Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Namioty Emko
 Reklama Bat

Żukowo. Będzie więcej miejsc na parkingu przy Zespole Szkół

Opublikowany: 2018-03-02 12:29 Autor: Magda Dzienisz

Niejednokrotnie pisaliśmy o problemach z parkowaniem przy ZSZiO w Żukowie - miejscu, które sąsiaduje z przystankiem PKM. Niedługo kwestia braku miejsc zostanie rozwiązana. Wkrótce zostanie zaprojektowany i wybudowany nowy parking wraz z drogą dojazdową. Inwestorem jest gmina Żukowo, której w tym zadaniu pomoże powiat kartuski.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Problem z parkowaniem przy Zespole Szkół w Żukowie był już poruszany na naszych łamach. Z racji, że parking znajduje się tuż przy przystanku PKM, swoje samochody często zostawiali tutaj pasażerowie pociagów. Stało się to kością niezgody pomiędzy nauczycielami i uczniami szkoły a parkującymi tam podróżnymi. Uczniowie w dość dosadny sposób zwrócili uwagę kierowcom, którzy nie są związani ze szkołą, aby nie pozostawiali tam swoich aut. Sytuacji przyglądali się też policjanci z komisariatu w Żukowie. Informowali kierowców, że parking dostępny jest tylko dla nauczycieli, pracowników i uczniów.

fot. M.Dzienisz

Wkrótce sytuacja ma się zmienić. Rada Miejska w Żukowie zaakceptowała we wtorek propozycję pomocy finansowej dla powiatu kartuskiego w wysokości 332 tys. zł. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na prace projektowe oraz budowę parkingu przy tutejszym Zespole Szkół. W ramach inwestycji powstanie także nowa droga dojazdowa. Inwestorem parkingu będzie gmina Żukowo. Na jej zlecenie opracowano dokumentację, Urząd Gminy w Żukowie odpowiedzialny będzie za wybór wykonawcy prac budowlanych oraz nadzór nad prawidłową realizacją inwestycji. Powiat kartuski wesprze gminę, udzielając pomocy zarówno w zakresie dokumentacji projektowej, jak i również samych prac budowlanych.

- To bardzo ważny parking z punktu widzenia mieszkańców, pasażerów kolei metropolitalnej oraz uczniów i nauczycieli zespołu szkół. Będziemy go realizowali w porozumieniu z powiatem kartuskim – mówił Wojciech Kankowski, burmistrz Żukowa.

To nie jedyne miejsce w Żukowie, gdzie przybędzie miejsc parkingowych. Jak poinformował burmistrz, wkrótce dokończona zostanie także realizacja parkingu publicznego w obrębie zespołu poklasztornego. Inwestycja ta wykonana będzie w ramach rewitalizacji Żukowa.

(aktualiz. 6.03, godz. 10.17)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [12]

 • 6 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żukowo

  A kiedy po 15 latach dokonczy się budowa sali gimnastycznej. Dzieci ćwiczą na korytarzach. I jeszcze tego molocha powiększają.

 • 5 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nie na temat

  rozpoczął się sezon na chwalenie się:) ciekawe KTO ma to stałe zlecenie z urzędu na obwieszanie budynków gminnych szpecącymi niebieskimi napisami ze styroduru, jedna litera kosztuje podatnika ok 50zł, po co to? zwykły szyld z orzełkiem nie wystarczy, trzeba zabazgrać całą ścianę?

 • 10 22 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Kilka lat temu zaproponowałem, aby dojazd wokół szkoły był jednokierunkowy. Parking powinien być powiększony z prawej strony. Wykonano tylko część parkinu, a miejsca jest dużo.

 • 13 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Beny

  Dorniak. Kiedy czytam twoje komentarze to zastanawiam się nad jednym - czego ty chłopie jeszcze nie zaproponowaleś, czego ty jeszcze nie zrobiłeś........ Powinieneś prowadzić ,, Zbiór myśli Dorniaka" i taką księgę przedstawić obywatelom. Toż to byłaby kopalnia wiedzy.
  Jak ktoś nie znałby na coś odpowiedzi niech zajrzy do księgi Dorniaka. Zaprojektować parking, wystarczy zerknąć w rozdział budownictwo. Jak usunąć kleszcza, wystarczy otworzyć rozdział medycyna. Jak chcesz się pośmiać to też tam zajrzeć. Normalnie byłoby to kompendium wiedzy.
  Tak już całkiem poważnie to się zapytam Ciebie Tommeczku wprost - wystartujesz w wyborach samorządowych.?
  Jak joo to mojego głosu Ty nie dostaniesz. Teraz to idź stroić gitarę i zajmij się graniem. A swoje myśli i rady zapisz w pamiętniku.

 • 4 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @T.D.M

  Czy można zamowić książke "Zbiór Myśli"? Chętnie odkwasze raka i dowiem sie jak oczyścić przydomowe szambo.

 • 9 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @T.D. Masakra

  Zajmij się lepiej np. kładką dla pieszych nad torami, zamiast stukania bzdur w komentarzach. To już jest tak, że artykuł bez Dorniaka, to artykuł nie dokończony.

 • 3 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Beny

  @T.D.M Jak chcesz odkwasić raka to nasz nadworny pisarz Tomasz takie informacje zawarł w ,,Księdze Zdrowia'' T. Dorniak zwany dalej artystą słowa opisuje złoty środek o magicznej nazwie ,,astaksantyna'' czyli taki magiczny środek co pomoże odkwasić raka.
  Co do szamba to chyba księga zdrowia tego nie opisuje, bo to taka gówniana sprawa. Chyba, że inżynier środowiska sam osobiście tobie rady udzieli. Tylko jak się dowie, że się źle odżywiasz, to bądź przygotowany na wykład. Tak tak, wykład o zdrowym odżywianiu, gdyż to może być jedna z przyczyn dotyczących twojego szamba.
  Pozdrawiam.

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Beny

  Bez trudu leczy raka, ale mojego odcisku, co go mam 45 lat, to nie wyleczy. Parkieciarz/rencista.

 • 5 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Raka lekarze nie potrafią wyleczyć a co dopiero inżynier środowiska. Skoro on taki wszechwiedzący to czemu nie jest lekarzem.Jego wykłady nie mają sensu niech sobie daruje jakieś tam wykłady jak to nazywa, bo to nie ma nic wspólnego ze zdrowiem.

 • 3 9 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Raka nie potrafią wyleczyć lekarze, ponieważ rak nie jest chorobą. Trzeba mieć wiedzę o środowisku i mechanice płynów aby rozwiązać problem:) Pozdrawiam nieuków. Proszę sobie poczytać lub obejrzeć filmy o fizyce kwantowej lub o Tesli, dzięki któremu po 100 latach mamy m.in. telefony komórkowe. Jemu współcześni również pisali tego typy komentarze.

 • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dla Kartuz

  poprawcie proszę ten nowy parking przy kolegiacie -tyle zachodu, roboty i kasy zapewne a tylko pare miejsc parkingowych-za to dla jakiegos niebieskiego (czemu nie kolor ceglany jako wszystko wokoło)?) ślimaka więcej marnotrawionego miejsca - masakra, kto na to wpadł ?
  Tylko nie wyrzucac tego tu proszę, bo to jest opnia wielu w tej sprawie

 • 2 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Beny

  No i wszystko jasne. Teraz wiadomo skąd Tomasz czerpie tą wiedzę. Otóż ze środowiska i z mechaniki płynów. Toż to jego dziedzina, w której on jest uczony. Nasz inżynier środowiska.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo