Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Żukowo. Wkrótce ruszy rewitalizacja starego centrum miasta za 1,7 mln zł

Opublikowany: 2018-01-18 10:44 Autor: nadesłane

Firma Asbud z Kartuz wykona rewitalizację Starego Centrum Żukowa. Będzie to pierwszy etap inwestycji - przy klasztorze powstanie park, zmodernizowana zostanie ul. 3 Maja. Koszt tego etapu to 1,7 mln zł.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Wkrótce zmieni się stare centrum Żukowa dzięki realizacji projektu unijnego. Pierwszy etap prac wykona firma budowlano – handlowa ASBUD Andrzej Dobka z Kartuz, która zaoferowała kwotę 1.764.066,00 zł brutto. Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków unijnych w ramach PROW na lata 2014-2020. We wtorek burmistrz Wojciech Kankowski podpisał umowę na realizację inwestycji.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

- W ramach inwestycji zagospodarowana zostanie przestrzeń przy klasztorze pod przestrzeń publiczną ogólno-parkową oraz wykonana modernizacja ul. 3 Maja w Żukowie. Realizacja inwestycji ma na celu poprawę i uatrakcyjnienie zagospodarowania przestrzennego historycznego centrum Żukowa oraz udostępnienie mieszkańcom na potrzeby rekreacyjne terenów zielonych w jego centrum poprzez utworzenie ścieżek pieszych wraz z oświetleniem parkowym, a także elementów małej architektury, m.in. ławek parkowych, altany, koszy na śmieci – informuje Beata Bujnowska-Kowalska z Urzędu Gminy w Żukowie.

Dzięki inwestycji zabytki w historycznym centrum Żukowa zostaną wyeksponowane, powstanie też miejsce do rekreacji dla mieszkańców. Roboty budowlane planuje się zrealizować w terminie do końca czerwca 2018 r. Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie z Parafią Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie.

(nadesłane: B. Bujnowska-Kowalska, oprac. M.Dz.)

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [32]

 • 17 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec gminy

  Tam jest ruch jak na autostradzie czy bedzie budowana nowa droga. inaczej to wyrzucone pieniądze.

 • 7 22 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec Żukowa

  Brawo dla samorządu i burmistrza Wojciecha Kankowskiego

 • 24 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ponad 3 lata minęły i dopiero teraz?

  10 miesięcy przed wyborami...jak mawiał klasyk "Nie ze mną te numery..."

 • 27 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rok wyborów rokiem cudów

  Od początku kadencji zero inwestycji w Żukowie i nagle szok coś się dzieje. Przespano tą kadencję, Jak zawsze króluje jedna zasada CIEMNY LUD TO KUPI mam nadzieje ze nie tym razem.

 • 15 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jack Daniels

  Panie Burmistrzu!!! Zrób porządek z patologią panującą w referacie urbanistyki. Absurdalne pomysły urzędników oraz przewlekłość w załatwianiu spraw doprowadzają zwykłych ludzi a także inwestorów z obszaru gminy do utraty zdrowia i pieniędzy. WILELOLETNIA PATAOLOGIA MUSI SIĘ WRESZCIE SKOŃCZYĆ!!!

 • 13 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pierwsza potrzeba

  Oczywiście jest to dla nas wszystkich mieszkańców gminy inwestycja pierwsze potrzeby;) Poprzedni burmistrz już coś zrobił i jest w miarę dobrze. A z drogami, świetlicami wiejskimi, z parkingami, co z obsługą klienta w gminie? itp. itd.

 • 13 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bardzo fajny burmistrz

  Ale na bardziej luksusowe czasy. Potrzeb ludzi nie czuje.

 • 3 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # inwestycje

  Niestety tak jest zawsze bo inwestowanie w gminie to planowanie długofalowe a do tego dochodzą dofinansowania których rozstrzygnięcia były pod koniec zeszłego roku. Zresztą jak było za poprzedniego burmistrza? Też szkoła w Baninie na szybko że kończyć budować salę musiał obecny Burmistrz, a pod remizę fundamenty kopano we wrześniu.... Tak to już jest i dobrze że przyszłe kadencje będą dłuższe...

 • 4 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # I fajnie

  Fajnie, że centrum Żukowa się zmieni. Okolice kościoła są cudne. Bardzo lubię spędzać tam czas.

 • 2 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MURARZ

  Co za firmę wybrał burmistrz. Oni to wszystko spieprzą.

 • 5 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # podatnik

  miało być tak pięknie rewitalizacja obory kupionej od gs a tu tylko remont za 1,7 mln zł a gdzie reszta remontu i skąd będzie kasa jak zabraknie ? i po co było kupować te stare chlewiki ?

 • 5 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @podatnik

  byles kiedys w gdansku? z tego co piszesz wynika ze nigdy. bo nie masz pojecia o czym piszesz. stara zabudowa nawet gdyby byla obora czy stajnia czy stodola, magazynem to jej wartoscia jest niepowtarzalna architektura. kosciol czy plebania czy cale otoczenie to tez zabytki. zadbane odrestaurowane uzytkowane. tak samo bedzie z tym chlewikiem... w gdansku 90% zabudowy starego miasta wg tego co piszesz nie ma zadnej wartosci i po wojnie trzeba bylo to zrownac z ziemia a nie odbudowywac... kim bysmy byli gdybysmy nie szanowali zabudowy historycznej? tak ta obora czy chlew to tez historia. bylibysmy prosci i jak sowieci ktorzy wszystko niszczyli. dobrze ze ten skrawek historii zachowal sie i sa ludzie ktorzy to doceniaja

 • 5 8 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Rok wyborów rokiem cudów

  Domyślam się, że nie możesz być mieszkańcem Żukowa, w przeciwnym wypadku musielibyśmy uznać, że masz spore trudności ze wzrokiem. Czyżby nowa remiza, prawie w całości budowana w obecnej kadencji to nie Żukowo. Przebudowa ul. Armii Krajowej, Fredry, Piłsudskiego, Mickiewicza czy Jaśminowej to nie Żukowo.
  Nie jestem mieszkańcem Żukowa i chętnie przyjąłbym w swojej wiosce takie pieniądze, jakie zainwestowano w Żukowie, skoro niektórzy nie zauważyli tego co zostało zrobione.

 • 8 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @ podatnik

  ale po co to kupować? lepiej było wybudować nowe a nie pchać w stare szopki. stara zabudowa - co masz na myśli, bo ja nie widze tutaj żadnej wartości historycznej. widać za kim stoisz. jak dla mnie i większosci ludzi wiadomo o co chodziło z kupnem tej stodoły. mam na podwórku stary kurnik z lat 50, chcesz kupić? dorzuce przyczepe gnoju i eternit na dachu. to co sie dzieje to jakaś parodia. stare centrum miasta, hmm lepiej byo młyn kupić a nie te baraki. no ale przecież trzeba gdzieś stworzyć nowe etaty pracy prawda?

 • 6 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ rok wyborów rokiem cudów

  Nie wchodź w du....e szkolnemu.

 • 5 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Znowu okolice kościoła

  Po co to komu? Kiedy kler przestanie rządzić w tym kraju? Podatków nie płacą, zus-u nie płacą, nfz nie płacą, a wszystko mają i jeszcze remonty im robić, bo zabytki. A w kraju wciąż biednie patrz emerytury, służba zdrowia i drogi gruntowe, gorsze niż w średniowieczu. Kiedy kler się dorzucić do PKB? Kiedy fo służby zdrowia? Kiedy do emerytur? Do długu publicznego?

 • 3 8 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ola

  Ta inwestycja jest ważna dla Żukowa i dobrze, że będzie realizowana

 • 4 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@ rok wyborów rokiem cudów

  Kiedy brakuje argumentów zaczynają się inwektywy, wulgaryzmy itp. To u nas niestety staje się normą. A szkoda.

 • 13 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do powyżej

  ale co nie którzy to mają zaniki pamięci ponieważ cytuję wpis który jest powyżej :
  Czyżby nowa remiza, prawie w całości budowana w obecnej kadencji to nie Żukowo. Przebudowa ul. Armii Krajowej,

  Odpowiadam budowa remizy to głównie zasługa Burmistrza Żurawicza i Trepczyka jak głosował obecny włodarz to sie jego zapytajcie ? Pan Kankowski tylko dokończył te budowę.
  Przebudowa ul. A.Krajowej również zasługa Panów Żurawicza i Trepczyka to dzięki ich staraniu i zaangażowaniu gmina Żukowo otrzymała dofinansowanie "Schetynówke" na tę ulice a obecny Burmistrz tylko powtarzam tylko dokończył tą inwestycję, następnego dofinansowania w ramach "Schetynówki" nie otrzymała dlaczego ?
  Pomyśl co piszesz przecież to było tak niedawno.

 • 9 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do powyżej

  Budowa remizy to głównie zasługa Burmistrza Żurawicza i Trepczyka jak głosował obecny włodarz to sie jego zapytajcie ? Pan Kankowski tylko dokończył te budowę.
  Przebudowa ul. A.Krajowej również zasługa Panów Żurawicza i Trepczyka to dzięki ich staraniu i zaangażowaniu gmina Żukowo otrzymała dofinansowanie "Schetynówke" na tę ulice a obecny Burmistrz tylko powtarzam tylko dokończył tą inwestycję, następnego dofinansowania w ramach "Schetynówki" nie otrzymała dlaczego ?

  Racja Pozdrawiam

 • 3 6 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmm

  Jak tak patrzę na komentarze "opozycji" że poprzednia ekipa była taka za.....ta, to przychodzi mi pytanie, dlaczego przegrali wybory w radzie i na burmistrza? Przecież taki on super tyle inwestycji... a przegrał hmm... Ciągle piszecie, że mieszkańcy rozliczą w wyborach obecnych włodarzy, a co niby zrobili za ostatnich wyborów? Właśnie rozliczyli.... i to was... czyż nie? Więc jeśli piszecie tu farmazony co do inwestowania, realizacji, kondycji gminy zapraszam do prześledzenia budżetów obu kadencji, wydatków, dochodów, kondycji gminy wtedy i obecnie. Postrzegania gminy w rankingach (zaraz tu powiecie że płatne były...) płatnych rankingów zwłaszcza ogłaszanych przez rząd nie ma... więc w tych niepłatnych ;), postrzegania przez inwestorów i przedsiębiorców i wyjdzie jakaś średnia, jakaś cyfra, jakiś wskaźnik.... Dam się pociąć ale każda z tych danych będzie na korzyść obecnej kadencji.
  Jeszcze uprzedzę hejcik że jestem może z urzędu a może związany z obecnym Burmistrzem.... Nawet gdyby... choć nie jestem. To czy mi nie wolno? Wolno wam tu hejtować i wylewać pomyje to mi wolno napisać co myślę o obu kadencjach. w sposób myślę kulturalny... Tak czy nie?

 • 5 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @powyżej

  Z całego serca się cieszę, że obecny Burmistrz rozpoczął i zakończył budowę Centrum Zarządzania Kryzysowego ! Pomimo, że inicjatorem byli poprzednicy !

  Natomiast mam w pamięci wywalone w błoto 1 milion złotych na projekt nowoczesnej, przestronnej z możliwością rozbudowy szkoły w Baninie z architekturą, której w całym powiecie kartuskim nie zobaczysz. Poprzednik Żurawicza - czyli Bychowski zostawił ten projekt do realizacji dla następców. NIE ZREALIZOWALI GO !

  I tym się różni władza obecna od poprzedniej.

 • 11 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  Tak wszyscy myśleli, że może być lepiej. Niestety Pan Kankowski to świetny strateg, jak wygrać wybory. Mało kto się na tym poznał, bo żeby być dobrym burmistrzem to trzeba mieć jeszcze "to coś", czego tu niestety nie widzę i tego się nie przeskoczy.

 • 3 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Altanka?

  A po co?

 • 7 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Inwstycje

  Basen powinni zbudować to inwestycja dla całej gminy. Kiedy w Żukowie w końcu powstanie coś konkretnego.

 • 5 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Plan na rozwój Żukowa

  Czy w ogóle jest jakiś plan rozwoju Żukowa. Rozbudowa rozwój itd. Pytam się piszącej w komentarzach obecnej i poprzedniej władzy.

 • 4 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Somsiad

  To sie kupy nie trzyma. Wybory niedługo i do nie dawna cisza była, zbierano siły. Ale teraz widać co sie dzieje, pod publiczke. Ani jeden ani drugi dobry. Proponuje szukać szkoły...

 • 3 7 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zukowo

  A co chcecie w Żukowie? pytam bo macie wszystko... szkoły, asfalty, kostki, oświetlenie, autobusy, ,ośrodek zdrowia, restauracje, usługi miejskie, sklepy... będzie ośrodek kultury (jak niektórzy mówią w chlewie) kurde w gminie nawet w Baninie nie ma tak dobrze ... co jeszcze brakuje? proszę może w urzędzie nie wiedzą ... hmm? o basen... no brakuje basenu kurde ale ważna to inwestycja... w trójmieście jest z 30 basenów do wyboru... wiecie ile kosztuje utrzymanie basenu? to studnia bez dna... w Żukowie macie wszystko... a w innych miejscowościach dziękują za 100 płyt yumbo... dajcie luz dajcie się rozwijać innym miejscowościom.... proszę...

 • 6 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Inwestycje

  To lepiej zrezygnuj jak nie ma się żadnego planu rozwoju. Basen to priorytet a wy nie macie nic w pomyślę tragedia kto tu nami rządzi

 • 6 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ooxxoo

  Miasto co nie ma tradycyjnego rynku jest wsią, i nie chcę tu ubliżać mieszkańcom wsi bo sam mieszkam w jednej z wiosek.

 • 7 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # podatnik

  poczekajcie do listopada i podziękujemy obecnej ekipie a teraz uważam że niema sensu się tu rozpisywać szkoda słów.

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Temat Basenu w Żukowie

  no comment,

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo