Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Bat

Piotr Szubarczyk ukarany naganą. Przeprasza za swoje zachowanie

Opublikowany: 2018-04-12 12:16 Autor: Magda Dzienisz

Piotr Szubarczyk, którego emocjonalna reakcja podczas spotkania w Czarnem (pow. człuchowski), stała się przedmiotem zainteresowania mediów w całej Polsce, przeprasza za swoje zachowanie. "Broniłem wartości patriotycznych, broniłem dobrej sławy Żołnierzy Wyklętych (...)" - napisał na swoim profilu na Facebooku. Władze gdańskiego IPN ukarały pracownika naganą.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Sporo kontrowersji wzbudziło zachowanie Piotra Szubarczyka, urzędnika gdańskiego IPN, byłego nauczyciela w I LO w Kartuzach i dawnego radnego gm. Somonino. W sobotę w Czarnem w powiecie człuchowskim spotkał się z mieszkańcami ws. ustawienia pomnika żołnierzy wyklętych. Emocjonalnie reagował na wypowiedzi mieszkańców, obraził ich także w jednym z wpisów na Facebooku.

Piotr Szubarczyk. fot. kartuzy.pl

Jeszcze wczoraj mówił dziennikarzowi Dziennika Bałtyckiego, że nie żałuje swojej wypowiedzi.

- Nie jestem zadowolony z formy mojego wystąpienia. Dałem się sprowokować wytrawnym politrukom i wytrawnym działaczom partyjnym i jestem zły na siebie, natomiast nie żałuję treści, które wypowiedziałem – mówił na łamach Dziennika.

Natomiast dziś Piotr Szubarczyk zamieścił oświadczenie z przeprosinami na swoim facebookowym profilu:

W związku z moimi wypowiedziami w dniu 7 kwietnia b.r. – podczas spotkania konsultacyjnego w Domu Kultury w Czarnem – stwierdzam, że były one wysoce niewłaściwe w ustach urzędnika administracji państwowej specjalnej – którym jestem jako pracownik IPN. W związku z tym przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone tymi wypowiedziami i formą mojego wystąpienia – nie tylko z miasta Czarne, ale także moje Koleżanki i Kolegów z Instytutu Pamięci Narodowej. Broniłem wartości patriotycznych, broniłem dobrej sławy Żołnierzy Wyklętych, zwłaszcza atakowanego bez pardonu majora „Łupaszki”, ale forma tej obrony była wysoce niewłaściwa, co stwierdzam z ubolewaniem.

Gdański oddział Instytutu poinformował także o naganie udzielonej Piotrowi Szubarczykowi:

Wobec pracownika wyciągnięte zostały surowe konsekwencje dyscyplinarne przewidziane w kodeksie pracy, to jest kara nagany na piśmie ze wszystkimi następstwami, w tym finansowymi. Pracodawca decydując się na wymierzenie kary nagany, miał na względzie długoletnią pracę w Instytucie oraz fakt, że do osiągnięcia wieku emerytalnego został pracownikowi jedynie rok, a także wyrażenie żalu za zachowania niedopuszczalne dla urzędnika państwowego, których kategorycznie nie akceptujemy – informuje gdański oddział IPN-u.

Przypomnijmy – Piotr Szubarczyk podczas spotkania w Czarnem obraził m.in. emerytowanego nauczyciela Benedykta Lipskiego, który sprzeciwił się ustawieniu pomnika i podawał w wątpliwość zasługi „wyklętych”.

- Niech pan się przymknie do cholery, łże pan jak pies, pan kłamie – krzyczał pracownik IPN-u do emerytowanego nauczyciela. Nie pozwalał dokończyć wypowiedzi, wyśmiewał się z Benedykta Lipskiego, zanucił nawet radziecką pieśń. Gdy nauczyciel z Czarnego przeczytał o przelewaniu „bratniej polskiej krwi” po wojnie przez „wyklętych”, Szubarczyk stwierdził: „50 procent funkcjonariuszy UB to byli Żydzi. To była bratnia polska krew?”.

Po spotkaniu w niepochlebnych słowach wyrażał się o mieszkańcach wsi. Na Facebooku napisał m.in. „sowieccy agenci, zielone ludziki”, a także „swołocz, tchórzliwe kanalie, je***ł was pies”.

(aktualiz. godz. 13.20)

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [30]

 • 17 9 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pisiorek

  Szubarczyk jako historyk może i jest dobry ale w kontaktach z ludźmi nie daje sobie chłop rady, dlatego tez zrezygnował z posady nauczyciela w kartuskim LO...i tyle w temacie .

 • 19 28 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ten pan

  zdradził swój poziom , "odkrył się".

 • 17 30 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ika

  No cóż, jacy pracownicy taka i instytucja. Śmierdzi na odległość brakiem profesjonalizmu i zwyczajną propagandą a prawdą. Żałosna to instytucja ten IPN.

 • 18 20 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # $$$$

  Ten pan nie nadaje się do piastowania funkcji publicznych ze swoim zachowaniem niech siedzi w domu a nie robi wstydu kaszubom

 • 4 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dr.ewka

  Władze gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej ukarały Szubarczyka naganą. "Wobec pracownika wyciągnięte zostały surowe konsekwencje dyscyplinarne przewidziane w kodeksie pracy, to jest kara nagany na piśmie ze wszystkimi następstwami, w tym finansowymi" - głosi oświadczenie instytucji.

  "Pracodawca decydując się na wymierzenie kary nagany, miał na względzie długoletnią pracę w Instytucie oraz fakt, że do osiągnięcia wieku emerytalnego został pracownikowi jedynie rok, a także wyrażenie żalu za zachowania niedopuszczalne dla urzędnika państwowego, których kategorycznie nie akceptujemy" - napisa

 • 44 17 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wojtek

  A ja lubię tego Pana i nie lubię lewicy tak jak moi znajomi i rodzina i nic tego nie zmieni

 • 13 21 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Różnica

  Nie lubić a nienawidzić to różnica, bo Szubrawczyk nienawidzi nieprzyjaciół swoich.

 • 25 28 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nauczyciel

  To że przeprosił to dobrze , że został ukarany ....to też dobrze . Ale niesmak , wstyd ,i pytanie jak tacy ludzie bez kultury , obrażąjący innych w chamski sposób , mogą pracować w IPN ??????

 • 20 33 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Trójca PiS

  Pawłowicz , Bonkowski i teraz dołączył Szubarczyk

 • 1 22 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No to

  Poświęcił dla wyklętych części swojej emerytury, bo bez nagrody będzie niższa. Poświęcił też siebie. Czy warto?

 • 26 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pytanie

  Idol Nowoczesnych i KOD-iarzy ksywa Trójząb niejaki Kasprzak przeprosił za wyzywanie kobiety od k...ew????

 • 0 5 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @pytanie

  a w ameryce bija mudzynow ;))

 • 12 4 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cztery

  W kontaktach z ludźmi Szubarczyk uniósł się emocjami, zgoda, ale można i tak, na zimno, jak najlepszy cham, jak poseł Zembaczyński z Nowoczesnej: "W katastrofie smoleńskiej zginęli najlepsi przedstawiciele PiS, na czele z Lechem Kaczyńskim… kiedy zabrakło tej najlepszej części PiS, która zginęła w Smoleńsku został taki PiS jak Pani Gosiewska!?" Siedzi na wizji w TV obok tej pani i takie słowa! Pełna kultura!

 • 21 6 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cztery

  Czy doczekam się kiedyś w tej gazecie jakiegoś komentarza wobec takich zachowań w Nowoczesnej i PO jak chamstwo Zembaczyńskiego? Tak, dla rzetelnego dziennikarstwa i równowagi wobec słusznej krytyki zachowań Bąkowskiego i innych z PiS. Mogę pomóc i przytoczyć dziesiątki drwin, chamskich wypowiedzi, wrzasków i obrażania innych przez posła Budkę, Wielgus i wielu innych. Ale przecież redaktor doskonale je zna, więc po co?

 • 5 17 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @cztery

  no to dawaj konkrety kolego. Powiadasz dziesiątki to proszę przedstaw skromna setke

 • 9 4 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cztery

  Moja praca polega na zupełnie czyms innym, ale dostaniesz coś P0 pracy. Setka to dziesięć dziesiątek, dziesiątki to minimum 21.

 • 17 6 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cztery

  Nazwisko Niesiołowski i bez podawania przykładów wystarczy by wypełnić setkę.
  Budka, "Poseł PO ... nazwał dziennikarzy TVP „bandą kłamców”. Jak pokazały fakty, zarzut kłamstwa był bezpodstawny". Przeprosił? Banda kłamców przeciw łże jak pies...
  Budka, Polak, poseł RP, wiceprzewodniczący PO, osoba publiczna w zagranicznej prasie wzywał Unię Europejską do postawienia Polsce ultimatum do podjęcia działań restrykcyjnych wobec naszej Ojczyzny. Jestem urażony tą wypowiedzią podobnie jak milionów Polaków? Je z naszej ręki ale ją kąsa i pluje nam w twarz? Przeprosił? Dostał naganę?

 • 4 11 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @cztery

  to dawaj chociaz te 21 - oj bedziesz miał kłopot :)

  ps. Niesiołowski już nie PO tak jak i Twoj Bonkowski już nie PIS - choć ramie w ramie na osttniej miesiączce z prezesikiem (W 70 ROKU ŻYCIA W KONCU DOSZEDŁ)

 • 3 12 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Wróćmy do tematu, tu chodzi o Piotrusia Szubarczyka. Nagana naganą. To kara w zakładzie pracy.
  A jak zrekompensować obszczekiwanie społeczeństwa i obrażanie publiczne mieszkańców Czarnego.

  Myślę, że tak dla minimalnego zrównoważenia można mu wybaczyć. I jako miłośnikowi psów, którym życzy im przyjemności seksualnych (tu o pojeb..ie chodzi) można przecież pana Piotrunia
  do swoich milusińskich zbliżyć.
  Niech mu Czarnowiacy (nie wiem, czy to poprawnie?) zafundują (Z kasy Gminy i darowizn) dwutygodniowy pobyt w schronisku dla zwierząt, gdzie w luksusuwym apartamencie spełni swoje
  marzenia (jeb...e) przez psy. oczywiście te z lepszego sortu (buldogi, owczarki itp,- tu o wymiar i temperament chodzi).
  Ależ on kocha zwierzęta (psy) i to na rok przed emeryturą. Tylko podziwiać takie uczucie.

 • 11 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Obywatel

  Obrzydliwy komentarz , ktoś kto pisze takie rzeczy zapewne nie jest w stanie być urażony żadną wypowiedzią, więc daruj sobie. I może zacznij czytać ze zrozumieniem bo chociaż nie pochwalam sposobu , w jaki dyskutował pan Szubarczyk i zastosowany przez niego cytat z Piłsudskiego był niefortunny, to jednak ty mocno przeholowałeś. Poziom twojego komentarza , to według mnie dno i siedem metrów wodorostów i niczego równie chamskiego dawno nie dane mi było słyszeć i czytać.

 • 4 10 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ 4

  NIKT nie ma szans na konkurencję w chamstwie, prymitywiźmie i głupocie z pislamistą o dowolnie wybranym nazwisku. Nikt ! Córka mi właśnie podpowiada, że może Żyrinowski (ale on jest w Dumie, a nie w Sekcie, czyli to inna drużyna).

 • 8 0 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cztery

  @4; cytuję kulturę słomianą: "pislamista". Kto to? Opisz dokładnie co takiego bezprawnego, może jakiś mord rytualny przydarzył się z ręki "pislamisty" w twojej rodzinie? Odebranie władzy dyletantom, kłamcom, złodziejom, nieudacznikom, prymitywom, chamom to nie jest przestępstwo!
  Dopiero co, na konwencji PO usłyszałem, że PiS (a w domyśle i jego wyborcy) to zaraza. Autor: Gasiuk-Pihowicz. Miliony Polaków to zaraza ale nie ludzie z Czarnego! Szczyty czy szczyny kultury? Niesiołowski o Pawłowicz jak za dawnych czasów: „Bulgoczące bagno, szpara oralna”. Jeżeli chodzi o osiągnięcia PO w "pluciu", to napisano o tym kilka grubaśnych książek. Mam cytować już nieaktualne wypociny prymitywów w garniturach czy wystarczy?

 • 8 0 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cztery

  @Obywatel: "A jak zrekompensować obszczekiwanie społeczeństwa i obrażanie publiczne mieszkańców..." Pełna zgoda! Jak to zrobić wobec milionów Polaków, nazywanych zarazą (dziś na konwencji PO), bydłem, chamami, pisuarami, pislamistami ... Jak dzisiaj odebrać orzeczenie TK, który pozwolił Tuskowi ukraść nam nasze OFE, podwyższyć wiek emerytalny ale pozostawił miliardy VATu mafii vatowskiej? Jeżeli ktoś przy dzisiejszej wiedzy i kondycji Polski tęskni za PO, to mu serdecznie współczuję i "mam stracha", że Donald Marzy "se wrati".

 • 1 8 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Obywatel

  Szkoda, chciałeś być kumaty, a wyszedłeś na NSDAPiSdusia kaczego jarusia (z małych liter za adekwatne zasługi dla RP).

 • 4 9 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lewacki PiS znów szykuje "prezenty"

  i obiecuje kolejny socjal dla ciemnego ludu, który trochę już plecami się odwraca od "dojnej zmiany". Myślę, że ciemny lud ponownie zostanie przekupiony obiecankami, mimo że zauważył, iż to co mu dają do prawej kieszeni jako socjal, to zabierają jeszcze więcej z lewej kieszeni w rosnących cenach jedzenia, opału, benzyny, ubezpieczeń, leczenia itd, itp. Tymczasem wystarczy kalkulator - jedna minuta liczenia i wszystko jasne. Ten wspaniały SOCJAL od "dobroczyńców" wypłacamy sobie sami przenosząc portmonetkę z jednej kieszeni do drugiej.

 • 10 3 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Lewacki PiS znów szykuje "prezenty"

  Jesteście murem za EU? A czym są dotacje unijne jak nie lewackimi prezentami? Zamiast konkurować usługą, zmniejszać podatki, wspiera się wybrańców. Obniżenie CIT to lewacki program? Dzisiaj Polska rozwija się kilka razy szybciej niż za czasów PO, kiedy okradziono nas ze składek OFE (by wspierać kolesi złodziei i mafie wyłudzające VAT). Ktoś powiedział:"PO to nie tylko inna partia niż PiS. To inna cywilizacja". I nich tak zostanie. Chowanie swoich wojów z honorami i czcią to klasyka od tysięcy lat, tylko że PO pochowała polskich generałów w workach na śmieci, z nieczystościami i śmieciami. To rzeczywiście inna "cywilizacja".

 • 7 2 4 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @Lewacki PiS znów szykuje "prezenty"

  Pozdrawiam serdecznie człowieka mówiącego jak jest na prawdę w tym lewackim bełkocie tylko ten portal usuwa komentarze takich ludzi jak ty, ja i wielu innych mówiących prawdę ale dobrze że jest nas coraz więcej my mówimy jak jest a manipulatorzy i cenzorzy próbują przeszkodzić w mówieniu prawdy (oczywiście nie wszędzie tylko w liberalnych i lewackich kłamliwych źródłach przekazu) ale już niedługo owi cenzorzy nie będą mogli spokojnie chodzić po ulicach nawet po powiecie kartuskim bo im sumienie i wstyd na to nie pozwoli już chodzą szeroko plotki o cenzurowaniu u nas. Jeszcze raz pozdrawiam autora komentarza, prawda zawszę się obroni i rozliczy nieuczciwych niekiedy po latach ale jednak.

 • 3 4 4 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyżej

  Racja niepodważalna ! Wszyscy dobrze wiemy, że "dobra zmiana" stoi na fundamencie prawdy, całej prawdy i wyłącznie prawdy. Nie wie co to kłamstwo, manipulacja, głupota oraz "TKM +" ani nie wie co znaczy słowo "koryto". Tym, co w to wątpią zostaną pokazane "pazurki".

 • 3 1 4 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @wyżej

  Racja Wojtuś!

 • 1 0 1 dzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ewa

  "Dałem się sprowokować wytrawnym politrukom i działaczom partyjnym". Biedaku... A ja jestem wdowa ubecka... Piotruś, znamy się dobrze. Jeszcze z Kartuz. Pamiętasz? Wiem jaki jesteś pop......ony. Współczuję.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo