Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Kobysewo. Zderzenie busa z audi

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 15 godzin temu.

  W Kobysewie (gm. Przodkowo) na drodze wojewódzkiej doszło do kolizji busa z audi A6. Jak informują strażacy, jedna osoba doznała lekkich obrażeń. Należy się liczyć z chwilowymi utrudnieniami do czasu uprzątnięcia miejsca zdarzenia. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Przed świętami uważaj na oszustów

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 18 godzin temu.

  Zbliżający się okres Świąt Wielkanocnych to dogodny czas pracy dla złodziei i oszustów. Żeby nie stać się ofiarą przestępstwa, a nadchodzące święta były dla nas okresem odpoczynku i radości, pamiętajmy o kilku zasadach – przypomina Jarosława Krefta, oficer prasowy kartuskiej policji. Czytaj dalej »

 • Mnóstwo kolizji i wypadków. Kierowcy są rozkojarzeni

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 22 godziny temu.

  Kartuska policja apeluje do kierowców o większą rozwagę na drodze. W ciągu minionego weekendu doszło bowiem do wielu kolizji i wypadków, których główną przyczyną były wymuszenia pierwszeństwa przejazdu lub zwykła nieostrożność. Czytaj dalej »

 • Sierakowice. Świadkowie kolizji proszeni o kontakt

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Dziś w godzinach południowych – pomiędzy godz. 11:30 a 12:30 w Sierakowicach na parkingu przy sklepie „Pod Kłosami” doszło do uszkodzenia samochodu marki Opel Astra koloru zielonego. Właściciele auta proszą o kontakt osoby, które widziały zdarzenie – tel:. 730 066 915. Czytaj dalej »

 • Suleczyno. Samochód rozbity na drzewie. Kierowca zniknął

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Policjanci i strażacy dostali w sobotę po północy informację o volkswagenie vento, który rozbił się na drzewie w Sulęczynie. Na miejscu nie było ani kierowcy ani pasażera auta. Nie wiadomo kim był kierowca widmo, a powodu dla którego porzucił swoje auto po kolizji można się jedynie domyślać. Czytaj dalej »

 • Banino. Zderzenie dwóch aut

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  W Baninie doszło do zderzenia audi A4 z fiatem cinquecento. Jedna osoba trafiła do szpitala, ale najprawdopodobniej bez poważnych obrażeń. W tej chwili nie ma już utrudnień w ruchu. Czytaj dalej »

 • Podawali się za inspektorów pracy i wyłudzali pieniądze w sklepach

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 4 dni temu.

  17-latek z Tuchomia, 29-latek z Chwaszczyna wraz z 23-latką z Gdyni oszukiwali pracowników sklepów, którzy wcześniej sprzedali alkohol nieletniemu. Dwoje starszych, podając się za inspektorów pracy, groziło sprzedawcom utratą zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Za odstąpienie od czynności chcieli „łapówkę”. Czytaj dalej »

 • Kolejne mandaty za przekroczenie prędkości na krajowej 20

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  100 skontrolowanych kierowców, 65 mandatów karnych w tym 33 za przekroczenie prędkości – to bilans kolejnej policyjnej akcji przeprowadzonej na drodze krajowej nr 20. Czytaj dalej »

 • Stężyca. Cztery osoby ranne w wypadku

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Tuż po godz. 8.00 w Stężycy, na drodze w kierunku Zgorzałego doszło do zderzenia audi z mitsubishi pajero. Jak informują strażacy ranne zostały cztery osoby: dwie kobiety, mężczyzna i dziecko. Wszyscy trafili do szpitala. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Zwłoki przy ul. Gdańskiej. To bezdomny

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Dziś rano w Kartuzach w jednym z budynków przy ul. Gdańskiej znaleziono zwłoki mężczyzny. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, to prawdopodobnie bezdomny, a ustaleniem jego personaliów zajmuje się policja. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Borcz. Zatrzymano pijanego kierowcę. Miał 1,6 promila

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Wczoraj w Borczu (gm. Somonino) funkcjonariusze kartuskiej policji zatrzymali 66-letniego kierowcę mazdy. Mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Czytaj dalej »

 • Skończył jazdę na barierkach. Monitoring pokazał jak było (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Kamery kartuskiego monitoringu już się sprawdzają. Pozwalają policji weryfikować wszelkie tłumaczenia kierowców popełniających wykroczenia – jak choćby tego, który przejeżdżając na czerwonym świetle rozbił samochód na skrzyżowaniu przy Placu Brunona. Czytaj dalej »

 • Nowy Dwór. Pożar trawy i zagajnika

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W Nowym Dworze (gm. Somonino) strażacy walczyli z pożarem zagajnika. Początkowo doszło do pożaru trawy, ale ogień się rozprzestrzenił na rosnący nieopodal młodnik. W sumie pożar objął około 3 hektary powierzchni. Czytaj dalej »

 • Kontrole kaskadowe na krajowej 20. Wystawiono 80 mandatów

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W najbliższych dniach należy się spodziewać kolejnych policyjnych działań na drodze krajowej nr 20. Akcja prowadzona jest przez funkcjonariuszy z powiatów kartuskiego, kościerskiego i bytowskiego. Tylko na kartuskim odcinku K20 skontrolowano 130 kierowców. Czytaj dalej »

 • Kiełpino. Zatrzymał pijanego kierowcę na skrzyżowaniu

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Kompletnie pijanego kierowcę zatrzymał wczoraj w Kiełpinie inny użytkownik drogi. Musiał się nieźle natrudzić, by 66-latek nie uciekł, tym bardziej, że broniła go jego żona – również pijana. Na szczęście na miejscu zjawili się policjanci. Czytaj dalej »

 • Garcz. Pirat na skrzyżowaniu - wyprzedzał z lewoskrtętu (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Wyjątkowo chamskie zachowanie kierowcy opla udokumentował w Garczu jeden z naszych Czytelników. Zamiast czekać przed sygnalizacją, pirat wyprzedził całą kolumnę aut z lewoskrętu. To nie pierwszy taki przypadek w tym miejscu, ale liczymy, że nie ujdzie uwadze policji. Czytaj dalej »

 • Kamionka. Pożar domku letniskowego

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Na około 50 tys. zł strażacy szacują straty spowodowane przez pożar domku letniskowego w Kamionce, koło Brodnicy Górnej (gm. Kartuzy). Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej od czynnego piecyka. Czytaj dalej »

 • Sulęczyno. Andrzej Roda świętuje 50-lat służby w OSP

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Podczas walnego zebrania strażaków OSP Sulęczyno swój jubileusz 50-lat służby świętował komendant gminny Andrzej Roda. Uczestnicy spotkania dziękowali mu za lata działalności na rzecz jednostki, a także włączenie OSP Mściszewice do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Gościem specjalnym zebrania był marszałek senatu Bogdan Borusewicz. Czytaj dalej »

 • Kolejni mistrzowie kierownicy. Strach wyjeżdżać na drogę (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Przejazd na czerwonym świetle, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu – to tylko niektóre z sytuacji udokumentowanych przez autora kolejnego filmiku opublikowanego w sieci. Większość ujęć pochodzi z lokalnych dróg – m.in. z Sierakowic. Czytaj dalej »

 • Sierakowice. Uderzył skuterem w zaparkowane auto. Był pijany

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Surowe konsekwencje jazdy po pijanemu ponosi 18-latek, który jadąc na skuterze uderzył w zaparkowany samochód. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123155Następna strona »