Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Dlaczego oni wsiadają za kierownicę?

Opublikowany: 2009-07-06 10:23 Autor: nadesłane

Aż szesnastu nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miony weekendy kartuscy policjanci! To kolejny przerażający rekord. Jeden z pijanych kierowców spowodował wypadek. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Policjantom udało się też wyeliminować z ruchu kierowcę, który prowadził pod wpływem narkotyku.

REKLAMA

Już w piątkowy poranek w Łyśniewie (gm. Sierakowice) policjanci zatrzymali 32-letniego kierowcę poloneza, który wsiadł za kierownicę mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak informuje Jarosława Krefta, rzecznik kartuskiej policji, tego dnia funkcjonariusze zatrzymali jeszcze trzech pijanych kierowców. Wśród nich 19-latka, jadącego BMW, który zderzył się z motocyklem. Na szczęście kierowca jednośladu nie doznał poważniejszych obrażeń.

Sześciu pijanych wpadło w ręce policji w sobotę. Jak informuje Jarosława Krefta, rekordzistą okazał się 48-letni kierowca vw polo, jeżdżący w sobotni wieczór ulicami Sierakowic. Kierowca miał spore problemy z wyraźną wymową oraz utrzymaniem równowagi. Jak się okazało miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Ta przejażdżka może go kosztować nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Tego dnia w Ostrzycach funkcjonariusze zatrzymali też 24-latka, który wsiadł za kierownicę po wcześniejszym wypaleniu „skręta” z marihuany.

Niedziela to kolejnych sześciu nietrzeźwych. Wśród nich było dwóch motorowerzystów, kierujący bez uprawnień oraz dwóch kierowców samochodów, u których alkotest wykazał sporo ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Dramatyczną serię zamknął 16-letni rowerzysta jeżdżący wężykiem ulicami Dzierżążna. Badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu. Pijanego nastolatka z komisariatu odebrali rodzice. Sprawą nastolatka zajmie się sąd rodzinny.

Nietrzeźwym kierowcom samochodów grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara do roku pozbawienia wolności.

(oprac.W.D.)

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [12]

  • 3 lata temu # !!!!

    P.Wojtku a co za wypadek mial wczoraj miejsce w przewozie Audi z Passatem wiadomo coś?????

  • 3 lata temu # BRAWO

    Brawo! Jednego kierowcy pijanego na ulicy S......... w Sierakowicach mniej!

  • 3 lata temu # *****

    Dlaczego polscy kierowcy potrafią przestrzegać przepisów za granicą? Oto jest pytanie?
    Bo tam sa takie kary , ze jak raz zapłaci 3 swoje pensje kary to do końca zycia pamieta.No i tam policja jest KONSEKWENTNA

  • 3 lata temu # xyz

    Sierakowice, ulica S...????? Może jakaś podpowiedź???

  • 3 lata temu # !!!!!

    Słupska

  • 3 lata temu # nnn

    Skłodowskiej

  • 3 lata temu # do ****

    Polscy kierowcy nie potrafią przestrzegać żadnych przepisów.

  • 3 lata temu # Ciekawski

    A czy kierowcy rajdowych quodów byli zatrzymani? Chlali aż się kurzyło im ze łbów. Gdzie była policja?

  • 3 lata temu # ...

    Jak nie wiecie to nie pierd***** nie na słupskiej ani skłodowskiej tylko na spacerowej pedały !!

  • 3 lata temu # !!!!!

    Spacerową to ty masz ale chyba u siebie w oborze !!!!!

  • 3 lata temu # ...

    Słuchaj kolego, byłem przy całej akcji i chyba wiem gdzie go zatrzymali...

  • 3 lata temu # ddd

    złapali na Spacerowej ale mieszka na Skłodowskiej! Chciał się biedak odstresować!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA