Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
 Reklama Bat

Żukowo. 70 dzieci objętych Bonem Opiekuńczym. 200 zł także dla korzystających ze żłobków spoza gminy

Opublikowany: 2017-08-30 14:17 Autor: Magda Dzienisz

Uchwalone ponad pół roku temu w Żukowie świadczenie Bon Opiekuńczy zdaje egzamin. Do tej pory pomocą w kwocie 200 zł lub 100 zł objęto około 70 dzieci, które uczęszczają do żłobków lub klubów dziecięcych. Wkrótce świadczenie będą mogli otrzymać także rodzice, których pociechy korzystają z placówek spoza gminy Żukowo.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Bon opiekuńczy to świadczenie przysługujące rodzinom korzystającym z usług żłobka lub klubu dziecięcego zamieszkującym z dzieckiem na terenie gminy Żukowo. Do tej pory 100 zł lub 200 zł otrzymywali jednak ci rodzice, których pociechy korzystały tylko z placówek wpisanych do rejestru prowadzonego przez burmistrza gminy Żukowo. Teraz, dzięki nowej uchwale Rady Miejskiej, pieniądze trafią do tych rodzin, w których dzieci uczęszczają do placówek spoza gminy, np. w Trójmieście.

Zdjęcie ilustracyjne. fot. archiwum/W.D.

Do tej pory ze świadczenia korzysta około 70 dzieci. Jak podkreślał burmistrz Żukowa, Bon Opiekuńczy ma zachęcać także do meldowania się w gminie.

- Zdarza się, że rodzice mieszkający na terenie gminy pracują na przykład w Trójmieście i dzieci tam uczęszczają do żłobków lub klubów dziecięcych. Do tej pory nie mogli korzystać z naszego świadczenia, chociaż chcieli. Teraz, po zmianach, nieważne gdzie będzie znajdowała się placówka, ważne, że będzie to nasz mieszkaniec – mówił Wojciech Kankowski.

Oprócz wymogu zameldowania w gminie Żukowo, rodzice ubiegający się o świadczenie, muszą być zatrudnieni i czynnie wykonywać pracę zawodową. Istnieją jednak wyjątki, np. gdy jeden z rodziców lub oboje są ciężko chorzy lub niepełnosprawni, kontynuują naukę w trybie dziennym, odbywają staż. Świadczenie przysługuje na każde dziecko w wieku do lat 3.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [6]

 • 5 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To ładnie

  Żłobki są wogóle bardzo potrzebne.

 • 1 8 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pracodawca....

  jeszcze więcej im dajcie..z naszych pieniędzy i podatków!!!!!!...... ale pamiętajcie urzędnicy,że my was też utrzymujemy,,,jak u nas nikt nie będzie pracował bo będzie otrzymywał od państwa kasę to kto im i wam da na chleb........będziecie wtedy chodzić z buziami otwartymi....i jęczeć co myśmy zrobili.....

 • 5 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @pracodawca...

  Przecież ten pracownik pracuje na ciebie i twoją wypłate o co ci chodzi?? Te dotacje są dla rodziców którzy pracują m.in na ciebie a nie siedzą w domu.. Bardzo fajna inicjatywa, wreszcie coś dla osób pracujących:)

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @pracodawca

  Dobry pracodawca sam buduje żłobek i przedszkole dla swoich pracowników i jeszcze nic za to nie bierze.

 • 1 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do pracodawca

  gdyby nie pracownicy to bys gów..... mial pamietaj o tym mały człowieczku.

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @pracodawca

  Ten bon dostają tylko Ci co pracują i mieszkają w gminie Żukowo więc część ich podatku dochodowego dostaje gmina. Udział w tym podatku to najwięcej dochodów Żukowa. Myślę więc że to jest dobry układ dla wszystkich

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo