Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Bat

Plakat z zakrwawionym płodem w centrum miasta. Antyaborcjoniści także w Kartuzach

Opublikowany: 2018-04-06 17:36 Autor: Wojciech Drewka

Podczas zakupów, czy spaceru w centrum Kartuz można było się dziś natknąć na manifestację antyaborcjonistów, którzy - tak jak niedawno w Żukowie - mieli ze sobą transparent ze zdjęciem martwego płodu. - Rynek, gdzie spędza czas młodzież i rodzice z dziećmi to nie jest miejsce na prezentację takich obrazów - mówi nasz Czytelnik.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Pisaliśmy niedawno, że członkowie Fundacji Pro-Prawo do Życia manifestują zazwyczaj przy rondzie w Żukowie, bo – jak tłumaczą – chcą wykorzystać piątkowe natężenie ruchu i ze swoim przekazem dotrzeć do jak największej liczby osób. Posługują się transparentem z fotografiami niemowlaków ubranych w biało-czerwone koszulki zestawionymi ze zdjęciem martwego płodu.

Dziś podobna manifestacja odbyła się na Rynku w Kartuzach. Zwrócił na nią uwagę nasz Czytelnik. Na transparencie znów drastyczne zdjęcie. A to wszystko prezentowane w miejscu i w czasie, gdy przez centrum miasta przewija się sporo młodzieży, można też spotkać rodziców z dziećmi. Manifestacja trwała krótko, ale jak mówi nasz Czytelnik – pozostał niesmak.

fot.nadesłane/Czytelnik

- Czy nie można swoich poglądów wyrażać w innym sposób, w innym miejscu? Czy tak drastyczne obrazy muszą oglądać dzieci, młodzież? – pyta. – Na Rynku jeszcze kolorowo ustrojone drzewka, z wielkanocnymi jajkami, a oni pokazują takie zdjęcia? To nie jest w porządku.

Okazuje się, że niewiele można zrobić. Sprawdziliśmy – kartuska policja została powiadomiona o zgromadzeniu. Odbywało się ono w pełni legalnie. Na miejsce wysłano policyjny patrol, dla zapewnienia porządku. Pojawiła się także Straż Miejska. Ale żadna ze służb nie może zakazać manifestantom prezentowania tego rodzaju treści.

Informowaliśmy już, że pod wpływem skarg mieszkańców kartuska policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie osób, które w miejscach publicznych prezentowały zdjęcia martwych płodów. Policjanci oparli się na przepisach kodeksu wykroczeń, które mówią, że karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny podlega ten, kto m.in. wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym.

Ale w marcu kartuski sąd odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie. W ocenie sądu działanie wskazanych przez policję osób nie wypełniło znamion wykroczenia określonego w art. 51 par. 1, bo zachowanie obwinionych nie może być uznane za wybryk.

fot.nadesłane/Czytelnik

Tymczasem w mediach pojawiło się ostatnio sporo publikacji wskazujących na manipulację, albo wręcz nieprawdziwe informacje prezentowane przez tzw. prolajferów. Jak informuje Newsweek często na plakatach i transparentach prezentowane są zdjęcia sprzed 50 lat, gdy nie było metod bezpiecznego usuwania ciąży. Zdarzają się też „sztuczki graficzne” mające na celu wzmocnienie przekazu fotografii.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [93]

 • 26 31 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PORONIONY

  TYM OSOBNIKOM USUNIĘTO MÓZGI. A PONIEWAŻ BYŁY TYCIE - TYCIE, NIE DAŁO SIĘ ICH POKAZAĆ NA TRANSPARENTACH .

 • 49 18 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Jak informuje newsweek... dziękuję, wszystko jasne. Mogą manifestowac więc nie rozumiem takiego oburzenia. Jak feministki z obrazkami przypominającymi macice strajkuja to jest dobrze?

 • 9 15 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # XXX

  art 343 ust. o ochronie środowiska został naruszony. ok zgode na jakąś manifestacje mieli, ale nie to. szanowna milicjo polecam zagłębić sie w kodeksy a nie udawać znawców. jaka straż miejska? żadnej straży ani policji nie było.

 • 22 24 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Artur

  Pozdrawiam mężczyzn którzy chcą rządzić kobiecym ciałem.

 • 35 37 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .............

  No i bardzo dobrze!!! Pozdrawiam panów, podziwiam za odwagę mimo ogromnego hejtu lewaków i zakodowanych. Brawo panowie!

 • 30 30 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ................

  Kogo denerwuje to, ze ktoś sprzeciwia się zabijaniu dzieci ? Tylko morderców tych dzieci. Może ci, którzy tak obrażają się na zakaz zabijania dzieci sami kiedyś zabili dziecko o w ten sposób zagłuszają swoje sumienie . Przerażające jest to , że większość hejterów proaborcyjnych to katolicy.

 • 32 22 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do drewfki

  A na czym polega "bezpieczne" usuwanie ciąży czyli bezpieczne zabijanie dziecka ? Może pozostawienie go w misce aż umrze z głodu ?

 • 20 24 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Don Pablo

  Lekarze nie chcą być zmuszani do brania udziału w morderstwie! Spytajcie lekarza czy chce zabijac dzieci!?. Drogie puste feministki, zapytajcie rodzica który wychowuje dziecko z chorobą downa, dziecko bez rączek, nóg z wada serca czemu je urodzili? Miłośc do dziecka jest czymś naturalnym a wy jesteście bez kręgosłupa moralnego! Krzyczycie o prawie wyboru. Sex jest dla ludzi odpowiedzialnych i wiąże się to, że możesz zostac matką! Jeśli chcecie się puszczac po kąta to sie wysterylizujcie.

 • 28 13 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kartuzjanin

  Jak można się powoływać na Newsweek

 • 12 16 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # W środku miasta to można tylko dokonać

  usunięcia ciąży, ale nie pokazywać zdjęć z tej rzezi. Niech staną z tą fotografią na środku pustyni.

 • 15 12 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 16 tygr

  Po wizycie Policji około 16 szybciutko się zwinęli

 • 7 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czy znacie zabójców chwalących się

  zdjęciami własnych ofiar ?? Podnoszą głośny protest i mówią, że to prowokacja i kalumnie.

 • 7 10 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czytelnik lambda

  Całkowicie brak reakcji ludzi, szczególnie z strony władz lokalnych, w obliczu tych makabricznych wystaw daje do myślenia. Między nami wystawa ponograficzna byłaby mniej mniej szkodliwa!

 • 5 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czytelnik lambda

  Miało być: wystawa fonograficzna - przepraszam za literówkę.

 • 19 17 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ania

  Brawo Panowie, gratuluję poświęcenia i czasu, jesteśmy z Wami trzymajcie się i działajcie , razem możemy wszystko ! Niemartwcie się tak o młodzież która na to patrzy bo właśnie do nich szczególnie powinno to trafić !

 • 16 9 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tajemniczy Czytelnik niusłyka

  dziwny ten artykuł, dziwny język pełen manipulacji, insynuacji ... "antyabrocjoniści" "także w Kartuzach"!!! "gdzie spędza czas młodzież i rodzice z dziećmi", "pozostał niesmak", "poglądy wyrażać w innym sposób", kolorowo ustrojone drzewka, z wielkanocnymi jajkami, a oni pokazują takie zdjęcia? , Okazuje się, że niewiele można zrobić" (czyżby demokracja, wolność zgromadzeń , słowa?) bo zachowanie obwinionych nie może być uznane za wybryk (a powinno?); publikacje ....wskazujących na manipulację !!!!!!!! (coś podobnego), albo wręcz nieprawdziwe informacje prezentowane przez tzw. prolajferów. Ufff i ten Niusłyk

 • 18 11 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JUTRO

  Podejdę ze swoim plakatem "KAZDA KOBIETA ROBI ZE SWOJĄ MACICĄ CO JEJ SIĘ PODOBA" XDD

 • 18 10 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # racjonalnie

  Wystarczy trochę poczytać, żeby wiedzieć, że to co pokazują na tych transparentach to totalne bzdury. Ale ci którzy nigdy nie wysilą się, żeby się douczyć, robią wielkie oczy bo myślą, że tak to właśnie wygląda. I na nich to działa. Szkoda tylko, że wszyscy muszą to oglądać, w centrum miasta, przy kościele.

 • 18 12 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przegięcie

  Idziesz sobie z dzieckiem a tu ci wyskakują z czymś takim. To zaczyna być jakiś obłęd po prostu. Lepiej by się wzięli za zbieranie datków na rzecz niepełnosprawnych dzieci, a nie jeżdżą z durnymi transparentami.

 • 19 14 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Zgłaszać tych oszołomów na policję. Systematycznie i aż do skutku. Niech sobie takie plakaty na własnych domach rozwieszają.

 • 14 13 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Iwona

  Dlaczego zdjęcie jest straszne? przecież w opini zwolenników aborcji to tylko płód! który nie ma nic do powiedzenia. A może jednak widać na nim, maleńkie, bezbronne, zamordowane DZIECIĄTKO.
  I dla tego jest takie straszne? Bo się okazuje że ten płód ma głowę, rączki, nóżki,
  SERDUSZKO KTÓRE BIŁO.

 • 9 6 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Don Pablo

  Zapraszam w Podkarpackie kolebka PIS i oszołomy z Rdiamaryja

 • 8 9 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ewa

  Dlaczego część zdjęcia jest zamazana? Dlaczego ta najwazniejsza? Kto nie chce pokazać jak zabija się dzieci? Widać że tylko te nie zamordowane i ładnie ubrane są dla ek wazniejsze bo ŻYWE

 • 15 10 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Iwona

  Aborcja rzeczywiście nie jest niczym pięknym, ale to co pokazują na tych zdjęciach naprawdę nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Innymi słowy, to fikcja, ściema, pic.

 • 8 11 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Iwona

  Masz rację, lecz ta racja nie przemawia do ludzi BEZ SERCA i uczuć. Oni znają tylko słowa: zygota, płód, zarodek, macica - i udają, że nie widzą tych malutkich główek, rączek i nóżek.
  Ciekawe, kim jest kobieta i mężczyzna, którzy zapoczątkowali to nowe życie, ale wkrótce je z zimną krwią zniszczą ?? To nie są na pewno RODZICE tego dzieciątka. Diabeł bardzo lubi takich "pobożnych parafian".

 • 10 10 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @Iwona

  Nie wiem czy wiesz, ale tak się właśnie nazywa człowiek na poszczególnych etapach rozwoju. Weź jabłko do ręki, przekrój na pół i co tam znajdziesz? Według mnie pestki. A według ciebie jabłoń?

  Jak chcesz sobie zrobić ogródek i pójdziesz do sklepu ogrodniczego to kupisz paczkę marchewek, buraczków i pietruszek, czy tylko nasiona tych warzyw? Dopiero w określonych warunkach z tych nasion wyrosną ci marchewka, buraczek lub pietruszka. Ale najpierw musi być nasiono, ziemia, woda, słońce i szereg innych czynników.

  Z rozwojem człowieka jest podobnie. To wiedza na poziomie szkoły podstawowej i nie ma z diabłem nic wspólnego.

 • 8 6 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kobiety i ich zapładniacze, którzy w XXI

  wieku wybierają rzeźnickie metody usuwania niechcianej ciąży, zamiast jej zapobiegać - to są średniowieczne, prymitywne istoty człekokształtne. Kierują nimi instynkty, a nie rozum i rozsądek.
  Każda kobieta ma WYBÓR: zajść w ciążę, czy nie dopuścić do niej. Późniejsza brutalna ingerencja chirurgiczna, to NIE jest wybór, lecz zabójstwo mini- człowieczka oraz robienie sobie samej krzywdy zdrowotnej, bo to szkodzi fizycznie i psychicznie każdej kobiecie. Oczywiście jestem przeciwna groźbom i paragrafom dla tych pożałowania godnych istot o mentalności sprzed kilkuset lat.

 • 10 9 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Jabłko ..... nasiona

  1) Ciąża dopuszczalna, bo zarodek to nie człowiek.
  2) Eutanazja dopuszczalna, bo kupka starych kości to nie człowiek.
  3) Zabójstwo dopuszczalne, bo organizm zawierający 75% wody to nie człowiek.
  4) .....
  5) .....

  Na pewno wiesz, z KIM ta skrótowa lista ma dużo wspólnego, miłośniku faktów naukowych.

 • 8 4 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Właściciel sadu

  Jakiś "mądry inaczej" sugeruje mi, żebym usunął wszystkie pestki z dojrzewających na drzewach jabłek, bo przecież to nie są jabłka tylko pestki, więc jabłuszkom nic nie grozi.
  Jeśli byś przechodził obok mego sadu, to uważaj, bo mam mądre pieski, pilnujące, aby nikt przez ogrodzenie nie przełaził.

 • 15 7 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  Pan redaktor Drewka przeszedł samego siebie i pisze m.in.: "Jak informuje Newsweek często na plakatach i transparentach prezentowane są zdjęcia sprzed 50 lat, gdy nie było metod bezpiecznego usuwania ciąży."
  Czy mamy rozumieć, że skoro 50 lat temu nie było metod bezpiecznego usuwania ciąży, to DZISIAJ TAKIE "BEZPIECZNE" METODY SĄ...???!

  I co to w ogóle znaczy "bezpieczne metody usuwania ciąży"...??? - Czy chce Pan, Panie Redaktorze przekonać czytelników, że krwawe przerywanie ciąży w dzisiejszych czasach to nieprawda, bo rzekomo istnieją BEZKRWAWE metody usuwania ciąży???! Chce Pan powiedzieć, że niby dzisiaj zabicie nienarodzonego dziecka, to coś równie niewinnego, jak wyjście do kosmetyczki, że "usunięcie", to nie zabicie...???

  No i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa - dlaczego Pana Redaktora tak bardzo denerwują "...drastyczne obrazy..." skutków aborcji, że aż naciska Pan na sądy i policję, by ukarały wolontariuszy broniących Życia, a nie denerwują Pana PUBLICZNIE prezentowane przez obrońców zwierząt, również drastyczne zdjęcia efektów znęcania się nad zwierzętami...????

  Dlaczego nie wywiera Pan Redaktor (sympatyk partii "Nowoczesna") adekwatnej presji na wymiarze sprawiedliwości, za zamieszczanie innych "drastycznych obrazów", np. na wyrobach tytoniowych...???? Przecież tam również OBRAZOWO I DRASTYCZNIE przedstawia się różne możliwe skutki palenia papierosów, nieprawdaż...???

 • 10 7 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyżej

  Nie ma czegoś takiego jak "bezpieczne USUWANIE ciąży".

  Może być tylko "bezpieczne ZAPOBIEGANIE ciąży").

  Potrzeba nam więcej takich rozsądnych mieszkańców powiatu kartuskiego jak TY, szanowny poprzedniku. Dużo tutaj ludzi, mających zupełnie odmienne poglądy, dla których aborcja jest JEDYNYM znanym sposobem uniknięcia potomstwa. Dziwne, że ci ludzie nie używają nadal lamp naftowych w swoich domach, ani nie stosują ziemianki zamiast lodówki.

 • 0 7 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Jacy Wy jesteście pop........Milewski

 • 13 12 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Maja

  Dlaczego faceci protestują? To jakaś kpina do tego panie po menopauzie. W ciążę zachodzą również ofiary gwałtów a nie tylko takie co puszczają się po kątach. Jak czytam te komentarze to tragedia średniowiecze. Jeśli kolejna moja ciąża będzie zagrażać mojemu życiu to mam osierocic pozostałe dzieciaczki, wystarczy ruszyć głową i sprawdzić jak naprawdę wygląda aborcja, a nie tu zdjęcia 100 letnie z masarni nie wiem jakim tępym człowiekiem trzeba być żeby pomyśleć że to normalne zdjęcia

 • 11 11 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # awinion

  W ten obrzydliwy sposób pisiory chcą podnieść dłupki sondażówe .
  Niebawem będą promować zdrowe odżywianie . Na banerach zobaczymy roznegliżowanego tłustego Rycha i p osła siuśkiego .

 • 11 12 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaśka

  Tragedia . Co za oszołomy. Ciekawa jestem ile zarabiają te ""typki "" trzymające te banery. Dlaczego zasłaniają twarze ????? Wstydzą się???? A może ktoś wie kim są ????

 • 14 11 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Francek

  Do roboty oszołomany ci dwaj się wzięli.Żeby im się urodziły dzieci kalekie i wychowywali .Wogule każdy przeciwnik aborcji powinien się zajmować dziećmi narodzonynymi niepełnosprawne to by ich nauczyło co to oznacza a nie kazać przez siłę innym kobietom rodzić dzieci kalekie aby razem z dzieckiem cierpiały.

 • 16 12 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lil

  Hahahaha chronicie dzieci nienarodzone, a kto zainteresował się kiedyś tym żeby pomóc samotnej matce z chorym dzieckiem? Pisland kopnie ją w dupę jak tylko urodzi dziecko i rzuci jakimś śmiesznym zasilkiem. Nikt jej nie pomoże, nikt! Zajmijcie się lepiej tym a nie kobietami bo zrobią aborcję jeżeli zechcą was nie zapytają ;)

 • 11 5 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Martyna

  Nie bądźmy śmieszni wierząc, że zakazujac aborcji, nie będzie do niej dochodzic. Ci, którzy popierają zakaz aborcji muszą liczyć się z tym, że będzie do niej dochodziło nielegalnie, w okropnych warunkach, będą występowały powikłania i będą umieraly przez to kobiety. Zamiast dopuścić do tego, żeby można było dokonać zabiegu legalnie i bezpiecznie, mamy walczyć o zakaz, bo ginie ludzkie życie. Ludzie serio? Myślicie, że ustawa coś zmieni? Jak ktoś będzie chciał to wyjedzie za granicę to zrobić. Nie mówię tutaj czy to popieram czy nie, ale takie są fakty, od wielu lat tak jest i odnotowuje się takie przypadki oraz porzucanie potem noworodków w lesie czy spuszczanie ich do kanału.

 • 9 7 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Martyna

  mam do Ciebie pytanie ? jaka jest różnica między zamordowaniem nienarodzonego maleństwa a śmiercią z powodu powikłań ?? -'' MATKA '' SZANSĘ NA PRZEŻYCIE MA !?. dlaczego w więzieniu są kobiety które po narodzeniu dziecka je zamordują ?!. Kiedy według Ciebie kształtuje się człowiek ?/w chwili opuszczania łona matki ?

 • 9 7 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ewa

  Tak, to jest chore, nie jestem lewakiem, mam maleńkie dziecko i nie mogę spokojnie przejść obok takich zdjęć. Co mam powiedzieć dziecku? Trupek? Ludzie ogarnijcie się!!!

 • 5 5 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  To są ofiary aborcji muzgu,w telewizji po 22 może zobaczymy takie żeczy ale w biały dzień żeby nasze dzieci yo oglądały

 • 13 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  Pani Ewo, skoro nie jest Pani lewaczką, to przecież rozumie Pani, że aborcja, to jedno wielkie zło. Rozumiem, że nie chce Pani, by Pani dziecko oglądało jak "nowoczesny" świat pozbywa się niewygodnych ludzi, problemów i sytuacji, ale przecież gdy idzie Pani z dzieckiem, to może Pani z daleka ominąć spokojnie manifestujących wolontariuszy Pro-Life. A nawet, jeśli dziecko jakimś cudem zauważy ich plakat i zada Pani jakieś trudne pytanie, to przecież raczej nie będzie to Pani pierwsze doświadczenie z trudnymi pytaniami dziecka...

  Obrońcy Życia w przestrzeni publicznej pojawiają się bardzo rzadko (ja ich jeszcze akurat nie spotkałem), bo nie ma zbyt wielu chętnych, którzy by "za free" chcieli robić coś dobrego dla społeczeństwa, a poza tym nie blokują dróg, nie są w każdym miejscu, ani nie stoją na wszystkich rogach ulicy. Na dodatek "zniesmaczony czytelnik", który doniósł na obrońców Życia do Expressu Kaszubskiego sam przyznał, że: "Manifestacja trwała krótko...".

  Obrońcy Życia, zapewniam Panią robili wiele, żeby opinia społeczna dowiedziała się czym jest aborcja, ale nie wiele to dawało, dopiero prawdziwy obraz może wstrząsnąć sumieniem dotkniętych znieczulicą ludzi. Na papierosach też kiedyś i to przez długie lata pisano: "Palenie zabija" - kto się tym przejął??? - Nikt...!

  Dopiero teraz, gdy wprowadzono zakazy palenia w wielu miejscach, gdy SŁUSZNIE zmusza się koncerny tytoniowe do zamieszczania mało estetycznych, ale realistycznych zdjęć skutków palenia, sytuacja powoli się zmienia na lepsze...

  Aborcja w XXI wieku, przy obecnym stanie nauki, medycyny to powód do wstydu, a nie do pseudomody. Gazeta Wyborcza ostatnio poprzez hasło: "Aborcja jest OK." chciała ostatnio wypromować modę... na aborcję. Redaktorzy tej mocno lewicowej gazety powinni się wstydzić. Powinien się też wstydzić pan red. Drewka nadsyłania na społecznie udzielającą się młodzież. Lepiej byłoby, żeby zainteresował się tymi młodzieńcami, którzy za darmo, to mogą co najwyżej w parku ławkę połamać, albo okraść jakąś np.... matkę z dzieckiem...!

 • 5 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  Przepraszam za literówkę. Miało być: "Powinien się też wstydzić pan red. Drewka nasyłania Policji na społecznie udzielającą się młodzież."

 • 10 5 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chore płody to 3% wszystkich aborcji

  Obliczcie sobie, drodzy siepacze ile spośród 120 tysięcy rocznych aborcji było zdrowych płodów.
  Według moich obliczeń to było 116 tysięcy ZDROWYCH przyszłych Polaków, ale pewnie zaraz powiecie, że to było 116 tysięcy gwałtów na żonie albo narzeczonej. Kocborowo zaprasza !!

 • 5 4 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tej

  Ludzie nie dajcie się zwariować po co te plakaty dla tych niewierzących -margines czy dla katolików , którzy tego nie robią . Hipokryzja.

 • 3 9 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do mieszkaniec powiatu kartuskiego

  Brawo panie Red.Drewka tak trzymać nie ma się czego wstydzić - brawo !!

 • 7 9 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kobieta

  Aborcja to wybór i sumienie kobiety, tak jak jej ciało. Żaden facet nie powinien się w tej kwestii wypowiadać. A takich dwóch pajaców sterczących z tym transparentem powinno się usunąć.
  Niech idą szukać swojej inteligencji albo do Kościoła się modlić o rozum.

 • 6 6 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Kobieta

  Im już nic nie pomoże. To bezmózgowcy , cyniczni i bez skrupułów zrobią wszystko ....dla pieniędzy.Nawet będą sterczeć z tym transparentem . A może ktoś wie co to za typki ???????

 • 3 8 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do kobieta

  Ten z prawej to dziadunio , straszny dziadunio , ledwie człapie a transparent trzyma. Obrzydliwy dziad

 • 10 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do redaktora

  "Nie boimy się pisać... serio"
  Pisać, może się nie boicie.
  Na serio tego portalu informacyjnego to prawie nikt nie traktuje.
  Temat wywołujący emocje + możliwość napisania komentarza.
  Cała recepta redaktora na prowadzenie portalu.

  Nie mylić z rzetelnym dziennikarstwem.

 • 1 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyżej

  EK to przecież tablica ogłoszeniowa. KAŻDY wypisuje co chce (tak jak ty). Do tablicy ogłoszeń masz pretensję o różne sensowne albo bezsensowne teksty ?? Do swojego lustra też masz pretensję, że nie pokazuje mistera uniwersum ??

 • 2 4 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sara

  Jesli tabletki po były by dostępne to nie było by aborcji i takich zdjęć a jesli aborcja nie byla by zakazana i kobiety nie musialy by wyjeżdża i szukać lekarza co trwa długo i płód jest coraz wiekszy i stad te okropne zdjęcia a tak to cos wielkości paznokcja by nikogo nie bulwersowa bo nikt by z usunięciem nie czekal do porodu

 • 3 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @sara

  zamiast zadawać sobie tyle wysiłku po stosunku trzeba było odmówić sobie przed i nikt nie musiał by już walczyć z mordercami

 • 3 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lil

  do powyżej : zwariowałaś?! ludzie mają sobie odmawiać sexu ,czyli rozumiem wracamy do średniowiecza czyli sex służy tylko do przedłużenia gatunku. Weź się walnij w głowę bo coraz więcej ludzi świadomie nie chce mieć dzieci

 • 6 8 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kropla drąży skałę

  A B O R C J A = MORDERSTWO ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM - takie jest moje zdanie

 • 5 4 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jak tak czytam

  Jak się czyta niektóre wpisy to człowiek zaczyna rozumieć dlaczego w kraju rządzą księża z pisem . Skoro ludzie łykają jakąś tanią propagandę bo w życiu niczegi nie przeczytali to nie ma się co dziwić. Aborcja to nie jest nic wesołego i nikomu nie życzę podejmowania takich dramatycznych decyzji. Ale prawda jest taka że słuchacie polityków, których w razie potrzeby stać będzie by wysłać żonę lub córkę na zabieg za granicą. Wam pozostanie wiara w takie obrazki i przekonanie że ważniejsze co mówi ksiądz a nie co mówi lekarz. I wasz problem.

  W tym jednym z artkułów lekarz mówi że przyszła do niego żona jednego z takich co łazi z takimi transparentami, i zdecydowała się usunąć źle rozwijającą się ciążę. Jakbyście poczytali to byście wiedzieli. A wy nie chcecie czytać ani wiedzieć. Wasz problem.

  Zapytajcie kogoś kto tak pieje o obronie życia czy adoptowałby niepełnospeawne dziecko. Jego reakcja powie wam wszystko. Ale wy przecież nie zapytacie. Bo boicie się odpowiedzi. Chcecie sobie zafundować średniowiecze gdzie ksiądz powie wam nawet jak i kiedy macie się bzykać z żoną to też wasz problem.

 • 1 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzjanka

  Co za p...eby. Do roboty! , a nie zajmować się głupotami

 • 1 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ktoś

  Patrząc na takie tumoki, które nie mają zajęcia jestem za aborcją... i to na życzenie. Przynajmniej nie byłoby takich bezmozgowców jak na zdjęciach powyżej.

 • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  Jak się czyta niektóre wpisy to człowiek zaczyna rozumieć dlaczego w kraju przez lata rządzili Bruksela, celebryci i PO. Skoro ludzie łykają jakąś tanią propagandę bo w życiu niczego nie przeczytali, to nie ma się co dziwić.

  Aborcja to samo zło, ale prawda jest taka, że słuchacie takich polityków i "partnerów", którzy mówią Wam, że: "Aborcja jest OK", oraz "Kobieto, spoko, nie bój nic - dzisiaj będzie ekstra, a jutro wszystko się załatwi, w końcu płacimy te podatki, co nie?". Wam pozostanie wiara w takie TVN-owskie obrazki i przekonanie, że ważniejsze co mówi celebryta, a nie co mówi uczciwy lekarz. I wasz problem.

  W tym jednym z artykułów doktor Krystyna mówi, że przyszła do niej kobieta, która zaszła w pozamałżeńską ciążę i zaszantażowała ją, że jak jej nie da adresu aborcjonisty, to ona zdecyduje się na "rzeźnika" i stanie jej się krzywda. Doktor Krystyna wbrew sobie podała adres swojego kolegi. Po kilku dniach ta sama pacjentka przyszła do szpitala na zabieg oczyszczenia macicy po poronieniu. Musiała ją przyjąć. Na USG tym razem zobaczyła ciemność. Kilka dni wcześniej fikało dziecko. Do dziś dr Krystyna pamięta, a minęło wiele lat, jak wyglądała wtedy pacjentka, jak była uczesana i w co ubrana. I pamięta, że dziecka w jej brzuchu już nie było... Jakbyście poczytali to byście wiedzieli. A wy nie chcecie czytać ani wiedzieć. Wasz problem.

  "Zapytajcie kogoś kto tak pieje o obronie życia czy adoptowałby niepełnosprawne dziecko. Jego reakcja powie wam wszystko. Ale wy przecież nie zapytacie. Bo boicie się odpowiedzi." - Nie boję się odpowiedzi, sam pomagałem bratu i bratowej, przez kilka pierwszych lat w wychowaniu ich niepełnosprawnego dziecka i to czasem nawet 24 godziny na dobę. Nie miałbym też problemu z ADOPCJĄ takiego dziecka.

  Chcecie sobie zafundować "nowoczesną" Sodomę, gdzie celebryta, albo komisarz Komisji Europejskiej powie wam, że śmiało możecie współżyć nie tylko z żoną, ale z każdym, z kim CHCECIE, i kiedy tylko chcecie, to też wasz problem.

  - Ale czy to na pewno tylko "Wasz problem"??? - Czy przypadkiem nie jest tak, że ten "Wasz problem", bardzo szybko staje się też strasznym problemem Waszej rodziny, lekarzy, a nade wszystko samych dzieci nienarodzonych i tych osób, które aborcji dokonały i które do niej nakłaniały, bo wyrzuty sumienia i syndrom poaborcyjny są faktem. - Niewygodnym dla lobby aborcyjnego, ale FAKTEM.
  - Zapytajcie te osoby, co czują, ale Wy przecież nie zapytacie. Bo boicie się odpowiedzi... :-(

 • 1 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # izzy

  Mieszkaniec powiatu kartuskiego: okej to jest twoje zdanie ale nie masz prawa narzucać go żadnej kobiecie która nosi w sobie chore dziecko i kazać jej urodzić!

 • 2 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ciemnogród

  Niestety otaczamy się nieukami, którzy wierzą, że aborcja wygląda jak na fotografii wyżej. Płód to nie dziecko bo nie jest zdolne do samodzielnego życia. Niesamowite jak kler i PISiory są w stanie wyprać mózgi.

 • 2 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To MÓJ wybór

  Jedna kobieta urodzi niepełnosprawne dziecko, inna nie i to się nazywa prawo wyboru. Należy tą decyzję uszanować jaka ona by nie była.

 • 1 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sąsiad

  Mieszkaniec powiatu kartuskiego. Jak czytam pana komentarze, zastanawiam się czy przypadkiem nie jest pan właścicielem tej posiadłości za wysokim płotem pod lasem w powiecie kartuskim, gdzie w dni wolne od pracy przyjeżdzają stosunkowo młode panie samochodami z rejestracjami z całej Polski? Boi się pan konkurencji? Czy utraty dodatkowych dochodów?

 • 1 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Mieszkaniec powiatu ....

  Do tej pory przez wiele lat była ustawa aborcyjna KOMPROMISOWA. No ale przyszli pislamiści i chcą groźbami i paragrafami zniszczyć ten kompromis. Potępiać trzeba zabójstwa zdrowych płodów, których jest 97%, ale dać decyzję kobiecie w przypadku 3% chorych płodów.
  Przede wszystkim trzeba jednak zachęcać do ZAPOBIEGANIA niechcianej ciąży, zamiast zabijać 116 tysięcy przyszłych Polaków każdego roku.

 • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  Izzy, ja nie chcę, żeby ktokolwiek musiał cierpieć, nie chcę, żeby cierpiała kobieta w ciąży, ani nie chcę też, żeby ucierpiało poczęte dziecko, które może być małym chłopczykiem, ale też może być i dziewczynką. A mała dziewczynka, to też kobieta, nieprawdaż? Nie chcę też, żeby cierpiał lekarz, który też może być przecież... i kobietą, i na dodatek... matką...

  I nie chcę też, by cierpiała kobieta w ciąży, która zamiast wsparcia dostała jedynie "propozycję nie do odrzucenia", by dokonała aborcji, a potem, gdy już skorzysta z tej "życzliwej propozycji", choć nie będzie tego chciała i tak będzie przeżywała realną wieloletnią traumę związaną z corocznym przeżywaniem daty aborcji, bo ta utrwali się jej na wiele lat, ilekroć też zobaczy jakieś małe dziecko znowu będzie cierpiała...:-(

  Prawda jest taka, że aborcja, to nie wybawienie, ale prawdziwe PIEKŁO kobiet. Feministki i ludzie mieniący się "przyjaciółmi" kobiet, a faktycznie politykierzy, amoralni cynicy i/lub bezmyślni głupcy wmawiają Kobiecie, że "ABORCJA TO JEJ PRAWO, ŻE MĘŻCZYŹNI NIE MAJĄ TU ŻADNYCH PRAW"... i właśnie taka sytuacja im pasuje idealnie, bo oni umyli ręce, a Kobieta sama rozwiązuje "problem" i to przez całe życie... :-(

 • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  @Sąsiedzie,

  A może to Pan jest ochroniarzem w tej "posiadłości za wysokim murem pod lasem w powiecie kartuskim" i boi się, że straci pracę...?

 • 0 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  @@Mieszkaniec powiatu ....

  Nie, to nie "pislamiści" przyszli zniszczyć ten kompromis, tylko... PO(!), bo to właśnie Platforma zaczęła wprowadzać "postęp" do Polski, różne genderowe prawa itd., generalnie wszystko, co tylko Bruksela p.Tuskowi i p. Kopacz zasugerowała. Gdyby ta partia rządziła dalej (plus jeszcze Nowoczesna), to mielibyśmy już pewnie za chwilę aborcję na życzenie, a turystów seksualno/socjalnych z krajów arabskich mielibyśmy już dawno...

  Sam jednak kompromis, to fałszywie postawiona teza. - W XXI wieku, przy obecnym stanie nauki można ratować praktycznie wszystkie dzieci, wystarczy tylko DOBRA wola rządzących, a nie wola UPOLITYCZNIONA partii lewicowych i lobby przemysłu aborcyjnego...

 • 1 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyżej

  Ustawa kompromisowa ciągle istnieje. K T O (?) ją chce obecnie zrujnować i zastosować zamordyzm (również) wobec kobiet znękanych chorą ciążą ?? No, kto ??

 • 1 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Mieszkaniec pow. kartuskiego

  Islam nam nie grozi, bo pislam już zajął cały teren. Dżuma i cholera naraz to o jedną zarazę za dużo. Nasz organizm stopniowo zwalcza zaczadzenie tym choróbskiem. Bądźmy dobrej myśli.

 • 1 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hmmm

  Tym kobietom co brały udział w czarnym piątku nie chodzi o to żeby z kaprysu pójść i usunąć dziecko, ludzie walczą o prawo , że gdy dowiedzą się, że dziecko jest mocno uszkodzone bądź zagraża życiu matki ciąża to mogą coś z tym zrobić. Większość pewnie co wyzywa od morderców na tym forum ma zdrowe dzieci, nie miały nigdy problemu z ciążą, bądź są to tylko panowie , którym ciąża nie grozi, łatwo się pisze i osadza skoro samemu nie przeżylo się tego w życiu.

 • 1 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  Do Wyżej,
  Jak wygra PO i .N, to żadnego kompromisu NIE BĘDZIE! A poza tym ten kompromis, który jest jest zgniły, bo przewiduje zabijanie każdego chorego dziecka, nawet z najmniejszą wadą, a cwany "lekarz", pod ten paragraf może właściwie podciągnąć wszystko!

  Do @Mieszkaniec pow. kartuskiego,
  TVN i lewica nie śpią i wykorzystają wszystkie możliwości i każdy błąd PiS, by prawica przegrała i zrobią u nas drugą "Europę", bo bardzo lubią wygodne brukselskie fotele i poklepywanie po plecach...
  Możesz tego być pewien!

 • 1 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # apolityczna

  Mieszkaniec powiatu kartuskiego.
  Teraz wyszło szydło z worka. Pan to zwykły troll? Swoimi wpisami niby walczy Pan o prawa chorych nienarodzonych dzieci, wmawia nam kobietom, ze jesteśmy nieodpowiedzialne i nie zasługujemy na prawo do wyboru. A w rzeczywistości „sieje” Pan propagandę dla PiS i robi Pan to coraz bardziej agresywnie. Proszę popatrzeć na słynnego senatora z powiatu kościerskiego, on też chciał bez mydla wchodzic prezesowi do d....? Czy było warto? Mieszkaniec powiatu kartuskiego – „Zawsze warto być człowiekiem”

 • 1 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do poprzedniczki

  Ja też widzę, że to chyba jest orędownik deislamizacji dokonanej drogą pislamizacji.
  Polecam mu również deratyzację dzięki uprzedniemu zaszczużeniu budynku. Sukces akcji murowany !!

 • 3 3 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  @Apolityczna i @do poprzedniczki,

  Bardzo się Państwo mylicie, bo ja nie jestem żadnym trollem, nawet PiS-u, tylko jestem wierzącym Katolikiem. Zależy mi na dobru wszystkich ludzi i mężczyzn i kobiet, i dzieci i osób starszych!
  Z istniejących dużych partii, tylko w większości PiS i jeszcze częściowo Kukiz'15 chronią Polskę przed stoczeniem się w przepaść. Reszta działa przeciw Polsce, a zwłaszcza przeciw Bogu i przeciw społeczeństwu.

  Na koniec dodam tylko, że apolityczność rozumiana, jako nie uczestniczenie w wyborach jest grzechem przeciwko Bogu i Polsce, a szkodzi najbardziej tym wszystkim najsłabszym... :-(

  Pozdrawiam.

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Iwona

  Jak na śniadanie zjadasz takie białe, owalne coś, co znosi kura, to mówisz, że zjadłaś kurczaka czy jajo?

 • 0 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do komendanta policji kartuskiej

  ...dlaczego nie ma patrolu zabezpieczającego zgromadzenie w trybie uproszczonym.....?w kartuzach nie musi być.....?

 • 3 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@iwona

  a twoja żona też coś znosi ? chyba znosi ale imbecyla takiego jak ty ;) a jak twoja żona była w ciąży to od którego dnia twoje dziecko było już dzieckiem a nie jajkiem kurzęcim ? ;)

 • 2 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do@@iwona

  Psychol no nadający się do leczenia .

 • 3 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tego wyżej

  nie odpowiedziałeś ma na dwa pytania :
  1. co znosi twoja żona ?
  2. jak twoja żoneczka była w ciąży to od którego dnia twoje dziecko było dzieckiem ? bo wiesz - może była w ciąży ale z koniem albo z bykiem algo z kogutem i zniosłaby tylko jajko zamiast urodzić dziecko, które przez 9 miesięcy rozwija się w łonie matki ;)
  u ciebie jak widać rozwój zatrzymał się zaraz po poczęciu ciebie przez twojego ojca ;) pytanie, kim był ten ojciec ?.....hmmmm....może to był koń albo byk albo może kogut...ciekawe....;)

 • 3 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do mężczyzn

  Bierzcie odpowiedzialność za wasze nasienie. Gdzie je siejecie i co się z nim tam później dzieje. Wtedy będzie mniej aborcji.

 • 2 4 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A może

  Ci od plakatu , pokażą swoje twarze , czego się wstydzą ?????? Dlaczego łażą z tym plakatem anonimowo ?????? Co za to dostają ? piwo , może dwa. Ten dziad odwrócony tyłem to już chyba nie pamięta ...........

 • 2 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ a może

  a może morderco dzieci pokaz swojego ryja najpierw ;)

 • 2 4 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Iiiiii

  Do wyżej : nie powinno Cię to obchodzić co kobiety robią ze swoją macicą , pilnuj siebie a nie innych bo nie masz do tego prawa

 • 5 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawda

  Drogie feministki...nikt Wam nie broni robić z macicą co chcecie..
  Ale nie mordujcie LUDZI którzy ją zamieszkują!!!

 • 6 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawda w oczy kole

  Ta młodzież siedzi godzinami przed ekranem komputera i widuje o wiele gorsze obrazy, albo spędza czas na grach przelanych krwią...A obraz dziecka po aborcji niech uświadomi wszystkim...TO JEST CZŁOWIEK!!!

 • 4 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Iiiiiiii

  jak kobieta robi ze swoją macicą co chce to takiej nie nazywa się kobietą ale ku****ą , zgadza się ? ;)

 • 1 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  A jak się nazywa faceta, który robi ze swoim penisem, co chce?

 • 3 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tego wyżej

  homosiem ;)

 • 0 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # adhd

  Ciekawe -jakby w kartuzach doszło do czarnego marszu , co by to było ?

 • 2 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # iiiii

  @prawda Ale wciąż zamieszkuje MOJĄ macicę, poza tym płód nie jest zdolny do samodzielnego przeżycia czyli nie jest człowiekiem

 • 1 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  iiiii pisze: "...poza tym płód nie jest zdolny do samodzielnego przeżycia czyli nie jest człowiekiem"...

  - To jest właśnie kwintesencja lewicowego i feministycznego myślenia - KTOŚ, KTO NIE JEST ZDOLNY DO SAMODZIELNEGO PRZEŻYCIA... NIE JEST CZŁOWIEKIEM...! Tak, tak, każdy, kto czuje, że może ulec wypadkowi, poważnie zachorować, stracić przytomność, a nawet po prostu zwyczajnie zestarzeć się niech się dobrze zastanowi, czy chce wspierać lewicę i feminizm...

 • 2 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kobieta

  Mieszkaniec powiatu kartuskiego.
  Jest Pan obrzydliwym manipulantem? Pan i Pana ukochana partia politycza robicie tą kampanię, tylko i wyłącznie aby pokazać jacy niby jesteście wspaniali i walczycie o to, aby kobiety rodziły dzieci z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą aby „urodzić, żeby nadać imię i ochrzcić, nawet jakby miało umrzeć” W ramach tego PiS proponuje 4 tysiące. To skrajny cynizm i kupowanie wyborców. Tak są kobiety, które zdecydują się pójść tą drogą i mam pełen szacunek dla tych Pań i ich rodzin. ALE są też kobiety którym przy diagnozie, ze pod sercem noszą dziecko z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą, zawala się cały świat. Kiedy te kobiety i ich rodziny z przeróżnych przyczyn nie są w stanie podjąć się takiego wyznania. Czy ta kobieta, rodzina nie zasługuje na prawo wyboru? Jakim prawem Pan i Pana partia, straszycie te kobiety kodeksem karnym?
  Chwali się Pan, ze pamagał rodzinie w opiece przy niepełnosprawnym dziecku, TYLKO Pan masz prawo wyboru, opiekuje się Pan wtedy kiedy Panu pasuje i wraca Pan do beztroskiego domu.

 • 1 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  Kobieta,
  Bardzo się Pani myli, PiS nie jest moją ulubioną partią, kiedyś głosowałem na PO, bo ta partia kiedyś wspierała chrześcijańskie wartości, ale to wsparcie bardzo szybko się skończyło. Bardzo szybko ta partia z chrześcijańskiej stała się niestety antychrześcijańską. W tej sytuacji pozostało mi wybrać jedynie PiS, jako tę partię, która choć nie jest idealną, to jednak nie walczy z Bogiem, ani z wartościami uniwersalnymi. jeżeli to Panią interesuje, to ja głosuję na Prawicę Rzeczypospolitej Marka Jurka, bo z partii politycznych ta najbardziej wspiera ubogich, słabych i bezbronnych. Marek Jurek i jego partia sama na razie nie ma szans na samodzielne dostanie się do Sejmu i dlatego współpracuje z PiS, ale jeśli ta współpraca by się skończyła, to i ja przestałbym wybierać PiS i choćbym miał stracić mój głos, to jednak zagłosowałbym na Prawicę Rzeczypospolitej. Dla mnie nie jest najważniejsze dobro jakiejś partii, tylko Bóg i ludzie.

  Jeśli chodzi o samą ABORCJĘ, to dla mnie to jest MORDERSTWO. Ale ja, ani nikt nie proponuje karać kobiet, a jedynie lekarzy i tych, którzy namawiali kobietę do tego czynu, oraz TYCH, KTÓRZY NIE UŚWIADAMIAJĄ KOBIECIE, JAKIE PIEKŁO CZEKA JĄ PO ABORCJI.:-( Uważam, że kobieta, która dokonała aborcji SAMA niestety kara się najbardziej i nie zazdroszczę jej tej kary!

  Do kobiet zaś mam taką pretensję, że nie walczą o dobro, o słuszną pomoc państwa, o wymuszenie odpowiedzialności na ojcach, o jeszcze lepsze prawo adopcyjne i o opiekę indywidualną nad tymi matkami, które tej opieki potrzebują, tylko walczą wyłącznie w interesie feministek, tj. o możliwość przerywania ciąży, która to możliwość jak wiadomo państwo kosztuje akurat NAJMNIEJ...

  Pozdrawiam Panią.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo