Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Kartuzy. ZUS zaprasza lekarzy i płatników składek na szkolenia

Opublikowany: 2018-03-05 12:49 Autor: nadesłane

ZUS w Kartuzach zaprasza na bezpłatne szkolenia dotyczące elektronicznych zwolnień lekarskich i zasiłków z ubezpieczenia społecznego pracowników. Odbędą się one 14 marca o godz. 9.00 i 10.00.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Inspektorat ZUS w Kartuzach organizuje dwa bezpłatne szkolenia dla lekarzy oraz płatników składek i osób ubezpieczonych. Oba spotkania odbędą się w środę, 14 marca.

ZUS w Kartuzach. fot. archiwum/M.Dz.

Pierwsze spotkanie skierowane do płatników składek, ubezpieczonych i lekarzy rozpocznie się o 09.00. Jego tematem będą elektroniczne zwolnienia lekarskie, czyli e-ZLA.

- Od lipca 2018 r. lekarze będą wystawiali zwolnienia wyłącznie w formie elektronicznej. Przedsiębiorcy powinni przygotować się do obsługi takich dokumentów, a wiec ich odbioru, zarządzaniem obiegiem, a także archiwizacji. W czasie szkolenie lekarze dowiedzą się natomiast, jak założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, jak wygląda obsługa e-ZLA oraz jakie są formy jego podpisania – informuje regionalny rzecznik prasowy ZUS Krzysztof Cieszyński.

Kolejne szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i będzie poświęcone podstawie wymiaru zasiłków z ubezpieczenia społecznego pracowników. Jest ono skierowane do płatników składek. Jego program obejmuje m. in. podstawę wymiaru zasiłków przy najniższym i przy zmiennym wynagrodzeniu.

Oba spotkania odbędą się w siedzibie Inspektoratu ZUS przy ul. Floriana Ceynowy 5 w Kartuzach. Zgłoszenia uczestnictwa należy wysyłać mailowo pod adresem: waldemar.lukowicz@zus.pl

(nadesłane: K. Cieszyński, oprac. M.Dz.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # co to ZUS?

    Zakład Utylizacji Szmalu?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo