Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Cieszenie. Ryzykowne wyprzedzanie (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 godziny temu.

  Wyjątkowo niebezpieczny manewr w wykonaniu kierowcy volvo zarejestrował swoją kamerką pan Adrian. Kierowca auta „zaszalał” w miejscowości Cieszenie (gm. Chmielno). Czytaj dalej »

 • Kartuscy policjanci obezwładnią napastnika przy użyciu tasera

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 godzin temu.

  Policjanci z Kartuz otrzymali taser z kamerą rejestrującą obraz i dźwięk. To urządzenie pozwalające obezwładnić napastnika poprzez porażenie go prądem o napięciu 50 tys. wolt. Dodatkowo paralizator nagra całe zdarzenie. Urządzenie jest alternatywą dla broni palnej. Czytaj dalej »

 • Zaciągnął kredyt na kolegę. Wziął 100 tys. zł i zniknął

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 godzin temu.

  Kartuscy policjanci prowadzą postępowanie wobec 55-letniego mieszkańca gm. Żukowo, który nakłonił swojego kolegę do zaciągnięcia kredytu w wysokości 100 tys. zł. 55-latek zniknął z pieniędzmi, a poszkodowany ma do spłacenia kredyt. Czytaj dalej »

 • Stężyca. Zderzenie dwóch samochodów. Ranna kobieta

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 dzień temu.

  W Stężycy po godz. 13.00 doszło do zderzenia dwóch aut. 29-latka kierująca oplem trafiła do szpitala. Czytaj dalej »

 • Świadkowie wypadku w Baninie proszeni o kontakt z policją

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 dzień temu.

  Komisariat Policji w Żukowie prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło 3 lutego 2015 roku około 15:30 w Baninie w rejonie skrzyżowania ulic Lotnicza-Pszenna. Kierujący samochodem marki Citroen C4 jadąc z kierunku Miszewa w kierunku Banina – potrącił tam przechodzącego przez przejście dla pieszych chłopaka. Czytaj dalej »

 • Sierakowice. Spłonął samochód osobowy

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 dzień temu.

  W Sierakowicach na jednej z posesji przy ul. Słonecznej doszło do pożaru samochodu osobowego. Mimo szybkiej interwencji strażaków auto spłonęło doszczętnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Czytaj dalej »

 • Wykorzystał nieuwagę uczestnika dyskoteki i ukradł mu pieniądze

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 dzień temu.

  Kartuskim policjantom udało się zatrzymać mężczyznę, który w jednej z dyskotek ukradł uczestnikowi imprezy 600 zł. Złodzieja zatrzymano w Wejherowie. Teraz stanie przed sądem. Czytaj dalej »

 • Wyłudził leasing na auto za ponad 70 tys. zł

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Kartuscy policjanci z zespołu do spraw walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który na podstawie sfałszowanych dokumentów o dochodach swojej firmy wyłudził leasing na toyotę avvensis o wartości 77 tys. zł. Jak informuje Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji, auto zostało już zabezpieczone i wróci do firmy leasingowej. Mężczyzna zaś stanie przed sądem. Czytaj dalej »

 • Kawelki. Czołowe zderzenie dwóch aut. Sprawca był pijany

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  W Kawelkach, na trasie Sierakowice – Gowidlino doszło do czołowego zderzenia audi z volkswagenem T4. Dwie osoby zostały poszkodowane. Jak informuje policja, kierowca audi był pijany. Obaj kierujący autami trafili do szpitala. Czytaj dalej »

 • Okradł sklep i dopuścil się szalbierstwa

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Kartuskiej policji udało się zatrzymać 42-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie włamanie do sklepu, a także szalbierstwo. Mężczyzna został dziś przesłuchany i niebawem stanie przed sadem. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Sulęczyno. Spłonął garaż i dwa samochody. 50 tys. zł strat

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Późnym wieczorem we wtorek doszło do pożaru garażu na jednej z posesji w Sulęczynie. Spłonął dach i wnętrze obiektu, w którym znajdowały się dwa samochody. Czytaj dalej »

 • Niestępowo. Pożar budynku gospodarczego

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  W południe w Niestępowie doszło do pożaru drewnianego budynku gospodarczego na terenie jednej z posesji. Jak wynika ze wstępnych ustaleń strażaków prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Z żywiołem walczyło 5 zastępów straży pożarnej: z Kartuz, Żukowa, Niestępowa i Sulmina. Czytaj dalej »

 • Sierakowice. Wypadek na quadzie. Kierowca był pijany

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W Sierakowicach, na trasie w kierunku Lęborka doszło do wypadku z udziałem quada. Mężczyzna kierujący pojazdem trafił do szpitala w Kartuzach. Jak wynika z ustaleń policji, był pijany – miał ponad promil alkoholu w organizmie. Czytaj dalej »

 • Okradł sklep, włamywał się do samochodów. Trafił do aresztu

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Kartuscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o cztery włamania do samochodów i kradzież markowych ubrań ze sklepu. Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności. 29-latek był już wcześniej karany za włamania. Czytaj dalej »

 • Szymbark. Potężne zderzenie. Nie żyje kierowca golfa (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Na drodze krajowej nr 20 na wysokości Szymbarka doszło do zderzenia osobówki z ciężarówką. Ciężko ranny został kierowca golfa. Helikopterem został przetransportowany do szpitala w Gdańsku, ale niestety nie udało się go uratować. Droga jest już przejezdna. Czytaj dalej »

 • Kartuscy policjanci podsumowali miniony rok

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach odbyła się odprawa roczna, podczas której podsumowano wyniki pracy kartuskiej jednostki w ubiegłym roku. Czytaj dalej »

 • Żukowo. Pracownik stacji benzynowej ukradł paliwo i pieniądze

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Kartuscy kryminalni zatrzymali 19-latka, który pracując na stacji paliw, na terenie gminy Żukowo ukradł 100 litrów oleju napędowego i 60 litrów benzyny oraz przywłaszczył ponad 12 tys. zł. Czytaj dalej »

 • Sierakowice. W sąsiedztwie pustego parkingu auta stoją na chodniku

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Kolejny przykład niefrasobliwości kierowców. Auta niemal całkowicie zablokowały chodnik przy ul. Kartuskiej w Sierakowicach. W tym czasie na parkingu obok było niemal pusto. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Alarm bombowy w prokuraturze. Nic nie znaleziono

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Nieznany sprawca znów próbuje zakłócić pracę kartuskiej prokuratury przesyłając informację o podłożonym ładunku wybuchowym. Budynek sprawdzają saperzy. Nie podjęto decyzji o ewakuacji pracowników. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Pijana 28-latka potrąciła mężczyznę na przejściu dla pieszych

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  28-letnia kierująca seatem potrąciła na przejściu dla pieszych na ul. 3 Maja 37-letniego pieszego. Okazało się, że kobieta była pijana i nie miała uprawnień do kierowania autem. W weekend zatrzymano jeszcze 4 pijanych kierowców. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123154Następna strona »