Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy

Nasze interwencje

Kartuzy. Lekarka z SOR zaleca pacjentce pilne wykonanie USG. Dlaczego badania nie było na miejscu?

Opublikowany: 2018-03-02 13:20 Autor: Wojciech Drewka

Nasza Czytelniczka przyjechała do kartuskiego szpitala z silnym bólem brzucha licząc, że uda się zdiagnozować jego przyczynę. Zdziwiła się, gdy zobaczyła wypis, a na nim zalecenie pilnego wykonania badania USG. - Pytałem, dlaczego badania nie przeprowadzono na miejscu i usłyszałem, że z USG można korzystać tylko do godz. 13.00 - mówi mąż pacjentki.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Nasza Czytelniczka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) z narastającym, silnym bólem brzucha udała się najpierw do swojej przychodni, a tam od lekarza usłyszała, że powinna jak najszybciej pojechać do szpitala. W godzinach popołudniowych dotarła na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kartuzach. Przeprowadzono kilka badań, pobrano krew, ale lekarka poinformowała, że nie wykazały one niczego niepokojącego. Na wypisie znalazła się jednak informacja, że pacjentka powinna wykonać badanie USG jamy brzusznej i to pilnie. To zastanowiło męża kobiety.

- Wróciłem do szpitala, żeby zapytać jak to możliwe, że wypuścili żonę bez jakichkolwiek przepisanych leków, bez konkretnej diagnozy i do tego, bez przeprowadzenia USG, które w tej sytuacji wydawało się wręcz niezbędne – mówi mąż pacjentki. – Dowiedziałem się, że badania USG nie można było wykonać, ponieważ osoba, która je przeprowadza jest tylko do godz. 13.00. Zdębiałem. Bo po co w takim razie wizyta w szpitalu, skoro i tak podstawowe badania trzeba wykonać w przychodni. A po drugie, gdyby w grę wchodziło zapalenie wyrostka, albo inne poważne schorzenie, to po południu w kartuskim szpitalu nie ma już możliwości jego zdiagnozowania?

fot.archiwum/W.Drewka

Zapytaliśmy Pawła Witkowskiego, prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach i lekarza naczelnego szpitala, czy rzeczywiście są trudności z dostępem do badań USG w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

W odpowiedzi poinformował, że Szpitalny Oddział Ratunkowy jest miejscem, w którym dokonuje się tylko koniecznej diagnostyki w celu potwierdzenia lub wykluczenia stanu zagrożenia zdrowotnego, a nie miejscem wykonywania wszystkich dostępnych i możliwych do wykonania badań.

- U pacjentki takie badania wykonano uznając, że nie istnieje stan bezpośredniego zagrożenia zdrowotnego, stwierdzając że reszta diagnostyki ostatecznie wyjaśniającej jej chorobę powinna być wykonana w ramach opieki ambulatoryjnej w POZ – tłumaczy Paweł Witkowski. – SOR nie może być miejscem do prowadzenia leczenia ostatecznego pacjentów. Lekarz SOR musi być zaangażowany w ratowania życia. I nie ma to nic wspólnego z dostępnością do badań obrazowych.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [148]

 • 72 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krysia

  Szanowni włodarze szpitala, czy wam rozum odebrało? Tu przecież chodzi o życie ludzkie!!! Ale jak widać brak wam zwyczajnie empatii. Moim skromnym zdaniem tacy ludzie jak wy nie powinni być lekarzami? Czy zadaliście sobie pytanie, po co nam w takim razie szpital w Kartuzach. Wszystkich was należy wysłać na szkolenie z właściwego odnoszenia się do pacjenta a przede wszystkim merytorycznego podejścia do dolegliwości chorych. Weźcie się w końcu za siebie !Ogarnijcie się!!!! Kto was sadza na te stołki?

 • 52 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszub

  juz kiedyś w tym szpitalu jeden z dr nie potrafił wyrazić ani krzty sympatii, skończyło sie niestety TRAGICZNIE, finał sprawa na wokandzie...

 • 43 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ja pierdziu

  W głowie się to nie mieści ,odciągane są składki od naszych wypłat a jak chcesz rezonans to najbliższy termin z nfz jest w listopadzie -nooo chyba że prywatnie to już za dwa dni!!!

  Ten nasz polski światek medyczny na psy spadł,do specjalistów czekasz,na leczenie specjalistyczne czekasz ale poczekaj z wpłata terminową zus to kara

 • 27 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Helena :)

  W nawiązaniu do prześwietleń w szpitalu mój syn miał w zeszłym roku wypadek uszkodzony odcinek szyjno - lędźwiowy i co nie zrobili mu rezolansu miał iść prywatnie lub na nfz , miał robiony rezolans dopiero we wtorek tz.11 miesięcy po wypadku.

 • 29 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Janina

  Zawsze powtarzam, że wszyscy pracownicy szpitala tutaj powinni przedewszystkim przejść szkolenie dot. obsługi pacjentów i nabycia umiejętności, ktore pozwolą na dobry kontakt z pacjentem. Wiecej uśmiechu i serdeczności wobec pacjentów!

 • 19 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zmartwiony

  Przyzwyczajcie się. Nie ma kasy i albo cały system się zmieni albo będzie jej jeszcze mniej. Za wszystko będziemy płacić. Za "darmo" czyli ze wspólnej kasy będą tylko stwierdzać zgony. Najpierw jednak za jedzenie i koszty życia będziemy wszyscy płacić więcej i więcej - tyle, ile tylko wytrzymamy zaciskając pasa.

 • 29 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lena

  Doch tam styropian za 9 milionów je ważniejszy niż aparaty USG!!!

  Tyle lat rządził tam menago z przetwórstwa mięsnego BER - wiec nie ma się co dziwić, że taka tam polityka

  Ludzie jedzcie po pomoc do Gdańska lub Gdynii - tam babcia Yanka nie obstawia zarządów wiernymi

 • 24 13 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zawiedziony

  Często pretensje są skierowane nie do tych co zawinili. Co są winni lekarze, że nie ma pieniędzy na całodobowe zatrudnienie specjalisty od danego urządzenia ? Też ich wina ,że jest ich za mało? Cieszyć się trzeba ,że Owsiak zbiera pieniądze na sprzęt, którego państwo nie kupuje a jeszcze rzuca kłody pod nogi ( sami mają swoje szpitale z całodobowa obsługą i super sprzętem). Gdzie jest obiecana poprawa w służbie zdrowia? Ten rząd jeszcze chętniej sobie przyznaje nagrody - nie za 1000 zł ośmiorniczki ale za 70- 80 tyś złotych każdemu z Dobrej Zmiany( bo jak mówią za 10-20 tyś się nie da wyżyć.) Takich wybraliśmy-takich mamy.

 • 17 7 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bolek

  To jest szpital?Umieralnia chyba,od kilkudziesieciu lat maja zla opinie,ale co niedziela w kosciele raczki skladaja...Parodia,szkoda,ze to nie byla moja zona,bo inaczej by sie to skonczylo...

 • 26 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wer

  Człowiek przychodzi do nich z bólami a Ci go odsyłają od Annasza do Kajfasza. SZOK !!!!!!!

 • 24 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ten sam przypadek PO OPERACJI

  Byłam w tej samej sytuacji
  PO OPERACJI WYCIĘCIA WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO BYŁA KONSYLTACJA W PIĄTEK O GODZINIE 9 RANO
  BARDZO ŹLE SIĘ CZUŁAM PANI DOKTOR PODEJRZEWALA USZKODZENIE WĄTROBY PODCZAS OPERACJI
  WIĘC POTRZEBNE JEST ZROBIENIE USG.....
  I TU SZOK
  ŻE PIĄTEK NIE MA JUŻ KOMU ZROBIĆ BADANIA BO OSOBA CO JE ROBI MA KOMPLET
  WIĘC PRZYJĘLI MNIE NA ODDZIAŁ I MAM TAM CZRKAC DO PONIEDZIAŁKU CZYLI 4 DNI
  W PONIEDZIAŁEK BĘDZIE PAN CO MI ZROBI IŚĆ
  Z ODDZIAŁU JAK BĘDĘ TO ZROBI
  A JAK Z ULICY TO NIE ZROBI
  Wypisalam się na własne zadanie i pojechałam do Gdańska prywatnie zrobić badania bo jak wątroba uszkodzona to trzeba działać
  ALE NA WKASNA RĘKĘ
  WAŻNE ŻEBY SKŁADKI PLAVIC5

 • 8 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ja ją Ja

  Mojemu narzeczonej lekarka z SOR założyła wenflon który upadł otwarty na ziemię!! Skandal!

 • 18 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Zmartwiony

  Masz 100% racji. Niestety.... "będą tylko stwierdzać zgony" pozostaje modlić się o szczęście i zdrowie. Uważam jednak, że od szczęścia również dużo zależy niektórzy lekarze potrafią pomóc nawet w tych trudnych ekonomicznych warunkach. Ale to są nieliczni i pewnie reszta leniwych i mało empatycznych kolegów robi im pod górkę. Gdyby tylko był zły system to wszyscy poradzilibyśmy sobie ale niestety zły i okrutny jest człowiek. Czy to lekarz, czy urzędnik, czy nauczyciel, czy ksiądz itp, itd....Pośród naszej niechlubnej populacji jednak zdarzają się ANIOŁY, zwyczajni ludzie o wielkim SERCU ale trzeba mieć sporo szczęścia aby ich spotkać.

 • 21 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ zawiedziony

  A skąd się Pan zjawił doktorku, na sprzęcie szpitalnym robicie badania swoim prywatnym pacjentom - na to pieniądze macie.? Narzekacie na rząd a sam dziadostwo uprawiacie. Zacznijcie od siebie zadufane ludziki. O czym innym nie mówicie tylko o kasie, nie musicie pobierać dodatków za waszą mierną pracę, ale okazać ludziom trochę wyrozumiałości, zrozumieć że ich boli, że chcą żyć, a nie patrzeć, czy mają kasę?

 • 2 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Portal

  Znowu usuwacie komentarze :((((

 • 11 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MIREK-monsz-GRAŻYNY

  Zapraszam do mnie na leczenie tradycyjne wódką.

 • 13 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zdziwiona123

  Zalecam aby ludzie zaczęli masowo wysyłać skargi do rzecznika praw pacjenta napewno sprawą się zajmą przecież tak nie może być!!!!

 • 15 8 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kiki

  Zgadzam się z Zawiedzionym Zobaczcie ile wydał Macierewicz ze swoimi chłopakami na swoje prywatne wydatki- 15 MILIONÓW zł . To się w głowie nie mieści ile można wydac na swoje przyjemności. A większości się to podoba. ( sondaże ) Jak ma starczyć na służbe zdrowia, na dobra reformę oświaty, na emerytury- jeśli ta władza tylko poszerzyła swoje "koryta"?

 • 16 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pacjent

  Ja dzięki tym rzeźnikom w Kartuskim szpitalu prawie się przekręciłem, a jak chciałem żeby mi zrobili usg to mnie wąsaty okularnik tak zjechał, że szok.

 • 12 14 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # albatros

  Ośmiorniczki to był pikuś do kasy którą wydaje obecna władza.Dostaliście 500+ to teraz siedzieć cicho i nie marudzić .Koryto jest nasze a apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 • 17 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuski

  Szpital= Dno. żenada!!!!!! Zarząd szpitala, starosta do wymiany ale pilnie!!!!!!! Starostwo głowa boli ,że szpital nieocieplony jest bo przyjazna spółeczka ,która to ma wykonać pewnie dobra kasę dostanie ale to że nie ma sprzętu, brak wykwalifikowanego lekarza aby obsługiwał ten sprzęt o to już pani starosta nie zabiega, żeby wspomóc szpital, żebyśmy byli dobrze i bezpiecznie obsłużeni w tym szpitalu. Jak mi pomogą to mogę przebywać w szpitalu gdzie temperatura w pomieszczeniach będzie nieco niższa. A co mi z tego , ze w szpitalu ciepło gdy ja zdycham w bólach czekam pięć dni na badania bo tu niema kto zrobić.

 • 16 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do szpitala

  Ten szpital to jest masakra . Nic tam nie można załatwić bo albo nie ma okulisty albo usg nie działa. Już od jakiegoś czasu jak mam jechać na sor to tylko Kościerzyna. Bo personel w Kartuzach to jak by siedział za karę i łaskę robi. Nie polecam.

 • 19 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chirurgia

  Najlepsza to jest oddziałowa na chirurgii...
  Lekarz prowadzący mówisz...np że temu pacjentowi należą się na żądanie pacjenta przeciw bólowe.... A salowa swoje ....... salowa chce najlepiej żeby pacjenci swoje leki pielęgniarki boją się odzdzialowej ...
  Rano tyczy na nie że wiele leków dały i będą braki.

 • 11 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anyno

  Jeśli usuwają komentarze, to zrób printscreena i powołaj się na Art. 54. Konstytucji
  Zasada wolności poglądów:
  1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  2.Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
  Expresskaszubski sam często ściemnia i pisze subiektywnie w swoich artykułach, także oni tym bardziej nie mają prawa nikomu ust zamykać.

 • 8 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Zachorowałam w sobotę miałam silny bol brzucha i wymioty, pobrano mi krew i podano mi ne-spa.Nie wykonano ani USG ani innych badań.Wypisano mi po kilku godzinach do domu.Lekarz powiedziała mi jak nie będzie lepiej należy zgłosic się w poniedziałek.Przez sobotę i niedzielę nic w SOR nie załatwisz to po co SOR!!!

 • 9 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # babcia

  A ja kilka razy do roku bywałam na SORze i Bogu dziękowałam ,za tych co tam byli. Zawsze pomogli,uspokoili, podstawowe badania zrobili . NIGDY nie spotkałam się tam z bezdusznością ( a starych ludzi różnie się traktuje ). Nie mam tam ani krewnych ani znajomych ani nie jestem kimś ważnym. Proszę nie uogólniajcie boCi co piszą tylko źle o innych sami chyba też nie są dobrzy.

 • 18 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys

  Mam kilka pytań:
  1)Dzięki czyjej reorganizacji kartuska służba zdrowia jest niewydolna?
  2)Kto zlikwidował szpitalną stołówkę?
  Jak można sobie wyobrazić stosowanie diety wśród chorych, w warunkach przygotowania posiłków poza szpitalem? Kto to skontroluje?
  3)Dlaczego toleruje się prywatne pogotowie ratunkowe, z przypadkową obsadą, za którą ma zapłacić pacjent?
  4)Kto dopuszcza sytuację braku możliwości całodobowego badania USG w SOR?
  Przecież lekarz nie może działać jak znachor.
  Osobnym zagadnieniem jest niedostateczna obsługa pacjentów przez pielęgniarki, szczególnie w nocy. Rażący jest stosunek jednej z pielęgniarek do starszych pacjentów - skandaliczne zaniedbywanie opieki, a po zwróceniu uwagi, że trzeba zmienić bieliznę pacjentce, która zwymiotowała, pielęgniarka ze złością powiedziała: "znowu się zrzygała". Jak tak można?
  Pacjenci szpitala powinni być otoczeni opieką miłą i troskliwą, przez pielęgniarki z pasją i sercem.

 • 8 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pacjent ZUS

  Ta Pani lekarka, od poniedziałku nie powinna prasować w SOR Kartuzy ?
  Dla kogo jest ta droga maszyna USG ?

 • 2 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gdynia

  co strazak wie o zdrowiu

 • 20 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dorota pacjentka

  Ten szpital to umieralnia! Karetka przywiozła mnie do szpitala w Kartuzach we wrześniu z ogromnym bólem brzucha, kręgosłupa i wymiotami. Podali kroplówki, leki przeciwbólowe i rano wypuściło do domu, twierdząc że zjadłam coś ciężkiego. Na moje pytanie czy zrobią USG to mi oznajmili że po wyjściu ze szpitala mogę sobie zrobić. Recepta została wypisana na nospe. Po dwóch dniach znalazłam się w szpitalu w Gdańsku. Okazało się, że mam uszkodzone nerki, odwodnienie i sepse. Cudem z tego wszystkiego wyszłam! Odradzam ten szpital!

 • 9 7 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SZPITALE oraz REMIZY STRAŻACKIE

  powinny pracować w godz. 7.oo - 15.oo, tak jak inne zawody. No i oczywiście niedziele wolne (tak jak w handlu). Dotyczy to też policjantów.

 • 5 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  w gdańsku nic lepiej...

  jeszcze więcej tych niedouczonych i nie doświadczonych pseudo lekarzy, kasa, kasa i jeszcze raz KASA !

 • 3 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Dorota ....

  To chyba szpital imienia KASZPIROWSKIEGO. "Adin, dwa, tri ... ty zdarow tjepier ... idi damoj !!

 • 4 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tego powyżej

  Strażaków zostaw w spokoju, Oni są, żebyś był bezpieczny

 • 3 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lekarz SOR musi być zaangażowany w ratow

  a myślałem że marudzeniem czego to on nie robi i jak mu mija 74 godzina dyżuru. Tam wszyscy tylko marudzą jak ciężko mają.

  Co mnie to obchodzi ? za darmo tego nie robią, sami tego chcieli.

 • 9 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Córka swojej mamy

  Moją mamę potraktowali identycznie w tym przybytku... Silny bol brzuch od kilku dni pyralgina zastrzyk coś tam coś tam w kroplówce i do domciu i USG we własnym zakresie. Zapytany o USG personel stwierdził, że nie ma lekarza który by go umiał obsłużyć... Średniowiecze. Ciekawe co uslyszał by któryś z włodarzy bądź zarządu? Pytanie retoryczne...

 • 7 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryk 48

  W Kartuzach nadal bez zmian z naczelnym szampanem Witkowskim.

 • 7 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # to ironia

  SZPITALE oraz REMIZY STRAŻACKIE
  powinny pracować w godz. 7.oo - 15.oo, tak jak inne zawody. No i oczywiście niedziele wolne (tak jak w handlu). Dotyczy to też policjantów.

  i w dodatku bardzo trafna!

  skoro USG ktore ma ratowac zycie dziala do godziny 13, to czemu strazacy maja pracowac 24 h na dobre...

 • 11 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryk 48

  W Kartuzach nadal bez zmian. Ile potrzeba ofiar aby pozbyć się naczelnego szamana z Sor-u

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszub

  W Kościerzynie nie lepiej, również zepsuty sprzęt, dali karteczkę z nr telefonu z zaleceniem by dzwonić za 3 tygodnie ... i dowiadzieć sie, czy w końcu naprawią aparaturę, choć może mam już raczyskiego ???

 • 11 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chirurgia

  Tak to prawda oddziałowa traktuje oddział chirurgii za swój.... dlaczego nie pracuje w soboty A w tygodniu do 15 pani oddziałowa słuchaj lekarzy co mówią i notuj co mówią nie pisz po swojemu... nie strasz pielęgniarek.....

 • 8 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Justi

  Jesli szpitall nie moze zrobic potrzebnego usg to powinien przewiezc pacjenta na badanie do innej placowki.

 • 5 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Yyy

  Tacy mądrzy jesteście Kartuzjanie to zróbcie porządek w swojej gminie .

 • 11 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krokus

  W dzisiejszych czasach nie rozumiem dlaczego docieplają zpital za tyyyyyyyyle milionów. Priorytetem powinno być DOPOSAŻENIE szpitala, wyszkolenie lekarzy, zeby umieli to usg zrobić i BUDOWA ODDZIAŁU DIALIZ, który POWINIEN BYĆ W KARTUZACH !!!!
  a potem docieplanie i zadbanie o estetykę szpitala.
  Aż tak zimno nie jest w szpitalu.

 • 7 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rod steward

  kartuzy bardzo zle sie dzieje w szpitalu

 • 5 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ohohoh

  Zamknąć ten burdel w pizdu!

 • 1 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sambir

  Tragedia ze szpitalem pracownicy niemili a pielęgniarki na chirurgii wesolutkie.A tak serio to radzę jechać do Gdanska tam zajmą się najlepiej jak chcesz żyć. I yo ss rady pracowników soru swoje rodziny sami wiozà od razu do trójmiasta

 • 3 7 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sam

  widzę sami lekarze się wypowiadają , a ja leczyłem się w szpitalu i słowa złego nie powiem ,a jestem tylko zwykłym robolem ! ale ęlita by chciała wszystko zrobić za darmo , po to by pewnie stwierdzić że to tylko wrzód na d...

 • 5 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hm...

  jak łatwo oceniać innych.. to jest szpital powiatowy jak sama nazwa mówi. czy wy jesteście aż tak bezmyślnie ludzie.... dlaczego czepiacie się lekarz a non stop jestescie i tak sor napiszcie do NFZ może to coś zmieni i skaczące te idiotyczne komentarze bo jak piszecie anonimowo to każdy jest mądry

 • 8 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @hmm

  Szpital powinien zmienic starych ratownikow soru na nowych im starszy ratownik (siwy )(tym bardziej niemily

 • 5 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  hm... - niektórzy robią to z imienia i nazwiska, są lekarzami i starają się chronić swoich pacjentów.

  Sam - żyją z moich podatków, mają OBOWIĄZEK mnie leczyć. Mi nikt 100 zł za godzinę marudzenia nie daje.

 • 3 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hm...

  info daruj se to gadanie że z twoich podatków.... ja też odprowadzane podatki ... nie bądź śmieszny...

 • 7 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dramat

  Na pomocy światecznej i dyżurnej to też cyrk się dzieje. Żadnych recept tylko karteczki, z których to nawet w aptece nie mogą się rozczytać. Nawet nie wiadomo, który lekarz przyjął.

 • 3 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hm....

  info szacunek za szacunek .... byłeś kiedyś na Sor ludzie od samego wejścia atakują personel bo im się należy bo odprowadzają podatki .... oni też odprowadzają podatki....

 • 11 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pielęgniarki

  Pielęgniarki z chirurgii tak to prawda że miłe i czynne ... Ale oddziałowa to kosa ... ryczy tam jak na rynku w Sierakowicach..... . Rozlicza pielęgniarki za tabletki od bólu głowy..

 • 5 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do hmm

  To jak na spowiedzi w kościele anonimowo....

 • 7 4 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lusii

  Skąd w Was tyle jadu. Na SOR byłam i nie mogę powiedzieć złego słowa. Może to my pacjenci powinnismy być bardziej przyjemni a nie ciągle niezadowoleni. Wasze negatywne nastawienie odbija się na pracujacych tam ludzi.

 • 8 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawdziwy Kaszub

  Bardzo mi przykro ale ja korzystałem z usług SOR na dzień dobry mina jak bym im kogos pobil pobranie krwi i czekac .Po czterech godzinach czekania wynik i do domu. Co do USG jestem zdziwiony wpisami ze trzeba kupic sprzet przecież USG , Komputery Rezonanse itp. wszystko jest tylko przyjęło się , że my przychodzimy na złość w nocy przeszkadzamy. Ja w telewizji słyszę cały czas , że lekarze za mało zarabiają im nie chodzi jak mowia o podwyżki tylko o dobro pacjenta??????.W Łodzi zamknęli cały oddział bo lekarze żądają 100% podwyżki to są kpiny. Wykształcili się za państwowe pieniądze a następnie wyjazd na zachód.

 • 10 10 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Olo

  I wspaniale. Glosowaliscie na pis5to macie. Nie stać was na prywatne badania i to elektorat PiS u. Biedne zubozale społeczeństwo kupione za 500 zł. Co dalej?? Wydacie je na usg rezonansy i inne badania. Bo gowniany rząd pompuje w Rydzyka a wam żydzi na służbę zdrowia. Teraz biegacie po prywatnych gabinetach i stekacie? Pamiętajcie o tym za chwilę. Gdy będą wybory.

 • 12 10 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # służba zdrowia wg PiS

  Ważne że były minister zdrowia zainkasował nagrodę. Dla niego nie zabrakło kasy, na badania i lekarzy nie musi być. Chcieliście PiS to macie. I nie macie co narzekać no przecież dali 500+ nie?

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # www

  Kiedy pacjenta cos bardzo boli to USG by zrobił sobie prywatnie,ale nie ZROBISZ sobie nawet prywatnie nigdzie prywatnie USG na powiecie kartuskim, są wielkie kolejki gdzie trzeba miesiącami czekac - co pacjent ma w tym przypadku robic!!! .Pamiętam kiedy byłam w latach 80 w szpitalu kartuskim to zaraz byłam przyjęta na oddział i tam były zaraz wykonane odpowiednie badania.

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Lusi

  Jedna twoja miła opinia .ja jednak mam złe zdanie o sorze w Kartuzach ratownicy gburowaci brak werwy do pracy a PiS tu nie ma nic do rzeczy bo to prl-owscy pracownicy w większości stara gwardia do wymiany.A społeczeństwo ma prawo żądać pełnego zainteresowania to ich zdrowie .ktoś kto pracuje z pacjentem powinien mieć empatię.

 • 3 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @pielegniarki

  To że hichocze z ratownikiem nie uznalbym za miłe w sytuacji gdy ja cierpię

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pacjent

  Trzy ostatnie wizyty w tym szpitalu oceniam pozytywnie dwie bardzo dobrze jedna poprawnie .Wedlug mnie obsluga pacjenta zalezy na jaka zmiane sie trafi

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żenada

  Dwa lata temu moja żona też tak trafiła dwa razy z ostrym bólem brzucha po rozstaniu zastrzyku Ketonal padło pytanie jak się pani czuje czy jeszcze boli nie no to do domu przy trzecim razem w Kościerzynie pilnie trzeba było usunąć woreczek żółciowy

 • 4 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jak tak można

  człowiek z bólem a oni nie pomagają !

 • 3 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rysiu

  W innych miastach nie wypuszcza pacjenta bez pełnej diagnostyki czy w Kartuzach ss inne standardy i prawa pacjenta?

 • 4 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacjent

  Prawda jest taka , że ludzi mają za nic. Ludzie idą tam po śmierć lub na śmierć.

  Podobnie jak w Kościerzynie , też często słyszy się o takich przypadkach gdzie panuje taki chaos. A o zakazeniu " sepsą " nie wspomnę. I w jednym i drugim szpitalu. Nawet zaraz po porodzie dziecko jak i matka mogą załapać sepsę.

 • 1 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ann

  Do Pacjent
  Sepsa to nie choroba którą się zaraża od drugiej osoby, to ogólnoustrojowe zakażenie - można się nabawić sepsy nawet po wycięciu paznokcia...

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ocena szpitala kartuskiego jest różna ..

  Podobnie było w mojej jednostce wojskowej. Jedni naszego sierżanta uważali za prostaka i sadystę, a drudzy wspominają go z sympatią, bo mówią, że gdy ktoś przetrzymał jego traktowanie, to znaczy, że przetrzyma wszystko. Chyba byłby cenionym pracownikiem w szpitalu.

 • 4 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lucy

  Moja mama zmarła w szpitalu w Kartuzach,a lekarz po stwierdzeniu zgonu ,nie sprawdził czy może funkcje życiowe wróciły.Mam żal do lekarki z odziału wewnętrznego.

 • 3 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Swojak.

  Proponuję ! Przestańmy chorować szpital zamkną i wszystkich na zieloną trawę !

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # olo

  jest taki filmik hitlera boli brzuch polecam

 • 3 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zamknąć to i będzie spokój...!!

  to jest szpital....??
  po co jechać do Kartuz skoro i tak cię odeślą do przychodni albo do Gdańska....?
  A w Gdańsku lekarze śmieją się i kręcą głową z politowaniem nad naszym kartuskim szpitalem
  (jeżeli można to tak nazwać)
  bardziej chyba jest to rejestracja lub poczekalnia...

 • 2 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # USG

  To badanie powinien wykonać każdy lekarz! Chyba mają obowiązek dokształcania sie? Kto to widział, że sprzęt stoi bezużytecznie, bo go nie potrafią obsłużyć. XXI wiek?

 • 4 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zawiedziona

  Niestety podzielam zdanie przedmówcow. Szpital ma sprzęt, ale nie ma kto go obsługiwać. Brak kwalifikacji????leżałam w tymże szpitalu i sama zostałam prywatnie skierowana na usg do Gdańska. Lekarz na tyle uczciwy, że przyznał, iż dopiero się szkoli w tej dziedzinie. Strach pomyśleć co by się działo w razie , W ,

 • 1 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do wyzej

  Oczywiście, że to luka w wykształceniu! Powinien być obowiązek zaktualizowania swoich kwalifikacji. To nie do pomyślenia, że na SOR-ze praktycznie nie ma dostepu do usg. Ponieważ wszystko kosztuje(?), niech wprowadzą jakąś opłatę, ale na Boga, niech nie igrają z ludzkim życiem!!!

 • 3 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  Brawo pis brawo dobra zmiano jeszcze więcej dajcie na rydzyka

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bezradny

  Są przymiarki żeby do kartuskiego szpitala przychodzić z własnym lekarzem i aparaturą do badań

 • 5 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Andrzej

  Większej bzdury jak mówi ten lekarz( Szef) szpitala to dawno nie słyszałem. Co za bzdury. USG jest podstawowym narzędziem w szpitalu .Tym bardziej na SOR.Zasłanianie się beznadziejną organizacją pracy to brzydkie jest.

 • 8 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Andrzej

  Nigdy nie pisze złych komentarzy,Ale ten lekarz sam sobie zaprzecza. USG TO PODSTAWOWY APARAT DO BADANIA.
  Wy w tym Starostwie wejście się do roboty.
  Styropian to nie wszystko.

 • 3 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wspieranie muchomora

  to ambitne zadanie sekty.

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # " LECZENIE " w tym budynku obskurnym

  jest bardziej niebezpieczne od choroby. Nie ryzykuj. Lepiej wyleczy nas Massuanolog, swoimi zaczarowanymi balsamami.

 • 0 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @" LECZENIE " w tym budynku obskurnym

  Nie balsamami tylko lekami na odkwaszenie, a że zamiast tego będzie sraczka to co tam. No i ukoi nerwy muzyką relasacyjna. Taki pomysłowy dorniasz.

 • 10 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Oburzony pacjent

  Widać ze szpitalu w Kartuzach bez zmian 8 lat temu zachorowalem na robniaka oplucnego. Sześć razy przewozili mnie na sor w tym dwa razy kartką z ostrymi bólami dolnej czesci klatki piersowej za każdym razem dostawałem kroplowke i peralgine dożylnie i powiedzieli ze to grypa i tak przez 2 tygodnie w gorączce 40 stopni stan mojego zdrowia cały czas się pogarszal schudlem w tym czasie 10 kg.Za 6 razem cały czas wysokiej gorące zostałem ponownie przywieziony na sor moja żona i matka powiedziały bo jak mnie nie przyjmą do szpitala i niezrobia prześwietlenie klatki piersowej to sprawa będzie zgłoszona na Policję i prokuraturę potym postraszeniu został wykonany Rentgen klatki piersowej i lekarka powiedziała a masz tu pan swój rentgen .Po prześwietlenie młoda lekarka nie potrawa odczytać zdjęcia rentgen poprosiła o pomoc inna lekarka. Dopiero ta lekarka stwierdziła u mnie robniaka oplucnego główna przyczyna było nie wyleczone zapalenie pluc,którzy poprzedni lekarze nie potrafili poprzez odsluchanie słuchawkami stwierdzić zapalenia pluc.Śmiertelność tej choroby wynosi50%.Potem leżałem na lecznicze drenem cały miesiąc na chirurgi szpitalu.To co mi wiadomo na sor w Kartuzach są przyjmowani lekarze po studiach z najniższymi zdanymi egzaminami koncowymi nie mogli się dostać do szpitali Gdańskich to przyszli na wolne wakaty do Kartuz

 • 6 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Matka

  Ja bedac w ciąży ok 5 miesiąca, trafiłam m do szpitala z krwawieniem z drog rodnych i kazali mi czekac na karetkę ponad godzinę aby przewieźć mnie do Gdańska bo oni nie mają sprzętu aby sprawdzic co sie dzieje a ginekolog powiedzial ze nie posiadaja nawet królówki w razie czego na podtrzymanie. Bylo to ok 10 lat temu ale było. Uraz został. Na szczęście na w Gdańsku mi pomogli i dziecku nic się nie stało

 • 5 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lol

  Wszystkimi takimi przypadkami, moim zdaniem powinna zając się prokuratura z urzędu, po przeczytaniu tego tekstu i komentarzy. Czy takimi działaniami jak tu opisujecie swoje zdarzenia nie doszło do narażenia na utratę zdrowia i życia. Przecież to skandal....

 • 14 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  Szpital podpada pod Starostę kartuskiego, a Starostą jest ciągle ta sama osoba.
  Wyciągnijcie wreszcie wnioski i zacznijcie myśleć. Wybory już jesienią.
  Trzeba pogonić tych radnyh i tych włodarzy, którzy od 20 lat zasiadają na stołkach i niewiele robia.

 • 5 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wycieczka

  Wniosek z tego taki jak trzeba zrobić usg na SOR po 13 to pakują Cię w karetkę i jazda na wycieczkę .Coś tu chyba nie tak jest.Może by redaktor pociągnął temat i to wyjaśnił w NFZ, Starostwie.

 • 12 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ wyborca

  Łapa, Wożniak i Kwiecień Forever! Tak wybieramy i tak mamy.

  Zamiast obsady USG będą teraz pacjentów styropianem obkładać?

 • 8 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kropla

  Ja tez trafiłam do kartuskiego szpitala w sobotę około południa z silną anemią-potrzebna była transfuzja, usłyszałam, że jest weekend i nie robią żadnych badań i odesłali mnie do Gdańska, gdzie od razu zrobiono mi wszystkie badania i podano krew. Kartuski szpital to jedna wielka porażka. Słynie z tego, ze nie robią tam żadnych badań. Moja kuzynka z silnym bólem brzucha (kamienie w nerce) czekała na USG aż 4 dni. Następnym razem kiedy dostała atak od razu pojechała do Kościerzyny i tam jej zrobili USG od ręki. Czyli jednak można. Nie wiem dlaczego kartuski szpital nazywa się szpitale skoro nie można w nim nawet podstawowych badań zrobić.

 • 0 6 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieskaniec

  W listopadzie leżałem na oddziale wewnętrznym opieka lekarska 5+ pielęgniarska 5+ salowe 5+
  Leżałem w szpitalu w Kartuzach.Jestem już zdrowy.

 • 4 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do mieszkaniec

  To widocznie tobie nic nie było bo tak tam nie jest szkoda gadać bo nie mogę naradzie bo mam tam kogoś z rodziny leżącego

 • 1 7 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lora

  Ja natomiast mam same dobre wspomnienia ze szpitala w Kartuzach, wszystko odbywa się szybko, miło i bezproblemowo. Jak ktoś jest niezadowolony to niech jedzie do Gdańska na przykład. Przecież nikt nie każe wam iść do szpitala w Kartuzach, tym bardziej jak wiecznie narzekać na tę placówkę. Polecam pojechać do wojewódzkiego w Gdańsku i tam na pomoc oczekujcie, aż się doczekacie. Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych i nieustannie narzekających

 • 7 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec wsi

  Wniosek jest taki w szpitalu trzeba zmienicna Dyrektora zewnątrz ale nie namaszczonego jak poprzednio przez Goralskiego zmienić ordynatorow odział, pielęgniarki odzialowe a przedewszystkim aby starostwo przestalosie wtrącać w zasady działania szpitala tam oczywiście wyborcy powinni wybrać odpowiednich włodarzy bo ci obecni stracili mandat zaufania społecznego. To co się dzieje teraz I przedtem w szpitalu wola pomstwe do nieba i nie służy pacjentom tylko jest nastawione na zysk i wypłatę wysokich wynagrodzen dla lekarzy przedewszystkim ma na zadaniu służyć ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego .

 • 10 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # etam

  Jak się coś Państwu nie podoba, to pretensje zgłaszać do starościny Janiny Kwiecień która jest szefem Powiatu, a to on zarządza szpitalem.

  Albo w następnych wyborach ZASTANOWIĆ SIĘ komu oddać głos, bo w powiecie od lat ci sami radni, którzy wybierają tego samego starostę.

  Taki z tego morał, że jak chce się zmian to trzeba zarządzających wymienić. Na każdym szczeblu polityki.

 • 2 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # właśnie tak

  "Taki z tego morał, że jak chce się zmian to trzeba zarządzających wymienić." no więc- Nie przyzwalać(apel- do szerokich mas woj pomorskiego) na blokowanie racjonalnych zmian reform, ustaw, etc., na czym (na nas)żerują mocno osadzeni w różnych spółkach,układach....

 • 1 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzjanka

  Ja mialam ten sam problem co bohaterka artykulu na sor wracalam 3 razy w ciagu 48h pierwszy raz o godz 22.30 pierwsze raz uslyszalam ze jestem pod wplywem alkoholu gdzie nie tykam wcale alkoholu nawet badanie krwi zrobila bo nie wierzyła ale nie przeprosila lekarka ktory oskrazyla ponadto dostalam kroplowki po ktorych wymiotowalam dostalam tez przeciwbolowe i wypuszczono mnie do domu.w domu wymiotowalam dalej choc nie mialam czym trafilam po 4h ponownie i znow kroplowki oraz wielka zlosc lekarza gdy ponownie trafilam dopiero trzeci raz jak trafilam na dr kolodzieja w miare polepszylo mi sie ale tez mialam nakaz pilnie udac sie w pon do rodzinnego po skierowanie na usg.okazalo sie kamica nerkowa i wirus

 • 3 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # etam

  A wiecie dlaczego nic się nie zmienia?
  Bo głosujecie cały czas na tych samych radnych, którzy robią "dla was" tyle, co opisano w tych artykułach. I spójrzcie na daty - tyle lat minęło i wciąż to samo.
  Zalecam nie zapomnieć o tym przy urnie wyborczej.

  http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2009/04/radny-a-klasa-pyta-dlaczego-poparzonego-odeslano-do-domu

  http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2009/05/czy-radni-powiatowi-milcza-od-trzech-lat

 • 0 9 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dziwne

  Bardzo dziwne że są same negatywne komentarze na Kartuski szpital. Hmmm... dziwne. Myślę że kartuski szpital to jedna z lepiej prosperujacych placówek. Krytykują osoby ktore zostały skierowane do Gdanska i tam musiały czekać po kilka godzin i teraz obrazaja kartuski szpital. Wiec jak wszyscy wiedza ze w Kartuzach tak źle to do Kościerzyny jedźcie 10 minut drogi nie zrobi różnicy. Tam dopiero jest "profesjonalan obsługa i baaardzo krótki czas oczekiwania". Przez kilka lat gdy Ja bądź moja rodzina korzystaliśmy z Sor w Kartuzach nigdy nie zostalismy zle potraktowani. Nigdy nikt nie odeslal nad do domu bez udzielenia porady badz badań. Ludzie zacznijcie być troche milsi wiec i was beda milej traktowac.

 • 0 7 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xxx

  W kartuskim szpitalu robi sie wiecej niz w innych gdzie nawet nie ma badan z krwi, pacjent slyszy ze te badania zrobi lekarz pierwszego kontaktu. Na SOR w Kartuzach zawsze robiono badania, kroplowki, kilka godzin obserwacji. Poza tym jaka grozna choroba nie zostala wykryta u tej pani? Czy moze zglosila do mediow po to zeby wylac pomyje. Szpital jak szpital i tyle.

 • 5 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Głosujcie na mnie!

  Jak wasz przyszły starosta obiecuje obsadzić wszystkie podległe mi instytucje i spółki swoimi wiernymi kumplami!

  A wszystkie przetargi będą wygrywać zaprzyjaźnione firmy tak aby kampania się zwróciła :-)

  By Żyło Się Lepiej! Nam!

  ps. a moja rodzina dla bezpieczeństwa będzie się leczyć za granicą :-)

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lala

  no i co powiat zadowoleni jestescie z siebie , a moze ktos z waszych bliskich bedzie szukal pomocy i wtedy co .....mswia..

 • 0 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ela

  Szkoda że się tu mówi tylko o tym co źle. A o tym co dobre w tym szpitalu to nic. Myślicie że gdzie indziej jest lepiej ... co lekarze mogą za to że NFZ nie ma kasy. Na zatrudnienie pracowników. Co lekarz może za to że nie ma już miejsc . Lekarze to też ludzie a nie roboty .

 • 0 6 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wera

  Kilka krotnie trafiała na sor. Kartuzy. Zawsze była tam miła i serdeczna obsługa. Skoro badania tej pani nie wykazały nic niepokojącego to rzecz jasna że trzęba wykonać usg w placówce innej.

 • 3 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Adam

  Ja również bardzo jestem zadowolony z katyńskiego szpitala. Miła i ciepła opieka na sor. Nigdy mnie nie postawiono. Również miałem polecenie usg. Skoro nie było zagrożenia życia. Wykonałem je w ciągu miesiąca

 • 0 6 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xccc

  W tym tygodniu. Wylądowaliśmy na sor Kartuzy. Kolejno do Gdańska. Uwierzcie Kartuzy ocena 10 na 10
  Ratownicy Kartuzy naprawdę opiekuńczy i mili. Całym sercem oddani pacjentowi. Ps. Osobiście wolę Kartuzy nie Gdansk

 • 7 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ewelina

  Do szpitala do Kartuz jezdzi sie tylko umierac a nie szukac ratunku!

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # adamie

  Frojdowskie przejęzyczenie.

 • 6 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec wsi

  Jak czytam wszystkie komentarze to około 10% to tylko pozytywne wpisy a 90% to wpisy negatywne to świadczy ze kartuski szpital źle działa i potrzebuje zmian i to natychmiastowych. Szpital musi być dla pacjentów ratowania życia ludzkiego ktoś wyżej o tym zapomniał. Lekarze powinni pamiętać o przysiedze Hipotakresa przedewszystkim nie szkodzić ratować życie człowieka. Mam takie wrażenie po przeczytanych komentarzach ze nie liczy się dobro chorego pacjenta tylko zysk jaki szpital wypracuje na koniec roku to nie firma która wypracuje zyski za każdego przyjętego pacjenta na sor czy na szpitalne łóżka .

 • 2 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacjentka

  Byłam niedawno na SORze. Grzecznie czekałam na przyjęcie. Przyszedł mlody chłopak i zaczął wyzywać panią, która rejestrowała. Ta obelgi znosiła z pokorą. W jej obronie stanął ratownik. Przykre, że ludzie nie potrafią się zachować.

 • 5 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacjentka

  Bylam w tym szpitalu z atakiem kamienicy nerkowej podali mi kroplowki wypisali antybiotyk i do domu nikt nie zrobil mi tam usg żeby potwierdzic czy to kamienica czy cos innego tylko z silnym bolem wyposcili mnie do domu !!!!!! Jak sie okazalo tego samego dnia tylko wieczorem nie dawalam juz rady znieść bólu maz pojechał ze mna na zaspe do szpitala zrobili mi tam od razu usg i przeswietlenie okazalo sie ze mam zastój w nerce i zakarzenie organizmu operowali mnie natychmias. A co by bylo gdybym jeszcze raz na ratunek jechala do kartuz!!!!!! Szpital ten to SKANDAL pozdeawiam pania doktor ze szpitala w kartuzach ktora wrecz wysmiala mnie ze z kamienica nerkowa przyjezdzam do szpitala !!!!!!!!

 • 6 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkanka kartuz

  Kilka krotnie bylam w tym szpitalu duzo zalezy od zmiany konkretnego dnia. Bylam z corka miala 3 latka strasznie bolalo ja uszko lekarz pierwszego kontaktu sprawszil uszko zbadal i stwierdzil ze to bol od kolczyka powiedzial zeby go wyhac na kilka dni i bedzie dobrze. Gdy przyjechalam z corcia do domu wedlug zzalecen zaczelam ściągać kolczyk corka nawed dotknac uszja nie chciala dac i zauwazylam cos w uszku czarna kropke posadzilam mala na kolana zabralam pinsete i z uszka wyciagnelam klos od zboża nie wiem skod ona go miala ale byl spory mial okolo 3.5 cm jedno mnie do dzisiaj zastana jakim cuden pan doktor ktory patrzal w uszko corki nie zobaczył klosa a ja gołym okem go zauwazylam.

 • 2 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hyhii7guy

  a jak by ku mieli zrobić swojej rodzinie po by każdy lekarz by się znał na tym sprzęcie . ale obcym to mówią ze nie ma takiego lekarza który to potrafi obsługiwać

 • 2 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a gdzie

  zrobic usg PILNE ,gdzie?konia z rzędem kto mi odpowie.wszedzie sie czeka ko miesiąca.gdzie ta kobieta miala sie udać?wie ktoś?

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Ela

  Tu chodzi o brak wyszkolenia lekarzy obsługujących usg. Tylko tyle i aż tyle. Sam sprzęt badania nie wykona, a zatrudnianie specjalnego pracownika na od 8.00- do 13.00 w celu obsługi tak podstawowego sprzętu to zwykła rozrzutność.

 • 1 8 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Burza

  Tyle nienawiści i tylko bicie piany, do bólu... Ciekawe jaka to straszna choroba rozłożyła pana żonę, że taką aferę pan rozdmuchał??? Co sensownego wniosło to do życia??? Ale czy to naprawdę ważne???... Myśle, że 5sekund w lokalnej prasie wyznacza niektórym sens ich życia, zaistnienia w wielkim cyber świecie... Schowani za nickami leją gożkie żale na ludzi, którzy może, oby nie było takiej potrzeby... ratują innych a w między czasie trafiają na masę takich z bólem d... Odnieść się do tego wszystkiego jest trudno, ale przez finansowanie służby zdrowia oczekiwania na badania są jakie są... Dlaczego nie bijecie takiej piany by zwiększyć nakłady na system zdrowia? Jak wam przeszkadzają kolejki i odległe badania to pomyślcie w czym przyczyna??? Aaa zapomniałem przecież ratowanie waszych bolączek jest najważniejsze i lekarze w imię was wspaniali i dbający do zdrowie pacjenci, powinni rzucić rodziny i być w gotowości 24/24 przez 7 dni w tygodniu i to najlepiej w cenie kasjerki czy magazyniera... Czy jak nie ma danego produktu w sklepie to też tak się unoście, że musicie iść czy jechać do innego??? Polska to wolny kraj i zachęcam tych wszystkich komu nie odpowiada Szpital w Kartuzach do leczenia w innych placówkach a nie bicie piany co nic nie wnosi, co najwyżej zniechęca do części ludzi żyjących i wyjących z bólu d... na terenie Kaszub...

 • 2 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jaaaaa

  A ja proponuje tym co tam w dupach się poprzewracało dać podwyżkę za ciężką pracę.

 • 2 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Burza

  TY burza masz coś do ciężko i uczciwie pracujących jak kasjerka czy magazynier . TY szanowna nad pani szma..o . Pozdrawiam magazynier.

 • 2 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JaToJa

  Tego szpitala nie warto remontować. Po co wyrzucać kolejne pieniądze w blot? Tak i tak większość jeździ do Trójmiasta, albo Kościerzyny! Według mnie powinni go wysadzić i wybudować coś co się przyda np. parking.

 • 2 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do burza

  po to placimy skladki ubezpieczeniowe,zeby miał nam kto po 13.05 zrobić usg,jezeli czlowiek już musi udac sie na ten nieszczesny sor,to widocznie musi,mysle że z katarem ta kobieta nie poszla,to lekarze są tak na kasę cięci,ze nawet gdyby zwiekszono naklad na sluzbe zdrowia do czego dążą lekarze,to poszłyby one na pensje,nie na jakosc leczenia.

 • 2 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # matko Bosko

  Ciemnogród .Rzygać sie chce na te wasze komentarze. Ciemnogród do kwadratu. Budynek jest ocieplany bo jako budynek jest własnością starostwa i nie ma to nic wspólnego ze składkami zdrowotnymi na leczenie które ten rzekomo ciężko chory płaci lub raczej nie płaci a na tego co nie płaci płaci ten co płaci . Większość was krzykaczy jest nie ubezpieczona i taka jest prawda a ci co składki płacą proponuje wziąć liczydło i policzyć ile to kasy w ciągu roku nazbierają. Średnio około 3 tysięcy!!!! z czego 3/4 trafia do Podstawowej Opieki Zdrowotnej . Dlaczego zatem żadne z was nie pójdzie do swojego lekarza i nie na krzyczy i nie zrobi z nim porządku, jesteście mocni tylko tu jako anonimowi krzykacze , ilu z was wracało z gdanska lub gdyni czy kościerzyny po tym jak trzeba było 6 godzin w kolejce czekać . Przestańcie z siebie robić niedorajdy życiowe którym sie tylko należy

 • 2 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Buza

  Do Magazynuer nic nie mam do ciężko pracujących tak jak do lekarzy, którzy wykonują swoją prace w warunkach jakie maja... porównaj swoją odpowiedzialność i lata nauki do lekarzy wtedy może zrozumiesz co miałem na myśli, takie negatywne gadanie może co najwyżej nastawić kogoś negatywnie do społeczeństwa które robi aferę z byle bólu d... płacimy składki ale na co one są przeznaczane???.... ile premii poszło na ministrów ile poszło na kawiarnie i jadłodajnie w sejmie??? To was nie boli??? Może nie z katarem była ta kobieta ale i tak nie poznamy odpowiedzi o co tu chodzi... jak lekarz czy inny pracownik służby zdrowia mógłby pracować w jednym miejscu by żyć tak jak chce tez by miał może wiecej cierpliwości i kasa by nie poszła tylko na pensje...

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie widzę problemu

  Tylko prywatne gabinety od podstaw opłacane i wyposażone przez właściciela lekarza. Z zapewnioną miłą i kompetentną obsługą. Z podatkami odprowadzanymi do US. Z lekarstwami i najnowszym podstawowym takim jak usg, ekg, laboratorium obsługiwanym przez pielęgniarkę,itp: po prostu. Pacjenci dostają rachunek z kasy chorych; o ile "usługa" kosztowała więcej niż przewiduje i pokrywa ubezpieczyciel, musi zapłacić w ciągu np. miesiąca.
  Jeżeli Lekarze będą pracowali w swoich pięknych gabinetach, za które zapłacili (na kredyt) niebotyczne kwoty, to będzie im zależało na jak najlepszej obsłudze i zdobywaniu kolejnych pacjentów. Szpitale tylko dla określonych ciężkich przypadków, a nie jak do tej pory, do prywatnych praktyk na zdezelowanym państwowym sprzęcie.
  Jeżeli pielęgniarka (bo będzie do tego przygotowana) będzie wykonywać sporo "małych" zabiegów-pomiar ciśnienia, poziomu cukru, pobieranie fizjologicznych cieczy, w tym krwi do badania na miejscu, to lekarze będą odciążeni i mogą się zajmować tym, do czego są przygotowani. Obsługa gabinetu powinna też obsługiwać komputerowo, być osobą pierszego kontaktu, odbierać telefony itp... Nikt nie oczekuje, żeby lekarze mało zarabiali, ale coś za coś...
  NFZ wydaje się być instytucją bardzo kosztowną i pakowanie pieniędzy w urzędników tam zatrudnionych wydaje się tylko złudzeniem, że się cokolwiek może poprawić. Nieuniknionym jest powrót do mniejszych kas chorych.

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @nie widzę problemu

  Gdzie lekarze pobierają fizjologiczne ciecze do badania i z tego powodu są przeciążeni pracą? nie bądż śmieszny, lekarz nie mierzy glukozy, rzadko mierzy ciśnienie, nawet w przychodni im się nie chce tylko pyta pacjenta czy ma dobre.

 • 1 2 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ula

  Nie mogę źle powiedzieć o kartuski szpitalu. Zawsze byłam tam dobrze przyjeta. Miła i serdeczna atmosfera. W Gdańsku myślicie że jest tak pięknie i wspaniale jesteście w błedzie. Pozdrawiam Sor.

 • 0 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ dramat

  Jak przychodzisz do lekarza z pierdołą to nic dziwnego , że lekarz zapisuje ci pierdołki na karteczce żebyś nie zapomniała co masz kupić bez recepty.

 • 1 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # betim

  W tym szpitalu i innych personel ciężko pracuje.Niestety możliwości sprzętowe ma takie jakie im stworzył pracodawca.brakuje specjalistów wszędzie, nasze państwo zbudowalo taki system opieki zdrowotnej jaki mamy.

 • 1 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wronski

  A u Wrońskiego nie ma pediatry na Wybickiego

 • 5 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Podświetlenie

  Widocznie ta Pani nie musiała mieć przeswietlrnia tego dnia ..A to że lekarz napisał pilne ... to z dobrej woli żeby ta Pani nie musiała długo czekać. Ja miałem wypadek który zagrażał mojemu życiu... to zostały zrobione wszystkie badania i przeswietlrnia po 18godzinie.... spędziłem w szpitalu ponad tydzień.
  A spr oceniam 10/10

 • 2 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przeswietlrnia

  Miało być przeswietlenie

 • 1 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # słyszłem że w sierakowicach

  będzie budowany szpital choć ośrodek maja tam tak duży jak szpital

 • 2 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Przeswietlenie

  Dokladnie racja! Lekarz chcial dobrze to napisal pilne ale dobre uczynki nie poplacaja. Lepiej nie trzeba bylo pisac to by sprawy nie bylo a pani bylaby zadowolona chyba.

 • 1 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szok

  A to jednak usg działa po 13 a nawet po 18

 • 2 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacjentka

  Kilka razy bylam w kartuskim szpitalu i nie moge zlego slowa powiedziec ani o lekarzach ani o pielegniarkach. Radze spojrzec na swoje zachowanie,ciekawe czy bylibyscie tacy odwazni w sytuacji kiedy mielibyscie im to powiedziec prosto w oczy????

 • 0 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No chyba

  Wystarczy sprawdzić i po sprawie... nie wiem czy na stronie tego nie sprawdzisz.

 • 0 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@nie widzę...

  Nie lekarze a pielęgniarki danego prywatnego gabinetu lekarskiego wykonują "drobne zabiegi". Goły pokój z lekarzem za biurkiem i stetoskopem na wyposażeniu...no cóż...to nasza rzeczywistość.
  Przedstawiony "gabinet lekarski" to nie utopia, to działa, a lekarze nie strajkują...pracują na swoim. Szpitale to już inny rozdział.

 • 1 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  To Starosta odpowiada za szpital, za to kto jest szefem i za skutki nieudolnego zarządzania. No ale po jesiennych wyborach pani Kwiecień znowu będzie starostą, pan Woźniak dalej będzie mieszał. A tak na marginesie ,to mamy połowę Radnych z gminy Kartuzy i co oni na to? Żałosne to wszystko.

 • 0 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zdziwiona

  .>>>Lekarz SOR musi być zaangażowany w ratowania życia. I nie ma to nic wspólnego z dostępnością do badań obrazowych."

  Przecież badania obrazowe USG, RTG, Tomografia są niezbędne do diagnozy i wszyscy to wiedzą.

 • 0 3 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MAMY MISTRZA ŚWIATA

  w kolarstwie, ale ta sprawa was nie interesuje - bo jedyne co umiecie to wylewać żal i frustrację za anonimową kotarą internetu. Może zajrzycie do działu sportowego i złożycie gratulacje Mistrzowi? A zachowanie lekarza i tak było prawidłowe pomijając fakt, że kartuski szpital długo pracował na negatywne opinie

 • 2 9 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawnik

  Witam wszystkich agresywnych i wypisujacych mowę nienawiści, wybraliśmy z pośród państwa tych szczęśliwców co dają powody do wszczęcia postępowania. Moja kancelaria ma porobione screeny państwa wypowiedzi i w związku z podawaniem nieprawdy i szykanowaniem lekarzy, którzy wykonują swoją prace zgodnie z wytycznymi NFZ. Proszę się spodziewać wezwań jak tylko ustalimy państwa adresy. Miłego dnia i do zobaczenia.
  P.S. jednocześnie proszę o dalsze nieskrępowane komentowanie.

 • 3 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To ja

  Jak zacichli .. pomorek czy co

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # uhu @Prawnik

  Czyżby władze się odezwały. Śmieszne szpital zawsze się bronił bez STRASZENIA pozwami :-)

 • 4 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Prawnik

  Tylko nie zapomnij coś tu obiecał, bo jak zwykle Twoja wypowiedź sprowadza się do tego, że nic z tych wezwań nie będzie, a "mowa nienawiści" używana wewnątrz danej społeczności, nie interesuje mediów polskich, a tym bardziej zagranicznych, gdyby wpleść w tą dyskusję jakiegoś muzułmanina lekarza, lub pacjenta muzułmanina, to wówczas masz szanse się wybić. A tak będzie, tak jak w tym powiedzeniu: "nie strasz, nie strasz, bo się zes..."
  A tak na marginesie, gdybyś był reprezentantem którejś z ponoć pomawianych tu osób/instytucji, Twój wpis nie byłby anonimowy tak jak tych pozostałych. Prawdziwy prawnik najpierw działa, a nie wdaje się w polemikę z mało wiarygodnymi anonimowymi osobami.
  Szkozar.

 • 2 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @prawnik

  dobry prawnik to co niektorym moze sie przydac,o ile ludzie pisza prawde o tych bledach i niedopelnieniach w sztuce

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacjent

  A kto to jest ten nowy prezes szpitala? Gdzie on wcześniej zarządzał?

 • 4 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Prawnik

  Boicie się prawdy chyba ci chorzy pacjenci nie przyszli po poradę ale żeby im ulżyć w bólu i ratować życie.

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna

  Czy przechodzisz trudne chwile w uzyskaniu pożyczki teraz martw się nomore, ponieważ Lucas Loan Lending Compania oferuje wszystkie rodzaje pożyczek, a także oferujemy bezpieczną pożyczkę do domu, a także pożyczkę na zainwestowanie w Twoją firmę teraz skontaktuj się z nami: Mobile WhatsApp: +1 (857)325-5437 E-mail: lucasloanlendingcompania@gmail.com Witryna: http://lucasloanlendingcompania.webs.com/

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo