Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Formex Reklama
Szybka Kolej Miejska Kaszuby

Startuje Akcja Podziel się Kocykiem. Pomóż schroniskowym zwierzakom przetrwać zimę

Opublikowany: 2017-11-08 11:12 Autor: Magda Dzienisz

Po raz kolejny zapraszamy naszych Czytelników do włączenia się w Akcję Podziel się Kocykiem. Potrzebne są legowiska, koce, ręczniki, karmy, słoma, gazety, miski. Wszystko to trafi do psów i kotów z Ciapkowa oraz podopiecznych Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Pomieczynie.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Ruszyła ósma edycja Akcji Podziel się Kocykiem, organizowanej przez Gosię Woźniak z Kartuz. Ty razem dary trafią do podopiecznych schroniska w Ciapkowie oraz dla „pacjentów” Ostoi w Pomieczynie. Kocyki, legowiska, ręczniki, słoma czy gazety przydadzą się im zwłaszcza teraz, podczas zimnych jesiennych i zimowych nocy.

fot. archiwum: nadesłane/G.W.

- Jeśli chcielibyście „podzielić się kocykiem”, to zapraszamy i zachęcamy. Pamiętajcie, każdy z Was może wziąć udział w tym wydarzeniu. Nie zbieramy pieniążków. Wystarczy np. puszka karmy, albo stary ręcznik. I nie mówcie, że nie warto. Od lat udowadniamy, że jest inaczej! – zachęca Gosia Woźniak.

Nasi Czytelnicy od lat pomagają zwierzętom, a akcja co roku bije rekordy. W naszej redakcji co roku goszczą przedszkolaki, uczniowie, pracownicy instytucji i „zwykli” mieszkańcy, przynosząc karmy, kocyki i mnóstwo innych potrzebnych rzeczy, które potem przekazujemy organizatorom akcji. Czekamy na Was i w tym roku.

fot. archiwum/M.Dzienisz

Potrzebne rzeczy:

Koce, karma mokra i sucha dla psów i kotów, ręczniki, smycze, legowiska, miski, środki czystości, pocięte wykładziny, ręczniki papierowe, rękawiczki nitrylowe lub lateksowe rozmiar S, strzykawki, materiały opatrunkowe, plastry, bandaże adhezyjne, gazety typu dziennik (kolorowe „twarde” czasopisma się nie nadają), saszetki „Royal CaninConvalescence Support” – karma ratunkowa, która w Ostoi służy do karmienia osłabionych jeży, „RodiCare Instant” – specjalistyczna karma ratunkowa dla zwierząt roślinożernych, dobrej jakości karma dla małych kociąt (także dla jeży), marchew, jabłka, owoce i warzywa sezonowe, płatki owsiane, różnego rodzaju kasze, zboża.

Przypominamy, że wszelkiego rodzaju materace i gąbki nie nadają się dla zwierząt ze schroniska, szybko chłoną wilgoć i zamiast ogrzewać – mogą wyziębiać.

Miejsca, gdzie można przynosić dary:

  • Hotelik dla zwierząt Animal Care, ul. Szpitalna, Dzierżążno (tel. 507 734 878)
  • Studio tatuażu „Freaky Skin”, ul. Dworcowa 18H, Kartuzy
  • Przychodnia weterynaryjna „Taurus”, ul. Zamkowa 44B, Kartuzy
  • Salon strzyżenia psów i kotów „Sara”, os. Wybickiego 27, Kartuzy
  • Redakcja portalu expresskaszubski.pl, ul. Jeziorna 2, Kartuzy

Akcja trwa do końca grudnia. Zachęcamy zwłaszcza szkoły, przedszkola czy zakłady pracy do organizowania mini zbiórek. W sprawie akcji można kontaktować się z Gosią Woźniak – nr tel. 796068642. Warto również śledzić stronę akcji na Facebooku.

Przypominamy, że rok temu w ramach Akcji Podziel się Kocykiem zebrano 781 kg karmy dla psów i kotów z „Ciapkowa” w Gdyni oraz 70 kg ziarna, siana oraz żołędzi i orzechów dla Ostoi w Pomieczynie. Do schroniska trafiło kilkaset kocyków, legowisk, ręczników, poduszek, smyczy, obroży, misek, zabawek i gazet. Wśród zebranych rzeczy znalazły się także: transporter dla kota, a nawet suplementy diety oraz obroże przeciw kleszczom i pchłom.

fot. nadesłane

REKLAMA

Razem można więcej

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo