Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Garcz. Agresywny mężczyzna na kąpielisku. Był po dopalaczach? (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 18 godzin temu.

  27-letni, agresywny mężczyzna, który awanturował się na kąpielisku w Garczu został zatrzymany. Policja podejrzewa, że był pod wpływem dopalaczy lub narkotyków. Długo nie udawało się go obezwładnić, ale wreszcie policjantom udało się go sprowadzić z pomostu i zatrzymać. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Podczas policyjnej kontroli podał się za brata. Będzie miał kłopoty

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 22 godziny temu.

  Podczas kontroli drogowej w Łapalicach kierowca subaru podał policjantom dane swojego brata. Na mandacie podrobił też jego podpis. Mężczyzna będzie teraz odpowiadał za przestępstwo. Czytaj dalej »

 • Skrzeszewo. Podpalił swój dom. Groził bratu (aktualizacja)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 dzień temu.

  W Skrzeszewie Żukowskim doszło do pożaru budynku jednorodzinnego. Jak się dowiedzieliśmy, mieszkająca w pobliżu rodzina zdołała się ewakuować, ale budynek objęty pożarem spłonął doszczętnie. Okazało się, że ogień podłożył brat właściciela posesji. Czytaj dalej »

 • Czysta Woda. Spłonęła prasa do słomy

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  W miejscowości Czysta Woda kolo Gapowa (gm. Stężyca) doszło do pożaru prasy do słomy i ścierniska. Akcja gaśnicza dobiegła już końca. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Trwa ustalanie przyczyn pożaru, ale jak informują strażacy, ogień pojawił się w urządzeniu do prasowania słomy. Czytaj dalej »

 • Mieszkańcy powiatu padli ofiarą oszustów - tym razem internetowych

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 dni temu.

  Kartuska policja ostrzega przed oszustami internetowymi – w ciągu ostatnich dni kilkoro mieszkańców powiatu znowu padło ich ofiarą. Oszuści oferowali towar, którego najprawdopodobniej wcale nie posiadali. Po przelaniu pieniędzy na ich konto, kontakt ze sprzedawcą urywał się. Czytaj dalej »

 • Borcz. Kilka jednostek straży walczyło z pożarem słomy

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  W Borczu doszło do pożaru stogu słomy o średnicy około 30 metrów. Na miejsce zadysponowanych zostało kilka jednostek straży, które walczyły z ogniem. Pożar nie wywołał na szczęście poważniejszych strat. Czytaj dalej »

 • Miał przy sobie słoik z marihuaną

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Kartuscy kryminalni zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który miał przy sobie słoik z marihuaną. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czytaj dalej »

 • Sprawca włamań do przyczep kempingowych zatrzymany

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Kryminalni z Kartuz wspólnie z policjantami z Żukowa ustalili sprawcę włamań do przyczep kempingowych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Ukradł pieniądze z kwiaciarni. Znów jest na wolności

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Pracownicy firmy ochroniarskiej zatrzymali wczoraj w Kartuzach 19-letniego chłopaka, który chwilę wcześniej ukradł pieniądze z kasy kwiaciarni przy Kolegiacie. Złodziejaszkiem zajęła się policja, ale niestety po przesłuchaniu wypuszczono go na wolność. Czytaj dalej »

 • Łyśniewo Sierakowickie. Dachowanie na polnej drodze. Kierowca był pijany?

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Po południu doszło do wypadku w Łyśniewie Sierakowickim. Na polnej drodze dachował vw polo. Kierowca auta został helikopterem przetransportowany do szpitala. Policja podejrzewa, że mógł być nietrzeźwy. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Sierakowice. Pożar samochodu w garażu domu jednorodzinnego

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Do poważnego w skutkach pożaru doszło dziś nad ranem w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Kościerskiej w Sierakowicach. Czytaj dalej »

 • Złota Góra. Kolizja dwóch aut. Jedna osoba poszkodowana

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Na Złotej Górze, koło Brodnicy Górnej doszło do zderzenia renault z citroenem. Do szpitala przewieziona została pasażerka renault. Kolizja nie spowodowała poważniejszych utrudnień w ruchu. Czytaj dalej »

 • Dziś więcej policyjnych kontroli prędkości

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Przez cały dzień na wszystkich drogach powiatu kartuskiego będzie więcej niż zwykle patroli policyjnych kontrolujących prędkość kierowców. Jeżeli więc zdarza się wam zapomnieć o ograniczeniach, dziś częściej spoglądajcie na prędkościomierz swojego auta. Czytaj dalej »

 • Prokowo. Dwie kolizje z udziałem trzech aut. Na szczęście bez rannych

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Na wjeździe do Prokowa, od strony Kartuz doszło do kolizji trzech aut. Jedno z nich – seicento – uderzyło w drzewo. Policja zaklasyfikowała całe zdarzenie jako dwie odrębne kolizje. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Czytaj dalej »

 • Kolejna ofiara wody. Mężczyzna utonął w Jeziorze Wysockim

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  W Jeziorze Wysockim niedaleko Chwaszczyna utonął około 50-letni mężczyzna. O jego zniknięciu poinformował kartuską policję wędkarz. Na miejsce przyjechali gdańscy i kartuscy funkcjonariusze oraz strażacy. Po ok. godzinnych poszukiwaniach wyłowiono z wody ciało mężczyzny. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Policjanci na rowerach patrolują miasto

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Kartuscy dzielnicowi z radiowozów przesiedli się już na rowery. Dzięki nim mogą dotrzeć tam, gdzie dostęp samochodem byłby utrudniony – patrolują parki, skwery, uliczki osiedlowe, miejsca wypoczynku. Czytaj dalej »

 • Kawelki. Czołowe zderzenie dwóch aut. Cztery osoby ranne

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W Kawelkach, na trasie Sierakowice – Gowidlino doszło do czołowego zderzenia BMW i vw polo. Wśród rannych jest dziecko. Dwie kobiety odniosły poważne obrażenia. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Czytaj dalej »

 • Uwierzył, że bierze udział w policyjnej akcji. Stracił 20 tys. zł

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Mieszkaniec gminy Żukowo dał się nabrać mężczyźnie, który podawał się za policjanta i wmówił mu, że może pomóc w zastawianiu pułapki na przestępcę. W tym celu miał pobrać z konta 20 tys. zł i wziąć udział w zasadzce. 67-latek zgodził się i oddał swoje pieniądze. Czytaj dalej »

 • Niepoczołowice. Quad zderzył się z ciężarówką

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Na polnej drodze w Niepoczołowicach, tuż przy granicy powiatów wejherowskiego i kartuskiego, doszło do zderzenia quada z ciężarówką przewożącą drewno. Kierowca quada trafił do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Czytaj dalej »

 • Załęże. 16-latek za kierownicą vw polo. Zatrzymał się na drzewie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Policja wyjaśnia okoliczności porannego wypadku, do którego doszło w Załężu (gm. Przodkowo). Volkswagen polo uderzył w drzewo. Okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek. Chłopak jest w tej chwili w szpitalu. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123165Następna strona »