Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Sierakowice. Gigantyczne korki z powodu kolizji na skrzyżowaniu

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 dzień temu.

  Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku kolizji ciężarówki z osobówką na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Piwnej w Sierakowicach. Z powodu zdarzenia utworzyły się gigantyczne korki i główne ulice miejscowości zostały zablokowane. Ruchem kierowali policjanci. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Kartuzy. Bezdomny zmarł w przenośnej toalecie

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  W niedzielę rano w Parku Solidarności w Kartuzach znaleziono zwłoki 65-letniego mężczyzny. Jak informuje policja, wstępnie jako przyczynę zgonu wykluczono działanie osób trzecich. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Alarm bombowy w sądzie, prokuraturze, Urzędzie Miejskim

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Strażacy i policjanci zabezpieczają budynki kartuskiego sądu, prokuratury, Urzędu Skarbowego, Urzędu Miejskiego ponieważ do tych instytucji trafił mail z informacją o podłożonych ładunkach wybuchowych. Do tej pory niczego nie znaleziono. Do podobnego zdarzenia doszło latem. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Zatrzymano sprawcę włamania do hurtowni papierosów

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Kartuska policja zatrzymała mężczyznę, który przed kilkoma dniami włamał się do hurtowni papierosów w Kartuzach. Jak informuje Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji swój łup mężczyzna zdążył już sprzedać, ale znaleziono przy nim niewielką ilość narkotyków. Czytaj dalej »

 • 23-letni złodziej samochodu zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia

  Autor: redakcja. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Kryminalni z Kartuz ustalili sprawcę kradzieży toyoty wartości 100 tys. zł, do której doszło w Kiełpinie. 23-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany, samochód odzyskany, a sprawca usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Czytaj dalej »

 • Wyprzedzanie na trzeciego. O włos od wypadku (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Musiałem zatrzymać auto, bo gdybym nie zareagował doszłoby do czołowego zderzenia. Naprawdę się przeraziłem – opowiada nasz Czytelnik, który nagrał niebezpieczny manewr kierowcy opla, przed wjazdem do Łapalic od strony Sierakowic. Czytaj dalej »

 • Glincz. Motocylista poważnie ranny w wypadku

  Autor: redakcja. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  18-letni motocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w niedzielę w Glinczu (gm. Żukowo). Czytaj dalej »

 • Puzdrowo. Jechał na quadzie mając w organizmie 3 promile alkoholu

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Czterech nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych przez policję w miniony weekend. Wśród nich był kompletnie pijany kierowca quada, którego zatrzymano w Puzdrowie. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Uczniowie I LO ewakuowani. To tylko ćwiczenia

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W liceum na Klasztornej w Kartuzach dziś rano rozległ się alarm przeciwpożarowy. Uczniowie wybiegli z sal i sprawnie udali się na plac przed szkołą. Po kilku chwilach zjawili się strażacy z PSP w Kartuzach. Tak przebiegały ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek powstania pożaru w budynku szkoły. Czytaj dalej »

 • Gołubie. Strażacy i policjanci szukali 7-latka

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Szczęśliwie skończyły się wczorajsze poszukiwania 7-letniego chłopca, który zgubił się w lesie, w okolicy Gołubia. W akcję zaangażowani byli strażacy i policjanci. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Borcz. Wypadek z udziałem trzech aut. Jedna osoba ranna

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W Borczu, na drodze krajowej nr 20 doszło do zderzenia BMW, golfa i hyundaia. W wyniku wypadku ranny został kierowca golfa, którego helikopterem przetransportowano do szpitala. Czytaj dalej »

 • Tuchom. Kierowca jaguara był pijany. Zginął, więc śledztwo będzie umorzone

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Ustalenia kartuskiej prokuratury nie pozostawiają żadnych wątpliwości – kierowca jaguara, który we wrześniu rozbił się w Tuchomiu, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Miał też zakaz prowadzenia pojazdów. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. "Mistrz parkowania" zablokował wjazd na parking

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Tacy kierowcy potrafią nieźle podnieść ciśnienie innym użytkownikom drogi. W tym przypadku, jak pisze nasz Czytelnik, kierowca opla zaparkował tak, że na parking trzeba było wjeżdżać łamiąc zakaz. Czytaj dalej »

 • Sianowo. "Pożar" w Domu Pielgrzyma podczas Kaszubskiego Moto Sacrum

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Dziewięć osób poszkodowanych, w tym dwie ewakuowane przez okno, w pożarze w Domu Pielgrzyma w Sianowie – tak wyglądały ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze podczas Kaszubskiego Moto Sacrum. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 300 miłośników motoryzacji. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Strażacy gasili pożar sadzy w kominie

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  W niedzielny wieczór, ok. godz. 18.30, w kominie jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Piłsudskiego w Kartuzach zapaliła się sadza. Pożar ugasiła jednostka strażaków z KP PSP w Kartuzach. Czytaj dalej »

 • 60 nalewek bez akcyzy w lokalu na terenie gm. Żukowo

  Autor: redakcja. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  Mieszkaniec powiatu kartuskiego w prowadzonym przez siebie lokalu na terenie gm. Żukowo wprowadzał do obrotu alkohol bez polskich znaków akcyzy. Policjanci i celnicy zabezpieczyli w restauracji ponad 60 butelek nalewek, które nie posiadały tych znaków. Czytaj dalej »

 • Kistowo. Rodzinnie postanowili ukraść byka

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  Policjanci zatrzymali cztery osoby – członków jednej rodziny, którzy z pastwiska w Kistowie (gm. Sulęczyno) usiłowali ukraść byka wartości około 3 tys. zł. Funkcjonariusze przyłapali całą „ekipę” na gorącym uczynku. Czytaj dalej »

 • Szalał autem w centrum Kartuz. Świadkiem był... komendant policji

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  Tylko dwa miesiące cieszył się swoim prawem jazdy 18-latek, który na Rynku w Kartuzach omal nie potrącił pieszego i uderzył autem w latarnię. Świadków zdarzenia było sporo, a wśród nich… komendant powiatowy policji w Kartuzach. Czytaj dalej »

 • Brodnica Górna. Druhowie świętowali 90-lecie jednostki OSP

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  OSP w Brodnicy Górnej należy do najstarszych w gminie Kartuzy. W miniony weekend tutejsi strażacy świętowali 90-lecie powstania swojej jednostki. Były gratulacje, prezenty i odznaczenia zasłużonych druhów. Czytaj dalej »

 • Trzy Rzeki. Pożar stodoły

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 tygodnie temu.

  Na terenie jednego z gospodarstw w Trzech Rzekach (gm. Przodkowo) doszło do pożaru stodoły. Sytuacja jest już opanowana. Jak wynika ze wstępnych informacji strażaków, spaleniu uległ m.in. dach budynku. Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn pożaru. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123147Następna strona »