Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Express na sygnale

 • Lniska. 25-latek zatrzymany z marihuaną. Przez przypadek

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 22 godziny temu.

  O ogromnym pechu może mówić 25-latek, którego zatrzymali wczoraj policjanci w Lniskach. Mężczyzna siedział sobie w opuszczonym budynku, a że była godzina 10:30, to zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Postanowili go wylegitymować. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Sierakowice. Mężczyzna wpadł z papierosami bez akcyzy

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 23 godziny temu.

  Policjanci ds. walki z przestępczością gospodarczą dotarli do mieszkańca Sierakowic, który posiadał papierosy bez akcyzy. Jak informuje Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji, w domu mężczyzny znaleziono 160 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Policja będzie teraz wyjaśniać, czy mężczyzna dysponował papierosami na własny użytek, czy też wprowadzał je do obrotu. Grozi mu kara grzywny. Czytaj dalej »

 • Jedna kolizja i pożar domków. Święta minęły spokojnie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Inaczej niż w innych rejonach Polski, w powiecie kartuskim święta minęły wyjątkowo spokojnie. Nie doszło do żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Policjanci skontrolowali prawie 600 pojazdów. Czytaj dalej »

 • Trwają świąteczne powroty. Jedźcie ostrożnie!

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Do wieczora kartuska policja nie odnotowała żadnych zdarzeń drogowych w powiecie kartuskim. Póki co nie ma też informacji o utrudnieniach w ruchu, ale trwają świąteczne powroty, więc warto uważać. Czytaj dalej »

 • Oby tak dalej. Na drogach na razie bez kolizji i wypadków

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Pierwszy dzień świąt na drogach powiatu kartuskiego przebiega bardzo spokojnie (dane sprzed godz. 18.00). Kartuska policja nie odnotowała żadnych wypadków, kolizji i utrudnień w ruchu. Czytaj dalej »

 • Banino. Pożar domków letniskowych. Duże straty

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  W Baninie przy ul. Borowieckiej doszło do pożaru trzech domków letniskowych. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Kolizja dwóch osobówek - na szczęście bez rannych

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Na drodze wyjazdowej w Kartuz, w kierunku Somonina doszło do zderzenia dwóch osobówek. Jak informuje nasz Czytelnik – auta wyglądają na poważnie uszkodzone. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Warto pamiętać o wzmożonym ruchu w okresie świątecznym i zachować ostrożność na drodze. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Zielona ciecz popłynęła do Jez. Karczemnego. Jest nieszkodliwa

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  W piątek wieczorem strażacy zostali poinformowani o wycieku nieznanej substancji do Jeziora Karczemnego. Na szczęście okazało się, że zielona substancja jest nieszkodliwa dla środowiska. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Kolizja dwóch aut marki skoda. W jednym podróżował 5-latek

  Autor: Magda Gostkowska. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Na ulicy 3 Maja w Kartuzach, na wysokości skrzyżowania z ulicą Hallera, doszło do kolizji. Skoda fabia najechała na skodę octavię, w której podróżowało m.in. 5-letnie dziecko. Profilaktycznie wezwano karetkę, ale na szczęście żaden z podróżujących nie doznał poważniejszych obrażeń. Czytaj dalej »

 • Sierakowice. Policja i starostwo zapraszają na debatę o bezpieczeństwie

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach oraz starosta kartuski zapraszają mieszkańców gminy Sierakowice na debatę społeczną poświęconą poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy. Debata odbędzie się 29 kwietnia 2014 roku o godzinie 18:00 w Urzędzie Gminy w Sierakowicach. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Będą wzmożone kontrole na drogach. Policja apeluje o ostrożność

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Od dziś przez cały okres świąteczny można się spodziewać wzmożonych policyjnych kontroli na drogach. Czytaj dalej »

 • Strażacy z Miechucina przekazali samochód kolegom z Litwy

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Świetnie utrzymany star, który przez lata służył strażakom w Miechucinie został przekazany jednostce straży pożarnej na Litwie. Ochotnicy z Miechucinia odebrali zaś nowszy wóz – renault, które do tej pory było na wyposażeniu jednostki PSP w Kartuzach. Czytaj dalej »

 • Śmiertelny wypadek na trasie Kamela - Przywidz. Nie żyje kobieta

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Do tragicznego wypadku doszło dziś po godz. 8 rano na drodze z Kameli w kierunku Przywidza. Jak informuje Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji, volkswagen polo uderzył w drzewo. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Kolizja trzech samochodów na ul. Wzgórze Wolności

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  W Kartuzach na ul. Wzgórze Wolności, na wysokości parkingu doszło do zderzenia trzech samochodów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy korzystają z objazdu przez parking. Czytaj dalej »

 • Przodkowo. Auto stoczyło się i złamało kobiecie nogę

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Dziś rano w Przodkowie doszło do wypadku na terenie jednej z posesji. Jak wynika z ustaleń policji, kierująca citroenem wjechała na podjazd, ale prawdopodobnie zapomniała o zaciągnięciu hamulca ręcznego. Kiedy auto zaczęło się staczać, kobieta próbowała je zatrzymać, ale bezskutecznie. Samochód stoczył się do rowu przygniatając kobiecie nogę. Poszkodowana ze złamaniem kończyny trafiła do szpitala. Czytaj dalej »

 • Somonino. Zderzenie dwóch aut. Nikomu nic się nie stało

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  W Somoninie na drodze wojewódzkiej nr 224 około godz. 20.00 doszło do zderzenia citroena z fordem. Jak wynika z ustaleń policji, kierująca citroenem, jadąc w kierunku Egiertowa, na łuku drogi przekroczyła oś jezdni i zderzyła się z autem jadącym z przeciwka. Wśród poszkodowanych było dwoje dzieci w wieku 9 i 14 lat. Trafiły one do szpitala, ale po przebadaniu zostały zwolnione do domu. Czytaj dalej »

 • Policja apeluje o ostrożność. Nie pozwól, by złodziej zepsuł ci święta

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Zbliżający się okres przedświąteczny to najbardziej dogodny czas pracy dla złodziei i oszustów. Żeby nie stać się ofiarą przestępstwa, a nadchodzące Święta Wielkanocne były dla nas okresem odpoczynku i radości, pamiętajmy o kilku zasadach. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Policjanci z Anglii odwiedzili tutejszą komendę

  Autor: redakcja. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Niecodziennych gości mieli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach – odwiedzili ich bowiem policjanci z Hrabstwa Norfolk we wschodniej Anglii. Zagraniczni mundurowi zapoznali się z pracą polskich policjantów, wymienili się też doświadczeniami. Czytaj dalej »

 • Prokowo. Kierowca opla miał w organizmie 3,5 promila alkoholu!

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W miniony weekend policjantom udało się wyeliminować z ruchu pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą był 35-letni kierowca opla, zatrzymany w nocy z niedzieli na poniedziałek w Prokowie. Czytaj dalej »

 • Mieszkaniec Przodkowa próbował wyłudzić kredyt w Gdańsku

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Gdańscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który próbował wyłudzić z banku 60 tys. złotych. Daniel P. przyznał się do posłużenia się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Jeśli usłyszy zarzut oszustwa, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123137Następna strona »