Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Apel o wsparcie dla Karoliny ze Sławek, która walczy ze śmiertelną chorobą

Opublikowany: 2017-11-10 10:18 Autor: Wojciech Drewka

Karolina Magulska ma 28 lat i cierpi na chorobę nowotworową. Samotnie wychowuje 10-letniego syna. Jej znajomi organizują zbiórkę, by zebrać środki na kosztowne leczenie. Liczy się każda złotówka.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Karolina jakiś czas temu walczyła o zdrowie swojego syna, który urodził się jako wcześniak i przeszedł kilka poważnych operacji. Później musiała podjąć walkę o własne życie. Zdiagnozowano u niej raka szyjki macicy. Rozpoczęła bolesne i żmudne leczenie. I kiedy wydawało się, że wygrała walkę z tym nowotworem okazało się, że pojawiły się przerzuty. Rozpoczęła się więc kolejna walka z poważną chorobą. Karolina opisuje swoją historię na blogu i jak podkreśla, chce żyć dla swojego 10-letniego syna.

(…) Jestem prawie pewna że i mi się kiedyś uda. Dziecko jest największym fundamentem, podtrzymuje moją siłę dobre nastawienie do walki z nowotworem. Spojrzenie dziecka na chorobę najbliższej mu osoby wygląda tak, jakby stało tuż obok i kierowało mną w jaką stronę pójść. Wierzy, że po przejściach z nim jego mama jest wstanie i taki ciężar udźwignąć – pisze Karolina.

fot.źródło:http://przejsciakrok.blogspot.com

Leczenie jest jednak bardzo kosztowne. W grę wchodzą dojazdy na chemioterapie i inne badania, a często także pobyty w hotelu przy szpitalu, gdy powrót do domu jest niemożliwy. Dlatego przyjaciele i znajomi Karoliny zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Liczy się więc każda złotówka.

Wsparcie finansowe można przekazać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Tam znajdują się szczegóły dotyczące zbiórki. O sytuacji Karoliny można przeczytać również na jej blogu przejsciakrok.blogspot.com.

Karolina – odwołując się do swojej sytuacji – apeluje, by nigdy nie odkładać badań na później, by nie bagatelizować własnego zdrowia:

Chcę przekonać was do tego jak wiele można stracić, kiedy słyszę tekst typu: „co to znaczy chorować lub będę się badać jak przyjdzie na to czas”. To właśnie wtedy najbardziej denerwuje mnie bagatelizowanie najwyższej wartości w swoim życiu.(…)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [21]

 • 6 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JanMatejko

  Najczesciej ludzie umierają na życie. Dorzucam się do zbiórki. Zdrowia życzę.

 • 6 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Raczek

  Panie Dorniak zaproponuje Pan chorej pestki z moreli Syryjskiej?skończ Pan wstydu oszczędź !

 • 4 6 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  "Sławki należą do parafii Goręczyno, w której wielokrotnie grałem i prowadziłem wykład "Stop dla raka" w 2015 r. dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza"

  Więcej niech Pan tu nie przyjeżdża ze swoimi znachorskimi pomysłami.

 • 3 8 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lekarz_powiatowy

  Człowieku Dorniak jak możesz pisać takie brednie? Co sugerujesz? Winę lekarzy? Czym byś tę kobietę uzdrowił? Dobrym słowem? Ziołem? To podpada pod paragraf...

 • 10 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @lekarz powiatowy

  nie znam Pana Tomasza nie znam też jego metod ale wiem ze w takich sytuacjach ważna jest każda pomoc, która daje chociaż odrobinę nadziei. ja inaczej pomóc nie potrafię dla tego dorzucam sie do zrzutki. Pani Karolinie życzę zdrowia

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ania

  Karolcia :-)

 • 12 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Pomogę Pani Karolinie, już odebrałem telefon w tej sprawie. @lekarz_powiatowy- proszę przeczytać blog Pani Karoliny na temat "leczenia", czyli spowodowania kolejnych nowotworów.

 • 11 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  @raczek i lekarz_powiatowy. Co panowie lub Panie proponują? Kobieta opisała, w jaki sposób straciła zdrowie poprzez chemię, naświetlanie i tomograf. Dlaczego nie atakujecie lekarzy tylko mnie, który pomaga osobom poszkodowanym? W klinikach stosuje się metody m.in. w Gdańsku i Warszawie, które opisałem w książce, amigdalina z pestek moreli jest jedną z najskuteczniejszych substancji, sam się wyleczyłem. Wpłaćcie dużo kasy, również na Wiesława Dolina z Żukowa.

 • 10 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz DORNIAK

  Pozdrawiam, w wielu kwestiach ma pan, moim zdaniem, dużo racji i pewnie dlatego tylu przeciwników.

 • 9 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak

  Dodam jeszcze, że początkowo byłam sceptyczna , więc zaczęłam szukać informacji na temat pana działalności i co mogę powiedzieć - ogrom wiedzy !!! oczywiście nie łykam wszystkiego bezrefleksyjnie, sprawdzam , czytam , poszukuję i coraz bardziej jestem zafascynowana tym , co pan robi .

 • 2 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  " W klinikach stosuje się metody m.in. w Gdańsku i Warszawie, które opisałem w książce, amigdalina z pestek moreli jest jedną z najskuteczniejszych substancji, sam się wyleczyłem".

  Proszę podać publicznie, jakie kliniki w Gdańsku czy Warszawie leczą raka amigdaliną z pestek moreli.

 • 11 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Proszę zapytać onkologów, aby publicznie podali, komu i gdzie podają gaz musztardowy czyli chemioterapię. Przypomnę, że w czasie I wojny światowej po raz pierwszy we Włoszech użyto gazu, po autopsji ciał stwierdzono niski poziom limfocytów. Kolejne testy prowadzono w obozach koncentracyjnych. To są testy "kliniczne". Leczenie amigdaliną stosuje się w Polsce i Niemczech w kilkunastu klinikach. Wystarczy użyć wyszukiwarki, nie będę reklamował żadnej z nich. W "Księdze zdrowia-stop dla raka" podałem adres w Gdańsku, ale trzeba poznać terapię metaboliczną ze szczegółami.

 • 1 8 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  Najwyraźniej Pan bajki opowiada skoro nie chce podać jaka poważna klinika w Gdańsku stosuje amigdalinę z pestek moreli w leczeniu raka. Proszę podać chociaż jedną.
  Pana wiarygodność w temacie leczenia nowotworów jest zerowa. No ale cieszę się, że udało się Panu wyleczyć. Wszystkiego dobrego też życzę Pani Karolinie. Znachorów i innych pożal się Boże uzdrowicieli zradzę jednak omijać.

 • 5 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Elżbieta

  Do tych, którzy tak wierzą w syntetyczne leki: nie trzeba nawet ulotek czytać, gdzie wymienione są skutki uboczne, bo wokół mnóstwo ludzi, którzy chronicznie chorują, bo uwierzyli, że tabletka wyleczy. Parę lat temu wydano fantastyczną książkę napisaną przez lekarkę - Medycyna między wschodem a zachodem : nie jest zbyt długa i nspisana zrozumiałym językiem.

 • 0 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Elżbieta

  "Do tych, którzy tak wierzą w syntetyczne leki: nie trzeba nawet ulotek czytać, gdzie wymienione są skutki uboczne, bo wokół mnóstwo ludzi, którzy chronicznie chorują, bo uwierzyli, że tabletka wyleczy".

  To nie jest kwestia wiary a nauki :) Oczywiście można być ślepym i głuchym oraz wierzyć, że amigdalina leczy raka. Tyle tylko, ze z nauką nie ma to nic wspólnego.

 • 2 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Tomasz Dorniak

  mam następujące pytanie : dlaczego pan nie "uzdrowił" własnej siostry , która zmarła na raka ????

 • 4 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @Elżbieta

  Problem w tym, że nauka się rozwija i w wielu kwestiach to , co dawniej było rzekomo naukowo udowodnione po latach okazywało się błędną hipotezą a człowiek życie ma tylko jedno. Jeżeli wszystko jest takie naukowe to dlaczego wycofuje się z obrotu wiele leków albo po latach okazuje się, że coś bardziej szkodzi niż pomaga? Moim zdaniem trzeba łączyć osiągnięcia nauki z naturalnymi metodami-współpracować dla dobra pacjenta a nie się zwalczać.
  Ja się na tym nie znam, ale wiem jedno , mój organizm po antybiotykach zwalcza przeziębienie ale potem potrzebuje kilku tygodni, żeby się zregenerować, a po miodku, czosnku i malinach też zwalcza przeziębienie i po paru dniach czuję się jak nowo narodzony. Obserwuję swój organizm i robię to , co mu służy, więc od kilkunastu lat nie miałem w ustach antybiotyku i tych różnych naukowych wynalazków na grypę, ale to wybór każdego bierze to w co wierzy i co mu pomaga.

 • 9 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Moja siostra zmarła na zatrucie chemioterapią a nie na raka. Zamiast zadawać idiotyczne pytania warto zapoznać się z tematem i przeczytać moją książkę.

 • 1 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Dorniak

  jeśli pan umieścił nazwe szpitala w książce to i może pan tutaj umieścić- to chyba nie jest problem.

 • 5 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  odnoszę wrażenie, że gdyby każdy słuchał p. Dorniaka nie byłoby większości chorób...

 • 2 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Leki homeopatyczne są bezpieczne, ale ..

  ich działanie jest dobre w przypadku zapobiegania nieistniejącej chorobie, lecz nie w przypadku bardzo poważnej choroby, i zagrożeniu życia w okresie kilku miesięcy. Aby wywarły pożądany skutek, trzeba by zjeść jakichś warzyw, ziół lub owoców tyle, ile mieści się w kilku wagonach kolejowych (co jest NIEMOŻLIWE). Każdy dzień ma znaczenie w zagrożeniu życia, dlatego stosuje się leki o dużym stężeniu (np. antybiotyki), bo to jest wyścig z czasem o życie człowieka.
  Leki stężone mają działania uboczne (szkodliwe), ale wtedy trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie następujące: czy decydujemy się aby pacjentowi troche zaszkodzić i aby przeżył, czy wolimy aby umarł, mając niezatruty organizm różnymi chemikaliami. Widzę powyżej zwolenników obydwu przeciwstawnych punktów widzenia... Zielarka- realistka

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo