Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Termomodernizację SOSW w Żukowie wykona firma z Kościerzyny. Dziś podpisano umowę

Opublikowany: 2017-10-05 10:27 Autor: Magda Dzienisz

Firma Majkowski-Bau z Kościerzyny wygrała przetarg na termomodernizację budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie oferując kwotę blisko 1,5 mln zł. Dziś w Starostwie Powiatowym podpisano umowę z wykonawcą.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

- To kolejna umowa, jaką powiat kartuski podpisuje w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Kartuskiego”. W ramach tego projektu podpisaliśmy już umowy na termomodernizację Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie, Filii DPS w Sulęczynie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach. Czwarty budynek to Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żukowie – mówiła Janina Kwiecień, starosta kartuski.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma Majkowski-Bau z Kościerzyny, która zrealizuje przedsięwzięcie w cenie 1 475 262,00 zł brutto. Druga oferta, która wpłynęła wyceniona została na wartość 1 696 540,00 zł.Rozpoczęcie zadania nastąpi w ciągu 7 dni od podpisania umowy, zaś zakończenie – 30 czerwca 2018 r.

fot. Magda Dzienisz

Jak poinformowała Janina Kwiecień, projekt został opracowany na podstawie audytów energetycznych, które zostały sporządzone dla każdego z budynków. Opracowana dokumentacja wykazała niską efektywność energetyczną i potrzebę przeprowadzenia pilnych prac termomodernizacyjnych. Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej systemów budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu.

- W ramach inwestycji docieplonych zostanie 1720 m2 ścian budynku, wykonana zostania elewacja w celu zmniejszenia strat ciepła. Usprawniony zostanie system wentylacji, polegający na montażu nawiewników higrosterowanych i zmodernizowany system grzewczy poprzez zamontowanie trzech gazowych absorpcyjnych pomp ciepła wraz z montażem informatycznego systemu sterowania – wymieniała Janina Kwiecień.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Wartość całego projektu obejmuje kwotę 3 006 857,84 zł, w ramach której dofinansowanie z budżetu środków europejskich stanowi 2 174 395,65 zł. Okres realizacji projektu przewidziany jest do końca listopada 2018 roku.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 2 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zibi

  a kto bedzie inspektorem nadzoru jeżeli już podajecie taką informację to do końca w Chmielnie przy przedszkolu m.in. z tego powodu powstał kłopot

 • 0 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rychło wczas

  Zdążycie przed mrozem czy standard

 • 2 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Pani Starosty

  Wygląda Pani pięknie! Brawo!!! Gratuluję. Mieszkanka powiatu:)

 • 0 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sąsiad

  a gdzie szkolny?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo