Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy

Kaszubscy pracodawcy piszą do WSA ws. OMT. Argumentują za kasacją wyroku

Opublikowany: 2018-01-05 15:02 Autor: Magda Dzienisz

Kaszubski Związek Pracodawców wystosował pismo do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który 13 lutego rozpatrzyć ma ponownie sprawę dotyczącą decyzji środowiskowej Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Przekonują o korzyściach inwestycji i argumentują, że "kilka osób" nie może być czynnikiem, który wstrzyma budowę tej ważnej trasy.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Tymczasem Kaszubski Związek Pracodawców w piśmie do WSA przekonuje o wadze powstania Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Przekonują, jak ważne jest jej szybkie rozpoczęcie, zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy w Chwaszczynie, Żukowie, dojeździe do Gdańska od strony Żukowa, tworzą się codziennie olbrzymie korki.

- Ruch samochodowy na drodze krajowej nr 20 z Żukowa do Gdyni i na drodze krajowej nr 7 z Żukowa do Gdańska jest tak duży, że poruszanie się w godzinach szczytów staje się niemożliwe (…) – piszą pracodawcy.

Argumentują, że występują trudności z dojazdem kontrahentów i dostawców do przedsiębiorstw, rosną koszty transportu. Przekonują, że powstanie OMT będzie miało znaczenie także dla wywozu towarów z portu w Gdyni, który rozbudowuje się i generuje większy ruch ciężarówek na drogach województwa. Pracodawcy w piśmie przypominają także o petycji do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, którą w ubiegłym roku podpisało 12 tys. osób.

fot. archiwum/M. Dzienisz

- Kilka lat przygotowań, konsultacji i uzgodnień z lokalną społecznością pozwoliło wybrać wariant najbardziej optymalny. W dwóch turach spotkań mieszkańców, które odbywały się w Chwaszczynie, Miszewie, Żukowie i Kolbudach, wzięło udział kilka tysięcy osób. Stoimy na stanowisku, że kilka osób, które zaskarżają decyzję środowiskową, nie może być czynnikiem decydującym o wyborze wariantu i wstrzymuje przygotowanie inwestycji. Racje setek tysięcy mieszkańców regionu stanowią przewagę (…) za szybkim rozpoczęciem budowy tej obwodnicy – piszą pracodawcy.

Przypomnijmy – w październiku Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w którym to WSA przyznał rację pięciu podmiotom, które zaskarżyły decyzję środowiskową dotyczącą budowy Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Wśród nich są m.in. sołtys sołectwa Glincz Genowefa Zasada, wójt Kolbud Leszek Grombala. NSA nakazał, by WSA ponownie rozpoznał sprawę. Rozprawa odbędzie się 13 lutego.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [7]

 • 5 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gdańska obwodnica

  Żukowo zyska akurat objazd do Kościerzyny.

 • 3 6 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  kolejne bicie piany... a potem będzie zbieranie larów, trasa powstanie i będzie dłuższa niż przewidywano, informacje nie są tajne. Drewka też ma do nich dostęp.

 • 5 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  ida wybory i co niektórzy sa bardzo aktywni ale to im już nie pomoże ?

 • 2 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żukowianka

  @ info o co dokładnie chodzi? Jakie informacje nie są tajne? Skoro nie są tajne to napisz o co chodzi!

 • 8 8 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Odblokowanie Żukowa będzie jednym z tematów czwartkowego spotkania w Żukowie. Stworzyłem specjalny profil https://www.facebook.com/Odblokujmy-Żukowo-to-nie-Korkowo-1624761997544132/

 • 1 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pytek

  czy ktos możr napisac czemu tamci nie chca obwodnicy?! Moze ktos konkretnie napisze o co chodzi?

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oko

  Sprawa OMT już dawno została rozstrzygnięta.
  Proszę popatrzeć na mapę w jakiej sytuacji stawia to nasze Polskie porty.
  http://moto.onet.pl/aktualnosci/via-carpatia-powinna-byc-gotowa-w-2024-r/893k04

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo