Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Sierakowice. Ogłoszono konkurs na dyrektora GOK

Opublikowany: 2017-10-04 15:35 Autor: Wojciech Drewka

Do końca października do sierakowickiego Urzędu Gminy mogą składać dokumenty osoby chcące ubiegać się o stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach. Wnioski mają zostać rozpatrzone w połowie listopada.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Gmina Sierakowice ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Irena Kulwikowska, dotychczasowa wieloletnia szefowa placówki odchodzi na emeryturę.

- Rzeczywiście podjęłam decyzję o przejściu na emeryturę z dniem 31 grudnia, stąd ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora GOK – mówi Irena Kulwikowska. – Już teraz dziękuję wszystkim osobom, firmom, organizacjom za wieloletnią współpracę. Jeżeli zaś chodzi o moje plany na czas emerytury, to w pierwszej kolejności chciałabym nieco odpocząć, zająć się ogrodem. Ale ponieważ współpracowałam z wieloma Kołami Gospodyń Wiejskich, to na pewno tę działalność będę kontynuować.

fot.źródło:CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Osoby chcące ubiegać się o stanowisko szefa sierakowickiego Gminnego Ośrodka Kultury, powinny mieć wykształcenie wyższe i co najmniej dwuletni staż na stanowisku kierowniczym lub doświadczenie w kierowaniu organizacją pozarządową, której celem statutowym jest upowszechnianie kultury. Wymagana jest również znajomość języka obcego, przepisów administracyjnych oraz specyfiki kulturalno-społecznej gminy Sierakowice.

Do dokumentacji kandydaci powinni dołączyć również opracowanie koncepcji programowej sierakowickiego GOK, propozycje zajęć warsztatowych, które mogłyby zostać dobrze przyjęte przez lokalną społeczność, a także określenie formy współpracy placówki ze szkołami i organizacjami pozarządowymi.

Dokumenty wraz z załącznikami należy składać do 31 października w Urzędzie Gminy Sierakowice. Szczegóły konkursu dostępne są zaś na stronie sierakowice.pl.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [25]

 • 5 6 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xcv

  w końcu, może teraz jakaś młodsza osoba wprowadzi jakieś życie do sierakowic

 • 6 7 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cxz

  Mam nadzieję że osoba spod "xcv" nie porwie się na kandydowanie na tak odpowiedzialne stanowisko, bo kultura w Sierakowicach by upadła! Człowieku - jak nie masz nic sensownego do napisania to po prostu zostaw dla siebie swoje "inteligentne" przemyślenia.
  Ja osobiście będę tęsknić za Panią Ireną - jej wielkie serce oraz ogromne zaangażowanie w swoją pracę pozwoliły rzeszy młodych ludzi na rozwijanie swoich pasji oraz odpowiednie wykorzystanie swoich talentów! Wielki uklon w jej strone! Czas na zasłużony odpoczynek :)

 • 5 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wielkie brawa

  dla Ireny Kulwikowskiej.

 • 7 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wymagania

  dlaczego potrzebne są aż tak wygórowane wymagania? W czym nowa osoba ma być lepsza od p.Kulwikowskiej? Coś tu nie gra.

 • 6 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Gratuluję wieloletniej pracy, życzliwości i pomocy przy moim teledysku "Tu na Kaszubach".

 • 6 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gość

  Do wymagania : to są Sierakowice konkurs jest już rozstrzygnięty i wymagania są ustawione już pod kontretną osobę... Pić na wodę

 • 7 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Cxz

  Jak wielu będzie tęskniących, widać po frekfencji na ostatnch imprezach organizowanych przez GOK.

 • 5 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  Weź pod uwagę że to nie organizatorzy odpowiadają za brak frekwencji na imprezach, tylko między innymi tacy hejterzy, którzy przez swoje bezzasadne opinie zniechęcają lokalna społeczność, która (niestety) daje się zmanipulować tym komentarzom :)

 • 6 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xcv

  taaaakie atrakcje organizatorzy zapewniaja, ze tyyyyle ludzi na to przychodzi.

  wlasnie dlatego, zycze kulwikowskiej spokojnej emerytury, czas najwyzszy

 • 4 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Zespół MASSUANA grał kilkanaście razy w Sierakowicach. 3 lata temu podczas najbardziej udanej Nocy Świętojańskiej.

 • 0 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gminny statystyk

  8 700 brutto to chyba niezbyt atrakcyjne warunki płacowe.

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmm

  a dodatki, nagrody, urlopy, trzynastki, jubileusze...to nie jest wcale tak mało.
  Na pewno znajdą się chętni.

 • 6 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # to tylko ja

  "co najmniej dwuletni staż na stanowisku kierowniczym lub doświadczenie w kierowaniu organizacją pozarządową, której celem statutowym jest upowszechnianie kultury."

  " Wymagana jest również znajomość (...) specyfiki kulturalno-społecznej gminy Sierakowice."

  Czy tylko mi to brzmi jak ustawka?

 • 5 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Konkurs

  Sprawą oczywistą jest że konkurs wygra osoba pracująca w GOK. Zapewne jakaś pani, pan kierownik.

 • 13 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @konkurs

  Radzę poznać struktury GOK-u w Sierakowicach. Nikt z wewnątrz GOK-u, nie przystąpi do konkursu.

  Co do frekwencji na imprezach. Nie jest winą P. Ireny, że nasze społeczeństwo głupieje jeżeli chodzi o kulturę. Oczekując tylko i wyłącznie skocznej i disco-polowej muzyki uważam, że zatracimy się w swojej powierzchniowości "kulturalnej".

  Przypominając, dewizę GOK-ów, jak i sztandarowy punkt w statutach: "Po pierwsze wychowywać".
  Czego tak naprawdę oczekujecie ? Dużej frekwencji ? Muzyki disco-polo ? Czy imprez uwrażliwiających ?. Bo te trzy punkty się wykluczają.
  Kultura to poszerzanie horyzontów o wszystkie dziedziny i rodzaje, a nie gust tylko mój i ewentualnie mojej żony.

  P. Irena, była, jest i będzie świetnym Dyrektorem i nie wyobrażam sobie nikogo innego na tym stanowisku.

 • 4 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xcv

  Ale te wszystkie puste imprezy to były za publiczne pieniądze. Więc skoro nie było na nich frekwencji. To dla kogo one były organizowane?? Dla czyjego gustu??
  Skoro ludzie chcą czegoś innego to chyba logiczne że im się to dostarcza. A nie robi imprez publicznych dla garstki osób z UG i GOK

 • 2 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @konkurs

  Skąd już wiesz, że Pani Irena będzie świetnym Dyrektorem?
  Wróżbita jakiś czy co?

 • 4 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pan

  GOK powinni rozwiązać tak jak w Stężycy i od razu będą lepsze imprezy a tak Czerepak wstawi swojego człowieka i dalej będzie dno W Sierakowicach jak zawszę są układy

 • 8 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do do @konkurs

  Jeżeli potrafimy czytać ze zrozumieniem, a tak uczyli nas w szkole, to można zauważyć bardzo ciekawą rzecz. Mianowicie, P. Irena ustępuje z dniem 31 grudnia, więc nie, nie jestem wróżbitą tylko po prostu czytam ze zrozumieniem :)

  @Xcv, idą Twoim tokiem myślenia, dlaczego nie ma podwyżek dla służby zdrowia ? "Skoro ludzie chcą czegoś, to się im to daje" :). Mówię o kulturze, jako tworze który nigdy nie dogodzi wszystkim. Ale dalej będę obrońcą tezy że warto poszerzać swoje horyzonty, poza punkt swojego widzenia.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @konkurs

  Skąd przekonanie że nikt z GOKu nie przystąpi do konkursu?

 • 2 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 666

  dlaczego Massuana, ktory sam siebie porownal do Kopernika i Einsteina, koniecznie MUSI wypowiadac sie ekspercko na KAZDY temat?

  @Massuana : chlopie, rob jedna rzecz, a porzadnie. Bo dzisiaj to uzdrawiasz z raka ktory "nie jest choroba", jestes "politykiem", oraz "muzykiem", a nadto : eztnografem, etnologiem, kulturoznawca, cinkciarzem, wrozbita Maciejem z Polsatu, mlotkowym z fabryki szalu, logopeda, ekonomista, ekologiem, zielonym, czarnym a nawet czerwonym i wszystko to - na raz.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JA!

  Ja by chciał kandidować ale jedyne czym ja kerował w rzyciu to treker! ;)

 • 2 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Białka

  Osoba na dyrektora powinna być przede wszystkim mądrym człowiekiem, takim co to nie gardzi wiedzą pracownika, nie poniża, szanuje zespół, umie wykorzystać potencjał pracowniczy, chwali, nagradza i również wymaga. Rozwój instytucji głównie zależy od wydajności ludzi a nie jednego człowieka na wysokim stołku. Każdy człowiek ma wrodzone predyspozycje, warto zwrócić na nie uwagę. Do rządzenia też trzeba je mieć. Papierki uczelniane to za mało jak na KULTURĘ! Język obcy owszem czemu nie, zwłaszcza kaszubski ale też łatwość językowa, kreatywność, chęć poznawania ludzi i służenia Im. Wtedy rodzą się pomysły, projekty, przyjaciele- sponsorzy ... i się dzieje !!!

 • 2 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jo prawda

  Pani Irena wporządku babka za te wszystkie lata pracy wielki pokłon. Nie czytam komentarzy bo szkoda czasu. Nie zmieni nikt mentalności ludzi którzy tylko czekają na wielkie gwiazdy które to nieraz nie mają nic wspólnego z szerzej rozumianą kulturą.. Nawet gdyby zagrał sam szatan to i tak byłby komentarz , że jak znowu nie wyszło bo pogoda bo coś bo to sierakowice bo to ciągłe narzekanie.. bo gok przestarzały bo gmina skąpa.. co kultura ma wspólnego z mniej lub bardziej znanymi gwiazdkami sceny które to wystąpià dla mniej lub bardziej pijanego tłumu.. dla kaszub P.Irena jak dla mnie zrobiła dużo, patrząc przez pryzmat jej wieloletniej pracy w goku nie znajdzie się nikt kto dla kaszub będzie tak oddany.. nie chcę się z nikim kłócić ani nikogo negować bo nie o to chodzi.. pozdrawiam wszystkich wszechwiedzących i mądrych z sierakowic jak wiedzą jak sie robi dobre zmiany niech spróbują sił w konkursie na kierownika goku.. wtedy niech piszą.. niech mówią.. niech so ima belno wiedze:)

 • 3 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieczyslaw

  Juz gok obstawiaja SAMI SWOI. Ta Gmina to ewenement na skale Kraju....niestety

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo