Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy

Mieszkańcy Sulmina, Niestępowa i Starej Piły zyskali autobusowe połączenie z Gdańskiem

Opublikowany: 2018-02-12 10:59 Autor: Magda Dzienisz

Po latach starań mieszkańcy Sulmina, Niestępowa i Starej Piły mogą podróżować autobusem bezpośrednio do Gdańska. Trasa z gdańskich Siedlec została wydłużona właśnie do tych kaszubskich miejscowości. Dzięki temu mieszkańcy zyskali lepszy dojazd do pracy czy szkoły.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Na wniosek mieszkańców gminy Żukowo Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zgodził się wydłużyć linię autobusową 174 do Starej Piły. Dzięki temu osoby mieszkające w Sulminie, Niestępowie i Starej Pile zyskają nowy bezpośredni dojazd do Gdańska. Nowa linia została oficjalnie uruchomiona dziś rano – w ubiegłym tygodniu odbywały się przejazdy próbne.

- Dzięki bezpośredniemu połączeniu z Gdańskiem wielu mieszkańców naszej gminy zyska lepszy dojazd do swoich miejsc pracy. Autobus 174 kursować będzie z Siedlec w Gdańsku przez Otomin ul. Słoneczną, Sulmin i Niestępowo zawracając w Starej Pile na pętli przy skrzyżowaniu z ul. Dworcową – informuje Beata Bujnowska-Kowalska z Urzędu Gminy w Żukowie.

Na terenie gminy Żukowo autobus zatrzymywać się będzie na siedmiu przystankach – dwa znajdują się w Sulminie, cztery w Niestępowie i jeden w Starej Pile. Miejskie pojazdy kursować będą ze Starej Piły do Gdańska sześć razy w ciągu dnia. Pierwszy autobus wyruszy o godz. 6:13 a ostatni o godz. 20:31. Z przystanku Otomin-Pętla pierwszy kurs w kierunku Sulmina i Niestępowa do Starej Piły planuje się o godz. 5:54, a ostatni o godz. 20:02.

Kursowanie autobusu było możliwe dzięki budowie asfaltowej drogi na leśnym odcinku na trasie Sulmin-Otomin. Drogę oddano do użytku pod koniec ubiegłego roku.

(info: UG Żukowo, oprac. M.Dz.)

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [9]

 • 11 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PKM może ruszy po starej kokoszkowej

  Jest zainteresowanie ze strony Urzędu Marszałkowskiego i zarządu PKM i teraz potrzebna jest odpowiedź PKP, to atrakcyjna trasa Glincz - Gdańsk Kiełpinek przez Starą Piłę (15km) niesamowite znowu przejeżdżać przez most przy elektrowni wodnej w Rutkach...

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Grunt to prunt

  oraz komunikacyja, panie dzieju !!

 • 5 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkanka Niestępowa

  To ogromny krok do przodu.
  Wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili, WIELKIE i SERDECZNE podziękowania.

 • 8 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @PKM może ruszy po starej kokoszkowej

  O ktoś z Gryfu dał minusa? Komuny już dawno nie ma i nie ma monopolu na wybraną usługę i m więcej przewoźników tym lepiej dla nas mieszkańców, czy to jasne poniektórzy?!

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Fajnie

  Ale, to nie wszystkie wsie pozbawione bezpośredniej komunikacji z Gdańskiem, a droga jest... a argumenty? Nie robić ze wsi miasta, albo wprost wynocha do Gdańska. Inne przyczyny to monopolista.

 • 1 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # koszty

  zapomnieli napisać, za ile ta linia. za bóg zapłać ZTM tego nie robi

 • 4 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @koszty

  No i co? Chyba gmina ma jakieś obowiązki? I będzie ich więcej.

 • 5 10 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dziękujemy

  Największe podziękowania za uruchomienie tego połączenia autobusowego należą się p. Lidii Cendrowskiej sołtys Sulmina, która konsekwentnie wydeptywała różne ścieżki aby osiągnąć ten cel.
  Podziękowania należą się też p. Wojciechowi Kankowskiemu obecnemu Burmistrzowi Gminy Żukowo, który od początku bez wahania wspierał ten pomysł i zdecydował o dofinansowaniu budowy drogi Sulmin-Otomin a także dofinansowaniu tej linii.
  Żal tylko straconego czasu, kiedy jego poprzednik Jerzy Żukawicz twierdził, że ta droga nigdy nie będzie budowana i w związku z tym ten autobus tą trasą nie pojedzie.
  Podziękowania również dla władz powiatu kartuskiego ale także gdańskiego oraz dla władz Gdańska za przychylność.

 • 9 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  Nie przesadzasz?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo