Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Bat

Sierakowice. Chcą walczyć o mistrzostwo świata w Odysei Umysłu. Pomóż im zebrać fundusze

Opublikowany: 2018-04-10 07:50 Autor: Magda Dzienisz

Osiągnęli duży sukces - zostali laureatami pierwszego stopnia w etapie ogólnopolskim prestiżowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu. Przed nimi szansa na wyjazd do USA, by tam walczyć o mistrzostwo świata. Są młodzi, utalentowani, pełni chęci i zapału, niestety brakuje im funduszy. Muszą zebrać aż 80 tys. zł, by spełnić swoje marzenia.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Przed nimi ogromna szansa i wyzwanie – uczniowie z SP nr 2 w Sierakowicach, którzy zostali tegorocznymi laureatami Odysei Umysłu w Polsce, zakwalifikowali się do finałów światowych tego prestiżowego programu edukacyjnego. Finały odbędą się w maju w Stanach Zjednoczonych. To ogromny sukces uczniów z kaszubskiej miejscowości – tym większy, że drużyna otrzymała dodatkowo nagrodę Ranatra Fusca za wybitną kreatywność i odważne działania łamiące utarte schematy.

fot. źródło: Facebook/Odyseja Umysłu w Polsce

Pomóż spełnić marzenie

Gimnazjaliści marzą o tym, by reprezentować kraj na światowych finałach. Jednak potrzebują pomocy w zbiórce funduszy na wyjazd.

- Uczestnictwo w Finałach Światowych w USA wymaga niestety wielkiego wkładu finansowego drużyny, która musi samodzielnie pokryć koszty przelotów, wiz, pobytu, ubezpieczenia i wielu innych. Jest to suma rzędu 80 tys. złotych. Zebranie takiej kwoty jest nieosiągalne dla szkoły i rodziców – podkreślają trenerki „Odyseuszy” Eliza Piotrowska i Marieta Konkol.

Dlatego drużyna i szkoła zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy zechcą im pomóc w spełnieniu marzenia o światowym finale. Warto wesprzeć zdolnych, kreatywnych, pomysłowych i utalentowanych młodych ludzi, wpłacając pieniądze na konto lub poprzez portal zrzutka.pl. Nauczyciele, rodzice i uczniowie, wystosowali także listy z prośbą o wsparcie do sponsorów i władz samorządowych.

fot. nadesłane/SP nr 2 w Sierakowicach

- Finały Światowe Odysei Umysłu zbliżają się wielkimi krokami, więc będziemy niezmiernie wdzięczni za szybkie podjęcie decyzji i wpłatę choćby najmniejszej kwoty – apelują „Odyseusze”.

Przypomnijmy, że podczas finałów ogólnopolskich drużyna zmierzyła się z próbą zamiany „Alicji w Krainie Czarów” na tzw. bajdokument – paradokument o bajkowym wydźwięku. W ramach zadania uczniowie samodzielnie przygotowali scenariusz, pełną scenografię z kartek starych książek, przeszyli stroje i stworzyli prawie dwumetrowe drzewo. W skład zwycięskiej grupy weszli: Zuzanna Czapiewska, Marianna Geniusz, Michał Labuda, Amelia Penk, Karolina Szulist, Paweł Wolski, Eliza Wiczkowska. Trenerkami drużyny są nauczycielki w SP nr 2 Eliza Piotrowska i Marieta Konkol.

fot. nadesłane/SP nr 2

fot. nadesłane/SP nr 2

fot. nadesłane/SP nr 2

Czasu jest niewiele!

Odyseja Umysłu to konkurs o charakterze edukacyjno-artystycznym, objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczy młodzież kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i pracy w zespole, czyli kompetencji kluczowych potrzebnych w XXI wieku. Uczniowie biorący udział w projekcie uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo oraz tworzyć – w sposób oryginalny i łamiący schematy. Odyseusze działają innowacyjnie, opierają swoją pracę na kooperacji. Muszą patrzeć otwarcie na pomysły i opinie innych oraz stawić czoła wyzwaniom, które łączą w sobie wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Ich rozwiązania łączą w sobie wiele różnych dziedzin, zarówno technicznych, jak i artystycznych.

Czasu na zebranie funduszy jest niewiele – termin mija 20 kwietnia. Dowolną kwotę można wpłacić na:

 • TPU Horyzont, tytuł wpłaty: Finał Światowy Programu „Odyseja Umysłu”, NUMER KONTA: PKO BP o/Sierakowice 55 1020 1866 0000 1802 0042 4127

TUTAJ WIĘCEJ O SUKCESIE ODYSEUSZY Z SIERAKOWIC

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [5]

 • 16 3 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aaa

  jasne, że pomożemy! Trzeba wspierać takie talenty i umożliwic im rozwój.

 • 9 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # XxX

  Wielkie gratulacje dla Odyseuszy! Ogromny sukces! Młodzież daje rade!

 • 5 14 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ot co

  Kto ich zgłosił do konkursu niech im kupi bilety.

 • 3 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  Dzieci zdolne,zbierają trofea dla szkoły ,to niech grono pedagogiczne da im kasę na wyjazd.A nie szukają sponsorów. Młodzież opuści mury szkoły i co im po tym,a sukces dla szkoły zostanie......

 • 6 3 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @obserwator

  Popieram w 100%. Młodzi powinni zgłosić się do ZNP w swojej szkole. Organizacja ta jest bardzo bogata. Jak wcześniej pisał Express Kaszubski, nauczyciele związkowcy byli na darmowej wycieczce w Warszawie - podobno strajkowali, więc pieniądze mają.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo