Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Policjanci czuwać będą nad bezpieczną drogą do szkoły

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 21 godzin temu.

  Przez pierwszy tydzień września policjanci z KPP w Kartuzach uczestniczą w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W jej ramach będą m.in. sprawdzać oznakowanie dróg przyległych do placówek oświatowych i środki transportu przewożące dzieci. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Dzierżążno. Na parkingu potrąciła rowerzystę

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 22 godziny temu.

  31-letni rowerzysta z urazem twarzoczaszki trafił do szpitala po tym, jak na parkingu w Dzierżążnie potrąciła go kierująca citroenem. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Czytaj dalej »

 • Włamywacze złapani. U jednego z nich policja znalazła narkotyki i... granat

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 dni temu.

  Pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 26 lat włamało się do jednego z garaży na terenie powiatu kartuskiego. Mundurowi ruszyli w pościg za złodziejami, a podczas przeszukiwania mieszkania jednego z nich znaleźli narkotyki i… granat. Czytaj dalej »

 • Trzej pijani kierowcy zatrzymani. Wszyscy mieli powyżej 1 promila

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 dni temu.

  W miniony weekend policjanci zatrzymali na terenie powiatu kartuskiego trzech pijanych kierowców, w tym jednego motorowerzystę. Mieli oni od 1,3 do 1,7 promila w wydychanym powietrzu. Czytaj dalej »

 • Hopowo. Wypadek na krajowej 20. Passatem jechało sześć osób

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  W niedzielę nad ranem w Hopowie, na drodze krajowej nr 20 doszło do zderzenia audi z vw passatem. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Kierowca passata został ukarany wysokim mandatem, bo autem jechało sześć osób. Czytaj dalej »

 • Mojusz. Zderzenie dwóch aut. Na szczęście bez rannych

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Na drodze wojewódzkiej nr 211, na wysokości skrzyżowania Mojusz – Mojuszewska Huta doszło do zderzenia hondy z audi, które w wyniku uderzenia wypadło z drogi. Wypadek wyglądał groźnie, ale na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie wymagał hospitalizacji. Czytaj dalej »

 • Rąty. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło około godz. 18.30 w Rątach. Jak informuje policja, w wyniku przygniecenia przez ciągnik śmierć na miejscu poniósł 61-letni mężczyzna. Czytaj dalej »

 • Żaglówka przewróciła się na Jez. Ostrzyckim. Dwie osoby w wodzie

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Dziś po południu na Jeziorze Ostrzyckim przewróciła się żaglówka Omega, a dwie osoby wpadły do wody. Na szczęście osobom postronnym udało się wyciągnąć załogę łódki. Strażacy pomagają postawić żaglówkę do pionu. Czytaj dalej »

 • Ukradł elementy rolnicze o wartości ponad 10 tys. zł. Został zatrzymany

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Policjanci z Kartuz zatrzymali 61-latka, który pod nieobecność właścicieli gospodarstwa rolnego, wynosił stamtąd narzędzia rolnicze. Jego łupem padł sprzęt o łącznej wartości ponad 10 tys. zł. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Czytaj dalej »

 • Od 31 sierpnia możesz zapłacić nawet 500 zł za brak odblasków

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Wszyscy piesi, którzy po zmroku będą poruszać się poza terenem zabudowanym w miejscach, gdzie nie ma chodnika, muszą być wyposażeni w elementy odblaskowe. Inaczej może im grozić mandat nawet do 500 zł. Odblaski dla pieszych staną się obowiązkowe już od 31 sierpnia. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Osiemnastu kierowców ukaranych za przekroczenie prędkości

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  25 mandatów karnych, w tym 18 za przekroczenie prędkości nałożyli kartuscy policjanci jednego dnia, w trakcie działań wymierzonych w kierowców nie przestrzegających ograniczeń. Czytaj dalej »

 • Pomieczyno - Łebieńska Huta. Poważny wypadek. Kierowca nie żyje

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Na granicy powiatów kartuskiego i wejherowskiego, na drodze między Łebieńską Hutą a Pomieczynem honda roztrzaskała się na drzewie. Kierowca auta – 35-letni mieszkaniec pow. kartuskiego zmarł w szpitalu. Czytaj dalej »

 • Wpadł z amfetaminą. Ale jest też podejrzany o kradzieże

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Kartuscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca naszego powiatu, który miał przy sobie około 50 gramów amfetaminy i jest podejrzanym o trzy kradzieże elementów pochodzących z torowiska. Czytaj dalej »

 • Karwacja. Kolizja dwóch samochodów. Bez rannych

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W Karwacji (gm. Sierakowice) około godz. 14.00 doszło do kolizji dwóch samochodów. Obyło się bez rannych. Zdarzenie nie spowodowało większych utrudnień w ruchu, który odbywał się wahadłowo. Czytaj dalej »

 • Niebezpieczne zachowanie dwóch kierowców na trasie do Sierakowic (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Kierowcy z woj. łódzkiego i podkarpackiego najpierw nie dają się wyprzedzić na trasie z Lęborka do Sierakowic, potem blokują jadące za nimi auto doprowadzając do niebezpiecznej sytuacji. To zachowanie nagrał jeden z naszych Czytelników. Czytaj dalej »

 • Lewinowo. Seat wypadł z drogi i dachował. Są ranni

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło po południu na trasie Tuchlino – Mściszewice. Z nieustalonych przyczyn seat wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się na polu kilkadziesiąt metrów od jezdni. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Czytaj dalej »

 • Czytelniczka: Czy strażacy muszą używać syren nocą?

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  - Cisza, środek nocy, a tu nagle syreny strażackie. Czy rzeczywiście strażacy muszą używać tak głośnych sygnałów w nocy? Przecież na drodze nie ma prawie żadnego ruchu – pyta nasza Czytelniczka. O wyjaśnienie poprosiliśmy szefa kartuskiej straży pożarnej. Czytaj dalej »

 • Szymbark. Powiatowa rywalizacja młodzieżowych drużyn pożarniczych

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Młodzieżowe drużyny pożarnicze rywalizowały w Szymbarku o miano najlepszych w powiecie. W najbardziej widowiskowej konkurencji: ćwiczeniu alarmowo-bojowym, wygrała drużyna z Pomieczyna (gm. Przodkowo). Zawodom towarzyszyła Parada Strażackich Konnych Wozów Bojowych. Czytaj dalej »

 • Chmielno. Skoda uderzyła w mur. Dwie osoby ranne

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W sobotni wieczór w Chmielnie kierujący skodą octavią zjechał z drogi i uderzył w kamienny mur. Jak wynika z ustaleń policji, kierowca najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Ranny został on i pasażerka samochodu. Dwójce dzieci podróżujących autem nic się nie stało. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Czołowe zderzenie osobówki z busem

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

  W Kartuzach na ul. Wzgórze Wolności, na wjeździe do miasta, doszło do zderzenia osobówki z busem. Jedna osoba została ranna. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu, ale droga nie była zablokowana. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123144Następna strona »