Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Bat

Mieszkańcy powiatu toną w błocie? Wiele dróg jest nieprzejezdnych (Wasze zdjęcia)

Opublikowany: 2018-03-14 12:51 Autor: Magda Dzienisz

Wczorajszy artykuł dotyczący drogi w Rybakach, która jest nieprzejezdna przez zalegające błoto, wywołał sporą dyskusję. Okazało się, że podobny problem istnieje nie tylko w gminie Somonino - przysłaliście nam zdjęcia błotnistych tras z różnych miejscowości powiatu, a nawet innych miejsc w Polsce.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Okazuje się, że gruntowe drogi, które po roztopach zamieniają się w błotniste szlaki, to problem w wielu miejscowościach powiatu kartuskiego i nie tylko. W reakcji na wczorajszy artykuł o drodze w Rybakach, przysłaliście nam zdjęcia z przeróżnych miejsc – Somonina, Borkowa, Kamienickiego Młyna, a nawet… Sątoczka na Warmii. Piszecie, że problem z nieprzejezdnymi drogami występuje w Tokarach (gm. Przodkowo), Sławkach (gm. Somonino), na ul. Kolejowej i Energetyków w Kiełpinie oraz Mezowie w gm. Kartuzy, Załakowie, Janowie, Szopie, Migach w gm. Sierakowice, Baninie, w Glinczu na ul. Lipowej, Wierzbowej, Jabłonowej itd.

- Nie możemy wyjechać samochodem sprzed domu, pomimo tego, że do głównej daleko nie ma, bo po prostu kopiemy się w tym błocie – pisze mieszkanka ul. Osiedle pod Lasem w Somoninie.

- W Kamienickim Młynie w kierunku Kukawki też mamy taką drogę, że ledwo można przejechać. Pisałem do sołtysa, do Urzędu Gminy Sierakowice i nie ma żadnego odzewu – pisze Czytelnik z Kamienickiego Młyna.

Kamienicki Młyn. fot. nadesłane

Wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela mówi, że błotniste drogi to problem, który w tym okresie występuje co roku.

- Fatalna sytuacja na drogach w tej chwili to utrapienie w całej Polsce, nie tylko na Kaszubach. Większość gruntowych dróg wygląda tak, że ciężko jest po nich jechać – podkreśla.

Zaznacza, że pogoda obecnie nie sprzyja remontom dróg, a wykonywanie jakichkolwiek napraw w tym okresie to dosłownie „wyrzucanie pieniędzy w błoto”.

- Ziemia pod spodem jest jeszcze zmarznięta, woda nie ma gdzie wchłonąć, dlatego drogi tak wyglądają. Trzeba poczekać, aż minie zima. Sukcesywne naprawy dróg w naszej gminie rozpoczną się najprawdopodobniej od połowy kwietnia – mówi.

Borkowo. fot. nadesłane

Borkowo. fot. nadesłane

Kamienicki Młyn. fot. nadesłane

Somonino, Osiedle pod Lasem. fot. nadesłane

Somonino, Osiedle pod Lasem. fot. nadesłane

fot. nadesłane

Sątoczek, Warmia. fot. nadesłane

Sątoczek, Warmia. fot. nadesłane

Ciechomie, gm. Sierakowice. fot. nadesłane/Krzysztof

Ciechomie, gm. Sierakowice. fot. nadesłane/Krzysztof

Ul. Strumykowa na Os.Królewskim w Baninie: „Zdjęcia pokazują, w jakim stanie są nasze drogi, o które powinien dbać jeszcze nasz Developer” – pisze mieszkaniec Banina. fot. nadesłane/Kazimierz

fot. nadesłane/Kazimierz

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [73]

 • 12 4 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Trekingowiec

  Miej jezdzić niech droga obeschnie a nie jezdzić jak ze sraczką nawet do kibla buten autem.Dać na msze i się modlić o suszę a potem o deszcz

 • 3 6 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???????

  Droga w grzybnie koszmar.na smentarz

 • 2 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dr.ewka

  A ta Warmia nam tu po co? Zbiorke będziemy organizować na pomoc?

 • 2 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kamienica -Królewska

  Ul Partyzantów pozdrawia,

 • 7 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sąsiad

  Połowa to są prywatne drogi

 • 15 4 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wyborca

  Rzadko się udzielam, ale ciśnie mi się na usta, drogi w błocie, a asfalt w gaju, bo tam był zapewne potrzebniejszy...

 • 11 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tanie działki

  Właśnie dlatego w niektórych miejscach działki są dużo tańsze niż w innych. Z powodu braków w infrastrukturze. Po wybudowaniu domu takie braki generują problemy i koszty.

 • 4 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sierakowice

  20 jest sesja to powinni zrobić sesje objazdową.

 • 11 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rwe

  Dostają ludzie za darmo działki od rodziców czy wujków, albo tanio na takim zadupiu kupują przecież tanio...
  A potem dojazdy, dowożenie dzieci, stracony czas no i pieniądze. Tanio? A gmina niech robi drogę bo tanio kupiłem albo dostałem działkę. Chore. W normalnych krajach nie dopuszcza się do takich sytuacji.

 • 17 7 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # widziały gały co brały...

  Każdy normalny wie, że budując domy w takich miejscach są skazane na zły dojazd i błoto...

 • 3 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do czytelnik

  Proszę zgłosic to do pani Radnej ona jest w komisji od infrastruktury.Sołtys nie może nic zrobić oprócz przekazania pisma.20 marca jest sesja więc pani Radna jak będzie wiedziała o sytuacji temat poruszy,

 • 3 4 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  Mniej pieniędzy na wybory i pieniądze na asfalt się znajdą drogi w woj kartuskim niema wogule drug utwardzony u czas się zabrać urzednicy do roboty a nie spinać kawkę i piankę z late pokażcie na co was stać bo jak narazie nic nie robicie z drogami nawet ciężko się chodzi pieszo a co dopiero autem

 • 8 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Mieszkaniec...

  Błędy Twoje akurat jeżeli o pisownie są straszne, a co do Twojej wypowiedzi w zadnym normalnym kraju ani w Polsce nie buduje sie drog dla paru domow przy polu czy lesie.

 • 2 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Grzybno

  Pytam kiedy będzie robiona ulica długa w Grzybnie!! to jest dramat

 • 1 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kamienica pustki

  masakra jak nasze dzieci mają wracać ze szkoły prawie 2.5 km pieszo w błocie .A dzieci do torów mają chodnik .asfalt a dowożone autobusem szkolnym o 1,5 km

 • 8 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec wsi

  Ile razy wspominałem ze tereny wiejskie inwestuje się zbyt mało pieniędzy a szczególnie w infrastrukturę drogową , ale w moich komentarzach często otrzymywałem małe poparcie gdy przychodzą roztopy wiosnne to jest wielkie bicie w dzwony ale to wszyscy mieszkańcy wsi powinnyśmy przez cały rok ponaglac naszych włodarzy o większy wkład utwardzenie dróg wiejskich asfaltem lub płytami yumbo. Dobitnym przykładem mogą być miasto Kartuzy gdzie poszły miliony złotych a w tereny wiejskie okruchy tej kwoty, zeby ulzyc mieszkańcom wsi o lepsze życie. Zbliżają się wybory parę dni temu w audycji Radiu Kaszebe burmistrz Kartuz wspomniał o wyłania asfaltu w smetowo na ulicy brukowej w Staniszewo i Sianowie żeby pozyskać głosy w najbliższych wyborach samorzadowych to jest kropla w morzu w przeinwestowanych mieście Kartuzach .

 • 5 5 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # freddie

  jo!! najlepiej wszystko zaasfaltować i po problemie bo bmw stoi po felgi w błocie!!! dramat!!! tylko kupić chipsy i browara i się śmiać!!! widziały gały, gdzie działkę kupowały :-)

 • 4 6 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Kamienica pustki

  Kalosze dzieciom kup będą zadowolone. Pozdrawiam miłego dnia.

 • 10 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 4X4

  do mieszkańca Banina: czy podpisując umowę z developerem, była wzmianka o stworzeniu utwardzonej drogi (asfalt, kostka) z chodnikiem, oświetleniem, instalacją odprowadzająca wody opadowe? Wątpię. Wszędzie tam gdzie powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych czy to indywidualnie czy poprzez developera, problem dróg nie powinien istnieć. Wytyczając działki budowlane,rzemieślnicze itd, droga również musi zostać wytyczona, taki wymóg, bo dojazd musi być, a to że potem droga przechodzi pod zarząd gminy, oznacza, że gmina ma tym mieszkańcom fundować elegancka drogę? W takich przypadkach to pretensje powinny być do sprzedających Wam domy, działki.
  Większość dróg gruntowych, nie jest przystosowania dla pojazdów poruszających się na kołach 17" i więcej, gdzie prześwit podwozia wynosi 15 cm. Ja, decydując się na mieszkanie w takim miejscu kupiłbym sobie coś co potrafi jeździć po bezdrożach, a nie BMW E90, czy stare E39

 • 3 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sceptyk

  Niech unia da kasę na drogi, a potem się im podziękuje.

 • 8 6 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ......

  DZIWIĄ MNIE KOMENTARZE CO NIE KTÓRYCH OSÓB CHODZI MI O KUPOWANIE DZIAŁKI NA WSIACH PRZECIEŻ KAŻDY SIE DECYDUJE NA ZAMIESZKANIE NA WSI Z JAKIEGOŚ POWODU DLA DOBRA DZIECI ŻEBY WYCHOWYWAŁY SIE Z DALA OD SPALIN I MIEJSKIEGO ŻYCIA A ŻE CO NIE KTÓRZY DOSTAJĄ OD RODZICÓW DZIAŁKE LUB KUPIĄ PO TANIOŚCI TO CHYBA DOBRZE BO MOGĄ SOBIE POZWOLIĆ NA LEPSZY START A PRZYPOMINAM ŻE MAMY 21 WIEK I DROGI NAWET NA WSICH POWINNY BYĆ W JAKIMŚ DOBRYM STANIE I PRZEJEZDNYM A NIE TAKIM CO TERAZ SIE DZIEJE TYLKO SZKODA ŻE WŁODARZE GMINY SIERAKOWICE LEJĄ SOBIE ASFALT POD SAME DOMY A INNYCH LUDZI MAJĄ GDZIEŚ,,,,,

 • 12 5 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # widziały gały co brały !!!!!!!!

  Budujcie sie na jeszcze większych zadupiach !!

 • 3 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Wasze drogi przy niektórych asfaltowych (w gm kartuzy) i tak są w bardzo dobrym stanie.

 • 3 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ......

  Tak ale sa dzialki blizej drogi asfaltowej, a nie w srodku lasu albo w miejscu gdzie wiadome jest,ze asfalt tak szybko tam nie powstanie, nigdzie na swiecie nie buduja drogi dla 3 domow.

 • 4 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jax

  Ja tam się nie przejmuje audi w qattro daj radę,swoją drogą jak kupowaliście tanie działki w środku pola albo w bagnie to teraz pierwsi jesteście na gminie żeby gruz nawieźli bo do domu nie można dojechać,a sami nie są zameldowani i płacą podatki do innych gmin

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chmielacus

  A w Chmielnie to lepiej? Woda wszędzie stoi!!!!! I nic nie robią!!!!

 • 5 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KAMIENICA -KRÓLEWSKA

  Pani Radna pani wyborcy toną w błocie.

 • 2 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .............

  Oddam bidulkom używane kalosze, całe. HEHEHE

 • 5 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tttt

  Do zdjęcia z Banina to ja wam radzę do waszego dewelopera iść z tym problemem bo nie do że macie źle drogi to jeszcze Was zalewa a taki HMARA czy EKO BUD czy SIÓDME NIEBO tylko kasę liczą ile zysku mają na Was i w dupie Was mają teraz nawet drogi wam nie zrobią i teraz liczycie na gminne widziały galy co brały tak .Niech wam dewelopera zrobi drogę dojazdu do domu i drenarke

 • 4 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Golunski

  Jeszcze raz wybiezcie Golunskiego to tylko blotniste drogi bedziecie mieli. On nic bezinteresownie nie zrobi dla solectw. Dla niego liczy sie wladza , kasa i miasto. Solectwa ma gdzies.

 • 4 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Historyk

  Przed wojną nawet obok centrum w Warszawie też było takie błoto na ulicach i mieszkali przy nich napływowi ze wsi. Dzisiaj mamy XXI wiek i bogate państwo i wszyscy mamy prawo do godnego życia.

 • 2 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sasiadka

  Do Sąsiada: panie sąsiedzie może i część drogi jest prywatna no a jeśli ten właśnie prywatny odcinek drogi ruszyła Gmina bez pozwolenia i teraz nie chce jej naprawić to co robić mamy ???

 • 2 4 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mięsiste, piękne błotne wertepy

  Pojeździłem sobie po nich swoją terenówką z prześwitem 38 cm i kołami 22 cale. To była duża radocha , a potem pół godziny w myjni !! Gdy wertepy są suche, to też jest zajefajnie.

 • 5 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do..........

  jak by włodzarze budowali sobie nawet w lesie dom to by pewnie sobie asfalt wylali żeby sobie auta nie pobrudzić ,

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szyb Ki

  Nic le ołto na treker zmieniec

 • 3 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nowy

  Widziały gały gdzie zamieszkały, kupić sobie terenówkę, a nie ciągle jęczeć, ślisko, mokro, błoto. Z inżynierii drogowej: gdzie są rowy wokół dróg, wystarczy tylko na pół metra i wody na drodze by nie było, i jest to niedrogie rozwiązanie.

 • 1 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cypis

  Banino to wam dobrze buraki

 • 1 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazik

  Jeszcze jedno bmw sobie kupcie to wyjedziecie napewno.

 • 1 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do widziały galy co brały .

  A widziałeś asfalt na Osowie dziura na dziurze. Z roku na rok coraz gorzej ... jak widziały to było pięknie . Wiec może to skomentuj.

 • 4 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec wsi

  Miesiste piękne błotone werdepy@odpowiedz; jak chcesz robić z drogi publicznej jeszcze większe bajoro aby inni nie mogli przejść lub przejechać to proponuje zerwać asfalt przy swojej ulicy i tam pojeździć ,az ci samochód padnie a potem żebyś to całe błoto wniósł sobie do mieszkania. Zycie tobie milej zabawy błotnej.

 • 3 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do kamienica

  Jestem mieszkańcem działki letniskowej kilkanaście lat tak jak wszystkie działki na około ,I droga jest cały czas taka sama .Prośby do pani sołtys-Radnej zostawały bez echa .Nie mam pretensji do Gminy ,bo jeżeli radny nie interweniuje tzn że nie ma problemu.

 • 9 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żukowo

  W Żukowie drogi tragiczne ulica Gdańska nowy ośrodek zdrowia a nie ma drogi wielkie błoto a chorzy często starsze osoby chodzą w błocie. Takie miasto jaki włodarz.

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gołubie, Szymbark

  Wszystko pięknie jeśli droga była bagnista i to co roku wygląda tak samo. Wkurzające, jednak można się z tym liczyć. Jednak przegięciem jest "budowanie" kanalizy - czyli rozwalić starą utwardzoną drogę z gruzami, z tłuczniem, włożyć rury zasypać gównem i nie reagować. Teraz się gmina z komunalnym tylko wymigują. A mieszkańcy tańczą w błocie i modlą się aby do nich karetka nie musiała dojechać bo nie wyjedzie! Rozumiem i pochwalam kanalizę, jednak myślenie niektórych chyba boli. Róbcie coś po kolei. Zacząć i nie skończyć i głupio się tłumaczyć to niedorzeczne. Nie sztuką jest rozwalić kilometr i ich nie skończyć. Sztuką jest rozwalić 100 metrów i utwardzić tak by było przejezdne.

 • 0 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paczewianka

  U nas nie ma takich problemów bo pracujemy razem i sie szanujemy.

 • 7 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Człowiek

  Powinniśmy być solidarni i przestać gadać "widziały gały, co brały", bo każdy z nas radzi sobie, jak może by gdzieś mieszkać z rodziną i często szuka tanio i yo nie jest wstyd żaden. Czasy są takie, że na wsi żyje się inaczej niż w XIX wieku i nie siedzi się w chałupie od jesieni do wiosny. Dziś prawie każdy jeździ do pracy i to codziennie. Ponadto po takiej drodze, to nawet iść się nie da, bo buty błoto ciągnie i niszczy. Podejrzewam, że durne i złośliwe komentarze pochodzą od urzędników i polityków, bo inaczej tego nie rozumiem. Zawsze plusuję i popieram, jak komuś jest źle i się skarży na złe warunki na drogach. Dlaczego ktoś, kogo sprawa nie dotyczy dokucza??? A może sam nie potrafi zawalczyć o lepsze życie i chce by inni nie mieli dobrze?

 • 0 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bmw

  A mówili kup bmw, a Będziesz Mógł Wyjechać

 • 3 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xyz

  A Paczewo nic lepsze , tez koszmar !

 • 4 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zenek

  Dzisiaj dzwoniłem do gminy i pani grzecznie powiedziała ze roboty zaczna się w kwietniu.Więc proponuję wynając nocleg w Hoteliku .

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec gm steżyca

  Widzę ze Pan wójt gm steżyca ma gdzieś swoich mieszkańców na co idą nasze podatki bo mam wrażenie ze w naszej gminie to na imprezy takie jak majówka a ty mieszkańcu rady sobie sam i myśl jak dojechać do domu

 • 0 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Człowiek

  Jasne, że to żadem wstyd, gdy człowiek "szuka tanio". Tyle tylko, że człowiek musi się liczyć z tym, że "tanio" przeważnie oznacza "gorzej". Działki z dostępem do dobrej drogi są droższe od tych wydzielonych z pola. Coś za coś: droga działka - masz asfalt, tania działka - masz błoto. Nie dokuczam Ci, a nawet współczuję, bo "biednemu zawsze wiatr w oczy wieje".

 • 3 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do tej hołoty

  Pewnie te najgłupsze komentarze piszą ci co mieszkają przy ulicy w domu na wynajem, bo w życiu im się nie udało własnego domu postawić, bo nie potrafią dupy ruszyć i żal ich ściska,

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Droga z bedargowa na kolonie

  Ta droga nie da się jechać nawet busem firmowym i pobliskie drogi na koloni sołtys zwala na gminę itp a sam ma asfalt na dojazd do swojej posesji ,trzeba jeździć przez Kartuzy bo pewna osoba remontuje po raz kolejny deptak albo rondo koło kościoła albo kładzie w pamiątkowym miejscu nad jeziorem asfalt porażka ciekawe kto na niego glosowal

 • 7 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a w Żukowie remontują chlewik za 9mln!!

  wydają miliony na pomniki, spacerniaki, pseudoparki - a nie myślą, że zwykłemu obywatelowi potrzebna jest po prostu dobra droga i tym sobie kupi głosy

 • 2 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sierakowice

  Po co tyle chałasu .Juz ładnie obeschło i spokojnie się dojedzie.A jeden z drugim filozofy ciągle nażekają.Jezeli czytelnik pisał interwencje a nic nie robili to pewnie nie było ku temu powodów.

 • 1 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tanie działki sparzedam

  Sprzedam tanie działki, z fatalną drogą, ale tanie.

 • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  No i będziesz miał kasę na antenę satelitarną biedny wieśniaku.

 • 3 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czarny

  A ile jest działek budowlanych przy asfalcie? No ile i gdzie? Bo chętnie kupię. Prawda jest taka, że dróg asfaltowych czy yombowanych BRAKUJE!!!

 • 4 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # i po kłopocie

  Przyszedł mróz i już możecie jeździć bez problemu. Siły natury w służbie człowieka...

 • 6 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żukowo

  Ważne, że drogi przez las są wyjumbowane i asfalt na Krowich Łąkach. No i te "centrum" powstaje i będzie robota dla zasłużonych, a ludzie ze wsi i mieszczuchy z nimi niech siedzą cicho i przestaną być upierdliwi. Niech siedzą w domach i jakoś w domach niech na podatki zarabiają.

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @tanie działki sprzedam

  Dziękuję. Nie chcę mieć ciebie za sąsiada.

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @I po kłopocie

  Można spokojnie pić kawę i mieć zasłużony spokój. Biurwista.

 • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ulica strumykowa

  Hehe nazwa zobowiązuje

 • 0 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Żukowo

  A co ma do nowego PRYWATNEGO ośrodka zdrowia władza gminy? Toż to prywatna placówka, niech sami sobie zrobią.

 • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ciechomie

  pierwsze roboty zaczęte

 • 1 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do sierakowice..

  Ludzie zawsze beda narzekali ;)

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Żukowo

  Ale mają umowę z NFZ czyli "państwowi" lekarze. I ulica należy do gminy.

 • 2 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gdańszczanka

  Gdyby nie ludzie z zewnątrz którzy pobudowali domy na wsiach nigdy by ich nie robili.Bo wieśniaków urzędnicy wcale nie słuchają.

 • 1 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sami jesteście winni

  kupujecie lub budujecie domy przy drogach gruntowych a potem żądacie utwardzenia lub masy bitumicznej - a nie prościej od drogi zacząć niż sie skarżyć?

 • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .....

  Jak wyglądają dowozy dzieci do szkoły?Jeżeli moi synowie mają 2,5 km muszą chodzić do szkoły na pieszo a dzieci które mają kilometr dowożone są autobusem.Wprowadziłam się niedawno z tond moje pytanie.

 • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ......

  O jaką szkołę jest pytanie?

 • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zukowo

  Do ośrodka zdrowia inwestycji dla mieszkańców całej gminy nie dano ani grosza. Taka inwestycja jest priorytetem dla wszystkich a obowiązkiem burmistrza jest służenie mieszkańcom. Byłem tam ze starsza osoba wstyd. Pewnie nasz geniusz na gminie może jakieś jumby da.

 • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sierakowice

  Do ......Czy chodzi o szkołę w Kamienicy -Królewskiej?

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sierakowice

  Czy wszyscy mamy pisać do gazet i robić zdjęcia stanu dróg .Bo na dzień dzisiejszy tylko te odcinki są remontowane .

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo