Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Kartuzy. Uczelnie z Trójmiasta, Poznania, Koszalina, Olsztyna zachęcały maturzystów

Opublikowany: 2018-03-06 12:30 Autor: Magda Dzienisz

Prawie trzydzieści szkół wyższych z Pomorza i nie tylko prezentowało swoje oferty uczniom szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kartuskiego. W kartuskim I LO odbyły się trzynaste już Powiatowe Targi "Nauka - Praca - Kariera".

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego mogli zapoznać się w Kartuzach z ofertą prawie trzydziestu szkół wyższych. Swoje kierunki kształcenia prezentowały m.in. Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Marynarki Wojennej czy Sopocka Szkoła Wyższa. Oprócz przedstawicieli szkół z Trójmiasta do Kartuz przybyli też pracownicy i studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Politechniki Koszalińskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy czy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na targach jak co roku swoje stanowiska miał Powiatowy Urząd Pracy czy przedstawiciele policji oraz uczelnie niepubliczne.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

- Zainteresowanie jak co roku jest bardzo duże – mówi Magdalena Plichta, doradca zawodowy ZSO Kartuzy. – Co ważne, nasze targi odwiedzają nie tylko maturzyści, ale też uczniowie młodszych roczników. Uważam, że dla nich to także doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertą szkół wyższych. Takie targi są bardzo przydatne. Uczniowie bez wyjeżdżania na uczelnię mają okazję spotkać się kilka razy z przedstawicielami szkół nie tyko z Trójmiasta, ale i spoza Pomorza.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Jak podkreśla doradca zawodowy, uczniowie najchętniej odwiedzają stoiska Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej czy Akademii Morskiej.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # elo

    Rozumiem studia lekarskie czy informatyczne, ale reszta z tej oferty to jakaś porażka. Jest kupa roboty dla budowlanców, hydraulików, mechaników itd. Po co produkować tabuny magistrów od byle czego???

    Nie żebym komuś bronił, jak ktos ma bogatych rodziców co go będą utrzymywać do 35 roku życia bo nie ma pracy, to niech sobie studiuje co tam chce... Natomiast jak kogoś nie stać na takie "marnotrastwo" to lepiej wziąć się za naukę porządnego fachu

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo