Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Kupiłeś tytoń przez internet? Uważaj na listy z "Prokuratury Celnej"!

  Autor: Magda Gostkowska. Opublikowany: 19 godzin temu.

  Kartuscy policjanci ostrzegają przed podejrzaną korespondencją z „Prokuratury Celnej”. Trafia ona do osób, które wcześniej zakupiły tytoń przez internet. Listy nakazują wpłatę 1 tys. zł na podane konto. Takie wezwanie do zapłaty jest próbą wyłudzenia pieniędzy. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • 22-latek ze Staniszewa przyznał się do pobicia pielgrzyma

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Policja zatrzymała 22-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o udział w brutalnym pobiciu 21-letniego uczestnika pielgrzymki do Sianowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty pobicia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przyznał się do winy. Czytaj dalej »

 • Grzmi i pada na Kaszubach. Są pierwsze podtopienia i pożary

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Burze już dają się we znaki w powiecie kartuskim. Strażacy otrzymują pierwsze sygnały o zalanych posesjach – tak jest m.in. w Miechucinie. Czytaj dalej »

 • Goręczyno. Motocyklista przewrócił się i wpadł do rowu

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego w niedzielę około godz. 20.00 doszło w Goręczynie. Jadący motocyklem 39-latek z nieustalonych przyczyn przewrócił się i wpadł o rowu. Nieprzytomnego mężczyznę przewieziono do szpitala. Czytaj dalej »

 • Strażacy szukają zaginionego pływaka na Jeziorze Ostrzyckim (aktualizacja)

  Autor: Magda Gostkowska. Opublikowany: 3 dni temu.

  Około godz. 11.00 na Jeziorze Ostrzyckim zaginął mężczyzna. Jak informuje Edmund Kwidziński, komendant KP PSP w Kartuzach, pływak się odnalazł. Czytaj dalej »

 • Kiełpino. Policja i strażacy szukali 31-latka (aktualizacja)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Około 30 strażaków oraz policjanci biorą udział w poszukiwaniach 31-letniego mężczyzny, mieszkańca Kiełpina. Policja na razie nie zdradza personaliów poszukiwanego, ani okoliczności w jakiś oddalił się z miejsca zamieszkania. Czytaj dalej »

 • Kolizja dwóch aut na drodze Puzdrowo - Sierakowice

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Po południu na drodze z Puzdrowa do Sierakowic doszło do zderzenia BMW z vw passatem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Do szpitala profilaktycznie zabrano dwoje dzieci, ale żadne z nich nie wymagało hospitalizacji. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Ukradli z dachu samochodu atrapę burgera

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Czterech nieznanych jeszcze sprawców pod osłoną nocy ukradło z dachu samochodu atrapę burgera. Właściciele zgłosili kradzież policji, ale apelują też o pomoc w ujęciu złodziejaszków, a ewentualnemu znalazcy sztucznej kanapki oferują nagrodę. Czytaj dalej »

 • Połęczyno. Mercedes rozbił się na drzewie. Kierowca w szpitalu

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Wczesnym rankiem w Połęczynie (gm. Somonino), na trasie Egiertowo – Nowa Karczma, doszło do wypadku, w którym ucierpiał 26-letni kierowca mercedesa. Auto uderzyło w drzewo. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Nie żyje policjant. To samobójstwo (aktualizacja)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Dziś rano w Kartuzach przy ul. Kościerskiej, w jednym z mieszkań znaleziono ciało policjanta. Wstępne ustalenia prokuratury wskazują na to, że młody funkcjonariusz postrzelił się z własnej broni w głowę. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Świadkowie pobicia w Staniszewie proszeni o kontakt z policją

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Trwają intensywne czynności mające na celu zatrzymanie sprawców brutalnego pobicia 21-letniego mężczyzny. Prokuratura apeluje o kontakt do wszystkich, którzy widzieli to zdarzenie w niedzielę w nocy w Staniszewie. Poszkodowany walczy o życie. Czytaj dalej »

 • Staniszewo. Uczestnik pielgrzymki do Sianowa brutalnie pobity

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  21-letni mężczyzna, prawdopodobnie pielgrzym z Banina, w ciężkim stanie trafił do szpitala po tym, jak w Staniszewie został brutalnie pobity przez nieznanego jeszcze sprawcę lub sprawców. Policja nie zdradza na razie szczegółów sprawy. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Bomby w Urzędzie Skarbowym i prokuraturze? Ewakuacja

  Autor: Magda Gostkowska. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Pracownicy Urzędu Skarbowego oraz Prokuratury Rejonowej w Kartuzach otrzymali drogą mailową informacje o podłożonym materiale wybuchowym. Zarządzono ewakuację budynków. W żadnym z nich policja nie znalazła podejrzanych substancji. Podobny e-mail otrzymały urzędy w całej Polsce. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Wojewódzkie Święto Policji. Sztandar dla kartuskiej komendy

  Autor: Magda Gostkowska. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Na Rynku w Kartuzach odbyły się wojewódzkie uroczystości z okazji 95. rocznicy powołania Policji Państwowej. W trakcie akademii Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach nadano sztandar. Podkreślano, iż jest on wyrazem zaufania mieszkańców powiatu do stróżów prawa. Czytaj dalej »

 • Mrozy. Pożar stolarni. Straty sięgają 200 tys. zł (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem, który po południu wybuchł na terenie stolarni w Mrozach (gm. Sierakowice). Paliła się konstrukcja dachowa obiektu, co utrudniało dotarcie do źródła ognia. Straty są bardzo wysokie. Czytaj dalej »

 • Skrzeszewo Żukowskie. Pożar stodoły. Ucierpiał 62-letni mężczyzna

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Najprawdopodobniej podczas prac związanych z klejeniem papy na dachu budynku gospodarczego doszło do pożaru. Czytaj dalej »

 • Szymbark. Wypadek na quadzie. Ranna kobieta i 6-latek

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Do poważnego wypadku doszło w sobotę wieczorem w Szymbarku na terenie prywatnej posesji. Kobieta jeżdżąca z 6-latkiem na quadzie nie opanowała pojazdu, który przewrócił się przygniatając oboje. Czytaj dalej »

 • Borkowo. Motocyklista ranny w wypadku

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W Borkowie przy wiadukcie kolejowym doszło do zderzenie motocykla z samochodem osobowym. Ranny kierowca jednośladu został przewieziony do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Czytaj dalej »

 • Kartuzy - Dzierżążno. Samochód dachował, ale nikt nie ucierpiał

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Na odcinku drogi wojewódzkiej Kartuzy – Dzierżążno doszło do dachowania osobówki. Jak wynika z informacji strażaków, nikomu nic się nie stało, ale zdarzenie spowodowało utrudnienia w ruchu. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Święto policji na Rynku. Będą utrudnienia w ruchu

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W poniedziałek 21 lipca w 95. rocznicę powołania Policji Państwowej o godz. 11.00 na Rynku w Kartuzach odbędzie się nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach oraz wojewódzka akademia z okazji Święta Policji. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123142Następna strona »