Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
 Reklama Bat

Somonino. Przemek ucierpiał w wypadku. Szkoła organizuje zbiórkę na rehabilitację

Opublikowany: 2017-12-04 14:42 Autor: Magda Dzienisz

Przemek, uczeń ZSP w Somoninie, cierpi na niedowład nóg w wyniku uszkodzenia kręgosłupa. Społeczność szkoły organizuje specjalny koncert, by pomóc nastolatkowi i zebrać pieniądze m.in. na zakup łóżka inwalidzkiego. Odbędzie się on we wtorek 5 grudnia.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Latem nastoletni Przemek uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Doznał uszkodzenia kręgosłupa, w efekcie czego cierpi na całkowity niedowład kończyn dolnych. Rehabilitacja chłopca i zakup niezbędnych sprzętów to spory wydatek dla rodziny. Dlatego społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie chce wesprzeć Przemka i we wtorek organizuje specjalny koncert z okazji Dnia Wolontariusza.

- Obecnie Przemek oczekuje na wózek inwalidzki, którego zakup to koszt ok. 12 tys. zł. (refundacja NFZ to zaledwie 3 tys. zł). Najdroższym leczeniem jest natomiast rehabilitacja, dzięki której wzrastają szanse powrotu jego do zdrowia – informuje szkoła. – Zapraszamy całą społeczność szkolną, rodziców, pracodawców i sympatyków szkoły na koncert charytatywny, dedykowany dla naszego ucznia.

fot. ZSP Somonino

O godzinie 11.30 w szkole zagra H.U.B.E.R.T, tego dnia od rana czynna będzie również kawiarenka. Całkowity dochód ze sprzedaży ciast, pierniczków i innych pyszności przeznaczony będzie na wózek inwalidzki i rehabilitację dla Przemka.

Warto pomóc nastolatkowi przekazując także kwotę na konto fundacji oraz 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego -nr KRS 0000382243.

(info: ZSP w Somoninie)

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Deezee

  Jestem za to młody człowiek całe życie przed nim

 • 0 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bluza

  Mój niepokój wzbudza ta czarna bluza z nadrukiem... Kojarzy mi się z agresywnymi młodymi ludźmi... Życzę zdrowia Przemkowi!

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gawel

  Motocyklista ?

 • 6 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bluza

  Bluza jest najprawdopodobniej z orlem. A co bluza ma do choroby i agresywności. To ze nosze spodnie z dziurami to dla ciebie tez agresywnosc? Jak nie ma sie za do ubrań lupic bo dziecko trzeba leczyć to się chodzi w tym co jest albo sie dostanie.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo