Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Somonino. Jak być przedsiębiorczą kobietą, spełniać marzenia i walczyć o swoje?

Opublikowany: 2018-03-08 12:23 Autor: Magda Dzienisz

Wyjątkowe warsztaty dla uczennic i nie tylko przygotowano w ZSP w Somoninie. Dziewczęta mogły spotkać się z przedsiębiorczymi kobietami, dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie oraz jak walczyć z dyskryminacją. Oprócz tego przygotowano specjalny "Salon Piękności". Wszystko w ramach przedsięwzięcia Marzec na Obcasach.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Szkoła w Somoninie gościła dziś nietuzinkowe kobiety. Specjalnie z okazji Dnia Kobiet zaproszono tu panie, które pokazywały uczennicom, jak ważna jest zaradność, samodzielność, samorealizacja, spełnianie marzeń, dbanie o zdrowie i walka z wszelkiego rodzaju dyskryminacją.

- Tym wydarzeniem włączamy się w akcję Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Są to różne uroczystości, które odbywają się w marcu i skierowane są dla kobiet – mówi Agnieszka Głodowska, doradca zawodowy w ZSP w Somoninie. – Zaprosiłyśmy dziś kobiety, które robią coś dla innych kobiet. To menedżer gastronomii, dietetyczka czy konsultantka firmy kosmetycznej.

Przykładem takiej kobiety sukcesu może być Edyta Okroj, absolwentka tutejszej szkoły, właścicielka firmy doradczo-szkoleniowej Akademia Gastronomii. Organizowała imprezy, eventy, szkolenia dla wielu znanych firm działających w tej branży. Opowiedziała uczniom, jak rozwinęła się jej kariera, przybliżyła, co liczy się w branży gastronomicznej, podpowiadała jak osiągnąć sukces.

Edyta Okroj. fot. Magda Dzienisz

- Odbyłam kilka szkoleń, pracowałam też w branży gastronomicznej, organizowałam eventy. Założyłam działalność gospodarczą, potem stronę internetową i Facebooka, gdzie zaczęłam pisać artykuły o tym, co wkurza mnie w branży. Okazało się, że ludzie zaczęli z tego korzystać i dzielić się podobnymi spostrzeżeniami. Postanowiłam zacząć organizować szkolenia, co było strzałem w dziesiątkę. Okazało się, że jest na nie bardzo duży popyt i praktycznie nie mam konkurencji na rynku w północnej Polsce – mówiła Edyta Okroj.

Podkreślała, że zawsze trzeba stawiać sobie wysoko poprzeczkę, a zmieniając pracę, zmieniać ją na lepszą. Wyjaśniała, że trzeba się rozwijać, piąć się w górę.

- Jeśli jest się naprawdę dobrym, nie trzeba wysyłać CV. Dziś praca szuka człowieka, na rynku gastronomicznym jest ogromny niedobór ludzi. Jeśli ktoś jest dobry w swoim fachu, to telefony do niego rozdzwonią się same – podkreślała. – Ważne są przede wszystkim chęci. Jeśli chce się poszerzać wiedzę i swoje umiejętności, można dużo osiągnąć.

fot. Magda Dzienisz

Dziewczęta miały okazję usłyszeć także porady zdrowotne – o profilaktyce raka piersi mówiła Joanna Sylka-Nazaruk. Natomiast Magdalena Formela z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach opowiedziała o problemie dyskryminacji kobiet oraz jak sobie z tym radzić. Oprócz tego w szkole uruchomiono „Salon Piękności” – uczennice mogły wykonać makijaż, stylizację fryzjerską oraz manicure. Swoim koleżankom słodkości serwowali panowie-kelnerzy.

fot. Magda Dzienisz

- Takie spotkania są bardzo motywujące. Pokazują, że po szkole można odnieść sukces. Ważne w tym wszystkim jest rozwijanie kompetencji kluczowych, czyli znajomości języka, zdolności komunikacyjnych, informatycznych, matematycznych. Ważne, aby to wszystko wykorzystać. Z okazji Dnia Kobiet życzyłabym moim uczennicom odwagi. Tego, żeby osiągnęły sukces na wysokiej szpilce, żeby nie bały się i z przebojem szły przez życie – podkreśla Agnieszka Głodowska z ZSP w Somoninie.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 3 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kobiety górą

    brawo Edyta!! tak trzymać!

  • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przem Przem

    Edyta, dawno wiedziałem że Ty czegoś dokonasz! Gastro masz we krwi.
    Brawo Ty!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo