Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
 Reklama Bat

Członkowie SKOK Wybrzeże pokryją straty kasy? Syndyk wysyła wezwania do zapłaty

Opublikowany: 2018-01-12 12:08 Autor: Wojciech Drewka

- Dostałem wezwanie do zapłaty od syndyka SKOK Wybrzeże, chociaż od lat nie mam z nimi już nic wspólnego. A takich wezwań listonosze roznoszą ostatnio dziesiątki jak nie setki - mówi mieszkaniec Sierakowic. I rzeczywiście członkowie upadłego SKOK-u muszą się liczyć z koniecznością zapłaty całości lub części swoich udziałów.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Pisaliśmy już, że we wrześniu Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej Wybrzeże w Gdańsku. To nie pierwszy taki przypadek – w ostatnich latach upadło już jedenaście SKOK-ów. Depozyty dla członków SKOK Wybrzeże wypłaci Bankowy Fundusz Gwarancyjny, na który składają się inne banki i ich klienci. Ale kłopoty członków SKOK Wybrzeże, który miał swoje placówki w Sierakowicach i Żukowie, wcale się nie skończyły.

fot.archiwum/W.Drewka

- Odebrałem właśnie pismo, w którym syndyk SKOK Wybrzeże wzywa mnie do zapłacenia jakichś zadeklarowanych udziałów – mówi mieszaniec Sierakowic, który zadzwonił do nas w tej sprawie. – Byłem zaskoczony, bo ze SKOK-iem nie mam nic wspólnego od wielu lat. Kiedyś wziąłem tam kredyt, ale już dawno go spłaciłem. Pamiętam, że musiałem wykupić jakiś udział za 20 zł i potem nawet chciałem go wycofać. Ale pani w kasie powiedziała mi wtedy, że lepiej niech on zostanie, bo jakbym kiedyś znów potrzebował jakieś pożyczki, to już będę ich członkiem. Teraz okazuje się, że muszę coś jeszcze płacić. Ale jakim prawem? Przecież to nie ja, ani nikt z normalnych klientów nie doprowadził do upadłości SKOK-u. Dlaczego więc ściągają od nas pieniądze. Wiem, że takich osób jest więcej bo rozmawiałem z listonoszem, który mówi, że codziennie roznosi takie pisma od syndyka do ludzi.

Próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś od syndyka Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Wybrzeże, ale do momentu publikacji artykułu nie uzyskaliśmy odpowiedzi na zadane pytania. W tej chwili nie działa strona SKOK Wybrzeże – wszelkie zakładki i strony związane z kasą przekierowują automatycznie na witrynę syndyka. Tam, poza komunikatem o upadłości SKOK Wybrzeże i konieczności dalszego opłacania zaciągniętych zobowiązań próżno szukać informacji o działaniach podejmowanych wobec członków kasy. Są jedynie numery telefonów i adres mailowy, na który klienci SKOK-u mogą kierować pytania.

Z informacji na portalach z branży bankowo-finansowej wynika, że to jednak nie pierwsza sytuacja, gdy syndyk upadłego SKOK-u próbuje pokryć stratę kasy z udziałów jej członków. Wynika to z różnicy pomiędzy klasycznym bankiem, a spółdzielczą kasą oszczędnościowo-kredytową. Osoba korzystająca z usług banku jest po prostu jego klientem. W przypadku kasy – musi być jej członkiem, a tym samym poniekąd współwłaścicielem. Tym samym ponosi również odpowiedzialność za ewentualne straty.

Mówią o tym przepisy ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo kredytowych. Wynika z nich, że każdy członek kasy nie tylko musi posiadać jeden zadeklarowany i opłacony udział. Przepis art. 26, pkt. 2 mówi, że „Straty bilansowe kas pokrywane są z funduszu zasobowego, a w części przekraczającej fundusz zasobowy z funduszu udziałowego”.

Fragment statutu SKOK Wybrzeże

Ale to nie wszystko. Zgodnie z tymi samymi przepisami (art. 26. pkt. 3) „odpowiedzialność członków kas za straty powstałe w kasie, może zostać podwyższona w statucie kasy do podwójnej wysokości wpłaconych udziałów”. I tak jest również w przypadku SKOK Wybrzeże – paragraf 59, pkt. 5 statutu kasy mówi: „Odpowiedzialność członków za straty powstałe w kasie jest równa podwójnej wysokości wpłaconych udziałów”.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [43]

 • 7 10 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żyd

  zaraz przeczytamy, że Drewka znowu jest anty PiS

 • 4 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Daleko od SKOKu

  Występuje człowiek z członkostwa, rozwiązuje umowę i prosi o wyłączenie z marketingu, a miła i słodziutka naciągaczka, w tym czasie dwa razy proponuje ci pożyczki.

 • 7 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pożyczka

  Bierzesz 30 tysi, a oddajesz 45 tysi. A kiedyś kościół zakazywał katolikom lichwy. W międzyczasie bierzesz chwilówki. Emeryt.

 • 21 6 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # realista

  Za chwilę przeczytamy że pis jest wspaniały i że afera to amber gold. A to? Dlaczego jeszcze nie ma komisji śledczej w tej sprawie? Gdzie są miliardy wypompowane ze Skoków? Dlaczego zwykli ludzie muszą za to płacić? Gdzie jest Ziobro i te wszystkie służby od śledzenia afer? Dlaczego jeszcze nikt nie został ukarany?

 • 7 17 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KLIENT KTÓRY WYSTRZEGA SIĘ PARABANKÓW

  TO za PO POWSTAWAŁY TE MINI BANKI CZY ZAPOMNIELIŚCIE O AFERZE AMBER GOLD
  RADA BANKI KTÓRE DAJĄ DUŻE PROCENTY TRZEBA TE BANKI PRZEŚWIETLIĆ

 • 1 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SKOK - pozew zbiorowy

  ta sama sytuacja była kiedy inny skok przejął nie pamiętam już jaki bank, wtedy wszyscy którzy otrzymali takie wezwania złożyli pozew zbiorowy. Udało się im wygrać i zwrócono im pieniądze.

 • 15 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # myślący

  Kto ma konta w skokach, amber gold ,chciwus ,hciwus ,chciwuz,15% nie ma was co żałować tak jak tych co brali kredyty w frankach pomyślcie jesli umiecie Gwarancja na 30-sci lat lub oprocętowanie kasy 15% a ceny paliwa się zmieniają co dwa dni i gdzie pewność jutra.

 • 11 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie udziałowiec a jednak poszkodowany

  Kompletnie nie żałuję klientów Amber Gold. Naiwnych nie sieją.Tylko głupi uwierzy GWARANTOWANE PEWNE ZYSKI. To samo tutaj. Czytać trzeba. Chcieliście tańszy kredyt, wyżej oprocentowaną lokatę to musieliście wpłacić udziały. Kto z was przeczytał statut spółdzielni, której stawał się współwłaścicielem ? To teraz po co te płacze ? Płaćcie jak najwięcej by pozostali za was nie płacili. Banki się na was składały (BFG - dostaliście oszczędności), podwyższając opłaty dla swoich klientów. Teraz ja płacę wyższe prowizje. Nic za darmo. Tylko, że wy dostaliście za darmo swoje oszczędności.
  Powinno być tak : kasa pada bo nie może już wypłacać na bieżąco oszczędności to WASZE oszczędności i udziały ida na pokrycie długów w końcu WASZEJ kasy. Ja nie kupowałem tam udziałów.

 • 6 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gość

  Też zapłaciłem w zeszłym tygodniu, kilkanaście złotych. Ale co można zrobić,gdy straszą sądem jeśli się nie zapłaci w ciągu 7 dni...

 • 9 22 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys

  Ten SKOK "Wybrzeże" w Gdańsku, to... SKOK Platformy, którego nie należy mylić z solidnymi SKOK-ami Stefczyka. Często można było usłyszeć niewybredne słowa Platformy o SKOK-ach, które broni PiS. Warto odróżnić OSZUSTÓW od UCZCIWYCH. Dla przypomnienia, ten słynny SKOK w Wołominie, który ogłosił upadłość, to też nie jest SKOK Stefczyka.
  Istnieniu podobnych sprzyjała atmosfera BEZPRAWIA, w czasie rządów Platformy i PSL. Sytuacja narastała, a teraz wychodzi na światło dzienne. Afera goni aferę...

 • 3 7 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A ja mam zasadę

  z daleka od Banków a jeżeli już to PKO i nic więcej. Polski kapitał i Państwowe gwarancje.

 • 18 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do stajszevszciego kłamczucha

  Co ty pieprzysz człowieku? Przecież współtwórcą Skok-ów jest Bierecki! To senator z PiS. Także mój drogi albo doczytaj sobie albo nie opowiadaj głupot, bo akurat skoki to ewidntnie domena PiS. I ciekawe czemu akurat za ich rządów umorzone zostało śledztwo w tej sprawie co??? A Biereckiemu dali order i dał mu go Duda a nie PO. Więc czas przestać kłamać panie kolego.

 • 11 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do wszystkich

  Dajcie lepiej jakieś komentarze jak tym ludziom pomoc, czy mają to opłacać czy nie? Czy mają składać zawiadomienie o próbie wyłudzenia pieniędzy ? Czy tez jakieś pozew zbiorowy i przestańcie pisać bzdury

 • 10 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Srajczewski B.

  Zapomniałeś wziąć swoje przepisane leki ??

 • 4 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Straty SKOKÓW = 50 miliardów zł.

  My, wyborcy dobrej zmiany wszystko pokryjemy, to nasz obowiązek !

 • 3 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do wszystkich

  Maja płacić bo zostali członkami spółdzielni (SKOK) a w jej statucie było napisane, że za straty odpowiadają podwójnymi udziałami. Udział, który wpłacili poszedł na pokrycie zobowiązań. Widać,że strata była tak duża, że to nie wystarczyło. Dlatego muszą dopłacić. Nie ma zmiłuj. Podpisali deklaracje członkowskie. Skoro nie wypowiedzieli wcześniej udziałów (nie wypowiedzieli członkostwa) to dalej nimi są i odpowiadają za swoją własność. Do wysokości podwójnego udziału czyli do 100 zł.

 • 3 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do wszystkich

  Nie ma wyłudzenia.

 • 2 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Jezeli w jakimś okresie skok przynosił zyski i dawał dywidendę członkom (dopisywał jakąś kwotę do udziału członkowskiego to te osoby mają o tyle lepiej, że dopłacą do 100 zł. Np. jak ktoś z powyższych kilkanaście zł.

 • 5 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Swojak.

  Najlepszy zwyczaj nie pożyczaj ! PKO nic nie jest lepsze! Weźmiesz 25 tyś. Oddaś 43tyś!!! To jest horror! Zdzierstwo niesamowite! Już w życiu nie wezmę żadnego kredytu z żadnego banku! Pozdrawiam.

 • 2 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Ochrona danych

  Przedsiębiorstwo w upadłości, z syndykiem na karku, i o jaka tajemnicę przedsiębiorstwa Ci chodzi? przecież przesyłka jest od syndyka, a nie od skoku, a syndyk może wysyłać różne różniste wezwania do zapłaty, lub prośbę o potwierdzenie wierzytelności, lub ich odrzucenie, nie tylko skoku ale też i innych firm, które w danej chwili ma na "tapecie" syndyk. Co więcej Syndyk wzywa za pomocą mediów wszystkich poszkodowanych o zgłaszanie się do niego, ze swoimi wierzytelnościami do dnia tego i owego zazwyczaj, po tym czasie zamyka listę, to nie tylko wysyłanie pism i ściganie dłużników o pokrycie zobowiązania.

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @Ochrona danych

  Jak ty nic nie rozumiesz...
  Ochrona danych Poczty Polskiej, to jakie ilości przesyłek, od kogo do kogo, również jest tajemnicą przedsiębiorstwa i podlegają tajemnicy.
  Dlatego nie udziela się osobą postronnym takich informacji.

 • 7 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

  poszukajcie u wujaszka google
  skok+rydzyk albo + pis
  Afery PO przy nich to mały pis kuś .
  Właśnie skoki finansowały bezpośrednio działalność pisu i pośrednio poprzez radio Tedi .
  Dobra zmiana polega na tym ,że świnie się zmieniły ale koryto jest to samo .
  Jedna drużyna ma ten sam cel - wygrać mecz z Polakami za pomocą bezmyślnych Polaków .

  Podoba mi się zmiana na stanowisku ministra finansów . Teraz jest laseczka , co zarobią w roku 56 tys . Czyli +/- tyle samo , co kierowniczka biedronki .I przy tym ma 800 tys . kredytu . Ciekawe kto jej go dał przy takiej zdolności .
  Po opłaceniu rat pewnie może sobie pozwolić na frytki , bo na ośmiorniczki na pewno nie .
  Ktoś , kto nie potrafi zadbać o swoje finanse zawiaduje finansami państwa .
  No i nie zapomnijmy , że prawdziwe imię to Tania . Macierewicz lubi ruskich .

 • 6 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marcin w

  Ja wypisałem się kilka lat temu a też dostałem wezwanie do zaplaty zaraz kur...cy dostanę jesli ood dawna nie jestem czlonkiem to za co mam pllacic. Co mnie oobchoodzi jakis obsrany skok ani zlotówki nie zaplace trzeba wniesc jakis zbiorowy pozew

 • 7 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Marcin

  I co ci da pozew? Jak myślisz po co PiS rozpieprza sądownictwo i po co uwala takie sprawy jak afera w SKOK- ach? Właśnie po to żeby żaden pozew nie przeszedł. A ludzie myślą że Amber Gold to była afera..... Kto powiedział że ciemny lud wszystko kupi?

 • 3 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys

  W uzupełnieniu mojego, wcześniejszego komentarza w sprawie SKOK-ów, który okazał się włożonym "kijem w mrowisko", chciałbym jeszcze raz podkreślić różnicę pomiędzy największym w Polsce SKOK-iem Stefczyka, który trzyma się dzielnie, a pozostałymi SKOK-ami, nie posiadających większych tradycji.
  Trudno o właściwe wnioski, jeżeli ktoś nie potrafi analizować faktów, a fakty są następujące, zaczerpnięte z artykułu z dnia 10.01.2017r. Macieja Samcika, dziennikarza ekonomicznego "Gazety Wyborczej"(chyba nie ma powodu, by zaprzeczać faktom).
  Oto one:
  Porządkowanie SKOK-ów trwa już 4 lata. W tym czasie nastąpiły przejęcia SKOK-ów przez banki lub bankructwa SKOK-ów:
  1) przejęcia SKOK-ów przez banki - szt 5, 270000 członków, 1,4 mld zł depozytów
  2) bankructwa SKOK-ów - szt 7, 250000 członków, 4,3 mld zł, w tym SKOK Wołomin
  Jeszcze nigdy nie słyszałem, a o tym nawet nie pisze "Gazeta Wyborcza", by jakaś upadłość dotyczyła kiedykolwiek najstarszego i największego ze SKOK-ów, SKOK-u Stefczyka.
  I na tym prawie należałoby zakończyć uzupełnienie mojego komentarza, dodając że - nie jestem członkiem żadnego ze SKOK-ów, więc nie mam tam kredytu i żadnego osobistego interesu. Nie jestem też członkiem żadnej partii. Jedno tylko, co mnie interesuje najbardziej, jeśli chodzi o gospodarkę, to cała PRAWDA, a jeżeli PRAWDA, to towarzysząca jej UCZCIWOŚĆ. I tego się trzymajmy. Pozdrawiam wszystkich rozumujących Z GŁOWĄ, a nawet BEZ GŁOWY.

 • 2 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ab55

  Tradycja ważna rzecz Skok Stefczyka rozpoczął działalność w 1994r a Skok Wybrzeże w 1992r .

 • 3 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Stajszevsczi Boys

  Poczytaj o tym, że SKOK Stefczyka sprawuje nadzór nad wszystkimi kasami. Ma też fundusz stabilizacyjny, którym w razie czego ma zasilać kasy mające kłopoty. Jakoś nadzoru nie było, fundusz też jest nienaruszony. KNF wystepowała do Stefczyka by przejął upadającą kasę. Nie przejął żadnej. Banki przyłączyły kilka kas a reszta upadła. Wszystkie kasy są powiązane z SKOK Stefczyka (udziały).

 • 6 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paweł

  Dlaczego autor artykułu nie napisał o którego syndyka chodzi?

  To słynny już Lechosław Kochański, który łamie prawo w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin, a prokuratura Ziobry jest ślepa i nie potrafi (nie chce) postawić mu zarzutów!

  Ten syndyk ma powiązania z mafią, która wyłudziła kredyty ze SKOK Wołomin, a teraz syndyk zaniża wartość kasy żeby jej nie przejął żaden bank tylko chce sprzedać w częściach tej samej mafii...
  W mediach oczywiście jest cisza. Nikt nie pisze, ani Wyborcza, ani Gazeta Polska, ani W Sieci... Zastanawiające, że nikt się tym nie interesuje, wszystkim zamknięto gęby!

  Zapytajcie Stowarzyszenie Św. Michała jak "walą w mur" i nikt nie chce im pomóc, ani wcześniej PO, ani teraz PiS. Politycy są skorumpowani, Stowarzyszenie zablokowało swoją stronę swsfsm.pl, bo już grożono im - chociaż w necie można znaleźć audycje z ich udziałem.
  Skontaktujcie się z nimi mailowo, czy telefonicznie to pomogą Wam w sprawie tych bezprzedmiotowych wezwań!

 • 3 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotr

  Ten autor artykułu p.Wojciech Drewka przed napisaniem artykułu powinien się skontaktować właśnie z tym Stowarzyszeniem Świętego Michała.
  Wprowadza tym samym wszystkich w błąd, bo ten syndyk L.Kochański to największy słup w aferze SKOK Wołomin.

  Stowarzyszenie od dwóch lat dobija się do Ziobry w sprawie zmiany syndyka, a prokuratorzy umarzają wszystkie sprawy przeciwko temu słupowi!
  Kochański prowadził upadłości większości SKOKów z nadania urzędasów PO-PSL, a teraz PISowskich - np. SKOK Wspólnota, SKOK Polska.

  Klika PO-PiS zamiata aferę SKOK Wołomin, a doradcy Prezydenta Dudusia Sokal i Zybertowicz to przedstawiciele WSI w tej aferze.
  Zybertowicz miesza w BBN i nie chciał zareagować na fakty, które Stowarzyszenie mu podało ona łapę. Zlał ich i zablokował działania CBA.

  A Zdzisław Sokal to doradca prezydenta, przedstawiciel jego w KNF i zarazem prezes BFG, a tam siedzą ci sami ludzie co za czasów Bronka i pilnują, by aferze SKOK Wołomin ukręcono łeb.

  WALIĆ TĘ DOJNĄ ZMIANĘ!

 • 3 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marcinp

  Jakie my mamy udziały w tym bagnie skoku .jakim prawem wysyłają nam do zapłaty złodzieje

 • 5 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub

  Podziękujcie PiS
  ....
  i Biereckiemu z PiS

 • 1 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SKOK na kasę

  Dlatego przed podpisaniem umowy warto ją przeczytać ...

 • 1 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WYBORCA

  SKOK na kasę zrobił też mężulek szanownej i znanej PiS'owskiej posłanki, która teraz
  jakoś nie potrafi przetransferować kasy z Cypru i oddać co podkosił SKOK'owi jej mężuś...
  Jego SKOK z helikoptera, okazał się twardym lądowaniem ...

 • 5 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # re WYBORCA

  Najpierw zadzwoń do Michnika i Lisa z zapytaniem dlaczego teraz nie zajmują się sprawą SKOKów w swoich mediach - Wyborczej i Newsweeku?
  Bianka Mikołajewska, Wojciech Czuchnowski, Andrzej Stankiewicz i inni dziennikarze walili w Biereckiego przed wyborami jak z armaty, a teraz siedzą cicho jak syndyk Kochański okrada całe społeczeństwo?

  Dlaczego nie alarmują w mediach Gazety Polskie, Do Rzeczy i W Sieci. Przecież w SKOK Wołomin podobno byli oficerowie Komorowskiego z WSI?

  Odpowiem dlaczego, bo WSZYSCY boją się nagłaśniać sprawę z uwagi na SKOK Wołomin, gdzie teraz dochodzi do dzielenia łupów pomiędzy złodziejami!!!
  Słupy w tym SKOKu to tylko wygodna bajka, którą karmią nas PAPy i powtarzają wszystkie media, zarówno TVNy, jak i TV PiS.

  Rozkradanie obywateli i majątku Rzeczpospolitej nadal trwa, zmiany żadnej nie ma.

  Skontaktujecie się ze Stowarzyszenie Św. Michała: swsfsm.pl oni Wam powiedzą co robić!!!

 • 4 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # członek SKOK

  Nie płacić!
  Pisać zawiadomienia na syndyka do Prokuratury i do Morawieckiego i Kaczyńskiego równolegle! W końcu niech ktoś się za niego weźmie!

  Piszcie ludzie do Rządu, przecież była rekonstrukcja? Jak można być ciągle ślepym na te przewały związane z wezwaniami do zapłaty na SKOKi rozszabrowane przez osoby, których nikt nie ściga?
  Ta Spółdzielnia złodziei stoi ponad prawem.
  Czego Ziobro się za to nie weźmie? Szydło blokowała, to może niech Morawiecki, jako były bankster, rozliczy tę hołotę.
  Tak pięknie mówi o odzyskaniu VAT to niech tutaj zadziała, patrzcie im wszystkim na ręce, czasy zamiatania afer muszą się w końcu skończyć!

 • 3 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zdezorientowany

  Jak to?
  Prokuratura Krajowa podobno już zakwestionowała decyzję syndyka w sprawie odpowiedzialności za tzw. podwójne udziały: "W ocenie prokuratury w tej sytuacji działania syndyka są nieuzasadnione".
  Link do stanowiska prokuratury:
  https://pk.gov.pl/aktualnosci-prokuratury-krajowej/prokuratura-staje-w-obronie-czlonkow-skok-wolomin.html#.WlzvpiZy7IU

  A syndyk sobie pozwala dalej na takie napastowanie wezwaniami ludzi?
  W jakim kraju żyjemy? Bantustanie?
  Kim jest Lechosław Kochański?
  Do pierdla taki Kochański powinien trafić, a nie w nagrodę dostawać upadłości kolejnych skoków!

 • 3 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do zdezorientowany

  Trochę poczytałem na ten temat, wysłuchałem programów, które krążą w Internecie z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia i mózg mi się lasuje:

  1. Prokuratura Ziobry twierdzi, że działania syndyka L.Kochanskiego są nieuzasadnione
  2. Sąd Ziobry odrzuca ten wniosek
  3. Prokuratura Ziobry nie chce postawić zarzutów syndykowi Kochańskiemu

  Działania pozorowane, niezłe bagno.

  Czy Ziobro jest tylko fasadowym Prokuratorem i Ministrem i ktoś mu wydaje rozkazy?

 • 0 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # córka swej Matki

  Moja Mama pracowała w Stoczni Gdańskiej S.A. Tam założono ten SKOK, początkowo dla pracowników. Jakieś 20 lat temu postanowiono "wyjść" z działalnością do ludzi(poza Stocznię). W tym czasie moja Mama przeszła na emeryturę. Nie podpisywała nowych papierów, nie wpłacała ani nie wypłacała ani złotówki. Z lenistwa nie zamknęła sprawy. Albo wygodnictwa - bo skoro już ich nie było w stoczni, to co będzie ich szukać. Dwa czy trzy tygodnie temu dostala wezwanie do zapłaty od syndyka. Około 90zł. Mogłaby zapłacić dla świętego spokoju(nie majątek). Ale nie czuje się zobowiązana skoro ze SKOKiem od 20 lat nie ma styczności. Sami dawno powinni ją wykreślić(skoro nie gromadziła oszczędności na ich koncie). Teraz 90zł, a za jakiś czas się okaże że kolejne xxx zł.

  Co radzicie?

 • 0 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "córka swej Matki"

  Czy potrafisz czytać ze zrozumieniem to co napisało kilka osób powyżej?
  Jak nie to zgłoś się do Stowarzyszenia Św. Michała, może łopatologicznie wytłumaczą Ci o co w tej sprawie chodzi.

  Nie widzisz, że syndyk Kochański jest namaszczony przez polityczną mafię i twoje wywody są tyle warte co zeszłoroczna kolacja.

  Syndyk w tej chwili jest zajęty, bo zamiata pod dywan (wespół z Ziobro i Sądem, a przy aprobacie polityków POPiS) kredyty ze SKOK Wołomin, więc na razie nie płać.

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szuba gabriela

  Witam ja nie miałam zadnych pożyczek w skoku skarbiectylko robiłam tam opłaty a syndyk masy upadlosciowy wysłał mi wezawanie do zapłaty ponac byłam członkiem kasy ja niczego nie podpisywał i nie będę płacić

 • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rudy lis

  Syndyk Masy Upadłościowej z Piekar Śląskich Skok Skarbiec robi te same numery strzyże owieczki a milusińscy z POPIS maja to w tyłku ,taki kraj !!

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wojciech Szpak

  Czy ktoś wie w sprawie którego SKOKu ludzie wygrali pozew zbiorowy?
  Szukam jakiegoś kontaktu.
  https://www.facebook.com/groups/skokskarbiec

 • 2 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lusia

  Ja też dostałam list polecony z wezwaniem do zapłacenia 30 zł,na pokrycie strat skoku Wołomin.do kogo zwrócić się o pomoc ,nie chcę płacić za złodziei .Zapłacę dzisiaj a za miesiąc może znowu dostanę wezwanie .Uważałam że z chwilą upadłości SKOKU przestaję być członkiem,dokumenty spaliłam.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo