Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Inspekcja Handlowa sprawdzała, czy sklepy nie zwiększały cen po nawałnicy

Opublikowany: 2017-09-12 13:12 Autor: Magda Dzienisz

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku po nawałnicy kontrolowali sklepy i obiekty hotelarskie na terenie poszkodowanych powiatów. Sprawdzali m.in. czy ceny nie są większe niż te, które obowiązywały przed wichurą. Kontrole przeprowadzono także w Sulęczynie, Gowidlinie, Puzdrowie, Sierakowicach.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Trzydzieści osiem placówek handlowych i obiektów hotelarskich na terenie powiatów chojnickiego, kościerskiego i kartuskiego objęto kontrolą w pierwszym tygodniu po nawałnicy. Takie kontrole odbyły się m.in. w Sulęczynie, Gowidlinie, Puzdrowie, Sierakowicach. Na polecenie Wojewody Pomorskiego, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej sprawdzali czy ceny artykułów spożywczych nie są wyższe w stosunku do cen, które obowiązywały przed nawałnicą oraz, czy w ofercie znajdują się towary przeterminowane. Sprawdzano także, czy zaopatrzenie odbywało się na bieżąco. Nieprawidłowości nie stwierdzono.

Zdjęcie ilustracyjne. fot.archiwum/W.Drewka

- W nielicznych placówkach, gdzie nie było prądu, a właściciele sklepów nie posiadali agregatów prądotwórczych, zrezygnowano z handlu wędlinami i mięsem – informuje Inspekcja Handlowa w Gdańsku.

Kontrole „prewencyjne” przeprowadzono też w drugim tygodniu po nawałnicy. Wówczas skontrolowano dwadzieścia cztery obiekty na terenie powiatu bytowskiego, gmin Czersk, Lipusz i Sierakowice.

- Sprawdzano m.in. terminy przydatności towarów do spożycia, daty minimalnej trwałości i rzetelności obsługi – podaje Inspekcja Handlowa.

Na terenie gminy Sierakowice takie kontrole odbyły się w trzech obiektach. Okazało się, że wszystko odbywało się tutaj prawidłowo. W przypadku innych miejscowości nieprawidłowości stwierdzono w kilkunastu sklepach z artykułami spożywczymi – w ofercie znalazła się żywność z przekroczonym terminem do spożycia, stosowano wagi z nieaktualnymi cechami legalizacji. Nałożono 9 mandatów na łączną kwotę 900 zł. W pozostałych przypadkach zastosowano pouczenie.

Inspekcja Handlowa sprawdzała także, czy ceny za materiały budowlane nie zostały podwyższone w stosunku do okresu przed nawałnicą. Wystosowano 4 zawiadomienia do właścicieli sklepów i składów budowlanych o zamiarze wszczęcia kontroli. Jak się dowiedzieliśmy, takie kontrole nie odbędą się w powiecie kartuskim. Inspektorzy sprawdzą sklepy budowlane w powiatach kościerskim i chojnickim.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [12]

 • 9 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gggg

  Słabe te kontrole. Chyba niczego nie chciały znaleźć. Bo w Kartuzach i Sierakowicach przeterminowana żywność jest ciągle sprzedawana. Kontrolerzy do rzetelnej pracy!!!!

 • 14 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan K-zy

  A jak się nazywał ten słynny sklep rolniczy, który podniósł ceny agregatów zaraz po nawałnicy???
  Z 1500 na 2400 o ile dobrze pamiętam.

 • 8 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jan

  Taki w Mrozach

 • 5 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jan K-zy

  nie podniósł cen, tylko zakończyła się promocja.

 • 4 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  Kontrolle jak w PRL, bylo malo a spekulanci robili kase. A w Sierakowicach, czego sie gdzie indziej nie sprzedalo to do rodzinnych sklepikow sie sprowadza i nawet przeterminowane albo krotko przed sie sprzedaje, nieraz taniej i wsiowi mowia, ze tutaj jest taniej. U chinczyka jest tez taniej, widac to jak w Sierakowicach sie ubieraja.

 • 6 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 500+

  Ma największy wpływ na wzrost cen, ale to nikomu chyba nie przeszkadza.

 • 5 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @500+

  przeszkadza tym bezdzietnym , niestety rozdawnictwo PISu powoduje że tylko dzieciorobom żyje się dobrze

 • 3 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ @500+

  ciebie tez zrobili dziecioroby, wiec chore twoje gadanie.

  głupia teraz moda, 30 latki zamiast dzici wola miec psa, kota, tylko, ze jak beda starzy to pies/kot ich do lekarza nie zawiezie.

  krotkowzrocznosc, nowa moda.

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Agregaty z Mrozów

  A czy byli w Mrozach na kontroli agregatów ? Kup 1 w cenie dwoch :)

 • 4 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @ 500 plus

  Już niedługo , bo ceny rosną razem z rozdawnictwem 500 plus.Pieniądze się skończą a dzieci do wykarmienia pozostaną . Ale będziemy "" szczęśliwą "" wyspą , samotną w Europie , zacofaną ale dumną . Na wzór Turcji czy Egiptu

 • 5 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@ 500 plus

  Głupia ta Twoja propaganda , sam w to chyba nie wierzysz . Mam 30 lat i tak jak większość moich rówieśników 2 dzieci i psa . I to mi wystarczy , bo chcę się rozwijać intelektualnie , pracować , wykształcić dzieci i pokazać im inny świat , a nie tylko Sierakowice i okolice

 • 5 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  @ @500+

  Kto to sie tam ukrywa pod tym nickiem? madry co masz przeciw kotom i psom, oni pozostana wierni, przynajmniej pies. Ty chcesz swoje dzieci przywiazac do tej dziury jakie sa Sierakowice, zeby pozniej mogli z toba do lekarza jezdzic, bo pies tego nie zrobi. Jak sie ma dzieci daje sie im wolnosc, zeby mogly sie rozwiajac i pojsc jako dorosly w swiat a nie stary stoi i lamentuje, ty pojdziesz prec a kto mnie do lekarz zawiezi. Chcesz im wmowic poczucie winy ze poszli, dzieci nie sa twoja wlasnoscia, one maja swoje zycie i role do spelnienia, jezeli ktos tego nie rozumie, powinnien od razu przytylic tylko psa.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo