Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Banino. Pożar domków letniskowych. Duże straty

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 23 godziny temu.

  W Baninie przy ul. Borowieckiej doszło do pożaru trzech domków letniskowych. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Kartuzy. Kolizja dwóch osobówek - na szczęście bez rannych

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 dzień temu.

  Na drodze wyjazdowej w Kartuz, w kierunku Somonina doszło do zderzenia dwóch osobówek. Jak informuje nasz Czytelnik – auta wyglądają na poważnie uszkodzone. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Warto pamiętać o wzmożonym ruchu w okresie świątecznym i zachować ostrożność na drodze. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Zielona ciecz popłynęła do Jez. Karczemnego. Jest nieszkodliwa

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 dzień temu.

  W piątek wieczorem strażacy zostali poinformowani o wycieku nieznanej substancji do Jeziora Karczemnego. Na szczęście okazało się, że zielona substancja jest nieszkodliwa dla środowiska. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Kolizja dwóch aut marki skoda. W jednym podróżował 5-latek

  Autor: Magda Gostkowska. Opublikowany: 2 dni temu.

  Na ulicy 3 Maja w Kartuzach, na wysokości skrzyżowania z ulicą Hallera, doszło do kolizji. Skoda fabia najechała na skodę octavię, w której podróżowało m.in. 5-letnie dziecko. Profilaktycznie wezwano karetkę, ale na szczęście żaden z podróżujących nie doznał poważniejszych obrażeń. Czytaj dalej »

 • Sierakowice. Policja i starostwo zapraszają na debatę o bezpieczeństwie

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 dni temu.

  Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach oraz starosta kartuski zapraszają mieszkańców gminy Sierakowice na debatę społeczną poświęconą poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy. Debata odbędzie się 29 kwietnia 2014 roku o godzinie 18:00 w Urzędzie Gminy w Sierakowicach. Czytaj dalej »

 • Będą wzmożone kontrole na drogach. Policja apeluje o ostrożność

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Od dziś przez cały okres świąteczny można się spodziewać wzmożonych policyjnych kontroli na drogach. Czytaj dalej »

 • Strażacy z Miechucina przekazali samochód kolegom z Litwy

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Świetnie utrzymany star, który przez lata służył strażakom w Miechucinie został przekazany jednostce straży pożarnej na Litwie. Ochotnicy z Miechucinia odebrali zaś nowszy wóz – renault, które do tej pory było na wyposażeniu jednostki PSP w Kartuzach. Czytaj dalej »

 • Śmiertelny wypadek na trasie Kamela - Przywidz. Nie żyje kobieta

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Do tragicznego wypadku doszło dziś po godz. 8 rano na drodze z Kameli w kierunku Przywidza. Jak informuje Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji, volkswagen polo uderzył w drzewo. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Kolizja trzech samochodów na ul. Wzgórze Wolności

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  W Kartuzach na ul. Wzgórze Wolności, na wysokości parkingu doszło do zderzenia trzech samochodów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy korzystają z objazdu przez parking. Czytaj dalej »

 • Przodkowo. Auto stoczyło się i złamało kobiecie nogę

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Dziś rano w Przodkowie doszło do wypadku na terenie jednej z posesji. Jak wynika z ustaleń policji, kierująca citroenem wjechała na podjazd, ale prawdopodobnie zapomniała o zaciągnięciu hamulca ręcznego. Kiedy auto zaczęło się staczać, kobieta próbowała je zatrzymać, ale bezskutecznie. Samochód stoczył się do rowu przygniatając kobiecie nogę. Poszkodowana ze złamaniem kończyny trafiła do szpitala. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Somonino. Zderzenie dwóch aut. Nikomu nic się nie stało

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  W Somoninie na drodze wojewódzkiej nr 224 około godz. 20.00 doszło do zderzenia citroena z fordem. Jak wynika z ustaleń policji, kierująca citroenem, jadąc w kierunku Egiertowa, na łuku drogi przekroczyła oś jezdni i zderzyła się z autem jadącym z przeciwka. Wśród poszkodowanych było dwoje dzieci w wieku 9 i 14 lat. Trafiły one do szpitala, ale po przebadaniu zostały zwolnione do domu. Czytaj dalej »

 • Policja apeluje o ostrożność. Nie pozwól, by złodziej zepsuł ci święta

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 5 dni temu.

  Zbliżający się okres przedświąteczny to najbardziej dogodny czas pracy dla złodziei i oszustów. Żeby nie stać się ofiarą przestępstwa, a nadchodzące Święta Wielkanocne były dla nas okresem odpoczynku i radości, pamiętajmy o kilku zasadach. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Policjanci z Anglii odwiedzili tutejszą komendę

  Autor: redakcja. Opublikowany: 6 dni temu.

  Niecodziennych gości mieli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach – odwiedzili ich bowiem policjanci z Hrabstwa Norfolk we wschodniej Anglii. Zagraniczni mundurowi zapoznali się z pracą polskich policjantów, wymienili się też doświadczeniami. Czytaj dalej »

 • Prokowo. Kierowca opla miał w organizmie 3,5 promila alkoholu!

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  W miniony weekend policjantom udało się wyeliminować z ruchu pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą był 35-letni kierowca opla, zatrzymany w nocy z niedzieli na poniedziałek w Prokowie. Czytaj dalej »

 • Mieszkaniec Przodkowa próbował wyłudzić kredyt w Gdańsku

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 6 dni temu.

  Gdańscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który próbował wyłudzić z banku 60 tys. złotych. Daniel P. przyznał się do posłużenia się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Jeśli usłyszy zarzut oszustwa, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Czytaj dalej »

 • Nowa Wieś. Śmiertelny wypadek. Nie żyje kierowca ciężarówki

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w miejscowości Nowa Wieś (gm. Stężyca) na trasie Sulęczono – Kartuzy. Z nieustalonych jeszcze przyczyn ciężarówka z naczepą zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Kierowca zginął na miejscu. Czytaj dalej »

 • Ukradł z marketu telewizor. Wpadł w ręce policji

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Kartuscy kryminalni zatrzymali 37-letniego mieszkańca Gdańska, który z jednego ze sklepów sieci Biedronka ukradł 32 calowy telewizor wartości ponad 1 tys. zł. Jak ta sztuka udała się mężczyźnie – możemy się jedynie domyślać. Będzie musiał jednak o tym opowiedzieć przed sądem, bo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Kolizja trzech aut na ul. Zamkowej

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Po południu doszło do kolizji trzech samochodów na ul. Zamkowej w Kartuzach. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Zdarzenie spowodowało chwilowe utrudnienia w ruchu. Czytaj dalej »

 • Burze nad Kaszubami. Gwałtowne opady i silny wiatr (video)

  Autor: redakcja. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Do późnego wieczora może dziś grzmieć i padać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni wydał ostrzeżenie o burzach z gradem, które mogą występować do godz. 21.00. Spodziewany jest silny wiatr, który w porywach może osiągnąć od 60 do 80 km/h. Czytaj dalej »

 • Żukowo. Policjanci odkryli domową uprawę konopi indyjskich

  Autor: redakcja. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Policjanci wydziału kryminalnego komendy w Kartuzach wspólnie z policjantami kryminalnymi z KWP w Gdańsku na terenie gminy Żukowo zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o to, że w domu jednorodzinnym prowadził uprawę konopi indyjskich. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123136Następna strona »