Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Namioty Emko
 Reklama Bat

Sierakowice. Wyłoniono Gminnego Mistrza Wiedzy o Motoryzacji

Opublikowany: 2018-03-04 19:35 Autor: nadesłane

Historii na temat samochodów różnych marek i ciekawych informacji na temat samochodów mieli okazję wysłuchać uczestnicy Gminnej Nocy Motoryzacji zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach (dawne gimnazjum). Głównym elementem imprezy był test wiedzy motoryzacyjnej, z którym najlepiej poradził sobie Jeremiasz Brzeski.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Organizatorami pierwszej Gminnej Nocy Motoryzacji w Sierakowicach byli Wiesława Płotka, Iwona Koszałka-Arent, Bartłomiej Leszk, którzy do udziału w akcji zaprosili uczniów klas gimnazjalnych ze szkół: SP nr 2 w Sierakowicach, SP w Kamienicy Królewskiej, SP w Tuchlinie oraz SP w Gowidlinie.

fot.nadesłane/B.Leszk

Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzeć z bliska samochody, którymi przyjechali: przedstawiciele autoryzowanego serwisu Auto Miras, Adrian Klawikowski – marką SAAB, Dawid Galeński – Audi 80B, Adrian i Patryk Gojtowscy – Wartburgiem i Mercedesem W124, Bartłomiej Leszk – Mercedesem W124 coupe. Pomimo srogiego mrozu młodzież z zainteresowaniem słuchała historii samochodów oraz ciekawostek na ich temat związanych.

Po prezentacji zorganizowano test z wiedzy motoryzacyjnej. Najlepszym w tej dziedzinie okazał się Jeremiasz Brzeski – uczeń SP nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Podczas Nocy Motoryzacji uczniowie brali także udział w zajęciach integracyjnych, sportowych oraz filmowych. Konkurs zorganizowano po raz pierwszy, a ponieważ spotkał się z dużym zainteresowaniem, jest pomysł na kolejne motoryzacyjne przedsięwzięcie.

fot.nadesłane/B.Leszk

fot.nadesłane/B.Leszk

fot.nadesłane/B.Leszk

fot.nadesłane/B.Leszk

fot.nadesłane/B.Leszk

fot.nadesłane/B.Leszk

(B.Leszk, oprac.W.D.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [6]

 • 1 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gminny?

  Mam pytanie.... z ilu szkół uczniowie wzięli udział w tym turnieju żeby nazwać go gminnym? czy inne szkoły zostały powiadomione o turnieju? Proszę o odpowiedź organizatorów.

 • 1 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gminny...

  I jeszcze - szkół mamy naście... a tu byli zaproszeni z 4 szkół? to nie jest turniej gminny tylko międzyszkolny (miedzy wybranymi)!

 • 3 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytamy....

  "uczniów klas gimnazjalnych" czytamy ze zrozumieniem! Wydaje mi się, że są 4 szkoły w których są uczniowie klas gimnazjalnych. Pozdrawiam

 • 5 4 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pan

  Szopy ne zaprosili bo wstydu by im narobili :)

 • 6 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # uczeń

  Jako uczeń który musiał zaliczać w wakacje (czyli zły nauczyciel)mogę tylko napisać tyle ,że gdyby nie Pan Bartek to u nas w szkole nie było by nic.Pan Bartek dał mi receptę na zycie.

 • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anonim

  fajnie że każdy pisał test a nie

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo