Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Niewłaściwe szczepionki także na Pomorzu? WSSE uspokaja - zostały zutylizowane

Opublikowany: 2018-02-06 15:51 Autor: Magda Dzienisz

Nawet kilkuset pacjentom w Polsce mogły zostać podane szczepionki, które powinny zostać zutylizowane. Przechowywane były w niewłaściwych warunkach, a spowodowane było to czasowym brakiem prądu związanym z huraganem. Takie przerwy w dostawach prądu występowały też na Pomorzu, ale WSSE uspokaja, że wszystkie takie szczepionki zostały zniszczone.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

O sprawie napisał w poniedziałek Dziennik Gazeta Prawna. Szczepionki, które powinny być przeznaczone do utylizacji, zostały podane 300 pacjentom, w tym noworodkom. Niewykluczone, że osób, które otrzymały wadliwe preparaty może być znacznie więcej – nawet tysiące.

fot. archiwum

Preparaty przechowywane były w niewłaściwej temperaturze, a wszystko to spowodowane było przerwami w dostawie prądu związanymi z huraganem. Problem dotyczy zwłaszcza przychodni w województwie lubuskim. Od razu pojawiły się pytania i obawy o szczepionki w województwie pomorskim. Nasz region również w ubiegłym roku nawiedziły nawałnice.

Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, na terenie województwa nie doszło do przypadku zaszczepienia pacjenta takim „niewłaściwym” preparatem.

- Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, w związku z pojawieniem się informacji dotyczącej podawania dzieciom preparatów szczepionkowych znajdujących się poza tzw. łańcuchem chłodniczym informuje, że na terenie województwa pomorskiego nie było przypadku wykorzystania do szczepienia preparatu przechowywanego w niewłaściwej temperaturze – wydał komunikat pomorski sanepid. – W 2017 roku na terenie województwa pomorskiego w wyniku przerw w dostawie energii spowodowanych nawałnicami w kilku punktach szczepień doszło do przerwania ciągłości łańcucha chłodniczego – wszystkie preparaty szczepionkowe z tych gabinetów szczepień zostały poddane utylizacji.

Pacjenci z Pomorza mogą być więc spokojni. Jak informuje PAP, w związku z informacjami o szczepionkach przechowywanych w niewłaściwych warunkach zostanie wszczęte śledztwo dotyczące narażenia pacjentów na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [20]

 • 8 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ania

  Kto kiedykolwiek pracował w hurtowni farmaceutycznej ten wie jak leki są przetrzymywane ;-) nie raz bywało że te co powinny być lodówkach stały w magazynie na palecie przy grzejnikach. W Polsce prawa się na drogach nie przestrzega to i takie przepisy ludzie olewają

 • 2 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xyz

  Jak można być tak nieodpowiedzialnym??!! Jak można do tego dopuscic?! Pieniądz rządzi i zdrowie i życie nawet noworodków już nic nie znaczy!

 • 4 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Ania

  Kompletna głupota, nic takiego miejsca nie ma , znam doskonale jaki reżim występuje.Opakowania są termiczne do tego przeznaczone.

 • 14 15 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Wszystkie szczepionki powinny zostać zutylizowane, ponieważ są toksyczne (rtęć, glin, glifosat, abortowane płody z wadliwym kodem DNA, małpi wirus, polisorbat 80 itd). Powodują nowotwory, autyzm, Parkinsona, Alzheimera. Każda szczepionka powoduje poprzez adjuwanty mikrowylewy w mózgu. Mikroczipami w nich znajdującymi się znakuje się chorych psychicznie. Szczepionki są najlepszą formą depopulacji i okaleczania dzieci. Porażenia mózgowe oraz tzw. wady wrodzone (szczepienia w pierwszej dobie życia, aby wmówić rodzicom genetykę) to jeden z wielu efektów. Szczepionki są mistyfikacją, nigdy nie zapobiegały chorobom, wręcz je wywoływały np. grypa "hiszpanka". Pozdrawiam jeszcze zdrowych.

 • 10 7 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  Rzadko się z panem zgadzam, ale tym razem 100/100.

 • 4 8 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ massuana

  A pan i pana rodzina jestescie zaszczepieni i co ???? Macie powikkania po szczepieniu?

 • 6 8 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  Kolejny stek bzdur od człowieka, który twierdzi, że ma lek na raka. To może nawet byłoby śmieszne gdyby nie chorzy, którzy się na te bajki nabierają.

 • 5 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Yeti

  Kto się przyzna że wprowadził zabójcze szczepionki na rynek .
  Polacy są usuwani jako naród !!!

 • 5 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Świadmoi Rodzice

  Niech się nikt nie dziwi, że wzrasta liczba rodziców co nie chcą szczepić swoich dzieci.

  Środowisko prowincji jest małe... wiemy jak dzieci po tym samym szczepieniu (jeden miesiąc) z tej samej gminy ... mają to same powikłania po szczepionce w efekcie których są np. niepełnosprawne czy autystyczne...

  Nikt z lekarzy nie chce im przyznać racji...

  Oficjalne statystyki mówią, że jest ZERO powikłań po szczepionkowych.
  A sama statystyka mówi, że powinno być inaczej.

 • 1 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # LEK gorszy od CHOROBY ?

  W polityce to nagminne - ale w medycynie ??? ......

 • 8 9 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Lekarze się nie szczepią i ostrzegają swoje rodziny ze względu na powikłania. Niestety są zmuszani do przekazywania pacjentom niepełnych danych, aby nie stracić prawa wykonywania zawodu. Skład szczepionki jest tajemnicą dla producenta, każda partia różni się zawartością, nie przechodzą jakichkolwiek testów jak leki, choć są uznane za leki. Stanowią doskonałą broń biologiczną, dlatego USA nie sprzedało ich Chińczykom za kilka mld dolarów. Na grypę zapada rocznie w Polsce do 100 osób, lobby poprzez media straszy milionami. To powinno być karane, ponieważ drenuje budżet państwa, czyli okrada społeczeństwo i powoduje niepożądane odczyny poszczepienne. Nie ma szczepionki na grypę i nigdy nie będzie. Na przeziębienie polecam wygrzanie się w domu przez kilka dni, herbata z miodem oraz imbirem jest najlepsza. Żadnych antybiotyków, nie działają na wirusy. Włączamy myślenie!

 • 2 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  "Na grypę zapada rocznie w Polsce do 100 osób,"
  "Włączamy myślenie!"

  Chyba coś u Pana nie wyszło z tym włączeniem.

 • 2 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Durniak, tytuł masz chyba z chipsów

  Gdybyś był taki oświecony na jakiego się kreujesz to wiedziałbyś, że szczepionki to jedno z największych błogosławieństw nauki. Ile milionów umierało na gruźlice czy tężec zanim się pojawiły? Ratowały i ratują życie dalej, m. in. w Afryce. Substancje, które wymieniasz są albo wydalane albo niegroźne dla organizmu bo są to ich związki. Zazwyczaj podaję się tu rtęć, ale tylko jej opary są szkodliwe, nie ona sama w sobie. To jakbyś przestał solić jedzenie, bo na sól składa się chlor. Właściwości pierwiastków =/= właściwości związków. To podstawy chemii. Dalej - rzekome badania pokazujące związek szczepień z autyzmem zostały sfałszowane (były opłacone przez firmy prawnicze), a twórca tych fanaberii stracił prawo do wykonywania zawodu. Pewnie kojarzysz ospę prawdziwą, która jako jedyna ludzka choroba na świecie została eradykowana tj. wypleniona całkowicie ze środowiska właśnie dzięki szczepionkom. Jej śmiertelność stanowiła 95% - obecnie 0. Tajemnicze mikroczipy sobie daruje, bo takiej bujdy jeszcze nie słyszałem. Pochodzenie szczepionek z martwych płodów to kolejna bzdura. Można to jedynie powiązać z tym, że część powstaje z wykorzystaniem komórek pobranych z aborcji z lat 60-tych, a aborcja była uwarunkowana kwestiami zdrowotnymi. Miliony ludzkich istnień żyje dzięki szczepieniom

  Nic to do ciebie nie przemawia? Dalej głosisz spiskową teorię dziejów wartą tyle co wiara w płaską Ziemię czy reptilian. To ty włącz myślenie i przestań prać ludziom mózgi.

 • 5 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Dorniak

  na grypę w Polsce zapada 100 osób rocznie???? Skąd ty masz takie dane???? Czy ty jesteś człowieku normalny???? Jak możesz wypisywać takie bzdury niczym nie poparte, pytam??? Poza tym pandemia hiszpanki to lata 1918/1919 wtedy nikt nawet nie śnił o szczepionce przeciw grypie. Kolejny uzdrowiciel i znachor w jednym...

 • 4 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zakonnik

  Wyjątkowo z Panem Dorniakiem się zgadzam. Choć nie we wszystkim.

  Produkcja szczepionek nie jest poddawana tym samym rygorom co produkcja leków !!!

  Jak mogą być szczepionki na "wszystko" ?!

  Sam byłem szczepiony w latach dziecięcych. Było to szczepienie na odrę, gruźlicę itd. Ale zawsze było to szczepienie ukierunkowane na jedną chorobę.

  Prawdę mówiąc po co szczepić na odrę? Już dawno opanowano tą chorobę i nie ma już sensu tego kontynuować.

  A tak na marginesie, szczególnie dla osób zwalczających szczepienia.

  Zapytajcie na co noworodki są szczepione w szpitalach, zaraz po urodzeniu i to bez waszej wiedzy.
  Zdziwicie się.

  Mają zakraplane oczy szczepionką przeciwko chorobie wenerycznej :(

  Sprawdźcie to. Bo mnie się nie chciało wierzyć. Ale powiedział mi o tym lekarz.

  Zgroza.

 • 4 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Dziękuję Zakonnik. Pod moim wpisem wypowiadają się osoby przekazujące slogany reklamowe producentów szczepionek. Proponuję im przeczytać moją książkę i zapoznać się z wiedzą na temat ospy i odry oraz szczepień w Afryce i Azji na polio, ile tysięcy dzieci zmarło po toksycznych szczepionkach. Jakie badania dotyczące autyzmu zostały sfałszowane? Setki dzieci po szczepionce MMR, tak jak mój siostrzeniec ma autyzm- widziałem je podczas wykładów "Stop dla raka". W Polsce jest 20 tys. ofiar tylko jednej MMR.

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ann

  Na pomorzu dochodziło do przerw w dostawie prądu. Skąd taka pewność,że nie doszło tu do przerwania łańcucha chłodniczego? Czy sanepid przeprowadził w tym rejonie kontrolę???
  Mydlenie oczu!

 • 2 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Łykają wszystko jak pelikany

  Durniak, przestań wierzyć i głosić globalne historie dziejów bo szkodzisz nie tylko sobie, ale i innym którzy ci wierzą. Twoja książka jest żadnym argumentem. Argument z dupy - każdy może napisać i wydać książkę o tym np. że na księżycu żyją różowe jednorożce. "Ale przecież ktoś tak napisał". Tak badania, które rozpoczęły ten wasz godny pożałowania i pogardy ruch były sfałszowane. Nie potrafisz tego zrozumieć? Jakie niby slogany reklamowe? Gdzie te wszystkie miliony, które rzekomo koncerny szczepionkowe przekazują lekarzom? Twój siostrzeniec na pewno nie ma autyzmu z powodu szczepień. Wnioskujesz to po tym, że autyzm wykrywa się w podobnym czasie co dokonuje szczepień. To jakby mówić, że ktoś spowodował wypadek w ten sam dzień co jadł kanapkę z pomidorem i to wina pomidora. Poświęć swój czas na posłuchanie mądrzejszych od siebie: https://www.youtube.com/watch?v=qHSStN_fYs8&t=12s
  Podobni tobie często nie potrafią merytorycznie dyskutować. Często odnosicie się do wygodnych tylko wam faktów, stosujecie nagminnie efekt potwierdzenia i inne błędy rozumowania pokroju mylenia korelacji z przyczynowością. Twój autorytet nie jest żadnym fachowym, naukowym autorytetem.

 • 2 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  "Jakie badania dotyczące autyzmu zostały sfałszowane?"

  Doskonale wie Pan jakie. Najgłośniejsza sprawa dotyczyła niejakiego Wakefielda, lekarza, który opublikował tekst łączący rzekome szczepienia z autyzmem. Udowodniono mu oszustwo i złamanie etyki zawodowej w wyniku czego został pozbawiony prawa wykonywania zawodu.
  Szczepienia nie powodują autyzmu. To zwykłe bajki dla ciemnego ludu. Pana siostrzeniec na pewno nie ma autyzmu po szczepionce.
  Dziwię się, że wykształcony przecież człowiek wierzy w takie brednie.

 • 3 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Malwina

  Zgadzam się z panem Dorniakiem ludzie niestety są zaślepieni wierzą we wszystko co im przekazują w tv łykają każdy stek bzdur .Ktoś powiedział im ze cos jest zdrowe to wierzą ,nikt nie protestuje że wprowadza się GMO nikt nie protestuje o wprowadzanych przepisach dotyczących tego że nasz dzieci w szkołach bdzi szczepić niedoświadczona osoba nikt nie wyraża swojego sprzeciwu odnośnie zatrudniania w naszym kraju coraz wiekszej ilości ukraińców i wiele wiele innych spraw każdy ślepo wierzy w nasz żąd oni mówią w telewizjii...... i tak musi być . Wiekszość broni szczepionek bo ,,mówią '' że są badania , że są testy itd a ja się pytam kto to widział na własne oczy bo papier internet i telewizja przyjmie każdy tekst . Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo