Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Nowy rok szkolny po reformie oświaty. W Sierakowicach stawiają na integrację uczniów

Opublikowany: 2017-09-04 13:06 Autor: Wojciech Drewka

W zupełnie nowej rzeczywistości rozpoczyna się nowy rok szkolny - to skutki reformy oświaty. W Sierakowicach rozpoczęła dziś działalność Szkoła Podstawowa nr 2, która mieści się w budynku gimnazjum. - Poprosiłem dziś gimnazjalistów, by zaopiekowali się młodszymi kolegami - mówił dyrektor szkoły Krzysztof Andryskowski.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Sierakowice – Gimnazjum i Szkoła Podstawowa nr 2

W związku z reformą oświaty sierakowickie gimnazjum przekształcone zostało w Szkołę Podstawową nr 2. W tym roku naukę rozpoczynają więc razem uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych oraz uczniowie podstawówki, w tym klas „0”. Przystosowanie szkoły do potrzeb młodszych uczniów wymagało wymiany wielu sprzętów. Dla najmłodszych wydzielono też część szkoły. Ale jak mówi dyrektor szkoły Krzysztof Andryskowski, placówka stawia na integrację uczniów, więc nie ma mowy o całkowitym oddzieleniu gimnazjalistów od uczniów szkoły podstawowej.

- Chcemy pójść trochę w drugą stronę, wbrew stereotypom i dlatego będziemy próbowali asymilować starszych z młodszymi, a nie ich oddzielać – podkreśla Krzysztof Andryskowski. – Będziemy próbowali doprowadzić do tego, by starsi przejęli w pewnym sensie opiekę nad młodszymi kolegami. Prosiłem ich zresztą o to podczas uroczystości. Obawy oczywiście zawsze są, ale od tego tutaj jesteśmy, by próbować sobie z nimi radzić, by przełamywać pewne stereotypy. Takie rozwiązanie wydaje nam się dobrym pomysłem, lepszym niż tworzenie sztucznych podziałów.

Sierakowickie Gimnazjum i Szkoła Podstawowa nr 2 stawiają na współpracę z rodzicami. Podczas oficjalnego apelu kilkakrotnie podkreślano, że szkoła liczy na zaangażowanie rodziców.

- Z rodzicami spotykaliśmy się wielokrotnie, wyjaśnialiśmy wszelkie wątpliwości, zbieraliśmy sygnały i prosiliśmy, by rodzice przychodzili do szkoły, by przekazywali nam wszelkie swoje spostrzeżenia czy uwagi – mówi Krzysztof Andryskowski.

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

Zespół Szkół w Tuchlinie

Społeczność Zespołu Szkół w Tuchlinie (gm. Sierakowice) świętowała dziś nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale i otwarcie nowej sali gimnastycznej. Powstał nowy obiekt sportowy z trybunami i zapleczem socjalno-sanitarnym, a także lokalem przedszkolnym i dwiema salami dydaktycznymi.

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

W sierakowickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego, w której wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oraz szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat kartuski.

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [13]

 • 12 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ted

  Najlepsze jest zdjęcie z tablicą na swoją cześć

 • 9 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .........

  Ciekawe ile piłek za tą tablice można kupić

 • 10 4 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Starej daty

  Oglądam dzisiaj zdjęcia z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w różnych szkołach, ale nie bez powodu. Czy dziewczyny , które są w poczcie sztandarowym nie mają przypadkiem za krótkich spodniczek ? Jakiś szacunek powinien być !!! Ale wszystkich przebiło jedno z liceów w Gdańsku, musiałam się przyjrzeć czy dziewczyny w ogóle mają spódniczki.
  Jedna z uczennic gołe ramiona, jak na plażę.
  Apel do dyrektorow, może by tak zaostrzyć kryteria co do ubioru. !!! polecam przemyśleć.
  Bo ubiór także świadczy o szkole.

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do starej daty

  jeszcze krótszą ma co stoi plecami

 • 4 3 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # W Sierakowicach stawiają na integrację

  uczniów .
  Redaktorze Drewka, czas się zastanowić nad swoim postępowaniwm, z Panem jest coś, nie tak,
  o czym wszyscy wiedzą.

 • 3 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lol

  Moim zdaniem strój mało odpowiedni. Zbyt krótkie "spódniczki" typowe miniówy i podkrępane rękawy asysty. Słabo to wygląda

 • 3 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lol

  A w Kartuzach czy Żukowie na co stawiają? może na podział środowisk uczniowskich a może na integrację nauczycieli z gimnazjów i podstawówek? Dziwny tytuł rzeczywiście.

 • 3 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ola

  Mówicie ze dyrektorzy powinni zwrócić uwagę na krótkie spódnice, ale to oni najpierw powinni zadbać o swój strój. jako matka byłam na zakończeniu i rozpoczęciu roku szkolnego i w co ubrała się jedna z dyrektorek szkoły z gminy Sierakowice to po prostu wstyd, żeby się gacie świeciły, gdzie przyzwoitość. i tak się wychowuje młode pokolenia. widać że nie wszyscy wiedzą jak powinien wyglądać przyzwoity strój nauczyciela a tym bardziej dyrektora. Żebyśmy my rodzice wstydzili się za nauczycieli do czego to podobne.

 • 2 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # W szkołach mundurki nieaktualne już

  ale po szkole wszystkie dziewczyny umundurowują się w dżinsy z dziurami na kolanach wielkości talerza. Jeśli to ma charakter tak masowy, to znaczy że to jest rodzaj munduru, JO ?

 • 13 6 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bk z Was

  Tablica w Tuchlinie genialna. Brakuje tylko jeszcze: wyżej wymienionych namaścił w roku pańskim król bul bronisław szogun komorowski. Genialny pomysł ten pomnik. Jesteście zaje..... !!!!

 • 5 8 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # poprzedniku

  Podano rok 2017, czyli chyba mega marionetka maliniak strachliwy. Siedzisz w naftalinie !!

 • 4 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Uuuuuuuuu

  Dyrektor gimnazjum sierakowic za integracja ????? Haha. Wstyd i siara !!!!! Przeciez pis wszystko zle robi a teraz nagle integracja...?????

 • 4 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mama

  kiedys dyrektor chcial integrowac sie tylko z po wskimi elitami a teraz nagle o uczniach se przypomniał.... wstyd !!!! wszystko w tej szkole zamiatane pod dywan !!!!!!!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo