Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Bat

Żukowo. Od soboty zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarza

Opublikowany: 2017-10-27 14:32 Autor: nadesłane

Od soboty 28 października do 1 listopada w rejonie cmentarza w Żukowie nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Zostały wprowadzone w związku ze wzmożonym ruchem pojazdów w okresie dnia Wszystkich Świętych.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. 3 Maja od skrzyżowania z drogą na Otomino do piekarni GS-Żukowo.

fot. UG Żukowo

Dodatkowo, w celu wyeliminowania parkowania pojazdów w miejscach do tego niewyznaczonych, w okresie od 28.10.2017 r. do 01.11.2017 r. wprowadzono obustronny zakaz parkowania na odcinku od rzeki Raduni do drogi krajowej nr 20 – ul. Gdańskiej. Obie zmiany przedstawiono na schemacie oznakowania.

W związku z dużymi potrzebami parkingowymi na czas 28.10-01.11.2017 r. dla odwiedzających cmentarz dostępne będą trzy parkingi w obrębie Urzędu Gminy, nowo wybudowany parking kościelny- wjazd od ul. Kościerskiej, parking wzdłuż rzeki Raduni – na wysokości cmentarza oraz dopuszczone będzie parkowanie wzdłuż krawędzi jezdni na długości ul. 3 Maja, na którym obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy.

fot. UG Żukowo

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała od godziny 24:00 – 28.10.2017r. (sobota) do godziny 23:59 – 1.11.2017r. (środa).

(nadesłane: UG Żukowo)

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [8]

 • 3 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jurik

  Panie Dorniak... Czekam. O czym Pan pisał i co proponował.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # best

  Pewnie i tak ludzie będą na pamięć jeździć jak w zeszłym roku

 • 3 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obwodnica Żukowa

  Kiedy obwodnica Żukowa jakoś Kartuzy mają na to kasę a gmina Żukowo jest większa od Kartuz. A burmistrz buduje dom czytelnika. No i kasy nie ma

 • 3 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ulica Pod Otomino

  Co to wogóle jest ten skręt w kierunku Kościerskiej??? Ten krawężnik krzywy, dziury, brak lustra drogowego brak widoczności z każdej strony, kto tam ma pierszeństwo.Tragedia!!! Nikt tego nie widzi? Policja? Referat Komunalny? Burmistrz tamtędy nie jeździ? Wstyd!!! A ruch jest w tym miejscu coraz większy.

 • 1 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Ulica Pod Otomino

  Proponuję jeszcze raz udać się na kurs prawa jazdy, może wtedy nie będzie wątpliwości kto na prawidłowo oznakowanym skrzyżowaniu na pierwszeństwo. Widoczność jest tam wystarczająco dobra, chyba że ktoś chce sforsować to skrzyżowanie z dużą szybkością. Ten krawężnik istotnie należałoby poprawić, tyle tylko że większość kierowców radzi sobie z tym, a niektórym tylko się wydaje że posiedli zdolność prowadzenia samochodu. Dla takich „kierowców" każda trochę trudniejsza sytuacja to „Tragedia !!!"

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  Znaki są zasłonięte przez gałęzie. Ja nie mam tam problemu, ale przeraża mnie czasem, to co wyrabiają tam inni. Ponadto komfort jazdy i bezpieczeństwo mile widziane. Na tym krawężniku można mieć problem, gdy inny kierowca ścina zakręt, a to powszechne na Kaszubach. Ponadto nie znam Kaszuba dostosowującego prędkość do warunków jazdy tylmo pcha si na chama. Właśnie tacy sobie nie radzą i dla nich powinno zrobić się tam porządek, bo zagrażają innym. To co napisałeś to brzmi, jabyś był z gminy typowa odpowiedź: wszystko jest zgodnie z prawem i nie planujemy nic robić w danej sprawie. Pozdrawiam.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Niepełnosprawni kierowcy

  Też są tacy, jak ś.p. ksiądz Kaczkowski miał niesprawną rękę i specjalną kierownicę. Czy tacy ludzie nie mają prawa do prowadzenia auta po bezpiecznej i równej nawierzchni?

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jurik

  Nie doczekasz sie niczego mądrego od tej osoby.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo