Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Karwacja. Kolizja dwóch samochodów. Bez rannych

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 godziny temu.

  W Karwacji (gm. Sierakowice) około godz. 14.00 doszło do kolizji dwóch samochodów. Obyło się bez rannych. Zdarzenie nie spowodowało większych utrudnień w ruchu, który odbywał się wahadłowo. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Niebezpieczne zachowanie dwóch kierowców na trasie do Sierakowic (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 7 godzin temu.

  Kierowcy z woj. łódzkiego i podkarpackiego najpierw nie dają się wyprzedzić na trasie z Lęborka do Sierakowic, potem blokują jadące za nimi auto doprowadzając do niebezpiecznej sytuacji. To zachowanie nagrał jeden z naszych Czytelników. Czytaj dalej »

 • Lewinowo. Seat wypadł z drogi i dachował. Są ranni

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 22 godziny temu.

  Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło po południu na trasie Tuchlino – Mściszewice. Z nieustalonych przyczyn seat wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się na polu kilkadziesiąt metrów od jezdni. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Czytaj dalej »

 • Czytelniczka: Czy strażacy muszą używać syren nocą?

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 dzień temu.

  - Cisza, środek nocy, a tu nagle syreny strażackie. Czy rzeczywiście strażacy muszą używać tak głośnych sygnałów w nocy? Przecież na drodze nie ma prawie żadnego ruchu – pyta nasza Czytelniczka. O wyjaśnienie poprosiliśmy szefa kartuskiej straży pożarnej. Czytaj dalej »

 • Szymbark. Powiatowa rywalizacja młodzieżowych drużyn pożarniczych

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 dni temu.

  Młodzieżowe drużyny pożarnicze rywalizowały w Szymbarku o miano najlepszych w powiecie. W najbardziej widowiskowej konkurencji: ćwiczeniu alarmowo-bojowym, wygrała drużyna z Pomieczyna (gm. Przodkowo). Zawodom towarzyszyła Parada Strażackich Konnych Wozów Bojowych. Czytaj dalej »

 • Chmielno. Skoda uderzyła w mur. Dwie osoby ranne

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  W sobotni wieczór w Chmielnie kierujący skodą octavią zjechał z drogi i uderzył w kamienny mur. Jak wynika z ustaleń policji, kierowca najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Ranny został on i pasażerka samochodu. Dwójce dzieci podróżujących autem nic się nie stało. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Czołowe zderzenie osobówki z busem

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  W Kartuzach na ul. Wzgórze Wolności, na wjeździe do miasta, doszło do zderzenia osobówki z busem. Jedna osoba została ranna. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu, ale droga nie była zablokowana. Czytaj dalej »

 • Łapalice. Kolizja trzech aut, na szczęście bez rannych

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Jak informują nasi Czytelnicy, po południu w Łapalicach, na drodze wojewódzkiej doszło do kolizji trzech samochodów. Policja podaje, że w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nie ma też poważniejszych utrudnień na drodze. Czytaj dalej »

 • Potężna ulewa w rejonie Kamienicy Szlacheckiej i Borucina (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Gwałtowna ulewa przeszła dziś po południu nad kilkoma miejscowościami w gminie Stężyca. Lało też Kartuzach. Strażacy otrzymali już pierwsze zgłoszenia o podtopieniach m.in. na ul. Chmieleńskiej w Kartuzach i w Kamienicy Szlacheckiej. Czytaj dalej »

 • Puzdrowo. Kolejny wypadek. Dwie osoby ranne

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  To samo miejsce w Puzdrowie, czyli skrzyżowanie ze zmienioną organizacją ruchu i kolejny wypadek. Tym razem doszło do zderzenia trzech aut. Do szpitala trafiły dwie osoby jadące fordem fiestą, w które wjechało audi. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Złota Góra. Zderzenie dwóch aut

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Na Złotej Górze, koło Brodnicy Górnej doszło do kolizji dwóch samochodów. Na miejscu pracują strażacy. Najprawdopodobniej nikt poważnie nie ucierpiał, ale wezwano karetkę z uwagi na dolegliwości, na które uskarża się jeden z uczestników zdarzenia. Czytaj dalej »

 • Ostrzyce. Pożar stodoły i wiaty. To prawdopodobnie podpalenie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Na około 60 tys. zł oszacowano straty spowodowane przez pożar stodoły i wiaty w Ostrzycach. Wraz z obiektem spłonęło wyposażenie – m.in. kajaki i różnego rodzaju sprzęty. Strażacy podejrzewają, że mogło to być podpalenie. Czytaj dalej »

 • Chmielno. Windsurfer utknął na jeziorze

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Po południu strażacy zostali wezwani na pomoc windsurferowi, który wypłynął na jezioro i z uwagi na warunki atmosferyczne miał problem z powrotem. Okazało się jednak, że mężczyzna poradził sobie sam i wsparcie strażaków nie było potrzebne. Czytaj dalej »

 • Leźno. Zderzenie osobówki z ciężarówką

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  W Leźnie na drodze krajowej nr 7 (gm. Żukowo) doszło do zderzenia osobówki z ciężarówką. Jak informują strażacy poszkodowana została jedna osoba. Droga była nieprzejezdna, ale jak informują nasi Czytelnicy ruch odbywa się już normalnie. Czytaj dalej »

 • Miechucino. Przewróciła się ciężarówka z kamieniami (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Nieopodal Miechucina, na drodze wojewódzkiej nr 211, trasa Kartuzy – Sierakowice, przewróciła się ciężarówka z kamieniami. Droga jest została zablokowana, a kierowcy musieli korzystać z objazdu przez Reskowo. Czytaj dalej »

 • Kiełpino. Zderzenie dwóch aut. Dwie osoby w szpitalu

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Przed godz. 6.00 na ul. Długiej w Kielpinie doszło do zderzenia volkswagena i opla. Jak informuje policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem zderzyła się bocznie z ciężarówką, a następnie uderzyła w vw golfa. Kierująca opla i kierowca volkswagena trafili do szpitala. Czytaj dalej »

 • Trwają weekendowe powroty. Dwa wypadki motocyklistów

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Chociaż na drogach od popołudnia panuje wzmożony ruch, na szczęście do godz. 20.00 policja nie odnotowała poważniejszych utrudnień. Doszło jedynie do dwóch zdarzeń z udziałem motocyklistów. Czytaj dalej »

 • Strażacy z Dzierżążna i Sierakowic dostaną nowe pojazdy

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Z 14 samochodów ratowniczo-gaśniczych zakupionych dzięki dofinansowaniu przez woj. pomorskie, dwa trafią do jednostek OSP z powiatu kartuskiego – do Dzierżążna i Sierakowic. Obie jednostki funkcjonują w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Czytaj dalej »

 • Egiertowo. Zapaliła się prasa do słomy. Wysokie straty (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W Egiertowie podczas prac polowych zapaliła się prasa do słomy. Wartość strat oszacowano wstępnie na około 130 tys. zł. Ale dzięki szybkiej akcji gaśniczej udało się uratować ciągnik wart około 200 tys. zł. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. 21-latek ukradł rower. Grozi mu do 5 lat więzienia

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  21-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego w ubiegłym tygodniu ukradł rower warty 600 zł. Policjanci ujęli sprawcę, który wczoraj usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123144Następna strona »