Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Oferował policjantom 100 zł, bo chcieli mu zabrać prawo jazdy

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Policjanci z kartuskiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który próbował wręczyć policjantowi 100 zł za odstąpienie od czynności służbowej podczas kontroli drogowej. Teraz 32-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Zatrzymano sprawcę podpalenia złomowca w Chwaszczynie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Policja zatrzymała sprawcę podpalenia składowiska złomu w Chwaszczynie. Jest nim 21-letni mieszkaniec Chwaszczyna. Mężczyzna przyznał się do winy. Został jednak zwolniony. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Działania policji na stadionie. Ewakuacja i detonacja ładunku

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Jak informują nasi Czytelnicy, czasowe utrudnienia w ruchu wystąpiły w rejonie kartuskiego stadionu. Są one spowodowane działaniami sztabowymi kartuskiej policji. Akcja powoli dobiega końca. Czytaj dalej »

 • Sam uszkodził swój samochód i domagał się odszkodowania

  Autor: redakcja. Opublikowany: 5 dni temu.

  66-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego najpierw sam uszkodził swoje audi, a potem usiłował wyłudzić odszkodowanie. Kartuscy policjanci odkryli, że złożył fałszywe zeznania. Za to może grozić mu do 5 lat pozbawienia wolności. Czytaj dalej »

 • Chwaszczyno. Potężny pożar na składowisku złomu. Ogromne straty (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  W Chwaszczynie, na składowisku złomu płoną opony, elementy karoserii samochodowej. W akcji gaśniczej brało udział ponad 20 jednostek straży pożarnej z powiatu kartuskiego z Gdyni. Akcja gaśnicza trwa. Czytaj dalej »

 • Żukowo. Potrącenie na ul. Kościerskiej

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  W Żukowie na przejściu dla pieszych na ul. Kościerskiej doszło do potrącenia pieszego. Jak wynika ze wstępnych informacji policji, poszkodowany z podejrzeniem złamania ręki został przewieziony do szpitala w Gdańsku. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Czytaj dalej »

 • Dzierżążno. Wypadek na ul. Szpitalnej. Jedna osoba ranna

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  W Dzierżążnie na ul. Szpitalnej doszło do zderzenia dwóch samochodów vw golfa z bmw. Jak informują strażacy, jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Z relacji świadków wynika, że w zdarzeniu brało udział auto należące do burmistrz Kartuz. Czytaj dalej »

 • Pomieczyńska Huta. Jednostka OSP obchodzi 50-lecie istnienia

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Strażacy z OSP w Pomieczyńskiej Hucie świętują w tym roku 50-lecie istnienia swojej jednostki. Z tej okazji odbyła się uroczystość, w czasie której zasłużeni druhowie odebrali odznaczenia. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. 27-latek zatrzymany za rozbój w salonie gier

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Kartuscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Chmielno, który w minioną niedzielę napadł na kobietę pracującą w salonie gier w Kartuzach. Wyrwał jej saszetkę z pieniędzmi. Część skradzionej kwoty udało się odzyskać. Czytaj dalej »

 • Policjanci sprawdzili trzeźwość 780 kierowców

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Na terenie pow. kartuskiego przeprowadzone zostały dwie akcje policji mające na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. W ręce funkcjonariuszy wpadło ośmiu nietrzeźwych kierowców. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Tuchlino. Wypadek na drodze w kierunku Sulęczyna

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku, do którego doszło w Tuchlinie (gm. Sierakowice), na drodze w kierunku Sulęczyna. Osobówka uderzyła w drzewo. Przyczyny zdarzenia ustala policja. Czytaj dalej »

 • Czeczewo. 65-letni mężczyzna zginął w pożarze

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W wyniku pożaru baraku, do którego doszło dziś rano, zginął 65-letni mężczyzna. Policja i prokuratura prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tragedii. Czytaj dalej »

 • Łyśniewo. Jedna osoba poszkodowana w wypadku

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W nocy na drodze z Puzdrowa do Łyśniewa (gm. Sierakowice) doszło do wypadku, w którym ucierpiała jedna osoba. Kierująca oplem astra wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Policja ustala okoliczności zdarzenia. Czytaj dalej »

 • Wieżyca. Domek letniskowy płonął dwukrotnie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Dziś po raz kolejny doszło do pożaru domku letniskowego, który palił się wczoraj po południu w Wieżycy. Obiekt spłonął niemal doszczętnie. Dziś zapaliła się kanapa i ściana budynku. Strażacy nie wykluczają zaprószenia ognia. Czytaj dalej »

 • Garcz. Potrącenie rowerzysty. Kierowca auta nietrzeźwy

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  W Garczu, na drodze w kierunku Chmielna doszło do potrącenia rowerzysty. Wstępne ustalenia policji wskazują na to, że sprawcą był kierowca busa, który nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. Jak informuje Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji, 30-letni kierowca busa prowadził w stanie po użyciu alkoholu – miał w organizmie 0,2 promila. Czytaj dalej »

 • Próbował wręczyć policjantom 700 zł łapówki. Będzie miał kłopoty

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  Funkcjonariusze patrolujący Żukowo zatrzymali na ul. Kościerskiej 35-latka, który jak się okazało kierował autem mając w organizmie 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowiedziałby jedynie za wykroczenie, gdyby nie to, że próbował wręczyć policjantom łapówkę. Czytaj dalej »

 • Policja podsumowuje akcję "Znicz". Było wyjątkowo spokojnie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  Przez cały weekend kartuscy policjanci nie odnotowali żadnych wypadków ani poważniejszych kolizji na drogach powiatu kartuskiego. Mimo wzmożonego ruchu było bardzo spokojnie. Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców. Czytaj dalej »

 • Akcja "Znicz". Wyjątkowo spokojnie na drogach pow. kartuskiego

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  Mimo wzmożonego ruchu na drogach kartuska policja nie odnotowała dotąd żadnych wypadków ani kolizji. Jak informuje oficer dyżurny KPP Kartuzy, nie ma też informacji o utrudnieniach. Warto jednak zachować ostrożność. Czytaj dalej »

 • Rozpoczyna się akcja "Znicz". Pomogą uczniowie klas policyjnych

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach rozpoczyna akcję „Znicz 2014”. Od dziś na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą kontrolować prędkość i trzeźwość kierujących, sprawdzać stan techniczny pojazdów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci. Czytaj dalej »

 • Sierakowice. Gigantyczne korki z powodu kolizji na skrzyżowaniu

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 tygodnie temu.

  Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku kolizji ciężarówki z osobówką na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Piwnej w Sierakowicach. Z powodu zdarzenia utworzyły się gigantyczne korki i główne ulice miejscowości zostały zablokowane. Ruchem kierowali policjanci. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123148Następna strona »