Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
Reklama Satpol Kartuzy
Strony Internetowe

Włamywacze i haraczownicy za kratkami

Opublikowany: 2007-05-31 14:24 Autor: Wojciech Drewka

Kartuscy i Gdańscy "krymianalni" rozpracowali grupę włamywaczy, którzy okradali mieszkania na terenie m.in. powiatu kartuskiego. Mężczyźni wymuszali też haracze od poszkodowanych w zamian za zwrot mienia, ale nigdy nic nikomu nie oddali. Teraz są za kratkami.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

W środę kartuscy policjanci z sekcji kryminalnej ze swoimi kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali mężczyznę, który należał do grupy złodziei, którzy okradli kilkadziesiąt mieszkań na terenie kilku powiatów w województwie pomorskim. Złodziejską szajkę tworzyli czterej mieszkańcy Gdańska (w wieku od 20 do 30 lat).

Jak podała Anna Czapp, rzecznik kartuskiej policji, „kryminalni” próbowali namierzyć złodziei od stycznia bieżącego roku.

- Policjanci podjęli czynności rozpoznawcze, ze względu na ilość odnotowanych kradzieży z włamaniem – mówi Anna Czapp. – Do kradzieży dochodziło zazwyczaj w godzinach rannych i popołudniowych. Złodzieje kradli głównie biżuterię, sprzęt RTV, taki jak kamery, laptopy, a także pieniądze. W Żukowie po włamaniu do mieszkania ukradli kluczyki do samochodu i odjechali VW Passatem, który stał w garażu.

Jak ustaliła policja, grupa mężczyzn nie ograniczała się tylko do włamań i kradzieży.

- Mężczyźni kontaktowali się z poszkodowanymi i w zamian za zwrot skradzionego mienia żądali haraczu – informuje Anna Czapp. – W kilku przypadkach poszkodowani zgodzili się zapłacić żądane pieniądze, ale swoich rzeczy nigdy nie odzyskali.

Funkcjonariusze z sekcji kryminalnej ustalili, że mężczyźni przyjeżdżali na teren powiatu kartuskiego różnymi samochodami. Za każdym razem wcześniej robili rozpoznanie, obserwowali swój cel, a następnie dokonywali włamania i kradzieży.

- Zatrzymane osoby były już wcześniej karane za podobne przestępstwa – mówi rzecznik kartuskiej policji, Anna Czapp. – Wszyscy, łącznie z mężczyzną zatrzymanym wczoraj, zostali tymczasowo aresztowani. W tej chwili postawiono im kilkadziesiąt zarzutów kradzieży z włamaniem do mieszkań. Z uwagi na charakter sprawy, to znaczy na fakt, że złodzieje działali na terenie kilku powiatów, dochodzenie prowadzi wydział dochodzeniowo śledczy Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku.

Anna Czapp przyznaje, że sprawa jest rozwojowa, ale na razie nie wiadomo, czy zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z kradzieżą sejfu z 500 tys. zł z mieszkania właściciela firmy w Stężycy. Do tej największej na terenie powiatu kartuskiego kradzieży doszło prawie miesiąc temu, ale policji wciąż nie udało się złapać złodziei.

Kartuska policja apeluje do mieszkańców, by reagowali, ilekroć zobaczą w swojej okolicy ludzi zachowujących się podejrzanie lub nieznany samochód, który nigdy wcześniej się nie pojawiał.

- Zwracamy się z apelem do mieszkańców, by zwracali uwagę na to co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu i informowali nas, ilekroć zauważą coś podejrzanego – mówi Anna Czapp. – W toku prowadzonych ustaleń policjanci przekonali się, że wielu mieszkańców widziało jakieś podejrzane pojazdy krążące po okolicy, ale nikt na to nie zareagował. Dlatego prosimy o każdą informację na temat dziwnie zachowujących się ludzi, lub „obcych” samochodów.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [9]

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # maliniak

  wielki sukces policji w Kartuzach, mogą teraz iść pić i spać kolejne dwa lata

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # eve

  Brawo kryminalni! :] panie maliniak, z całym szacunkiem wyloozuj pan :P trzeba przyznać, że kryminalni mają coraz więcej sukcesów na koncie, a śledztwa nad grubszymi sprawami trwają miesiącami. Irytować to się można teraz z powodu Giertycha, który wycofał jedne z najważniejszych lektór szkolnych. ciekawa jestem co będzie zamiast książki "Inny Świat" ... "Świat LPR"? :E

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # maliniak

  za co ich chwalić? że przypadkiem coś im wyszło?

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szyderca

  wlasnie. udalo sie raz na piec lat i od razu wielki entuzjazm

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ali

  Gdyby jedno z tych okradzionych mieszkań było Twoje maliniak...to myć docenił prace policji....

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A

  Ablue, pecte canem, canis est et plermanet idem

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ***

  allah akbar

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bossska

  no wlasnie sa to ludzie ktorzy znaja sie na rzeczy(ja to wiem:):) nie jest to przypadek skoro zajmowali sie ta sprawa od stycznia, meczaca ta praca ale daje zniwo..a jesli ktos nie ma pojecia o tak niebezpiecznej pracy to wlasnie pisze bzdury!a ty nie pijesz maliniak??oni tez sa ludzmi

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # john

  maliniak to zwykly szyderca, który pewnie sam w swoim życiu nic nie osiągnął i nienawidzi każdego komu się coś uda. A jak zazdrościsz napicia się za sukces to pewnie sam jesteś alkoholik i irytuje Cię to, że kogoś stać na piwo. jak nie masz kasy to Ci dam na specjala

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo