Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Namioty Emko
 Reklama Bat

Były i obecny wójt Chmielna nie spotkają się już w sądzie. Zbigniew Roszkowski wycofał pozew

Opublikowany: 2017-09-07 13:15 Autor: Wojciech Drewka

Po przegranym procesie o zwrot nienależnie pobranego ekwiwalentu urlopowego były wójt Chmielna Zbigniew Roszkowski wycofał pozew o zniesławienie skierowany wobec obecnego wójta Jerzego Grzegorzewskiego. To kończy całą sprawę.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Były i obecny wójt Chmielna mieli się spotkać w sądzie w październiku. Proces miał dotyczyć rzekomego zniesławienia, którego miał się dopuścić obecny szef chmieleńskiego samorządu, relacjonując radnym sprawę nienależnie pobranego ekwiwalentu urlopowego przez byłego wójta Zbigniewa Roszkowskiego.

Gmina Chmielno wystąpiła przeciwko niemu na drogę sądową domagając się zwrotu prawie 7 tys. zł. Chodziło o to, że były szef samorządu pobierał ekwiwalent urlopowy wypłacany na podstawie podpisanych list obecności w pracy, mimo, że faktycznie przebywał na urlopie za granicą.

fot.archiwum/W.Drewka

W czerwcu przed kartuskim sądem zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd nie miał żadnych wątpliwości i w całości uznał roszczenia gminy, nakazując Zbigniewowi Roszkowskiemu zwrócić prawie 7 tys. zł nienależnie pobranego ekwiwalentu urlopowego oraz zapłacić koszty procesowe. Pozwany nie odwołał się od tego wyroku. Zwrócił gminie całą sumę.

Zbigniew Roszkowski wycofał też swój pozew o zniesławienie. Odbędzie się jedynie posiedzenie sądu w przedmiocie umorzenia sprawy.

- Mój klient uznał, że nie będzie dyskutował z wyrokami sądu i skoro orzeczenie jest takie, a nie inne to je uszanuje i stąd jeszcze przed uprawomocnieniem się wyroku, zachował się honorowo i zapłacił gminie całą zasądzoną sumę – mówi mecenas Andrzej Bielewicz, adwokat Zbigniewa Roszkowskiego. – To rozstrzygnięcie sądu pierwszej instancji miało decydujący wpływ na jego decyzję o wycofaniu pozwu o zniesławienie. Pan Zbigniew Roszkowski uznał też, że mimo iż są przesłanki, by wypowiedzi, które padały pod jego adresem traktować jako obelżywe, postanowił wycofać swój pozew i tym samym zakończyć całą sprawę.

Wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski podkreśla, że z jego punktu widzenia sprawa została zakończona w momencie, gdy na konto gminy wpłynęły zasądzone w procesie pieniądze.

- To dobrze, że temat zostanie całkowicie zamknięty tym bardziej, że rozstrzygnięcie sądu było jednoznaczne – mówi Jerzy Grzegorzewski. – W moich wystąpieniach i wypowiedziach skierowanych do radnych nie padły żadne obraźliwe słowa. Po prostu poinformowałem o zaistniałej sytuacji i o tym jakie kroki jesteśmy zmuszeni podjąć, by odzyskać należne środki. Sąd przyznał nam rację, bo w grę wchodziły środki publiczne i mieliśmy obowiązek domagać się ich zwrotu.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [31]

 • 4 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dr.ewka

  proste: ciszej nad tą trumna

 • 16 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # greg43

  ..."zachował się honorowo i zapłacił gminie całą zasądzoną sumę" - to są jakieś żarty chyba. Pan były wójt powinien zostać za to ukarany ...

 • 22 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chmielanin

  Co za bezczelność ze strony p.Roszkowskiego. Skubał Gminę , oddał pieniądze dopiero po jednoznacznym wyroku sądu , a teraz mówi o jakimś ""honorowym zwrocie pieniędzy "" .

 • 8 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Poinformowany

  Spotkają się w sądzie , spotkają . To że Roszkowski po przegranej sprawie wycofał akt oskarżenia to nie znaczy że nie będzie musiał zapłacić kosztów sądowych. Może ta sprawa uzmysłowi p. Roszkowskiemu , że przestał być bezkarny

 • 8 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chmielanin

  Po prostu się wystraszył. Wie c ma za uszami.
  W Biedronce są w promocji PAMPERSY

 • 7 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 20 lat za pseudo urlopy to ile jest ??

  A ZA ILE oddał ?? Zamiast 150 tyś. to zwrócił 7 tyś ?? I wszystko się zgadza ??

 • 1 11 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Biedron

  Ja nie mogę , jacy ci kaszubi są mściwi.!

 • 6 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kostek

  pogodzil się z wyrokiem sądu choć od początku twierdził że to pomówienia i jest nie winny

 • 3 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Biedron

  A Ty co robisz na kaszubskim forum .........

 • 7 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pan R

  Nie odwoływał się ?????? Uzasadnienie wyroku było miażdżące dla p. R więc odwołanie nie miało zupełnie sensu. A że oddał zasądzone pieniądze ????/ komornik kosztował by go znacznie więcej .

 • 8 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Z Garcza

  Ruszku , co za wstyd , jeszcze opowiadasz o jakimś "" honorowym zwrocie "" zasądzonej kwoty .Kompromitujesz się całkowicie , bo honoru nie miałeś od dawna

 • 9 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Z Chmielna

  Bezczelność i cynizm Z . R przekroczyły wszelkie możliwe granice

 • 8 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pan x

  ruszk oddał tylko to co zabrał a gdzie kara???

 • 0 13 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Radny

  Brawo Zbigniew za rok startuj na wójta i zrób prześwietlenie gospodarności tego obecnego wójta ludzie się zdziwią

 • 7 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ radny

  Maniek to Ty????? Ale jesteś zabawny

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paweł b

  Cała ta gmina to porażka wszyscy robią problemy cwaniaki a najbardziej w tych wodociągach co za nieogary

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Paweł

  Uderz w stół to nożyce się odezwą . Trudno wymagać , żeby osoby które do tej pory nie płaciły uczciwie za wodę , a teraz muszą ....były zadowolone . Ale tu można podyskutować o nieuczciwości Z.R , a nie o uczciwym płaceniu za wodę .

 • 7 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Radny

  Maniek , nie musisz czekać ROK , żeby sprawdzić wszystkie inwestycje obecnego Wójta ......przecież możesz to sprawdzić w Urzędzie Gminy. A Twój Zbigniew musiał oddać zasądzone przez sąd pieniądze bo drożej kosztowało by rozliczenie z Komornikiem. O honorowym zwrocie można mówić , gdyby oddał pieniądze do Gminy po pierwszym wezwaniu do zapłaty i jeszcze przeprosił mieszkańców , że ich ""skubał"" , a nie po wyroku sądu.

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ma racje

  Co z szambem w borzestowie i zajezierze wczoraj zdechnąć szło że smrodu tak wylewali na pola czemu gmina nic z tym nie robi czy już oczyszczalnia nie nadąża wam to oko przyjaciele może to do ochrony środowiska trzeba dać znać wtedy wójt się zajmie sprawa

 • 2 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JUTA

  W Borzestowie nie trzeba nic wylewać na pola.TEN SMRÓD TO JEST CAŁY ROK Z OBORY,gdzie zwierzęta są trzymane w strasznych warunkach.O myciu i sprzątaniu nie ma mowy.

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do ma rację i JUTA

  Zgadzam się całkowicie . Tą sprawę należy zgłosić do Ochrony Środowiska i Towarzystwa Opieki nad zwierzętami .Oni najszybciej potrafią zlikwidować takie patologie i z nimi walczą.Trzeba im tylko zgłosić i podać miejsce które muszą skontrolować , miejscowość to za mało.Pomogą

 • 4 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sądy są teraz inne?

  Czy ZR sądził, że wygra tą sprawę? Może nie wziął pod uwagę tego, że za obecnej władzy krajowej nie ma przyzwolenia na wyroki, które są oderwane od rzeczywistości?

  I z tego powodu nadal trzeba wprowadzać zmiany w sądownictwie - aby te "ciemne czasy", jakie były dotychczas, już minęły bezpowrotnie.

  Proszę pamiętać, że przy poprzedniej kadencji PiS próbował walczyć z nieuczciwością (np. Sawicka), a po zmianie władzy karano tych, którzy tropili przekręciarzy...

 • 0 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # turysta

  Smród z obory mi nie przeszkadza ale wczoraj legalnie szambo na pola wylewali w biały dzień obora mi nie przeszkadza widziałem i wiedziałem o tym jak zacząłem budować więc żaden problem ale jak ten wójt z tym nie zrobi porządku to do sądu z nim

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @turysta

  Napisz pismo (nie donos) do Wójta Gminy Chmielno. Podpisz się, załącz zdjęcie jak możesz. Dostaniesz odpowiedź zgodnie z KPA do 30 dni od wpływu. Pewnie szybciej bo pojadą i sprawdzą, popytają.

 • 2 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ turysta

  Zgłoś sprawę na policję, jeśli masz powód, a nie próbuj wysługiwać się innymi.

 • 3 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # freddie

  "honorowy"?? Powinno być "złodziej oddał przywłaszczone mienie"

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pusia

  Roszko to bankrut moralny, i na nic zaklinanie rzeczywistości przez zauszników i włazidupców, jest skończony!!!!

 • 2 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Eliza

  Jak można być tak bezczelnym , cynicznym i bez honoru. Każdy normalny człowiek po takim wyroku sądu spalił by się za wstydu . A ten mówi jeszcze o honorowym zwrocie pieniędzy . Oczywiście nie musiał zwracać Gminie ......mógł komornikowi , i to z odsetkami i kosztami egzekucji komorniczej

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do p. Zbigniewa

  To może dlatego od 3 lat nie może pan znaleść pracy.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Agata

  Ciekawa jestem jakie jeszcze mroczne tajemnice kryje Ruszk i spółka??????????? Widać że te ""urlopy "" to tylko mała część radosnej i zarazem bezczelnej działalności .

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Poinformowany

  Oj spotkają się w Sądzie , spotkają . Już 3. 10. 2017

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo