Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Sierakowice. Elwoz wybuduje nowe przedszkole. Ma być gotowe już we wrześniu

Opublikowany: 2018-01-17 11:33 Autor: redakcja

Nowoczesne, wybudowane z gotowych prefabrykatów, zasilane ekologicznymi źródłami energii - takie ma być nowe przedszkole w Sierakowicach. Budynek powstać ma w cztery miesiące. Wybuduje go firma Elwoz, z którą umowę władze gminy podpisały w poniedziałek.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

We wrześniu tego roku gotowe ma być drugie przedszkole w Sierakowicach. Powstać ma w ciągu czterech miesięcy, a wszystko dzięki zastosowaniu nowych technologii.

- Przedszkole będzie budowane w nowej technologii, z gotowych termoizolowanych prefabrykatów. Zastosowana technologia pozwala wybudować przedszkole w ciągu zaledwie czterech miesięcy. Dodatkowo jeżeli chodzi o użytkowanie obiektu, to zostanie zastosowana technologia pasywna, więc zapotrzebowanie energetyczne powinno się zbilansować do zera. W budynku zostanie zastosowane ogrzewanie geotermalne i fotowoltaika – informuje Zbigniew Fularczyk, zastępca wójta gminy.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma Elwoz ze Szklanej, która jako jedyna złożyła ofertę proponując sumę 9,7 mln zł. Urząd Gminy w Sierakowicach informuje, że samorząd będzie starał się o pozyskanie dofinansowania ze środków z budżetu państwa.

Wójt Tadeusz Kobiela i prezes zarządu ELWOZ Sp. z o.o. Adam Julke. fot. sierakowice.pl

Obiekt powstanie przy Szkole Podstawowej nr 2 (dawne gimnazjum) na działkach zakupionych wcześniej przez gminę. W nowym przedszkolu znajdzie się miejsce dla 200 dzieci w wieku 3-5 lat.

(info: sierakowice.pl, oprac. M.Dz.)

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [36]

 • 15 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kwota

  prawie 10 mln... O.o skąd się takie kwoty biorą

 • 7 6 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kwota

  Stąd, ze będą panele odwierty i pewnie też wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Same plyty do budowy będą kosztować sporo kasy.

 • 6 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jasne

  jasne jasne....

 • 14 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karol

  A w Kartuzach ZAMYKAMY przedszkola. Zamknęliśmy Muchomorka, Akuku na Wybickiego a na co komu przedszkola! przecież to miasto i tak umiera śmiercią naturalną! ucieka każdy kto może!

  Niech Pan Burmistrz nie zapomni zasypać wapnem!

 • 10 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  "która jako jedyna złożyła ofertę"

 • 10 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Miszkaniec wsi

  Jak pisze się prawdę w komentarzach to expres kaszubski usuwa komentarze ze swej strony nie ostatni widać ze są uklady

 • 9 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ted

  Nie rozumiem, z jakiego powodu wójt Kobiela nie ogłosił drugiego przetargu? Ma za dużo kasy w budżecie? Ja bym unieważnił przynajmniej pierwszy przetarg, jeśli nie zgłoszą się co najmniej dwie firmy.

 • 7 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ted

  W tym roku są wybory więc będzie przecinanie wstęg na potęgę ;)

 • 1 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sara

  Nie wyobrażam sobie co się będzie działo na ulicach Prusa i Spacerowej. Już teraz jest masakra rano, aby zawieźć dziecko do szkoły przez chociażby maleńki parking przy szkole. Ciekawe czy przy nowym przedszkolu jest w planach gigantyczny parking, który pomieści chociażby kilkadziesiąt aut, skoro ma tam uczęszczać aż 200 dzieci!!!

 • 10 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # o jej

  Znowu EWOZ skąd my to znamy? CZAS NA ZMIZNY!!!

 • 12 7 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Daber

  Jak wojt śmiał podpisać umowę z firmą, która jako jedyna przystąpiła do przetargu !?! To jest skandal !!!

 • 2 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Ted

  Jak coś piszesz,to zapoznaj sie z faktami,był już jeden przetarg który nie został roztrzgniety z braku wystarczającej kasy zaproponowanej przez gminę.czy ktoś komu zabrania brać udziału w prztergu?Ale ty jesteś tępy.piszesz bo chcesz na sile coś udowodnić,ale nie potrafisz.

 • 5 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zibi

  Trzeba się cieszyć że chociaż jedna firma przystąpiła co przetargu
  Bo teraz to bardzo wielki problem jest

 • 9 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @elwoz

  I bardzo dobrze, że miejscowy przedsiębiorca będzie budował. Nasi ludzie mają pracę. Kogoś widocznie znowu boli, że zarobi Pan Woźniak. Byłbyś szczęśliwszy jak by zarobił ktoś obcy którego nie znasz? Bije od Was zwykła ludzka zawiść.

 • 9 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obiektywny

  Sierakowice slyna i zawdzieczaja swoj rozwoj bo stawiaja na lokalnych przedsiebiorcow, a ktora lokalna by dala rade zbudowac poza elwozem przedszkole w 4 miechy z takimi technologiami? Nie rozumiem tej krucjaty anty.Jakies prywatne uprzedzenia. Najwazniesze jest ze bedzie przedszkole bo z tym jest problem. Watpie zeby, ktorys z komentujacych byl rodzicem. A kto je buduje osobiscie mnie to dynda, ale jednak wolabym zeby to zrobili swoi.

 • 6 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taki układ

  poczytajcie BIP, odbyły się dwa przetargi. Pierwszy został unieważniony pomimo, że ofertę złożył ELWOZ - też jako jedyna firma, ale kwota to 10,3 mln. Ta umowa z drugiego przetargu i też tylko ELWOZ 9,7 mln. Taki układ. Brak firm na rynku.

 • 4 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dgfhcmcg

  elwoza zrobi za po roku ściany będą pękać

 • 6 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obiektywny

  Czy jest tu ktos kto sie cieszy z faktu powstania przedszkola w gminie z najwiekszym przyrostem naturalnym, same antyelwozy. O co chodzi z tym elwozem? Z czego ten bol d...py?

 • 12 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Miszkaniec wsi

  Czy to nie dziwne ze większość zamówień publicznych w Powiecie Kartuskim wygrywa firma Elwoz niech każdy pomyśli ?

 • 3 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Karol

  skoro zamykacie, to chyba wasza decyzja, bo przedszkola, ktore wspomniałeś były prywatne. Akuku nadal działa, gmina zaś utworzyła nowe miejsca przedszkolne przy Sp nr 2 i na terenach wiejskich. Najpierw się doinformuj, a potem siej zamęt

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # franc

  a kto inny by mogl wygrac

 • 3 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ted

  A po co w ogóle kto inny mógłby startować w Sierakowicach?

 • 8 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obiektywny

  Czy to nie dziwne ze skanksa robi w pomorskim wiekszosc drog? Nie. Troche powagi to nie byl przetarg na piaskownice. Do powaznych projektow trzeba asow, i trzeba byc dumnym ze sa tacy w jednej gminie jak BAT, Koszałka, Skibinski, Elwoz, a nie srac w swoje gniazdo.

 • 6 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # będziemy sprawdzać...

  ... i informować, że przetarg na budowę za JEDYNE 9,7 mln zł, a końcowy koszt budowy wyniesie? hmmmmm - zakładam się że pewnie z 1.5 mln więcej! Kto się zakłada o dobrą, dużą, orzechową CZEKOLADĘ? :)

 • 5 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obiektywny

  Chcialbym zobaczyc gdzie jest to miejsce na 200 dzieciakow. I skoro przyrost co roku rekordowy to i zasoby gimnazjum tez sie skurcza. I z czego wynika zawisc? Udogodnienie zycia swoich mieszkancow to zawisc? Najlepiej zeby nic nie robil. A uklady za rzadow PiS nie przeszly by w gminie gdzie nie rzadza.

 • 4 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sprawdzam

  raczej będzie kwota około 10 % czyli jakieś 970tys.
  przyjmuję zakład o tą czekoladkę.

 • 1 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Informacja

  ELWOZ to firma która to wykona dobrze bo robi to trochę dla siebie. Wykonwcy pamietajcie o tym bo może wasze dzieci będą tam uczęszczać. Jakość na lata.

 • 5 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obiektywny

  Przetarg to umowa regulowana prawnie, nie mozna przerkroczyc kwoty ustalonej w przetargu. Mozna zlecic roboty dodatkowe ale wtedy BAK bierze to na celownik i bez uzasadnionej dokumentacji lipa. Laickie, zawisle i bez podstawne komentarze osmieszaja tylko swoich autorow.

 • 8 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  tak wasze dzieci tam będą uczenszczać bo ich rodzice od 5,30 do 19stej są w robocie

 • 2 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Obiektywny - odnośnie czekolady

  Tak zupełnie nie laickie, zawisłe i bezpodstawne komentarze. Wystarczy przypomnieć budowę ośrodka zdrowia w Sierakowicach. Proszę mnie oświecić "o OBIEKTYWNY" jaka była wartość przetargowa, a jaka końcowa - z tymi "dodatkowymi" robótkami i zamówieniami z wolnej łapki? Hmmmmm.... Słucham...

 • 4 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obiektywny

  Wartosc przetargowa wynosila 11.5 banki z tego co wiem, a koncowa 15 baniek, zczego pierwsza kwota tyczy sie rozbudowy a reszta wyposazenia czego nie obejmowal przetarg. Nie jestem wszechwiedzacy a obiektywizm wynika z obserwacji. I nawet jesli jestem w bledzie to mam gdzies ewentualne ustawki czy machlojki. Wazne ze efektem jest poprawa jakosci zycia spoleczenstwa. I nie trzeba miec wysokiego iq zeby dostrzec przykladnego autorozwoju gminy bez kasy z kopalni czy elektrowni na swoim terenie. Nie pochodze z tych rejonow, jestem tu z wyboru i zyje mi sie lepiej niz w trojmiescie.

 • 4 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kwota

  To dlaczego nie złożyłeś tańszej oferty?

 • 7 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Ted

  Wystartuj zawistny idioto do przetargu na budowę dwóch przedszkoli w Sulęczynie gdzie nikt nie chce przystąpić do przetargu na budowę aż w dwóch przedszkoli. jeszcze obniż cenę Powodzenia.Na pewno wygrasz zakapiorze

 • 5 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszub

  Co to za przetarg bez kontrkandydata ?!?! czy takie coś wgl przechodzi w przetargach publicznych ?! czy nie powinna zbadać tego prokuratura albo CBA ?!
  Śmierdzi to na kilometr, tym bardziej w naszych kaszubskich układach o których każdy wie ale nikt nie powie.

 • 4 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do kaszub

  Kaszub nigdy nie donosi a ty to jesteś ni Kaszub ale idiota,a jak coś wiesz to kawa na ławę, a teraz to na ciebie trzeba donieść do Prokuratury za pomówienia Po ID dojdzie do ciebie. Poczytaj o dzisiejszym wyroku za pomówienie na dziennikarkę Panią Dorote Welman. Czekam na odpowiedz
  Pozostałych pomawiaczy tez ostrzegam.

 • 2 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  9 7 mln i tylko na 200 dzieci ...
  Elwoz jako jedyna firma złożyła oferte ...
  He he co za przypadej...

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo