Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Coraz więcej osób wspiera akcję Podziel się Kocykiem

Opublikowany: 2017-12-07 14:30 Autor: Magda Dzienisz

Akcja Podziel się Kocykiem cieszy się coraz większą popularnością. Do szkół i instytucji dołączają mieszkańcy, którzy do naszej redakcji przynoszą karmę, zabawki, kocyki dla bezdomnych zwierząt.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Los schroniskowych zwierząt nie jest obojętny mieszkańcom powiatu kartuskiego, którzy dołączają do Akcji Podziel się Kocykiem. Coraz więcej osób ofiarowuje rzeczy, które trafią do podopiecznych schroniska w Ciapkowie oraz „pacjentów” Ostoi w Pomieczynie. Kocyki, legowiska, ręczniki, słoma czy gazety przydadzą się im zwłaszcza teraz, podczas zimnych jesiennych i zimowych nocy.

Naszą redakcję odwiedziła w tym tygodniu pani Barbara z Kartuz, która przyniosła zabawki, karmę i kocyki. Dziś odwiedził nas także Mikołaj Brylowski wraz z rodziną. Przyniósł pokarm dla psów i kotów, kocyki, środki czystości, ziarno dla ptaków, miski.

Mikołaj wraz z rodziną odwiedził nas w czwartek. fot. M.Dz.

To kolejne osoby, które wsparły akcję organizowaną przez Gosię Woźniak. Pisaliśmy już, że w zbiórce uczestniczyli m.in. strażnicy miejscy z Kartuz i z Gdańska, mali strażacy z Chmielna oraz przedszkolaki z Przodkowa.

Przypominamy, że rzeczy można przynosić do końca grudnia. Potrzebne są: koce, karma mokra i sucha dla psów i kotów, ręczniki, smycze, legowiska, miski, środki czystości, pocięte wykładziny, ręczniki papierowe, rękawiczki nitrylowe lub lateksowe rozmiar S, strzykawki, materiały opatrunkowe, plastry, bandaże adhezyjne, gazety typu dziennik (kolorowe „twarde” czasopisma się nie nadają), saszetki „Royal CaninConvalescence Support” – karma ratunkowa, która w Ostoi służy do karmienia osłabionych jeży, „RodiCare Instant” – specjalistyczna karma ratunkowa dla zwierząt roślinożernych, dobrej jakości karma dla małych kociąt (także dla jeży), marchew, jabłka, owoce i warzywa sezonowe, płatki owsiane, różnego rodzaju kasze, zboża. Wszelkiego rodzaju materace i gąbki nie nadają się dla zwierząt ze schroniska, szybko chłoną wilgoć i zamiast ogrzewać – mogą wyziębiać.

Miejsca, gdzie można przynosić dary:
Redakcja portalu Express Kaszubski, ul. Jeziorna 2, Kartuzy
Hotelik dla zwierząt Animal Care, ul. Szpitalna, Dzierżążno (tel. 507 734 878)
Studio tatuażu „Freaky Skin”, ul. Dworcowa 18H, Kartuzy
Przychodnia weterynaryjna „Taurus”, ul. Zamkowa 44B, Kartuzy
Salon strzyżenia psów i kotów „Sara”, os. Wybickiego 27, Kartuzy
redakcja portalu Kartuzy.info, ul. Mściwoja II 13b/3, Kartuzy

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 1 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ala

    Dobrze, że jest taka akcja, a kiedy lokalne media zaczną wspierać nasze, żyjące lokalnie, zwierzęta? Jakąś pomoc dla kotów wolno bytujących, które przegania się z kąta w kąt? Super, że wspieramy Ciapkowo, ale pamiętajmy, że nawet jak na terenie powiatu znajdziemy bezdomne zwierzę i je przywieziemy do Ciapkowa to nie zostanie tam przyjęty, bo to gdyńskie schronisko.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo