Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
 Reklama Bat

Poseł Horała w Sierakowicach: o cudach gospodarczych, błędach i przepisach antyaborcyjnych

Opublikowany: 2018-04-19 10:20 Autor: Wojciech Drewka

Sporo krytycznych uwag i sugestii usłyszał woseł Marcin Horała (PiS), który spotkał się z mieszkańcami Sierakowic. Były pytania zarówno o prawo aborcyjne, jak i obiecaną pomoc dla frankowiczów czy zmiany w systemie wynagradzania nauczycieli, a także o kandydata na wójta w Sierakowicach.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Bardzo merytoryczny przebieg miało wczorajsze spotkanie posła PiS Marcina Horały z mieszkańcami Sierakowic i nie tylko. Poseł wymieniał dotychczasowe osiągnięcia obecnej władzy, mówił o 500+, obniżeniu wieku emerytalnego, darmowych lekach, czy obniżeniu podatków.

- Okazuje się, że jeśli prowadzi się politykę dla dobra kraju, nie patrząc na interes różnych grup, to zaczynają się dziać cuda. I udaje się zrobić to, co ekonomiści określali często jako niemożliwe, bo udaje się przetransferować środki na różnego rodzaju programy społeczne, udaje się nieznacznie – przyznaję – obniżyć podatki i to wszystko bez uszczerbku dla finansów publicznych – mówił poseł Marcin Horała.

O nagrodach dla ministrów

Przyznał jednocześnie, że sporym zaskoczeniem dla władz była tak silna, krytyczna reakcja społeczna na nagrody przyznawane ministrom.

fot.W.Drewka

- To jest trochę tak, jakby – mówiąc obrazowo – do jakiegoś miasteczka na Dzikim Zachodzie, w którym rządziła grupa bandytów przyjechał szeryf ze swoją ekipą, zaprowadził porządek, a potem wypłacił sobie i swoim ludziom po pięć centów. Czy to byłoby rzeczywiście tak dużo za ich pracę? – mówił poseł.

Marcin Horała mówił także m.in. o planowanych wydatkach na inwestycje drogowe, ułatwieniach dla przedsiębiorców, a zwłaszcza uzależnieniu stawki ZUS od przychodu, a także dalszych planach związanych z polityką prorodzinną, czyli np. zapowiedzianych 300 zł na wyprawkę szkolną. Sporo miejsca poświęcił również kwestii kwestii ożywienia regionów i roli samorządów w tym zakresie.

Będzie kandydat na wójta?

Uczestnicy spotkania pytali m.in. czy lokalne struktury PiS wystawią swojego kandydata na wójta Sierakowic. Poseł stwierdził, że jego nazwiska jeszcze nie zdradzi, ale przyznał, że trwają rozmowy, by reprezentant PiS ubiegał się o stanowisko wójta gminy Sierakowice.

fot.W.Drewka

- Mówił pan, że nawet w małych miejscowościach przywracane są posterunki policji i urzędy pocztowe, ale to nie jest prawda – powiedziała jedna z uczestniczek dyskusji. – Być może posterunków przybywa, ale jeżeli chodzi o pocztę, to tutaj nic się nie zmienia, bo placówki nie są otwierane. Listonosze nie dają rady, a nikt nie chce przyjść do pracy za pieniądze, które są w tej chwili proponowane. Sytuacja wcale się nie poprawia.

Poseł przyznał, że sytuacja jest skomplikowana i wynika poniekąd z przyjętego modelu funkcjonowania Poczty Polskiej, jako spółki prawa handlowego. Stwierdził, że instytucja tego rodzaju powinna funkcjonować na zupełnie innych zasadach.

fot.W.Drewka

Sporo miejsca poświęcono też sprawom oświaty. Nauczycielka obecna na sali zwróciła uwagę na nierówności w systemie wynagradzania nauczycieli, podkreśliła też, że nauczyciele pracują w rzeczywistości dużo więcej niż wynika z danych, a coraz częściej za swoją pracę wykonywaną w domu, czy kosztem czasu wolnego, nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.

Za życiem, ale co dalej?

Podczas spotkania pojawił się również wątek prawa aborcyjnego oraz zabezpieczenia godnych warunków życia dla osób niepełnosprawnych, które wchodzą w dorosłość.

- Jestem oczywiście za życiem, ale jest ogromny problem z osobami niepełnosprawnymi, które mogą liczyć na pomoc i wsparcie do 18. roku życia. A co potem, co dalej? Obserwuję takie oto sytuacje, że rodziny bardzo często kierują 18-letnie osoby do domu starców. Serce się kraje, gdy osoba w takim wieku trafia do domu starców – mówiła mieszkanka. – Tutaj konieczne są rozwiązania. Bo co z tego, że matka zdecyduje się na urodzenie niepełnosprawnego dziecka, dostanie 4 tys. zł jednorazowo, ale co dalej?

fot.W.Drewka

Jeden z uczestników dyskusji wypomniał z kolei posłowi, że ten wstrzymał się od głosu w sprawie ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne.

- Co stoi teraz na przeszkodzie w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego? Powinniście je przyjąć jak najszybciej. Tutaj wchodzi w grę prawo boskie. Przekonacie się. Bo pan wie, że władza od Boga pochodzi… – stwierdził.

Poseł tłumaczył, że sprawa jest bardzo złożona i przyznał, że rząd popełnił błąd przekazując do procedowania projekt zakładający zaostrzenie przepisów aborcyjnych, w myśl którego kobietom groziłaby odpowiedzialność karna nawet w przypadku poronienia.

O prawie aborcyjnym

- Obowiązujące w Polsce przepisy są i tak jedynymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Ale ten tak zwany kompromis aborcyjny jest akceptowany przez mniej więcej połowę społeczeństwa. Jest jeszcze grupa, która opowiada się za liberalizacją przepisów i grupa, która popiera ich zaostrzenie – tłumaczył poseł. – Wprowadzenie do procedowania tak restrykcyjnej ustawy spowodowało, że przeciwko niej opowiedzieli zarówno zwolennicy obecnych przepisów jak i zwolennicy liberalizacji. Skutkiem tego były tzw. czarne marsze. Co istotne protesty odbywały się nie tylko w dużych miastach, ale i w mniejszych miejscowościach takich jak Kartuzy czy Wejherowo. I wcale nie brali w nich udziału jacyś lewacy, tylko osoby, które po prostu są zwolennikami obowiązującego kompromisu. Próbując przeforsować przepisy zaostrzające prawo aborcyjne, moglibyśmy wywołać skutek odwrotny od zamierzonego. Moglibyśmy doprowadzić do tego, że kolejne wybory wygra ugrupowanie, które nie tylko cofnie zmiany, które zostały wprowadzone, ale jeszcze dodatkowo zliberalizuje przepisy. Trzeba więc na tę sprawę patrzeć nie tylko z perspektywy własnego komfortu moralnego, ale nieco szerzej.

Marcin Horała poinformował, że obecnie trwają prace nad ustawą zmieniającą prawo aborcyjne, ale jeszcze nie wiadomo jakiego rodzaju zmiany i w jakim zakresie zostaną wprowadzone. Stwierdził, że decyzja będzie należała do kierownictwa partii.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [98]

 • 17 45 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # maria

  Sam Horoła jest cudem natury

 • 49 9 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Wojt gminy Sierakowice powinien byc wymieniony jest wojtem tylko dla swoich !!!.a mial byc wojtem dla wszystkich mieszkancow gminy.

 • 17 44 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anty

  A słuchacze specjalnie dobrani.

 • 36 48 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 5 centów

  pięć centów - tak poseł Horała określa wielomilionowe nagrody, największe, jakie politycy wypłacili sami sobie w historii III RP...

 • 50 10 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wydaje się ,że wg Expressu

  Jedynym godnym mówcą jest Rek,zna się na wszystkim,na wszystko ma opinię i słuszne poglądy .Albo jakiś kodziarz czy trójząb Kasprzak. O, to by byli fantastyczni kandydaci na spotkanie.Jeno jest jeden problem ,mało kogo obchodzą .

 • 53 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec Sierakowic

  Chyba byliśmy na innym spotkaniu, Panie Redaktorze...

 • 47 20 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @5 centów

  Szanowny zwolenniku największych aferzystów po 1989r czyli PO z PSL gdzie setki miliardów wyciekło i potwierdzają to dziennikarze śledczy w swoich książkach i nikt nie podał ich za to do sądu co jest jednoznaczne, gdzie chcieli sprywatyzować nawet lasy państwowe i było to już rozważane i gdyby wygrali wybory musiałbyś pytać niemca czy innego cudzoziemca czy mógłbyś wejść do jego lasu i pozbierać parę grzybów czy jagód i nie wiadomo czy by ci w ogóle pozwolił do lasu wejść

 • 22 54 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ada

  Jak wybierzecie przedstawiciela pis na wójta to będzie dla Rydzyka i kaczyńskiego! Kasa pójdzie na nagródki, pomniki ,ochronę i a reszta do Torunia! Tak myślcie! Wasza Gmina chyba najlepiej się rozwija ! Chcecie mieć gorzej to wybierzcie pis!!!

 • 26 45 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bea

  Przyjedzie taki kłamczuch naobiecuje a wy się potem męczcie! Wierzycie w te ich obiecanki??? Co z tego ,że obniżą wam zus a potem głodowe emerytury! Myślcie do przodu a nie teraz. Dużo i szybko dzieci???A gdzie żłobki????A gdzie potem mieszkania????Itd...Myślcie trochę ludzie!!!!

 • 18 43 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ReKa

  Aha, w Gdyni mu prezes nie zezwolił startować na prezydenta, do Sierakowic pojechał?

 • 47 11 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawda

  Jest taka że obecnie PiS pozamiatał i żadna inna partia niema nic do zaoferowania Polakom. Przygotujcie się na długie rządy PiSu tak jak Orbana na Węgrzech

 • 47 19 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anty PO

  Hej PiS jazda z złodziejami. Zamknijcie ich z Tuskiem na czele. Chwasty trzeba wyrywać

 • 48 13 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jest super

  Niech żyje PiS ,rozwolnienie kodziarzy,lewactwa i innej maści nowoczesnych jest jak wisienka na torcie ,ten bulgot rekompensuje mi każdy nawet pochmurny dzień .Prezesie jesteś genialny !

 • 47 20 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lolek

  Jak czytam te wypociny zwolennikow P0,to chce mi sie zwymiotowac..Ogladaja to zaklamane TVN i pozniej wypisuja bzdury...Boże ratuj nas od takich ludzi.

 • 40 16 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do PełOwców i kodomitów

  Możecie sobie pluć jadem ile wlezie, tylko to potraficie, ale mądry sierakowicki lud wie że PiS jest obecnie najlepszą władza jaka kiedykolwiek była. Nie są idealni to fakt ale w porównaniu do złodziejskiej bandy tuska nie pakują tylko do swojej kieszeni ale także dają ludziom.

 • 14 42 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do PełOwców i kodomitów

  "dają ludziom" może mnie oświecisz i napiszesz skąd rząd(PiS) ma kasę.

 • 16 41 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tego od kondomitów

  Nie pakują do swojej kieszeni????? Pffffff Błachahahahahahahaha. :-)))))))))))) Rząd wydał na nagrody dla siebie 200 mln zł w dwa lata. I oni nie pakują sobie do kieszeni????????? No ale w wiadomościach pewnie nie mówili ;-)))))))))))))))))

 • 15 26 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jeszcze o nagrodach

  Cytat sprzed dwóch dni: "Niemal milion złotych nagród Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało ambasadorom RP za rok 2017. Wśród wysoko nagrodzonych nie zabrakło także prof. Andrzeja Przyłębskiego, prywatnie męża prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Ale ambasador w Berlinie nie jest rekordzistą."

  Normalnie bida aż piszczy.......

 • 39 11 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # CELA+

  Hej Powcy dla was też jest program Cela+ hahahah

 • 35 15 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nagrody

  TVN łże o nagrodach a prawda jest taka że nagrody zostały przekazane na Caritas. Kłamczuchy wy jedne!

 • 17 31 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @nagrody

  Ciekawe dlaczego na Caritas, a nie z powrotem do budżetu państwa, czyli tam skąd zostały wpłacone. I skąd wiesz, że zostały zwrócone?????? Masz jakiś dowód na to?

 • 13 27 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Nagrody

  Zamiast oddać te pieniądze to będą wpłacali do Caritasu, żeby sobie jeszcze od podatku odliczyć. Tacy oni sprytni. I jacy oni uczciwi, jacy dobroczyńcy. Nie ma co, wybraliście sobie prawych i sprawiedliwych....

 • 25 7 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do nagrody

  zapoznaj się z opiniami specjalistów,że tej darowizny nie odliczą od podatku,wyłącz TVN,włącz myślenie.

 • 11 28 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # vbn

  Czy ten człowiek coś pożytecznego zrobił dla Kaszub czy tylko robi objazd przedwyborczy?

 • 6 28 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  Do mieszkaniec,prezydent miał być wszystkich a jest ..... taka jest demokracja

 • 7 20 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

  Bolek zachichotał :
  -Ten jest jeszcze lepszy od tego , co go chyba pies wy...ł .
  " do jakiegoś miasteczka na Dzikim Zachodzie, w którym rządziła grupa bandytów przyjechał szeryf ze swoją ekipą, "

  Ciekawe , kto jest szeryfem w tym małym miasteczku , a kto bandytą - hiiihii

  " a potem wypłacił sobie i swoim ludziom po pięć centów. "
  Wg tego Pana - 5 centów i 60- 80 tysięcy zł . to taka sama kasa .

  Wtrąciła się Skożniowa
  - Ja wiem , że 5 centów jest mniejsze od 60 tysięcy , a kluczowy Poseł PiS tego nie wie .
  Na to zareagował Bolek :
  - Widzicie Skożniowa , to jest tak , Wy nie jesteście Uczone , a poseł jest szkolony , niczym ten świstak , co zawija g..a w sreberka .

  A ludziska ?
  Tłoku na tym żenującym występie nie widać . Teresa Werner przyciąga większą widownię .

 • 8 20 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @nagrody

  Masz cytat za dziennik.pl, a nie tvn: "Nagrody mają oddać, ale zupełnie stratni nie będą. Wszystko za sprawą szczególnych przepisów podatkowych umożliwiających odliczenie od podstawy opodatkowania darowizny na 'kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą".

 • 29 8 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nagrody

  Praktycznie wszyscy urzędnicy państwowi, policjanci, wojsko, dostają nagrody i 13-tki. To dlaczego nie przyczepiacie się do nich. Niech też dadzą np. WOŚP i pokażą że nie są gorsi.

 • 13 25 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @nagrody

  Śmieszny jesteś..... :-)))))))))))))))))))))) Nie odróżniasz części wynagrodzenia, premii uznaniowej czy nagrody za pracę od ukrytego systemu zwiększania sobie wynagrodzenia. No tak, ale w wiadomościach pewnie nie mówili.

  A skoro wszystko było tak pięknie i te nagrody im się należały to dlaczego prezes tak spanikował, że wszystko kazał oddać ;-)))))))) Śmiech na sali po prostu.

 • 30 7 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Za odzyskanie 30 mld zł złodziejom wyłudzającym VAT to ja bym im przyznał po parę milinów nagrody.

 • 27 10 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jan

  Racja ,nie tylko za to ! Super rząd i super,że w końcu Polską rządzą propolscy politycy .
  Tylko Polska,tylko Ojczyzna.

 • 9 25 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jan

  A zapytaj może, czy przedsiębiorcy, którym zwrot vatu się słusznie należy dostają go w terminie. I czy przypadkiem nie mają kontroli i zatrzymań pieniędzy. I jak się dowiesz to napisz, czy to chodzi o wyłudzenia, czy chodzi o to, że uczciwi ludzie dostają po d...

 • 23 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jestem przedsiębiorcą

  nie mam żadnego problemu ze skarbówką,VAT w terminie,wszystko gra,a nawet powiem więcej,za dwie decyzje Morawieckiego jestem gotowy Go ucałować. Np za zwiększony limit zpd.Dziękuję panie premierze Morawiecki !!!

 • 8 25 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jestem przedsiębiorcą

  Też mam firme i jak obniżą ZUS to będę ich chwalił. Na razie tylko gadają. Ale łamania konstytucji i tego cwaniactwa z nagrodami im nie zapomnę.

 • 24 4 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@jestem przedsiębiorcą

  ZUS-u Ci nikt nie obniży ,to wrzód z 50 letnią historią choroby,to rak śmiertelny .Nie wiem nawet jaki można mieć pomysł na ZUS niż zaoranie tego g... i ubezpieczenia rynkowe .No ale chociaż wprowadzili jedno konto,niby nic a cieszy .
  Nie wiem o jakim łamaniu konstytucji piszesz,jak o tym a la kodziarze to niech łamią codziennie i do woli . a jak wyżej za takie podejście do budżetu i wygospodarowanie na 500 + ok 25 miliardów rocznie należą się im nie tylko nagrody ale i brawa na stojąco.
  8 lat rządów Tuska i jakoś nie było stać budżetu na 25 miliardów do ludzi .
  Nastał PiS i się znalazły,Cud !
  Nie biorę 500+,stary już jestem i od 25 lat nie korzystam z żadnych rodzinnych czy tego typu ale mam oczy i widzę co się działo a jak jest teraz.Brawo PiS !!

 • 24 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jestem przedsiębiorcą

  A bełkot i płacz jak się to dzieje źle przedsiębiorcom proszę ewentualnie wszystkim odpuścić,25 lat prowadzę działalność i tak dobrze jak teraz nie było nigdy ,zero problemów.No ale ja działam uczciwie to i niczego się nie boję,niczego nie ukrywam a działania Morawieckiego popieram i biję brawo .
  To nie znaczy,że jest wszystko super.Generalnie to ja jestem dojną krowa nic nie otrzymując w zamian ale niech tak jak teraz ,chociaż niech nie tępią ,nie przeszkadzają.

 • 34 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "Piniędzy nie ma i nie będzie"

  chyba, że w Bydgoszczu. Musimy wygrać z PISem, dlatego przedstawiamy program dla każdego Polaka:
  1. zlikwidujemy CBA (nie będą nam zamykać kryształowo czystych ludzi, tj. Gawłowski , Neumann czy też Rafalala),
  2. zlikwidujemy IPN, komisję d. s. Amber Gold, komisję reprywatyzacyjną,
  3. każdemu obiecujemy cysternę z paliwem,
  4. każdemu obiecujemy po dwa szwajcarskie zegarki,
  5. każdemu obiecujemy posiadłość w Chorwacji.
  6. unieważnimy wszystko, co zrobiło PiS, żeby było tak jak było!

 • 12 21 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tęsknota

  Ale że za Miśkiem jakoś nikt nie tęskni? I za Antonim od wybuchów?

 • 11 33 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 500 +

  'Na spotkaniu z sympatykami PiS w Bydgoszczy minister Mateusz Morawiecki skomentował finansowanie programu "Rodzina 500 plus": - Przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów.'

 • 34 10 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @500 +

  Chcesz wylądować w sądzie z tymi kalumniami?!

 • 6 18 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 500 +

  Żaden problem. O tym wszystkie media pisały. To nic nowego bo cytat pochodzi z lipca 2016 r. Trzeba coś czytać żeby coś wiedzieć panie dzieju...

 • 33 7 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do 500 +

  Media kłamią. Przykłady:
  - USA maiło nałożyć na Polskę sankcje
  - Polskie obozy śmierci
  To co piszesz powyżej to też kłamstwo. Nie czytaj niemieckich kłamliwych gazet.

 • 13 30 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bono

  Prawda jest taka że to musi jebnąć. A socjaliści z Pis-u będą rządzić tak długo aż im się skończy cudza kasa. Czyli nasze podatki i unijne środki.

 • 13 26 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bono

  A jeszcze jedno. Wszyscy kłamią tylko pis mówi prawdę . Ja się pytam co z senatorem Kogutem ? Posłem Jakim oraz Tarczyńskim ?

 • 24 5 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Bono

  To się nie wróci 'aby było tak jak było" szlochaj dalej :) No i maść na ból zadka używaj .

 • 28 2 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub

  Ej Drewka ty sie zjmij promowaniem kolegow z PO - Nowoczesnej widac ze redakcja experskaszubski czegos sie obawia ze tak plije na Rzady PiS pan redaktor ktory byl na spotkaniu tylko fotki umie robic bo nie napisal calej rozmowy z mieszkancami tylko slowa wyrwane z kontekstu no ale Coż sie dziwic. Lubi podjudzac ludzi jak Narazie do PANIE DREWKA TWOI KUMPLE Z PO. I. NOWOCZESNEJ SAMI SIE KOMPROMITUJA a co do pis. To bylem przeciwnikem ale teraz na nich zaglosuje bo przynajmniej umieja sie pryznac do bledow

 • 28 6 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Radio Erewań do 500+

  Potwierdzamy, rzeczywiście było tak jak pisze 500+, z tym , że:
  1. nie z sympatykami PiS tylko z sympatykami PO,
  2. nie w Bydgoszczy a w Bydgoszczu,
  3. nie minister Mateusz Morawiecki a minister Jacek Rostowski, właśc. Jan Antony Vincent-Roth­feld,
  4. nie, że 500 plus jest na kredyt tylko "Piniędzy nie ma i nie będzie",
  5. nie, że wszystkie media o tym pisały, tylko my podaliśmy tę wiadomość - Radio Erewań.

  Pozdrawiam
  Redaktora naczelna (gender)
  Asia Blądynka

 • 6 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Re Bono

  No właśnie, co z posłem Jakim oraz Tarczyńskim ?

 • 3 23 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Kaszub

  Partia na pewno będzie ci wdzięczna za twój głos. Zapisz się jeszcze to legitymację dostaniesz. I zjedz snicersa....

 • 7 23 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 500 +

  Ciekawe że kłamliwe są tylko te gazety które nie piszą psalmów pochwalnych o władzy. A pozostałe piszą tylko prawdę i całą prawdę :-))) A nie było tak za komuny że tylko jedna gazeta podawała prawdę, a jak ktoś miał inne zdanie to był wrogiem ludu pracującego miast i wsi? Niektórzy pewnie pamiętają. I dziwne że mają taki sentyment do tamtych czasów.

 • 25 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Bono

  .ebnij to ty się ale porządnie w lewoskrętną łepetyne a co ciekawe na tym POrtalu takie komentarze jak twoje nie są kasowane - brawo!

 • 27 2 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @500 +

  Zgaduję: jesteś byłym ORMOwcem?

 • 9 27 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Byłam w kilku bankach i kantorach

  aby zapytać czy wymienią mi 5 centów na 75.000 złotych, ale patrzyli na mnie jakoś dziwnie ....

 • 25 5 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???????

  A ja myślę, że należałoby zrobić tak jak było kiedyś w komunie. POwcy, nowocześni, zakodowani i im podobni mówią, że w Polsce brak demokracji, wolności itd... I tak nie doceniają rządów PiS tylko plują jadem. W komunie nikt się z takimi nie patyczkował. Więzienie, a jak jeszcze był niezadowolony to na białe niedżwiedzie. Tylko , że wtedy postępowano tak z ludzmi honoru bo walczyli o nasz kraj, wolność, demokrację. A PO i Nowoczesna, klęczą w Brukseli donoszą na swój kraj, obrzydliwie pomawiając nasz rząd. To są zwyczajni zdrajcy, każdy normalny , prawy człowiek to widzi. Powinni być ukarani z całą surowością. Zresztą tego domaga się społeczeństwo. Jak PiS z tym dalej będzie się ociągał to wtedy naprawdę może dojść do jakiś zamieszek bo ludzie wezmą sprawy w swoje ręce i pogonią to dziadostwo. Żyje im się żle w naszym kraju to niech wypieprzają i nie wracają więcej. Dobudować więzienia jak jest potrzeba i wszystkie kanalie powsadzać dożywotnio. Na to czekają wyborcy PiS. A pan Tusk jak nie będzie oglądał słońca przez kraty to będę uważał rządy PiS za nieskuteczny. Przyczynił się do zrujnowania polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, Stoczni, kopalni. Pozwolił aby w Polsce bogaciły się inne kraje , Banki a Polacy pracowali jako niewolnicy za psie grosze. za rządów PO PSL Polacy zostali okrótnie oszukani i ograbieni przez polityków.Tusk sprzedał Polskę i Polaków. Trzeba by w Polsce zarabiali wszyscy tak jak w Unii , skoro mamy ceny unijne niech zarobki też godziwie rosną. Co za taką zdradę się należy? Co zrobiłby rząd PO z takimi zdrajcami? Może niech sami wymyślą jakąś adekwatną karę co do skutków ich polityki.

 • 33 8 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żal

  Żal tych POwców. Pustka intelektualna, mózgi wyżarte propagandą, żyją w wiecznym strachu przed CBA, nawiedzeni lub do leczenia psychiatrycznego. Tacy to ludzie

 • 4 8 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cudaczek

  będą cuda niewidy

 • 6 26 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 500 +

  Tiaaa Wg ciebie jestem na pewno komuchem, esbekiem, ubekiem, kodziarzem, jeszcze łżeelitą, wykształciuchem, lewakiem, lemingiem, cyklistą, wegetarianinem i Bóg wie co tam jeszcze.... Zabawni jesteście w tym pisie :-))))) Może się zapiszę? To taki wesoły autobus widzę.... a macie ładne legitymacje? :-)))))

 • 11 34 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Byłam w kilku bankach .....

  Tylko poseł Horała wie GDZIE stosują taki przelicznik. Ten bank nazywa się chyba "KORYTO +" .

 • 1 27 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @???

  ty sklonuj Dzierzynskiego ,Berie itp ,a twoje pomysly zostana zrealizowane.Pamietaj jednak ze oni wrogow znalezli nawet wsrod swoich,zeby tylko na ciebie nie padlo myslicielu

 • 32 7 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wyżej

  Jak wy macie czelność krytykować obecny rząd. Co z was za ludzie!? Naprawdę wasza wartość to mniej niż zero!

 • 2 20 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ ?????????

  Jesteś idiotą, ale oczywiście nie wiesz o tym i dlatego dobrze ci z tym.

 • 5 21 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cudawianki

  Cudawianki, zainteresował się Kaszubami, bo zbliżają się wybory. A po wyborach zapomnął. Wiem, bo jestem w ich komitecie i widzę, co się dzieje.

 • 2 17 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zakochany

  Wasza Kraina Milosci...

 • 7 21 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Bono

  Tu nie chodzi czy ktoś jest za prawicą czy za lewicą . Chodzi o to żeby nie cofać się do króla świeczki.

 • 13 29 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bono

  Tak jak czytam te komentarze to rzucają w oczy się komentarze prawdziwych zwolenników PIS. Obrażają wszystkich, którzy maja inne poglądy niż oni. Czy to jest domena prawdziwych KATOLIKÓW?

 • 24 6 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Bono

  Nikt w tym nie prześcignie lewaków i ateistów więc zanim kogoś oceniasz spójrz na siebie

 • 4 15 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bono

  No tak a ja jetem KATOLIKIEM. Poczytaj trochę historii, może Biblie, polecam

 • 19 5 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Bono

  Od tego czytania ateistycznych autorów zobacz co się z tobą porobiło...także wybacz ale nie skorzystam (nie ta parafia)

 • 3 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bono

  Biblia nie dla Ciebie? Dla każdego jest.

 • 6 19 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bono

  Czytanie nie boli.

 • 19 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hańba

  woseł Marcin Horała (PiS)- kto pozwala na popełnianie takich błędów???

 • 3 18 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Bono

  Ty tego nie zrozumiesz bo nie masz prezesa w sercu.... :-)))

 • 5 25 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzy

  PIS w Kartuzach nie istnieje,chociaż są członkowie jak np Leyk-radny powiatowy , emeryt który pracuje w Enerdze, bo mu PIS0wscy kumple to załatwili. Nie wierzycie no to otwórzcie Stronę powiatu i w oświadczeniach majtkowych wszystko pisze. Co pan na to panie Horała? a miało być inaczej.

 • 5 20 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wer

  Czas wyborów to czas opluwania się przez katolików.

 • 26 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Bono

  Ty Bono czy jak ty tam się nazwałeś tacy jak Ty z lewackich domów czytają Marksa a ty tu udajesz że Biblię czytasz,wy wszystko przekręcicie i zawsze się wszystkiego wypieracie a i tak zawsze będziecie w mniejszosci nawet zaczynacie topnieć w Europie zachodniej...taki wasz los i nic na to nie poradzisz.

 • 20 2 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Kartuzy

  A czy w Kartuzach wcześniej PIS istniał? A co tego Twojego stwierdzenia, ze miało być inaczej, tzn. jak dawniej?, ze dalej kolesie z PO siedzą w spółkach skarbu? to chyba naturalna wymiana!
  Poza tym pani Kopacz jest też emerytka i to zdecydowanie starszą wiekowo od radnego, o którym piszesz i pobiera podwójną kasę miesięcznie

 • 2 19 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @Bono

  Wy za to wyglądacie kwitnąco jak czerwony kwiatek na białej marynarce B.Szydło :-))))))

 • 18 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do @Bono

  Weź człowieku zrób coś pożytecznego zajmij się jakąś uczciwą pracą a nie ciągłym siedzeniem w internecie zajmij się członkami rodziny pomóż im jakkolwiek,posprzątaj mieszkanie bądź idź z nimi na spacer a nie ciągle oblewasz pomyjami Rząd RP...człowieku ogarnij się!

 • 17 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Kartuzy

  Ten akurat radny jest uczciwy, robi co może dla społeczeństwa Gminy i Powiatu w Radzie Powiatu, bo inaczej, "hulaj dusza piekła nie ma", a w Energii - za darmo kasy nie bierze. Pewnie lepiej by było z PO, KODu albo Nowoczesnej zatrudnić i na wzajem by się pilnowali w biznesie.

 • 5 25 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Litości

  Litości. Ileż jadu jest w wyznawcach PiS-u!!! Czy nie potraficie normalnie dyskutować, jak cywilizowani ludzie?

 • 14 4 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Litości

  Przepraszam za literówkę, miało być: Ileż jadu jest w wyznawcach PO!!!

 • 10 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  jeżeli PiS wystawi kandydata na wójta to myslę że Pan Kobiela może sie pakować ?

 • 6 11 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ???

  Chyba słabo orientujesz się w sierakowickiej polityce. To właśnie głównie wyznawcy PiS od zawsze popierali Kobielę. Dzięki wyznawcom PiS to Kobiela jest od ponad ćwierć wieku wójtem. Sierakowice to stan umysłu. PiS-owcy głosują na PO-wca. Nikt tego nie zrozumie, bo wyborcy PiS-u już tak mają...

 • 6 16 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Trolle z PiS

  Ciekawe, ile PiS płaci swoim trollom za komentarze? Takiej "jazdy" na forum już dawno nie było. Po niektórych wpisach widać, że to nie są ludzie z Sierakowic, ani okolic. Te wpisy pasują bardziej do wynajętych dziennikarzy i copywriterów.

 • 3 15 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS akbaaaar !! PiS akbaaar !!!

  Prawo PiSariatu to dobra zmiana i żadna lepsza nie jest potrzebna. PiS akbaaaar !!!

 • 5 15 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dlaczego

  PiS-owcy z Sierakowic głosują na PO-wca Kobielę, bo ci ludzie nie odróżniają barw partyjnych.

 • 5 13 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kto ich zrozumie

  A kto ich zrozumie? Może jakiś specjalista?

 • 15 4 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # O jeden POwiec się pieni bo nikt nie

  lajkuje jego wywrotowych i wulgarnych komentarzy obrażających wyborców PIS nawet z bezradności Kobiele do tego miesza. Co za tupet.

 • 13 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Trolle z Pis

  ludzie wiedzą kto ich okrada, a kto proponuje rozwój:)

 • 3 13 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do PiS

  ile wam płacą za komentarze i lajki? dajcie namiar, też mogę lajkować za PiS-em za taką kasę

 • 11 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do PIS

  U was w PO z tego co opowiadasz to nawet marnie płacą za komentarze obrażające PIS czy katolików i dlatego szukasz na forum nowego 'pracodawcy', to smutne że są tacy nielojalni ludzie jak ty których poglądy można kupić na zasadzie kto da więcej. Będę za ciebie trzymać kciuki abyś odnalazł wartości i konsekwentnie ich bronił i nie był jak chorągiewka na wietrze bo takie osoby nie są szanowane a wręcz przeciwnie

 • 1 6 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ostatnie dane GUS dot. wypłat emerytur:

  PiS przekupił nas m.in. wcześniejszymi emeryturami, więc radujmy się bracia i siostry.

  Kwota 5 BILIONÓW zł., tzn. prawie 3-letni PKB kraju pewnie was nie przestrasza - ani to skąd "dobra zmiana" wyciągnie od was te pieniądze. Na przekupienie milionów wyborców trzeba (to każdy rozumie) naprawdę astronomicznych pieniędzy. Wyciskanie ich potem z nas wszystkich będzie niestety bardzo bolesne (to każdy rozumie). Próba dotrzymania też kilku innych obiecanek dla ciemnego ludu też da nam wszystkim w kość. Przygotowujmy sobie silne środki znieczulające, bo będą coraz bardziej potrzebne. Czytajmy też oficjalne dane GUS dotyczące narastającego zadłużenia państwa "dobrej zmiany".

 • 2 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # powyżej

  Powinieneś wyjaśnić większości to czytających, że 5 BILIONÓW złotych to inaczej mówiąc 5 tysięcy MILIARDÓW złotych. No ale PiS da radę jakoś to z nas wycisnąć, aby emeryturki nadchodziły. Może zwrócą się o pożyczkę do Grecji ???

 • 2 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pro-pis

  Bez paniki. Powyższe astronomiczne pieniądze będziemy spłacać nie tylko my, ale też nasze dzieci i wnuki, więc pośpiechu nie ma. Spłaty ratalne przecież każdy zna.

 • 3 2 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do osoby powyżej

  Nie pisz smutny panie sam w kółko komentarzy na jedno kopyto styl i narracja ta sama daj pan spokój i się nie męcz,znajdź przyjaciół może ktoś cię nawet pokocha bo boję się że z tej frustracji czyt. nienawiści sam sobie zrobisz krzywdę.

 • 1 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do wszystkich

  Jeszcze się taki ie narodził, co by wszystkim dogodził....

 • 1 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Do osoby ...

  Fajny prztyczek. Takie wykształciuchy niech odłożą te kalkulatory i statystyki, a zamiast tego niech rozpalą sobie grilla, zjedzą kiełbachę i wypiją piwko przy disco-polo w gronie tryskających radością kumpli i uszczęśliwionej rodziny. Koń ma wielki łeb, to niech się martwi.

 • 1 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo PiS

  Dacie rade:)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo