Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach wyróżniony przez minister Elżbietę Rafalską

Opublikowany: 2018-02-01 15:36 Autor: Magda Dzienisz

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wyróżniła Urzędy Pracy z całej Polski, które osiągają skuteczne wyniki w działalności aktywizacyjnej osób bezrobotnych. Wśród nagrodzonych znalazł się też Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyła się konferencja z okazji przypadającego 27 stycznia Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Wydarzenie to było okazją do nagrodzenia prężnie działających Urzędów Pracy z całej Polski. Wśród 83 wyróżnionych instytucji znalazł się również Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach i jego dyrektor Barbara Kapica.

Przedstawicielom powiatowych urzędów pracy okolicznościowe statuetki, dyplomy i wyróżnienia wręczali Minister Elżbieta Rafalska i sekretarz stanu Stanisław Szwed. Przyznano je m.in. za osiągnięcie najwyższej skuteczności działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych, wykorzystanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego czy realizację zadań związanych z zatrudnianiem cudzoziemców spoza UE w Polsce.

fot. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

- Dziękuję Państwu za dotychczasowy wysiłek w poszukiwaniu rozwiązań i rozwiązywaniu trudnych problemów współczesnego rynku pracy – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

Według danych stopa bezrobocia na koniec listopada w powiecie kartuskim wyniosła 3,5 proc., w województwie pomorskim – 5,5 proc., w kraju – 6,6 proc. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w PUP na koniec grudnia wyniosła 1725 osób, w tym aż 1134 kobiet. W ostatnim miesiącu (od 21 grudnia) kartuscy pośrednicy pracy przyjęli i zarejestrowali 490 oświadczeń i zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi (wg przepisów do końca 2017 r.). Od 2 do 18 stycznia według nowych przepisów zarejestrowano 202 oświadczeń.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało kartuskiemu Urzędowi Pracy na 2018 r. środki na finansowanie programów aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w kwocie 6 mln 699 tys. zł – blisko 3 mln zł poświęcone będą na realizację programu dla osób powyżej 30 roku życia, 2 mln zł na program dla osób do 30 roku życia.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [21]

 • 20 10 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ..........

  żądam likwidacji urzędów pracy !!! no po co one są ? komu pomagają ? teraz opłaca się mieć trójkę dzieci jako samotna babka i żadna w tym kraju nie potrzebuje pracy , PiS rozdaje kasę na prawo i na lewo !!

 • 25 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # była bezrobotna

  Że co !? niskie bezrobocie, dzięki pracy i staraniom RUP w Kartuzach? Większych bredni nie słyszałam. Jak nie znajdziesz sobie sam pracy to zapomnij, zeyś był zadowolony, że urząd pomoże. Wolne oferty pracy to takie, z których inni uciekają, są duże rotacje i nikt tego nie chce. Jeszcze płace najniższa krajowa. I Pisiory jeszcze takich nagradzają. Świat sie kończy.

 • 14 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Barbara hhh

  Nie jestem do tego przekonana, tam się tylko jedzie na podpis, nie proponują pracy, szkoleń czy stazow. Bezrobotny musi sobie pracę wyszukać sam, szkoda czasu z tym urzędem.

 • 5 6 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub

  Ale ruda nas popiera co za obciach dla Kartuz i powiaty. A gdzie nasz ukochany "pożal się Boże senator " nijaki bonkowski i ta która ogarnęła pół powiatu dorota a-m?

 • 13 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Co za biuro pracy nikomu pracy nie znalezli ani nic bezrobotnemu nie maja nic do zareferowania,jak sie nie zglosisz w terminie to juz wykreslaja.To nie biuro pracy to tylko rejestracja i wykreslenie bezrobotnych i nic wiecej.

 • 10 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Petent

  Do przedmówców:
  No niestety, ale urząd nie jest od tego aby Wam znaleźć pracę, przecież urzędnik nie będzie chodził po pracodawcach, nie będzie pisał Wam CV i wysyłał do firm itd. a Wy będziecie siedzieć w domku na tyłku pobierać zasiłek i raz w miesiącu listę podpisać.
  Ta instytucja powinna mieć zupełnie inną nazwę, bo tą ciemny lud źle interpretuje.
  Kiedyś będąc osobiście bezrobotnym zarejestrowanym w tym urzędzie, no porażka, obsługa niektórych pań... szkoda słów. Obecnie, sporo się zmieniło, obsługa jest na wyższym poziomie, pomoc i kompetencje w udzielaniu informacji mogą naprawdę pozytywnie zaskoczyć.
  Jako pracodawca, muszę stwierdzić, że "z tej strony" na obsługę oraz wsparcie, nie ma co narzekać, problemem są i były dofinansowania na różne projekty, staży itd, na to jakoś się nie mogę załapać, bo wniosków jest zawsze więcej niż środków. Ale złożenie wniosku, pomoc w wypełnieniu, wyjaśnieniu - tego nie było 15- 20 lat temu, wtedy była pyza i czego ja chcę.
  Niestety na zdjęciu nie ma osób, które faktycznie przyczyniają się do tego, że wizerunek tego urzędu pozytywnie mnie zaskoczył.

 • 7 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Petent

  faktycznie, do PUP nie powinny trafiać osoby które tylko liczą na darmowe ubezpieczenie zdrowotne, popisywać listę i jeździć do pracodawców na rozmowy na których proszą aby ich nie zatrudnić, aby in wpisać ze się nie naddają! Taka to wygląda w praktyce! Później spotykam takie osoby w gminie pod drzwiami GOPSu to jest paranoja

 • 3 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omc. Przekwalifikowany

  PUP i to pod kierownictwem tej osoby to totalna porazka. Mnie dwukrotnie przekwalifikowywali.Niestety zawsze do połowy.

 • 6 5 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ ........

  Mówisz "PiS rozdaje kasę ...." No przecież tak wszędzie robią lewacy, aby przekupić wyborców. To, co prawicowcy zgromadzą w budżecie przez 8 lat, to lewacy potrafią "hojnie" rozdać w rok, chwaląc się swoją "dobrocią" z cudzej kieszeni.

 • 7 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Skandal

  Po co jest urząd pracy...wogole te przepisy...ja znam kilku bezrobotnych, którzy nigdy w życiu nie pracowali bo im sie nie chce, zdrowi, nic im nie brakuje, na garnuszku u mamusi,chodza z glową do góry, podpisują, są ubezpieczeni z naszych pieniędzy.
  Ja bym ZMUSIŁ do pracy.
  tak jak ktoś wyżej napisał proszą pracodawców, zeby ich nie zatrudniać.2 takie odmowy i zatrudnić obowiązkowo- a choćby kwiatki sadzić na klombach i nie ma zmiłuj...

 • 6 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Malwina

  Buahaha najlepszy w zbywaniu ludzi i niewypłacaniu swiadczeń ,chyba za to ta nagroda

 • 7 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Janek

  A w przedszkolach dzieci przeżywają gehennę, bo ciągła zmiana pań nie jest dobra.Przychodzą panie z urzędu pracy i po odbyciu stażu odchodzą. Tak jest w Żukowie

 • 3 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # his

  Kiedyś Urząd Pracy mieścił się w dwóch pokojach na parterze Urzędu Miasta , a było znacznie więcej bezrobotnych , bo zaczęła się nowa kapitalistyczna era , w której hurtem likwidowano dotychczas prosperujące zakłady pracy. A to się rozrosły stołki dla rodzinki i pociotków samorządowców.

 • 6 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  Żądam likwidacji powiatów jak instytucji nie potrzebnych, gdzie kierownik np. kultury zarabia 12.000 zł. O reszcie nie wspomnę.

 • 1 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # andrzej

  To nie tak
  Ja dużo załatwiałem w UP i zawsze byłem załatwiony życzliwie
  do pracy tego urzędu nie mam uwag

 • 1 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  A co pani Kwiecień zrobiła dla powiatu? Gdzie to nowe starostwo, które miało być wybudowane? W poprzedniej kadencji zrzucano winę na gminę Kartuzy a teraz co? Współpraca ponoć kwitnie. MGG daje powiatowi kaskę no to jest super. Może wreszcie starosta uczciwie powie że nigdy nie było pieniędzy na ten obiekt. To była kiełbasa wyborcza a teraz trudno powiedzieć prawdę. Odwagi p.Kwiecień.

 • 4 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A jest tam etat do Expressu Kaszubskiego

  Bo chciałbym tam pracować zamiast Drewki? Jestem z wykształcenia dziennikarzem (bezstronnym) i brzydzę się manipulowaniem tylko interesuje mnie ukazywanie prawdziwych informacji?

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BYŁA PETENTKA

  Byłam petentką tej instytucji w latach 2000 r. Zawiadomienie o tym, że znalazłam pracę wysłałam listem. Bo nie chciałam, aby ktoś dostał premię za to, że sama sobie poradziłam.

 • 6 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # We wszystkich Urzędach Pracy

  ludzie tam pracujący mają pracę, mimo, że mają wielokrotnie niższe kwalifikacje od ludzi BEZ PRACY, którzy do nich przychodzą, aby znaleźć pracę, ale ci pracownicy niestety nie są w stanie im pomóc, bo jedyną pracę jaką znaleźli, to była ich własna, w tym Urzędzie Pracy ... Jakie to proste !

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Urząd Pracy w Kościerzynie

  Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie otrzymał nagrodę w postaci statuetki za zajęcie pierwszego miejsca w skali kraju w ministerialnym konkursie oceniającym efektywność i skuteczność działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych.

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # URZĄD PRACY SUPER

  zATRUDNIAJĄ TEŻ OBCYCH ,ALE NA STAŻ I PO UKOŃCZENIU WYPAD I NASTĘPNI...

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo