Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Rozlicz PIT w powiecie kartuskim i przekaż 1 proc. na rzecz lokalnej organizacji

Opublikowany: 2018-01-27 22:39 Autor: Wojciech Drewka

Zamiast przekazywać 1 proc. podatku na rzecz dużej, ogólnopolskiej organizacji, warto wesprzeć jedną z tych, działających na rzecz mieszkańców powiatu kartuskiego. Jak co roku przypomina o tym Starostwo Powiatowe w Kartuzach w ramach akcji "Zostaw 1 % podatku w Powiecie Kartuskim".

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Co roku najwięcej środków z 1 procenta trafia do dużych, ogólnopolskich organizacji. Tymczasem to te działające lokalnie, na terenie powiatu kartuskiego, potrzebują naszego wsparcia, bo to one podejmują inicjatywy ważne dla lokalnej społeczności. Wśród takich działań jest na przykład prowadzenie hospicjum domowego, wspieranie rozwoju oddziału chirurgii kartuskiego szpitala, pomoc osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom, wspieranie rozwoju edukacyjnego, kulturalnego i sportowego dzieci.

Stąd apel i kolejna akcja pod hasłem „Zostaw 1 % podatku w Powiecie Kartuskim”. Z roku na rok przynosi ona coraz lepsze efekty. Jak informuje Wydział Ochrony Zdrowiai Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Kartuzach, w 2015 r. do organizacji z powiatu kartuskiego trafiło od podatników ponad 426 tys. zł, w 2016 r. kwota ta wzrosła do 566 tys. zł, a w 2017 r. wyniosła ponad 591 tys. zł.

fot.mat. prom. Starostwa Powiatowego w Kartuzach

W tym roku także warto przekazać 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych organizacjom pożytku publicznego z terenu powiatu kartuskiego. W zeznaniu podatkowym w rubryce "wniosek o przekazanie 1% należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) wystarczy wpisać numer KRS organizacji oraz kwotę, którą chcemy jej przekazać.

Na stronie powiatu kartuskiego pod niniejszym linkiem znajduje się darmowy program do rozliczeń podatkowych, który umożliwia przekazanie 1 proc. podatku od osób fizycznych organizacjom pożytku publicznego działającym na terenie pow. kartuskiego.

fot.archiwum/GOK Chmielno

Na stronie powiatu, a także na specjalnych ulotkach przygotowanych w ramach akcji podane są nazwy i dane organizacji pozarządowych, które można wesprzeć.

Władze powiatu kartuskiego zachęcają też do rozliczania się w faktycznym miejscu zamieszkania. Aby rozliczyć PIT w powiecie kartuskim należy tu mieszkać, ale nie trzeba być zameldowanym. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać adres zamieszkania na terenie powiatu. To daje pewność, że pieniądze z podatków zasilą inwestycje czy inne przedsięwzięcia publiczne w lokalnym środowisku.

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [12]

 • 14 17 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Fundacja Tomasza Dorniaka - Stop dla raka, Nr KRS 0000546618

  ul. J. Z. Ptach 30, 83-330 Żukowo www.tomaszdorniak.pl, stop.dla.raka@wp.pl, tel. 501-183-708

  „Nie pal śmieci-dbaj o dzieci” to ogólnopolska akcja ekologiczna i hasło wpisane w logo fundacji. Zajmujemy się szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną oraz edukacją w zakresie nowych technologii przydatnych w wyleczeniu się z chorób „nieuleczalnych”: nanotechnologii, fizyki kwantowej, chemii oraz biologii wody. Zorganizowaliśmy 350 bezpłatnych wykładów „Stop dla raka i GMO”. Pomogliśmy dzieciom i dorosłym- 20 tys. osób wyleczyć się lub pozbyć uciążliwych dolegliwości. Wydaliśmy „Księgę Zdrowia” o sposobach leczenia m.in. nowotworów, cukrzycy, tarczycy, celiakii, SM, RZS oraz innych chorób autoimmunologicznych. W 2017 r. byliśmy pomysłodawcą „Święta Pstrąga i Lipienia” w Żukowie. W 2018 r. chcemy z 1% podatku przekazać chorym skuteczne leki, które nie są refundowane w Polsce.

 • 11 12 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @maślana

  Znowu się obudziłeś przed wyborami? Księga zdrowia... Buhahaha. U ludzi wierzących w alternatywne metody leczenia cały czas jest niezmiennie dużo wyższa śmiertelność. Tego typu pierdoły to zwykłe naciągactwo i czasem zagrożenie dla życia.

 • 7 11 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszubski hacjendero

  Dorniak, weź ty się ogarnij. Dość mamy szarlatanerii!

 • 8 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak co roku

  na zwierzęta daję, bezwzględnie

 • 9 10 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dorniak nie spamuj

  Dorniak nie spamuj

 • 6 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # olla

  Tylko i wyłącznie na schroniska dla zwierząt, do końca życia. Wredni ludzie sobie poradzą sami.

 • 2 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prezes

  Super. Dobrze że taki artykuł sie pokazał.Ludzie nie wiedzą ile ludzi w naszym obrębie potrzebuje pomocy. Brawo Wy:)

 • 3 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Człowiek

  Na ludzi daję. Bezwzględnie!

 • 4 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @olla

  Ja tylko dla ludzi...zwierzęta sobie poradzą...

  Niemal od początku, od kiedy KRS ma kartuskie hospicjum, ja i moja rodzina włacamy 1 % właśnie na hospicjum

 • 5 11 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Tomasz Dorniak

  Czy to prawda, że wkrótce odda pan do druku książkę pt. "Jak wyleczyć raka lekko, łatwo i przyjemnie za 5 zł. dziennie" ??
  To może być bestseller na światową skalę, tłumaczony na wszelkie języki. Drukarnie uruchomią dodatkowe linie produkcyjne aby sprostać zapotrzebowaniu. Ilość egzemplarzy przekroczy nakłady, jakie miała "czerwona książeczka" z myślami Mao Tse Tunga. Na innych kontynentach ludzie nazwą pana książkę "Myślami Massuany". Nastąpi (bardzo) dobra zmiana w leczeniu tego "zjawiska fizyczno - chemicznego" - a o to przecież chodzi !!

 • 5 11 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dyplom ukończenia studiów medycznych

  na wydziale onkologii pójdzie teraz dwoma drogami do wyboru przez studenta: albo 1) ukończysz 5-cio letnie studia medyczne, albo 2) przeczytasz dokładnie podrecznik Tomasza Dorniaka "Jak wyleczyć raka w ciągu tygodnia". Bez względu na wybór drogi - twoja wiedza będzie taka sama.
  Dyplomowanych lekarzy nigdy nie za dużo.

 • 1 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Dyplom ukończenia studiów medycznych

  A gdzie odstraszanie korków metodą "hałasowanie gyytttarrą na rondzie"

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo