie jesteś sam! Nieśmiało przypominam, że zafundowali także ambulans i inne udogodnienia w kcm. To dzięki nim nie musiałam pędzić do szpitala z noworodkiem, żeby sprawdzić poziom bilirubiny. Zrobili naprawdę sporo dla Sierakowic i okolic i zasługują na te kilka słów uznania.

 • 3 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bond

  dziś nie warto się kłócić w obliczu takiej tragedii nie ważne czy bat taki czy sraki trzymajmy się razem przez trzy doby prawie bez przerwy pomagałem koledze który stracił dorobek zycia myślę ze każda pomoc się przyda dziękuje wszystkim za poświecenie

 • 8 11 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # CZR U Andrzeja

  Witam.
  Proszę pokazać mi na którym agregacie ceny zostały podwyższone? Agregaty posiadaliśmy już przed burza jak i były dostawy po burzy i stale były w jednakowych cenach. Porównując agregaty które sprzedawaliśmy porównujcie je do konkretnie tych samych bo jest różnica pomiędzy jedno fazowym oraz 3 fazowym, dodatkowo każdy agregat posiada AVR czyli stabilizator prądu co wyróżnia je od tańszych zamienników. Nie zawsze to co najtańsze spełni wasze oczekiwania. Polecam zastosowanie próby agregatu naszego na czajniku bezprzewodowym co pokaze wam ze agregaty nie maja zawyżone wielkości KW gdzie te najtańsze odrazu się gaszą.
  Pozdrawiam
  Miąskowski

 • 4 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # guru

  wpychajcie sie tymi agregatami, a taka ściemką to mozesz siebie Piotrusiu mydlić oczy tym dzieciakom co bajki opowiadasz na parkingu

 • 7 5 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Janusz

  Również kupiłem agregat w centrum zaopatrzenia późnym wieczorem w weekend, najdroższy jaki był na stanie, sprawdziłem po modelu i pojemności jakoś nie przepłaciłem pracuje niemal bez przerwy już kilka dni. Oczywiście można kupić tańsze (mój sąsiad był taki zarajany że kupił super tani z marketu ) po dobie pracy jechał z nim na reklamację która pewno będzie rozpatrzona jak już będzie prąd. Ludzie ogarnijcie się to że można kupić tanio nie znaczy że dobrze. Ja się cieszę że kupiłem od nich Ty też powinieneś bo przynajmniej nie masz problemów jak mój sąsiad. Jeśli chodzi o Bat to bardzo miło z ich strony jednak przypuszczam że takich firm będzie wiele więcej, ciekawe ile dorzuci Gmina Sierakowice i inni możni Gminy ciekawe czy to też upublicznią.

 • 11 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wiesiek

  Bat zawsze pomagał szacunek

 • 5 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lili

  BRAWO BAT KAŻDA OKAZANA POMOC ZASLUGUJE NA WIELKIE UZNANIE

 • 5 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do CZR

  Winny się broni , ludzie przepłacili i to sromotnie , nawet w niedziele i święta im to wciskał , na rynku też był byle by na nieszczęściu się wzbogacić , zobaczysz karma wraca jeszcze będziesz żałował tego żydowskiego posunięcia , a poza tym to są inne uczciwe firmy w Sierakowicach , Bat brawo .

 • 2 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Janki

  Jedni sprzedawali w nocy z piątku na sobotę plandeki i inne rzeczy aby pomóc poszkodowanym i chwała im za to, drudzy sprzedawali również ten sam towar i w tym samym czasie i są źli bo wyczuli interes. Bat ma ZAMIAR przekazać pieniądze bądź towar i już dziennikarz z TVN Style o tym pisze, o osobach i firmach które już pomogły nie wspomina. Jakie to życie jest niesprawiedliwe...

 • 2 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ludzie!

  ale to boli, co??? a co Ty zrobiłeś, żeby pomóc??? założę się, że 99% hejterów nie wyśle nawet sms'a za 2,5 zł. i nawet przez myśl im nie przejdzie, żeby ruszyć paluszkiem, pomóc samotnej wdowie, starszym ludziom. Ręce opadają!!!

 • 2 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo BAT !

  Firma BAT to jest firma , a gdzie Wrońscy, Grzenkowicze, Górscy i inni regionalni potentaci budowlani ?? Pewnie nie wypracowują biedaki zysku hehehe

 • 2 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Jeśli chcesz dac to daj to w ukryciu o tym BOG najlepiej wie a nie trąb wszędzie w różnych mediach

 • 1 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  Caritas diecezji Pelplińskiej zrobi zbiórkę, o ile pamiętam 27.08 po mszach. Zamiast wypisywać głupoty po prostu dołączcie się poprzez waszą pomoc finansową. Macie okazję być dobrymi. To Prawda że BAT coś tam sobie odpisze od podatków w ramach obowiązującego prawa, To prawda że stał się głośny, ale ludzie potrzebują pomocy i ona nadchodzi choćby z ich strony. Inne firmy śpią, zastanówcie się nad tym. BAT może coś dać komuś dzięki temu żę WY kupujecie u niego. Czy to do was dociera ? U innych też kupujecie i nic z tego nie wynika

 • 3 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Janki

  Oczywiście dobrze że pomaga, każda pomoc w takiej sytuacji jest potrzebna, jednak dużo innych Firm i zwykłych Kowalskich również pomaga (jak zawsze nawet przy mniejszych tragediach), jednak Bat jako jedyny przed udzieleniem pomocy pisze do gazety aby się tym pochwalić, bo dzięki temu chce budować swój autorytet i jak widać ludzie łapią się na takie zabiegi marketingowo/reklamowe. Ciągłe szkolenia z doskonalenia technik sprzedaży i umiejętne wciskanie ludziom kitu coś tam dają bo większość nabiera się na tą "bezinteresowność".

 • 4 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stonoga

  A ja tam myślę że dobrze że o pomocy przekazanej przez Bat jest tak głośno. Może przynajmniej innym okolicznym magnatom pały zmiękną i podzielą się zdeponowaną kaską z poszkodowanymi. A tak na marginesie wiem że o środkach przekazywanych przez Bat ludziom biednym, doświadczonym przez los słyszymy niewiele w porównaniu do skali niesionej pomocy.

 • 3 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wójtowa

  Skromnych ludzi, pomagających ludziom w gminie Sierakowice jest na szczęście więcej i chwała im za to.

 • 0 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Kulik z Kostrzyna nad Odrą

  Witam Państwa. Proszę o pomoc dla mojej Rodziny z Sośna ( kujawsko-pomorskie) poszkodowanej w nawałnicy? https://zrzutka.pl/odbudowa-gospodarstwa-po-nawalnicy

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo