Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Ochotnicy sprzątali brzegi Raduni. Znaleźli stosy śmieci, a do tego... ukradziono im plecaki

Opublikowany: 2018-04-09 12:01 Autor: Magda Dzienisz

Stosy śmieci znaleziono podczas sobotniego sprzątania brzegów Raduni. Harcerze, mieszkańcy Somonina i Kiełpina, strażacy, członkowie straży rybackiej i wędkarze znaleźli m.in. materiały budowlane, opony, butelki, sedes, zlew itd. Niestety podczas tej szczytnej akcji nieznani sprawcy ukradli sprzątającym harcerkom dwa plecaki.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Widok hałdy śmieci zebranej przez ochotników podczas sobotniej akcji sprzątania brzegu Raduni, po raz kolejny załamuje. Nie tak dawno pisaliśmy o odpadach wyrzucanych do lasu – okazuje się, że nawet nad rzeką można znaleźć stosy śmieci.

W sobotę przez kilka godzin, od rana, członkowie staży rybackiej, wędkarze, strażacy z OSP Ostrzyce, harcerze – zastęp „Wilcze Jagody” 13KDH Manada z Kiełpina, sołtys Mirosław Paczoska oraz pan Marcin Toporek sprzątali teren leśny wokół rzeki Raduni. Oczyszczano odcinek od jeziora Trzebno do rezerwatu Jar Raduni. Taka akcja zorganizowana została po raz kolejny. Znaleziono m.in. materiały budowlane, lodówki, zlew, sedes, opony, pampersy, pojemniki po farbach, magnetofon, a nawet kanapę… Zebrano kilkanaście worków śmieci, okazało się, że odpadów było znacznie więcej niż rok wcześniej. Po wspólnym wysiłku na uczestników akcji czekało ognisko i kiełbaski.

fot. kielpino.eu

fot. kielpino.eu

Niestety podczas tej szczytnej akcji nieznani sprawcy ukradli sprzątającym harcerkom dwa plecaki. Organizatorzy akcji nie mogą uwierzyć w bezczelność złodziei.

- Są ludzie i potwory. Zostawiamy to bez komentarza – zaznacza sołtys Kiełpina w relacji z akcji na stronie kielpino.eu. Dziękuje także wszystkim, którzy włączyli się w akcję sprzątania.

fot. kielpino.eu

fot. kielpino.eu

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [14]

 • 12 8 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ustawa "śmieciowa"

  "Zebrano kilkanaście worków śmieci, okazało się, że odpadów było znacznie więcej niż rok wcześniej."
  Jak widać ustawa działa doskonale, trzeba chyba podwyższyć wysokość opłat, żeby ludzie jeszcze chętniej wywalali śmieci nad rzekę czy do lasu.

 • 16 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Somsiad

  To nie ustawa śmieciowa tylko buractwo i chamstwo. Nie wierze, że smieci wyrzucją autochtoni, tylko pewnie Ci co sie przeprowadzili, wygodni.

 • 10 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lpi

  Wybitny geniusz co ustawa ma do tego.? Na logikę skoro i tak płacisz to lepiej dać to przed dom niż bawić się w wywóz nie wiadomo gdzie

 • 7 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # januszkartuzy

  wystarczy przejść się wzdłuż jakiejkolwiek drogi aby zobaczyć co się spożywa jadąc samochodem.
  Może by tak zorganizować akcję wrzucania śmieci ludziom na posesję ??

 • 3 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # juliusz p

  W grzybnie są osoby co deklaracji śmieciowej nie złożyli i nikt się tym nie interesuje.Podejrzewam że w innych miejscowościach być może jest podobnie.Kierowcy śmieciarek którzy co tydzień jeżdża tymi samymi trasami wiedzą że są posesje od których nie odbierają śmieci,lecz to nie jest ich problem bo mają na danej ulicy wytyczone domy od których odbierają.

 • 12 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ech ...

  Dla mnie ten kto wyrzuca śmieci do lasu nad jeziorem,rzeką jest zwykłym ŚMIECIEM,który powinien być utylizowany na Szadółkach.

 • 4 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wedkarz

  Czy firma RADBUR też planuje zrobić taką akcje sprzątania nad swoimi jeziorami? Tam to jest dopiero śmieci!

 • 2 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Francek

  Pracowici ci śmieciarze ,że im chce się jechać do lasu czy nad rzekę by wyrzucić swój śmieć.Jest wielu tak leniwych że wyrzucają tylko za płot swej posesji,szczególnie skoszoną trawe co z innymi śmieciami daje specyficzny widok dla grilującego właściciela posesji-pewnie chemicznie faszerowane kiełbaski lepiej smakują w towarzystwie tworzyw sztucznych i smrodzie gnijącej trawy.

 • 11 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # co za dzicz

  Dzieciaki z dobrego serca idą sprzątać syf po dorosłych ( to najczęściej dorośli śmiecą) i jeszcze Ich okradną. No ręce opadają ,złapać takiego gnoja i nogi z d..py wyrwać. Tych śmieciarzy notabene też.

 • 4 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub

  Radbur powinien wysłać tych swoich ochroniarzy co po lodzie latali Tera niech wezmą worki i brzegiem zepieprzaja i śmieci zbierają

 • 5 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Janusz

  joooo - wędke zarzucisz to straż rybacka jest po pięciu minutach z mandatem a jak śmieci zbierać to nie ma nikogo. gonić nierobów do sprzątania. kurła.

 • 2 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Podczas łowienia pstrągów i lipieni w Raduni, stojąc po pas w wodzie można potknąć się o różne ciekawe urządzenia AGD...

 • 1 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Durniak

  To podnieś i wywieź taki niby eko kurna jesteś.

 • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # konus

  strzelanie do dzików przeszkadza, mordowanie pstrągów, troci i lipieni nie...żenada

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo