Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Włamał się do domku, zamieszkał w nim i wyniósł sprzęt. Został zatrzymany

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 dzień temu.

  51-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego włamał się do jednego z domków letniskowych na terenie gminy Przodkowo i przez 1,5 miesiąca tam mieszkał. Dodatkowo zabrał stamtąd sprzęt kuchenny. Teraz grozi mu za to do 10 lat więzienia. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Policja prosi o pomoc w identyfikacji zwłok mężczyzny

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 dzień temu.

  Sztumska policja apeluje o pomoc w ustaleniu tożsamości zwłok, które znaleziono w Białej Górze. Ciało mężczyzny ujawniono w lesie na początku grudnia 2013 roku. Jeśli ktoś rozpozna osobę ze zdjęć, proszony jest o kontakt z policją w Sztumie. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Siedem osób zostało zatrzymanych w związku z ujawnioną koło Kartuz nielegalną fabryką papierosów. W opuszczonych halach znajdowała się kompletna linia produkcyjna. Gdyby wyprodukowane papierosy trafiły na rynek skarb państwa straciłby około 3,7 mln zł. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Kobieta potrącona przez citroena na ul. 3 Maja

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  39-letnia kobieta została potrącona przez citroena, którym kierowała 21-letnia mieszkanka pow. kartuskiego. Do zdarzenia doszło na ul. 3 Maja w Kartuzach w poniedziałek przed południem. Poszkodowana trafiła do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Czytaj dalej »

 • Stara Maszyna. Pożar na budowie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Sierakowiccy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Starej Maszynie w jednym z nowo wybudowanych domów jednorodzinnych. Sytuacja wyglądała poważnie, ale na szczęście okazało się, że płoną śmieci po budowie. Na razie nie mamy informacji, czy właściciel nieruchomości został ukarany za palenie odpadów. Czytaj dalej »

 • Łapalice. Wypadek z udziałem dwóch aut. Trzy osoby ranne

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w Łapalicach (gm. Kartuzy). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierująca vw golfem mieszkanka pow. wejherowskiego zawracała na jezdni. Prawdopodobnie robiła to w nieprawidłowy sposób, bo jej auto uderzyło jadące od strony Sierakowic audi, którym kierował 20-letni mieszkaniec pow. wejherowskiego. Czytaj dalej »

 • Łapalice. Odnowiona strażnica OSP oficjalnie otwarta

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Jednostka OSP w Łapalicach ma niemal 50-letnią historię i właśnie doczekała się modernizacji strażnicy. Andrzej Cieszyński, prezes jednostki uważa, że to obiekt na miarę XXI wieku. Czytaj dalej »

 • Sierakowice. Golf wypadł z drogi. Jedna osoba poszkodowana

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Do zdarzenia doszło na trasie z Sierakowic do Starej Maszyny. Vw golf wypadł z drogi i wpadł do rowu. Poszkodowana została kobieta kierująca autem. Na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń. Czytaj dalej »

 • Policjanci sprawdzali, czy kierowcy zapinają pasy. Były mandaty

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Kartuska policja przeprowadziła działania pod hasłem „Pasy”. Jednym z celów akcji było zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Czytaj dalej »

 • Strażacy z OSP Chmielno uratowali łabędzia

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Strażacy z Chmielna schwytali na Jeziorze Kłodno łabędzia, który połknął haczyk na ryby z ołowianymi elementami. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Mógł spowodować tragedię. Miał 2 promile alkoholu w organizmie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Tak jak kierowca, który pod Wejherowem zabił po pijanemu kobietę w ciąży, zatrzymany w nocy w Chwaszczynie mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu i prowadził auto mimo sądowego zakazu. Był jednym z trzech zatrzymanych pijanych kierowców. Czytaj dalej »

 • Bór. Zderzenie toyoty z busem, jedna osoba ranna

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  50-letnia kobieta została ranna w wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Bór (gm. Sierakowice). Zderzyła się tam toyota yaris z vw transporterem. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Czytaj dalej »

 • Bącz. Pożar stolarni

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Nad ranem w Bączu (gm. Kartuzy) doszło do pożaru w budynku zakładu stolarskiego. Ogień zniszczył m.in. część dachu. Straty oszacowano wstępnie na 30 tys. zł. Czytaj dalej »

 • Mściszewice. Skoda dachowała. Jedna osoba poszkodowana

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W Mściszewicach na drodze wojewódzkiej skoda fabia wypadła z drogi i dachowała. Na szczęście kierującej autem nic poważnego się nie stało. Czytaj dalej »

 • Borucino. Zderzenie skutera z osobówką. Ranny 17-latek

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W Borucinie na skrzyżowaniu drogi powiatowej w kierunku Kamienicy Szlacheckiej z drogą wojewódzką doszło do zderzenia skutera z toyotą. Do szpitala przetransportowano 17-latka, który kierował jednośladem. Czytaj dalej »

 • Policjanci czuwać będą nad bezpieczną drogą do szkoły

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Przez pierwszy tydzień września policjanci z KPP w Kartuzach uczestniczą w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W jej ramach będą m.in. sprawdzać oznakowanie dróg przyległych do placówek oświatowych i środki transportu przewożące dzieci. Czytaj dalej »

 • Dzierżążno. Na parkingu potrąciła rowerzystę

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  31-letni rowerzysta z urazem twarzoczaszki trafił do szpitala po tym, jak na parkingu w Dzierżążnie potrąciła go kierująca citroenem. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Czytaj dalej »

 • Włamywacze złapani. U jednego z nich policja znalazła narkotyki i... granat

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  Pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 26 lat włamało się do jednego z garaży na terenie powiatu kartuskiego. Mundurowi ruszyli w pościg za złodziejami, a podczas przeszukiwania mieszkania jednego z nich znaleźli narkotyki i… granat. Czytaj dalej »

 • Trzej pijani kierowcy zatrzymani. Wszyscy mieli powyżej 1 promila

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  W miniony weekend policjanci zatrzymali na terenie powiatu kartuskiego trzech pijanych kierowców, w tym jednego motorowerzystę. Mieli oni od 1,3 do 1,7 promila w wydychanym powietrzu. Czytaj dalej »

 • Hopowo. Wypadek na krajowej 20. Passatem jechało sześć osób

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  W niedzielę nad ranem w Hopowie, na drodze krajowej nr 20 doszło do zderzenia audi z vw passatem. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Kierowca passata został ukarany wysokim mandatem, bo autem jechało sześć osób. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123145Następna strona »