Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
Reklama Auto Części SEBA
Strony Internetowe

Policyjny szturm na Kartuzy

Opublikowany: 2007-05-07 09:37 Autor: Wojciech Drewka

Niebiesko było na kartuskich ulicach w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci z Kartuz, wspierani przez funkcjonariuszy z Gdańska przeprowadzili zakrojone na szeroką skalę działania – efekty zaskoczyły samych „niebieskich”, tym bardziej, że funkcjonariusze sami stali się obiektem ataków pijanych imprezowiczów.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Na ulice w całej gminie Kartuzy wyszło 47 policjantów. Wyjechało 16 wozów policyjnych. W sukurs kartuskim „niebieskim” przyjechało 25 funkcjonariuszy sekcji prewencji z Gdańska.

Przepytali prawie 200 osób

Jak podała Anna Czapp, rzecznik kartuskiej policji, głównym obszarem działań było miasto (m.in. okolice dyskoteki Sahara). Wylegitymowano łącznie 194 osoby, nałożono 18 mandatów porządkowych i drogowych. Policjanci zatrzymali sześciu sprawców przestępstw, dwóch sprawców pobicia, dwóch pijanych kierowców i jednego sprawcę czynnej napaści na policjanta (funkcjonariusz doznał zadrapań i stłuczeń).

Komórkowe paserstwo

Swojego telefonu komórkowego pozbyła się też szesnastolatka z Gdańska. Okazało się, że Sagem, którego używała figurował w policyjnej bazie jako skradziony w listopadzie 2005 roku. Dziewczyna została przekazana rodzicom, ale odpowie za paserstwo.

- Dzięki wsparciu policjantów z oddziału prewencji w Gdańsku udało nam się osiągnąć naprawdę dobre wyniki sobotnio-niedzielnej akcji – stwierdziła Anna Czapp, rzecznik kartuskiej KPP. – Podobne działania przeprowadzamy co najmniej raz w miesiącu, ale na zdecydowanie mniejszą skalę.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # max

    Ciekawe tylko co 16-letnia gówniara z Gdańska robi w nocy w Kartuzach? Powinna obejrzeć teletubisie, poczytać sobie Anię z Zielonego Wzgórza i lulu, a nie szlajać się po województwie.

  • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czytelnik

    I bardzo dobrze, oby więcej takich akcji...

  • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kartuziak

    to jest wina właściciel SAHARY jeżdżą darmowe autobusy z 3miasta do SAHARY i zwożą tą gównażerje do Kartuz

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo