Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Kłopoty z parkowaniem przy kartuskim magistracie. Burmistrz sam omal nie dostał mandatu

Opublikowany: 2018-05-15 18:01 Autor: Wojciech Drewka

Problemy ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego dotykają także urzędników kartuskiego Urzędu Miejskiego, a wczoraj spory kłopot miał burmistrz Mieczysław Gołuński. Skończyło się interwencją policji i pouczeniem dla szefa magistratu. Ale problemy będzie miał także kierowca, który zajął miejsce postojowe burmistrza.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

O tym jak trudno znaleźć miejsce postojowe w obrębie centrum Kartuz wiedzą pewnie wszyscy, którzy tej sztuki kiedyś próbowali. Wczoraj doszło jednak do niecodziennej sytuacji, której bohaterem przez przypadek stał burmistrz Kartuz. Kierowca mazdy zaparkował na jednym z oznakowanych miejsc, przeznaczonych dla urzędników. Jak mówi Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz, taka sytuacja zdarzyła się nie pierwszy raz, więc pojechał on na ul. Parkową, a potem ponownie na Hallera, licząc, że w tym czasie miejsce się zwolni.

- Czekali już na mnie interesanci, więc żeby nie tracić czasu ustawiłem auto za tym samochodem, który zajął moje miejsce i zostawiłem włączone światła awaryjne. Już tak się kiedyś zdarzyło. Kierowca, który chciał odjechać przyszedł po prostu do urzędu zapytać czyje to auto stoi za nim i natychmiast odstawialiśmy nasz samochód. Nigdy nie było z tym problemu – relacjonuje burmistrz Kartuz.

Zdjęcie ilustracyjne. fot.archiwum/W.Drewka

Tym razem stało się jednak inaczej. Ktoś zawiadomił policję. Jak mówi Daria Olchowik, p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji, funkcjonariusze, ustalili, że rzeczywiście ktoś zajął miejsce parkingowe burmistrza, ale kierowca zdołał się „uwolnić” przed ich przyjazdem.

- Kierowca przejechał chodnikiem, po przejściu dla pieszych, a następnie odjechał. W tej sprawie prowadzone jest w tej chwili postępowanie mające na celu ustalenie jego tożsamości. Przeglądane są między innymi zapisy monitoringu – mówi Daria Olchowik. – Wobec burmistrza Kartuz policjanci zastosowali pouczenie.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [57]

 • 41 4 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czas najwyższy

  aby urzędnicy, w tym sam pan burmistrz, przesiedli się na rowery. Zdrowo i ekologicznie, oraz przyjaźnie dla petentów (wolne miejsca parkingowe). A jaki dobry przykład!

 • 25 5 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzjanin

  Z kościerskiej Pan Burmistrz nie ma daleko, mógłby dac przyklad mieszkańcom i pojechać rowerem. Propagowanie ekologii i zdrowego trybu życia, z korzyścią dla własnego zdrowia i wizerunku politycznego. Same plusy. A miejsca zwolnilyby się dla petentów spoza Kartuz.

 • 10 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Swojak

  A kogo to obchodzi. Kiedy wreszcie oznakują na parkingu przejazd dla rowerzystów. Na razie to jest mazakra.

 • 26 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zaraz , zaraz

  A co ta koperta oznacza ? i dla kogo jest ? to jest jakieś, prywatne miejsce parkingowe ?
  Parking dla urzędników, jest na zapleczu urzędu !
  Po prawej stronie są dwie niebieskie, oznakowane koperty.

 • 20 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  "Światła awaryjne mogą być używane w okolicznościach postoju z powodu uszkodzenia pojazdu lub wypadku. Włączanie ich gdy chcemy zatrzymać się w miejscu niedozwolonym jest niezgodne z obowiązującymi przepisami."

  Tak też mnie uczyli na kursie prawa jazdy.

 • 14 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazi

  Ludzie znajdźcie mi rower który wytrzyma

 • 4 12 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @czas najwyzszy

  Pan burmistrz jeździ rowerem już kilka razy sama widziałam nie raz. A tak dla logiki twojego myślenia albo jego braku. Często zdarza się że trzeba jechać co chwilę w inne miejsce na inne spotkanie czy do Gdańska ciekawe jak to zrobić przy pomocy roweru. Nie róbcie sobie wstydu.

 • 5 8 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @czas najwyzszy

  Pan burmistrz jeździ rowerem już kilka razy sama widziałam nie raz. A tak dla logiki twojego myślenia albo jego braku. Często zdarza się że trzeba jechać co chwilę w inne miejsce na inne spotkanie czy do Gdańska ciekawe jak to zrobić przy pomocy roweru. Nie róbcie sobie wstydu.

 • 17 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Uzurpator

  W centrum miasta parkingi tylko dla wybranych i za darmo. Gdzie jest napisane, że dla wybranych miejsca do parkowania za darmo, a dla wiernych pod kościołem tylko płatne, dla chorych z przychodni tylko płatne lub spacerek bo najczęściej brakuje miejsc postojowych. Skoro burmistrz jest zwolennikiem likwidacji miejsc parkingowych to niech da przykład i zlikwiduje kopert przed UG. i udostępni bardziej potrzebującym. Mam takie wrażenie że burmistrzom wolno więcej a poddani mają parkingi na Wzgórzu Wolności. Punkt widzenia od punktu siedzenia.

 • 5 9 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Burmistrza miejsce parkingowe powinno

  być zamykane, lub wyłożone kolczatkami, albo burmistrz powinien mieć blokadę i zakładać ją osobiście temu, kto mu zajął jego miejsce, wtedy taki typek nie mógłby zwać jadąc po chodniku.

 • 20 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Zwykły czlowiek dostałby mandat a burmistrz to nie byle kto to go pouczymy.

 • 19 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # M8X

  Jak burmistrz chce mieć swoje własne miejsce parkingowe to niech se je kupi i ogrodzi.

 • 2 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gość

  Jaki monitoring jak nic nie widać nic a nic tak że w Kartuzach tylko można obejrzeć fontannę dobrze tak mi powiedziano na policji jak szukałem kto mi porysowal samochód koło zusu, z zusu to tylko z kamery widac że auto więcej nic tablice to nie zobaczy tak że p. Burmistrz nie zobaczysz na monitoringu a jeśli tak to ja po umorzeniu się odwołać bo nie może być tak że burmistrzowi da się ustalić z kamer a proste u obywatelowi nie to oco chodzi

 • 15 5 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec wsi

  Na co w Kartuzach wybudowano ścieżki rowerowe jak prawie nikogo na nich nie widać szkoda pieniędzy lepiej wykorzystać te fundusze na rozwój solectw

 • 14 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zezołza

  A to burmistrz wykupił karnet na parkowanie w strefie płatnego parkowania, czy każdorazowo opłaca postój Przecież tam parkometr stoi? Miejsce opłacone? że se tak tam parkuje? Jakis czas temu, ponoć na ul. Jeziornej, zrobiono parking dla urzedników UM, czyżby sie coś zmieniło? Niech tam parkuje.

 • 4 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do obserwator

  Jeżeli się poci, to powinien mieć w biurze drugie ubranko na przebieranko. Ale tu nie chodzi o zawody kolarskie, tylko o przejazd z punktu A do punktu B. Relaksujący sport oczyszcza mózg. Biedroń jakoś sobie radzi i jest ok.

 • 5 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Zezołza

  Sołtysi i radni tez za darmo parkują no jeszcze tych 4 co im koperty wykreślono przy urzędzie. Czyli podział na lepszych i gorszych.

 • 6 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Uzurpator

  To nie jest tylko wrażenie, tak po prostu jest. Feudalizm.

 • 6 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Biznesmen

  Może czas na riksze w Kartuzach?

 • 7 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 111

  Jakiś rok temu pędziłem swoim oplem w Lesznie koło cpn około 55km/h i nagle ciach zabujało moim klamotem a tu patrze burmistrza fura mnie wyprzedziła /znam rej. jego jeepa/ taki się nie boi że straci prawo jazdy ja tam niestety muszę uważać bo często tam stoją. Szkoda że nie miałem kamerki

 • 5 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Haha

  Ciekawe czy monitoring jest (był) sprawny

 • 11 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A ja...

  ... się dziwię , po co w tak małym mieście ludzie jeżdżą do pracy samochodami ( i nie mam na myśli wyłącznie pana burmistrza). Przecież tu wszędzie jest rzut beretem. 10 - 15 czy nawet 30 minutowy spacer do pracy i z pracy to sama przyjemność i często jedyny wysiłek fizyczny , jaki niektórzy przez cały dzień mają. Zacznijmy chodzić albo jeździć rowerami, będzie zdrowiej , mniej stresująco i generalnie same +. Dobrej nocy.

 • 15 3 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # yoko

  Tak. Pan burmistrz stwierdzajac ze ktos zajał miejsce" wybranca narodu" postanowił go zablokować. Co zrobił utrudniając jednocześnie ruch kierowcom i pieszym !!! Nie rozumiem wydania pouczenia !!! Stwarzał zagtożenie dla pieszych. Widac ze lepiej usadowiony może więcej zwłaszcza że burmistrz nie był spisywany w radiowozie choć był tam a podjął policjantów w biurze. Ja w takich przypadkach ... Jak i ty zostałbyś zaproszony do radiowozu. To nie pierwszy tego typu sposób karania jakiegoś petenta przez burmistrza, obserwowałem już kiedyś też właśnie takie zachowanie gdy mu zajeto ulubiony parking. Oczywiście odziałbszturmowy straży miejskiej , już przegląda monitoring. Dobrze że zadzwoniłem na policję nie na steaż miejską bo by to burmistrz wyłącznie śmiechem obszedł. Wiadomo kto opłaca etat straży miejskiej i kto kogo nominuje. Z artykułu wynika że najgorzej wyjdzie na tym ta blądynka która po mistrzowsku wyrwała się z burmistrzowskiej blokady. Pewnie jej mandat wystawią za jazde po chodniku i może jeszcze próbe zastraszenia jej przypuszą. Chory świat kartuskiej elyty. Ja w takim przypadku znalał bym inne miejsce parkingowe, aby nie łamać zasad kodeksu drogowego, nie stwarzać.zagrożenia. Koło jeziora Panie Burmistrzu wybudowano taki fajny parking i tyle ma miejsc. Nie rozumiem dlaczego otrzymał pouczenie, działalł świadomie i z premedytacją niebedac w pełni świadomym snuje domysł że jednak kogoś tam w komendzie zna i nie płaci. Nazywam sie Yoko policja ma moje dane

 • 6 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  Są równi i równiejsi, mnie nigdy policja nie pouczyła, a zarabiam mniej od burmistrza i jeżdże mniej wulgarnie. Nie mam szczescia byc burmistrzem tylko elektrykiem....taka prawda

 • 1 7 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Iza

  Jak czytam te komentarze to jest mi was ludzie zwyczajnie żal wy nic nie robicie tylko ciągle narzekacie nic wam się nie podoba wiecznie źle zachowujecie się jak rozmieszczone dzieciaki A spójrzcie na siebie i przestańcie bo to żenada

 • 6 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Swojak

  No coś podobnego!!! Jak ktoś śmiał zająć miejsce wielce szanownemu Burmistrzowi? To jest kryminał! A swoją drogą to powinien być napis MIEJSCE BURMISTRZA!

 • 6 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ze wsi

  Prywatne miasto czy co?A czy to prywatne auto jest służbowym i ile p.burmistrz dostaje na nie kasy?

 • 5 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Biznesmen

  Jestem ZA! Ryksze jak najbardziej. Ochrona dróg i środowiska. Fajniy pomysł. Jednak osoby takie jak burmistrz, starosta itp powinny być noszone w "służbowych" lektykach, bo rykszach byliby narażeni na "trzęsawki" na karuskim bruku. Najlepiej gdyby te służbowe lektyki były zdobione złotem z Amber Gold.

 • 5 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # medialne gładkie teksty =kłamstwo

  Bardzo gładki artykułu pisany na zamówienie ?? W tym czasie kiedy burmaister szukał miejsca nie do znalezienia, nieco bardziej na prawo od drzwi wejsciowych i na przeciwko byly 3 miejsca wolne. Patrol policji ktory przyjechał nie miał najmniejszego problemu z zaparkowaniem. Gdybym nie widzial nie pissl bym o tym

 • 4 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ranny

  Jak komuś się krzywda stanie to takiego dochodzenia nie robią jak teraz.

 • 6 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A ja trochę inne pytanie

  Obok Urzędu jets jeden wielki plac budowy, z którego wyjeżdżają samochody wywożąc w kołach pełno gliny i piasku na ulicę właśnie obok Urzędu! Rozumiem, że to plac budowy, ale to centrum miasta i powinien być porządek nawet w trakcie budowy - tym bardziej, że całe Kartuzy to jeden wielki plac budowy! Ale ta glina na tym asfalcie to już przegięcie. Gdzie jest straż miejska? Jeśli tak wyglądałby chodnik obok mojej posesji to dostałabym mandat! A gmina jak daje przykład? Czekam na po sprzątanie!!!!!

 • 8 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  jakie pouczenie ? przecież czegoś takiego NIE MA !

  inni dostają mandaty...

 • 2 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tytus

  czy nie lepiej aby wszyscy przesiedli by się w taczki i mini betoniarki to deptak zrobiony w jeden dzień.

 • 7 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # młodziak

  Taki stary chłop a jeszcze trzeba go uczyć?(pouczenie)

 • 6 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Somsiad

  Dziwne, że na kwita sie nie połasili :P Swoją drogą, nie gryzie sie reki która jeść daje :D

 • 2 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # urzędas

  do czas najwyższy: jako urzędnik chętnie jezdzilabym do pracy, niestety drogi w naszym powiecie nie są przystosowane dla rowerzystów.Pozdrawiam

 • 3 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Niesamowite.

  hmm... że niby mało miejsc parkingowych w mieście? eee nie, coś się nie zgadza, przecież nawet dwa parkingi zlikwidowane, jeden w remoncie.. zawsze mógł zaparkowac za przychodnią?
  Albo na Klasztornej. Jak juz nie miał tej złotówki na parkometr, moze zrobi sie jakąś publiczna zbiórkę dla niego, dla Prezydent Warszawy (hannki) internauci chcieli zrobić zbórkę bo nie miała 5 zł żeby opłacic za wstep do jakiegoś parku, bo czuła się jak by to była jej własność, może tu potrzeba podobnej akcji?

 • 14 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ..........

  burmistrz nie jest żadną świętą krową ! normalny obywatel dostałby mandat a tu proszę , pouczenie ! poza tym jak to jest że święta krowa czyli burmistrz ma w pasie drogowym "swoje" miejsce parkingowe ? czy Policja może pokazać mi przepisy, które pozwalają wyznaczyć miejsce tylko dla tej świętej krowy ?

 • 14 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  A dlaczego urzędnicy miejscy i powiatowi nie płacą za parking? Lepszy sort?

 • 3 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do@czas najwyższy

  Służbowe auto czeka na zapleczu urzędu, może nawet z szoferem.

 • 2 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do urzędas

  Tu chodzi o miastowych.

 • 1 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ****

  a parking pod Urzędem Pracy ?!!?!!?!!?!!!!!

 • 6 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # płatny parking

  PARKING w takim miejscu powinien być płatny dla wszystkich. Pracownicy urzędów, jeżeli już muszą stać cały dzień, powinni opłacać (potrącany z pensji) odpowiedni abonament. W demokratycznym państwie nie powinno się tolerować takich przywilejów, albo zbudować specjalne parkingi dla "tych lepszych"-ale płatne! Nasze elyty tak już się przyzwyczaiły, że im się po prostu należy, jak za dawnych dobrych czasów. Gdyby byli biedni, ale dzisiaj chyba stać ich na opłatę za parking.

 • 8 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serpico

  Dawno nic mnie tak nie rozbawiło. Cała pycha władzy w pigułce !!! Cały lokalny układ w pigułce. Tłumaczenie burmistrza śmieszne ! Pouczenie policji śmieszne jeszcze bardziej. Samochód zwykłego człowieka odholowaliby na parking policyjny a do tego wlepiliby spory mandat. W porządku, zgadzam się że akurat jedno miejsce dla burmistrza w centrum powinno być. Jednakże drogi Panie jeśli ktoś je zajął staje Pan na parkingu przy parku solidarności i w 3-5 minut jest Pan w pracy. Zachowanie żenujące i świadczące o absolutnej arogancji. Ktoś zajął moje miejsce to stanę sobie za nim i włączę awaryjne ??? Może badania psychologiczne trzeba by było przeprowadzić ?

 • 9 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rozliczyć

  ROZLICZYĆ PRZY URNIE !

 • 10 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Efekt

  Drogi Panie burmistrzu, ja ten kłopot mam za każdym razem, gdy mam coś do załatwienia w urzędzie, z choinki się Pan żeś urwał? Pod same drzwi cztery litery trzeba? Nie ma miejsca, pod drzwiami, to niestety albo szukam na Parkowej, albo, no niestety jeszcze dalej, ale nie przyszłoby mi do głowy żeby zastawić kogoś w ten sposób, a gdyby się okazało, że pomimo wyznaczonych miejsc dla inwalidów- wszystkie zajęte, zastawiłby Pan taka osobę... co głupio by było co nie? Bo Panisko nie mogło się przejść?

 • 4 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ejj

  Dziś przejeżdżając koło urzędu to widziałem,ze 2miejsca parkingowe były zastawione paletami, żeby nikt nie wjechał. Czy tam na. Serio wszystko można?? Dla kogo te miejsca?!

 • 5 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # aqq

  czy ktoś może podać mi podstawę prawną na to, ze jakiś urzędas tzn burmistrz korzysta bezpłatnie z parkingu ? czy my naprawde żyjemy jeszcze cały czas w oparach komunizmu gdzie święta krowa ma przywileje których w ogóle nie powinna mieć ? jakim prawem ktoś ma kopertę tylko dlatego, ze jest burmistrzem ? niech parkuje tam gdzie wszyscy i opłaca sobie parking tam gdzie sam wprowadza strefę płatnego parkowania !!!

 • 6 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Ta policja w Kartuzach jest nadgorliwa i niedoinformowana. Nie można pouczać osoby, która jest
  odporna na wiedzę. To nieludzkie znęcanie się nad takim jegomościem. Jemu ledwo sił i kasy starczyło na zostanie absolwentem kartuskiej "Sorbony". Dalej już "nie idzie". Jego twardy dysk już
  zwapniał. Polycjanci, - miejcie litość dla ułomnego.

 • 4 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bruno

  Wiadomo mi, że nieopodal magistratu jest lądowisko dla helikopterów... to może lepiej od razu zafundujmy panu burmistrzowi taki gminny helikopciuch, a od razu wszędzie będzie bliżej i szybciej, no i wrażenie też będzie, a nawet w prasie ogólnopolskiej .

 • 3 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Słupsk

  Tam prezydent jeździ rowerem

 • 3 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Patrze i nie widze

  "W tej sprawie prowadzone jest w tej chwili postępowanie mające na celu ustalenie jego tożsamości. Przeglądane są między innymi zapisy monitoringu – mówi Daria Olchowik."
  Ktoś mi wytłumaczy w jakim celu? Policja nie ma ważniejszych spraw? A może sie pojazd teleportował? Policjanci tracą czas i energię na bzdety! Zamiast zająć się poważnymi sprawami, jak tak burmistrza to zabolało i chce poznać tego kogos, to niech sobie detektywa prywatnie wynajmie.
  Czyzby uszkodzono mienie publiczne? prywatne (duma burmistrza) , ktoś ucierpiał (oprócz burmistrza) Oczywiście gdy już ów kierowca zostanie namierzony, również zostanie pouczony?

 • 5 3 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # #Słupsk

  no w Słupsku to ich prezydent wyjątkowo lubi pedałować , hahahahaha

 • 6 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # faraon

  i tak dziwne że burmistrza, po opuszczeniu przez niego pojazdu nie niosą na lektyce do biura ;)

 • 0 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Parking burmistrza jest na zapleczu

  Od strony ulicy parking jest dla mieszkańców i każda próba oznakowania i zawłaszczenia miejsca dla wybrańca jest małomiasteczkowym chamstwem i oczywiście wykroczeniem. Burmistrz jest wybrany i zatrudniony przez mieszkańców gminy i miasta, nie jest królem. Ma pensję, obowiązki i prawa, które w żadnym stopniu nie mogą być inne od pozostałych podatników.

 • 0 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @medialne gładkie teksty=kłamstwo

  Który większy aferzysta: redaktor, czy burmistrz? "W czasie kiedy burmaister szukał miejsca... były 3 miejsca wolne". Udokumentowano zdarzenie, działanie i intencje burmistrza, nadarzyła się super okazja aby zamiast pisać bzdury redaktor wystąpił o informację publiczną do gminy: np. na jakiej zasadzie zajmowane i opłacane są przez urzędników miejskie miejsca parkingowe (bezpłatnie, ryczałtem, zwyczajnie). Czy burmistrz lub radni mogą uchwałą zwolnić urzędnika od opłat lokalnych, podatków itp?

 • 0 0 4 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # janja

  Mi nikt pod pracą nie rezerwuj parkingi muszę być 1godzine prędzej żeby zająć sobie miejsce .A E Kartuzach to Pan burmistrz powinien dla ludzi znaleźć miejsca parkingowe za to on odpowiada ze nie ma gdzie parkować chyba łatwo obliczyć ile zarejestrowano pojazdów a ile miejsc parkingowych powinno być co najmniej tyle samo

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo