Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Namioty Emko
 Reklama Bat

Lisie Jamy. Inauguracja programu "bezpieczne życie"

Opublikowany: 2017-11-09 11:28 Autor: nadesłane

W Szkole Podstawowej w Lisich Jamach (gm. Sierakowice), zainaugurowano program edukacyjny "bezpieczne życie" realizowany w powiecie kartuskim. Polega on na szkoleniu dzieci w wieku 4 do 10 lat w zakresie bezpieczeństwa.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Program pilotowany jest przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, natomiast w powiecie kartuskim realizowany jest przez Komendę Powiatową PSP przy współpracy z 19 szkołami podstawowymi. W roku szkolnym 2017/2018 programem objętych będzie ponad 750 dzieci.

fot.KPPSP Kartuzy

Podczas uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisich Jamach przedstawili występ artystyczny o tematyce związanej bezpieczeństwem i alarmowaniem służb ratowniczych.

W uroczystości wzięli udział m.in. st.bryg. Piotr Socha – zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP, st. kpt. Fryderyk Mach – zastępca komendanta powiatowego PSP w Kartuzach, mł. bryg. Janusz Kobiela – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kartuzach, Tadeusz Kobiela – wójt gminy Sierakowice, Cezary Sreberski – główny specjalista ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Kartuzach a także nauczyciele koordynatorzy programu z 19 szkół realizujących program.

fot.KPPSP Kartuzy

fot.KPPSP Kartuzy

fot.KPPSP Kartuzy

(KPPSP, oprac.W.D.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo