Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Uczniowie ze Wzgórza zwyciężyli w Festiwalu Krótkich Filmów o HIV. Zobacz ich dzieła

Opublikowany: 2018-04-27 10:32 Autor: Magda Dzienisz

Uczniowie z kartuskiego Wzgórza zdeklasowali rywali podczas II Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV. Ich dzieła okazały się najlepsze - filmowcy zajęli pierwsze i drugie miejsce, zdobyli statuetkę za najlepszy scenariusz. W konkursie brali udział uczniowie z całego województwa, m.in. także z Sierakowic.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Już po raz drugi Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zorganizowała II Pomorski Festiwal Krótkich Filmów o HIV. Konkurs skierowany był do szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Jego celem było przekazanie informacji dotyczących zasad profilaktyki HIV/AIDS, a także promowanie odpowiedzialności za własne życie i zdrowie. Konkurs miał również inspirować młodzież do działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej poprzez kontakt ze sztuką i aktywność artystyczną.

Wśród dwunastu filmów konkursowych znalazły się te stworzone przez uczniów szkół całego województwa m.in. z Gdyni, Kartuz, Kwidzyna, Słupska, Sierakowic. ZSZiO w Kartuzach, czyli kartuskie Wzgórze zdeklasowało rywali. Ich filmy ponownie zostały docenione głównymi nagrodami. „Głuchy Telefon” zajął pierwsze, a „Przekaż dalej” drugie miejsce. Pracę zespołów ze Wzgórza koordynowała Marta Furman, opiekun koła Teatralno-Literackiego.

Zwycięzcy ze Wzgórza. fot. nadesłane

- Marcin Szreder ponownie udowodnił, że jest bezkonkurencyjny wśród swoich rówieśników w dziedzinie montażu, zdjęć i reżyserii. Krystian Brylowski również kolejny raz zabłysnął aktorsko. Swoich kolegów m.in. muzycznie wspierali: Arleta Barczyk oraz Hubert Falkiewicz. Na sukces tej grupy pracowało mnóstwo uczniów ZSZiO w Kartuzach – informuje nauczycielka.

Gali towarzyszył panel edukacyjny dotyczący Profilaktyki HIV/AIDS, który był profesjonalnie poprowadzony przez dr hab. Tomasz Smiatacz z Kliniki Chorób Zakaźnych GUMedu. W tajniki sztuki filmowej wprowadził uczestników konkursu Sławomir Pultyn: operator, fotograf, reżyser, autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

fot. nadesłane

I miejsce:

II miejsce:

(info: ZSZiO w Kartuzach, oprac. M.Dz.)

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 1 6 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

    Gratuluję. Mam nadzieję, że przekazano najważniejszą informację o wodzie ze srebrem, która kosztuje 50 zł i likwiduje wirusa HIV, wszystkie bakterie, chlamydię, gronkowca złocistego itp.

  • 2 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pani "Mama"

    Cudnie !!! Zdolne te nasze dzieciaki :)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo