Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Uczniowie z Sierakowic laureatami Odysei Umysłu. Będą reprezentować Polskę w USA

Opublikowany: 2018-03-25 22:21 Autor: Magda Dzienisz

Gimnazjaliści z Sierakowic zdobyli tytuł laureatów pierwszego stopnia ogólnopolskich eliminacji Odysei Umysłu, a także prestiżową nagrodę Ranatra Fusca. Doceniono ich wybitną kreatywność, pomysłowość i talenty aktorskie. Uczniowie będą reprezentować Polskę w finałach światowych Odysei Umysłu, które odbędą się w maju w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny mający na celu rozwijanie zdolności twórczych i zachęcanie do kreatywnego rozwiązywania problemów. Co roku uczestniczy w nim kilkaset tysięcy osób. Uczestnicy programu samodzielnie analizują różnorodne zadania, poszukują możliwości rozwiązania ich i trenują dochodzenie do rozwiązania dzięki wysiłkowi grupy.

Od lat Odyseja Umysłu organizowana jest także w Polsce. W tym roku do finałów ogólnopolskich, które odbywały się w miniony weekend w Gdyni, zakwalifikowały się trzy grupy wiekowe z SP nr 2 z Sierakowic. Najstarsza grupa – uczniowie III klasy gimnazjum, osiągnęła ogromny sukces – zdobyła tytuł laureatów pierwszego stopnia. Dodatkowo młodym sierakowiczanom przyznano także nagrodę Rantara Fusca za Wybitną Kreatywność.

fot. źródło: Facebook/Odyseja Umysłu w Polsce

Nagroda ta jest przyznawana bardzo rzadko jako najbardziej prestiżowa nagroda w konkursie Odysei Umysłu. Otrzymują ją drużyny, które podjęły wyjątkowe ryzyko twórcze lub wykazały się niezwykłą kreatywnością poprzez pomysł, rozwiązanie lub działanie łamiące schematy i daleko wykraczające poza przewidywalne ramy.

Gimnazjaliści z Sierakowic startowali w problemie trzecim – Reinterpretacja Klasyki. Przedstawili Alicję w Krainie Czarów w formie Bajdokumentu. Na swój suckes pracowali ciężko przez kilka miesięcy, przygotowując się do ról, tworząc także niesamowitą scenografię – m.in. bajkowe drzewo. Swój Bajkodokument zaprezentują teraz w Stanach Zjednoczonych – tytuł laureatów pierwszego stopnia uprawnia ich do reprezentowania Polski. W tej grupie wiekowej główną nagrodę zdobyła także „Topolówka” z Gdańska.

Dodajmy, że młodzi sierakowiczanie startowali w Odysei Umysłu dopiero po raz drugi. W ubiegłym roku zostali laureatami II stopnia i reprezentowali Polskę podczas Eurofestiwalu na Białorusi.

W skład zwycięskiej grupy weszli: Zuzanna Czapiewska, Marianna Geniusz, Michał Labuda, Amelia Penk, Karolina Szulist, Paweł Wolski, Eliza Wiczkowska. Trenerkami drużyny są nauczycielki Eliza Piotrowska i Marieta Konkol. Finały światowe Odysei Umysłu odbędą się w Iowa w dniach 22-27 maja.

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [7]

 • 5 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Redes

  Gratuluję i zazdroszczę determinacji, kreatywności i wspaniałych trenerów- bo jednak są fundamentem. Nie wszyscy taki mają i odpadają na przedbiegach od lat :(

 • 5 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 1111

  Super!!! Gratulacje!!!

 • 5 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TEUSKAWA

  GRATULACJE!

 • 4 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # waleria

  gratulacje,gratulacje...ciężka praca= wielki sukces

 • 4 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mark

  gimnazjaliści z szkoły podstawowej, wiedzą licealisty oraz kreatywnością studenta jadą do USA ... oby Amerykanie połapali się w naszym systemie edukacji :-)

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bogusia

  Wielkie gratulacje dla Was, jesteście super i wspaniali

 • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bogusia

  Możemy być dumni, że mamy tu w Sierakowicach takie zdolne umysły. Życzę wszystkiego dobrego

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo