Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Powiat stara się o dofinansowanie budowy sali gimnastycznej w ZSP w Przodkowie

Opublikowany: 2018-04-12 11:17 Autor: Magda Dzienisz

ZSP w Przodkowie jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w powiecie, która nie posiada sali gimnastycznej. Społeczność szkoły od lat stara się o budowę tego obiektu. Jest dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli - powiat kartuski złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji do Ministerstwa Sportu.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Nauczyciele w-fu w ZSP w Przodkowie muszą nieźle natrudzić się, by przeprowadzać ciekawe i efektywne zajęcia z uczniami – w szkole nie ma sali gimnastycznej. Okazuje się, że to jedyna szkoła ponadgimnazjalna w powiecie, która nie posiada takiego obiektu. Starania o budowę sali trwają od lat. Zdeterminowani rodzice i dyrekcja placówki przygotowali dokumentację projektową, powiat zobowiązał się do pokrycia kosztów inwestycji.

ZSP w Przodkowie. fot. archiwum/M. Dzienisz

Koszt budowy sali gimnastycznej wyceniono na 6 mln 190 tys. zł. W budżecie powiatu brak takich środków, dlatego samorząd stara się o dofinansowanie budowy obiektu.

- 30 marca złożono projekt o dofinansowanie inwestycji sportowej do Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przy Ministerstwie Sportu i Turystyki – poinformowała starosta Janina Kwiecień. – W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą i wyposażeniem przy ZSP w Przodkowie. Wnioskowane dofinansowanie to 4 mln 333 tys. zł.

Sala gimnastyczna wyposażona będzie w trzy pełnowymiarowe boiska – jedno główne oraz dwa poprzeczne do jednoczesnych zajęć. Znajdzie się tam boisko do siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, niepełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej. Aby zwiększyć wydajność obiektu, przewidziano możliwość podzielenia go na dwa niezależne boiska przy pomocy siatki grodzącej. Ponadto obiekt posiadać będzie widownię na antresoli dla 165 osób. Zaplecze sali stanowić będą cztery zespoły przebieralni z natryskami, toaletami, znajdą się tam magazyny. Pod trybunami znajdzie się pomieszczenie trenerskie.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 0 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ktoś taki jak ja

    Super powodzenia! Szoda że nie doczekałam tej sali .

  • 0 0 3 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

    Dlatego wybralem ta szkole, bo nie ma sali gimnastycznej.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo