Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Pioch Kartuzy
 Reklama MebS Pracownia
Reklama Dekar

Policja apeluje: uważajcie na motocyklistów, spoglądajcie w lusterka

Opublikowany: 2016-09-12 11:12 Autor: Wojciech Drewka

W miniony weekend doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. Stąd apel do kierowców, by baczniej rozglądali się przed wykonaniem manewru i uważali na kierowców jednośladów.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Coraz częściej, w przypadku zdarzeń z udziałem motocykla, okazuje się, że to nie kierowca jednośladu popełnił błąd i ponosi odpowiedzialność za wypadek. Tak było w obu wypadkach, do których doszło w miniony weekend.

W sobotę w Żukowie kierowca volkswagena prawdopodobnie zajechał drogę motocykliście. W wyniku zderzenia 22-letni kierowca jednośladu doznał bardzo poważnych obrażeń. Śmigłowcem przetransportowano do szpitala w Gdańsku.

fot.archiwum/W.Drewka

Z kolei w niedzielę w Lniskach kierująca citroenem podczas zawracania wymusiła motocykliście pierwszeństwo przejazdu. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

- Pamiętajmy, by spoglądać w lusterka przed wykonaniem manewru, by upewniać się za każdym razem, czy naszego samochodu nie wyprzedza motocyklista – mówi Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji. – Warto przede wszystkim pamiętać, że motocykliści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, ale w konfrontacji z pojazdem zawsze są bardziej narażeni na często bardzo poważne urazy.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [48]

 • 29 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kkk

  Jeśli motocyklista nie łamie przepisów i nie wyprzedza od razu całej kolumny samochodów, to raczej nic mu się nie stanie. Trzeba zmienić przepisy, aby przystopować szaleństwo na dwóch kółkach. Na rozsądek nie zawsze można liczyć.

 • 23 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kkk

  Kolumna pojazdów to jedno, druga sprawa to nagminne przejeżdżanie przez ciągłą linię. 0 respektowania tego przepisu.

 • 11 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marian

  @kkk
  Na naszych drogach jest masa wypadków wynikających z braku znajomości aktualnych, podstawowych przepisów ruchu drogowego. A zdecydowanie zmieniły się jeżeli chodzi o jednoślady. Zarówno motory (tak, motory) jak i rowery. Większość jedzie jak "uważa za słuszne" lub jak ich uczono 5-10-30 lat temu. Co przerażające nawet przeciętny 20-letni kierowca nie pamięta o tak ważnej rzeczy jak skontrolowanie drogi przed nim i za nim przed wykonaniem manewru zmiany pasa, skrętu w lewo czy innych podobnych. I to bez względu na to czy jest na danym odcinku linia ciągła i/lub zakaz wyprzedzania. Dlaczego? Bo może Cię rozbić na atomy kilkunastu-tonowy wóz strażacki pędzący do pożaru podczas gdy Ty masz swoje wyobrażenia i głośną muzykę.

  Nie bronię tu samobójców którzy marginalizują prawa fizyki i prawie celowo chcą nabić sobie guza. Uczulam po prostu na zjawisko poruszania się różnego rodzaju pojazdami z czasem różnymi uprawnieniami po jednej wspólnej drodze.

 • 19 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # GGGG

  Czy motocykliści to pojazdy uprzywilejowane żeby na nich uważać czy debile na dwóch kółkach?
  moim zdaniem ich obowiązują takie same przepisy jak innych użytkowników dróg. Proponuję wszystkich motocyklistów skierować na powtórny egzamin.

 • 7 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Co by się stało

  Co by się stało, gdyby motocyklista w trakcie wyprzedzania używał sygnału dźwiękowego. Róbcie to i będzie bezpieczniej.

 • 7 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marian

  @GGGG
  No i o tym właśnie mówię. O własnych, stronniczych wyobrażeniach. A tymczasem np:
  1. Motocyklem mogę Cię wyprzedzać nawet gdy jest linia ciągła, pod warunkiem, że jej nie przekroczę. Tu dopisek mój, że jak się delikatnie zbliżysz to prawej krawędzi jedni to się zawsze zmieszczę.

  2. Mogę się poruszać pomiędzy samochodami stojącymi na światłach.

  3. Mogę parkować na chodniku jak zostawiam 1,5 m.

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # XTZ ST

  dobre zdjęcie - ma jakieś 7-8 lat. Dobry to był motocykl

 • 13 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Marian

  Ad.1. Wszystko fajnie, ale większość motocyklistów nic sobie nie robi z linii ciągłej i jeżdżą po niej jak leci. Poza tym drogi kolego istnieje taki przepis o zachowaniu bezpiecznej odległości od wyprzedzanego pojazdu - min. 1m. Tymczasem wy jeździcie na centymetry od lusterek samochodów i oczekujecie że kierowca będzie taki bystry i sprytny i w czasie omijania np dziury w jezdni w was nie wjedzie !!!
  Ad.2. Możesz się poruszać pomiędzy samochodami ale nie po lini ciągłej i w bezpiecznej odległości od pojazdów stojących !!
  Spełniajcie podstawowe wymagania bezpieczeństwa. Nie wciskajcie się na centymetry. Nie wyprzedzajcie z dużą prędkością kolumn samochodów. Nie oczekujcie od kierowcy samochodu że zobaczy akurat w lusterku motocykl który 2 sekundy temu gwałtownie przyspieszył !!
  Ja zawsze się odsuwam do prawej i robię miejsce motocyklom. Jednakże są codzienne przypadki motocyklistów, którzy jeżdżą na centymetry od mojego lusterka po linii ciągłej i to mnie szczerze pisząc wkurza. Wyrastacie znikąd i wiecznie macie pretensje do kierowców samochodów że was nie widzą. Szanujmy się wzajemnie na drodze.
  Serpico

 • 13 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  ja patrze w lusterka i jak widze, że nadjeżdża z tyłu mnie motor zjeżdżam jeśli to możliwe jak najbliżej pobocza, żeby mu ustąpić, po co mam go hamować i złośliwie mu blokować przejazd?

 • 5 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zapomniałem dodać

  i bezcenne jest uniesienie ręki przez takiego motocyklistę w celu podziękowania za ustąpienie mu przejazdu

 • 2 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do XTZ

  Widać, że kiepsko u ciebie z wiedzą o motorach. Na zdjęciu na pierwszym planie masz najlepszą maszynę jaką stworzono - Honda XRV 750 "Africa". Poczytaj sobie o niej. Naprawdę Warto.

 • 4 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ...

  Bravo! Ja tak samo robię. W końcu to pojazd bez żadnej ochrony blaszanej.

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Re: do XTZ

  kiepsko powiadasz... dokształcić się muszę... Najlepsza maszyna to Africa... I to na zdjęciu, to Africa... Rozumiem, że może zdjęcie nie do końca ukazuje wszystkie detale, ale skoro jesteś takim znawcą to wiesz że wśród wielu różnic Africa ma wyżej kierunkowskazy, wydech w przekroju jest okrągły, a nie jajowaty i osłona na silnik przykrywa kolektory...
  Typ na zdjęciu to ja sam w drodze do Sierakowic - byłem święcie przekonany, że to Yamaha XTZ 750 ST - może nie najlepszy "motor" jak stworzono, ale wdzięczny to był osiołek... Ale widocznie wg ciebie nie wiem co miałem... Była w takim malowaniu: http://xtz750.pl/files/teresa-po-remoncie.jpg - Poczytaj sobie o niej. Naprawdę Warto

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ...

  Brawo Ty!

 • 4 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMR

  Niektórzy to jak widzą motor to jeszcze zbliża się do osi jezdni.(Złośliwie) Ale ogólnie większość to jest w porzo!

 • 9 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jedna z częstych sytuacji (tragicznych):

  Jedzie długi sznur pojazdów- między nimi "ścigant" czający się do "skoku", gdy tylko nie będzie nikogo z naprzeciwka, no i się doczekuje, więc gaz na maksa, aby wyprzedzić hurtem z 10 pojazdów przed nim, jadących blisko siebie. W tym samym momencie robi to samo jeden pojazd z kolumny; kierowca spojrzał w lusterko (nikogo za nim nie ma), włączył lewy migacz i wysunął się spoza szeregu zdecydowanym manewrem, zerknąwszy na poprzedni pojazd, aby nie być za blisko od niego w trakcie wyprzedzania. Między spojrzeniem w lusterko (+ migacz), a szybkim obrotem kierownicy w lewo i w prawo upływają 3 sekundy, ale "ścigant" miał w tym momencie już szybkość co najmniej 160 km/godz. Ani on, ani kierowca nie mogli już nic zrobić - poza poddaniem się bezlitosnym prawom fizyki. Po tragicznej rozwałce motocyklista (jeśli przeżył) mówi, że zaczął wyprzedzanie, gdy wszyscy jechali przed nim w równym rzędzie, zaś kierowca mówi, że zaczął wyprzedzanie, gdy spojrzał w lusterko i nikogo w nim nie widział. OBAJ MÓWIĄ PRAWDĘ. Problem polega na tym, że sytuacja zmieniła się CAŁKOWICIE, już PO ich upewnieniu się, że mogą zacząć wyprzedzać. W ciągu 3 sekund jeden nie przewidział, że samochód wysunie się z kolumny, a drugi nie mógł jednocześnie patrzeć w lewe lusterko i na wyprzedzany samochód przed sobą. UŁAMKI sekund decydują o życiu lub śmierci, dlatego ludzie bez wyobraźni oraz doświadczenia powinni zrezygnować z wyprzedzania i jechać zawsze z szybkością identyczną jak poprzedzające pojazdy (bo lepiej tworzyć korki i żyć, niż porywać się na zbyt trudne dla nich ucieczki z korków, przypłacając to życiem swoim albo cudzym)

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do XTZ

  Prawda jest też taka, że cały czas toczy się dialog między miłośnikami Africa i Trenere. Widać, że masz pojęcie i fajnie. pozdrawiam.

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do poprzednika

  Faktycznie, obydwa te modele to fajne pierdzipędy, można o nich gadać w nieskończoność.

 • 3 11 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xcv

  jezeli puszka zajezdza motocykliscie droge, to mi nikt nie powie ze sie kierowca puszki upewnil, ze moze zaczac wyprzedzac, bo gdyby sie upewnil to bylby pewien, ze nikogo na drugim pasie nie ma, a skoro tam byl motocyklista to tylko wina kierowcy puszki.

  a jezeli kierowca samochodu jezdzi z glowa, to wie, ze kiedy kilka samochodow za nim jedzi motocyklista to nalezy sie spodziewac, ze wyprzedzi jak tylko bedzie okazja.
  i wlasnie po to sa lusterka.

  jadac motocyklem, rowniez nalezy przewidywac, ze ktorys z kierowcow puszki sie zagapi, tyle ze jego chronia strefy zgniotu itp, a motocykliste nic.

  kazdy musi miec olej w glowie, a nie tylko w silniku.

  LWG

 • 7 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pytanie ?

  czy samochód / puszka jak go nazywacie / mający zamiar skręcić, zjechać w lewo, do posesji, czy nawet w polną drogę, sygnalizujący ten manewr,
  nawet widząc w lusterku wstecznym i bocznym, gdzieś tam w oddali motocyklistę,
  ma się zatrzymać ?
  i przepuścić wyprzedzającego, wariata, na ścigaczach.
  Dlaczego nie ma tego w przypadku puszek i harlejowców.
  Niech Policja lepiej apeluje do tych drugich,
  Dzisiaj widziałem takiego wariata, Kłobuczyno - Kaliska Kościerskie, nawet leżał na kierownicy, żeby pęd powietrza, go nie wysadził z motoru.

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Jedna z częstych sytuacji (tragicznyc

  Nie wiem jak Ciebie, ale mnie uczono, ze przy zmianie pasa trzeba spojrzeć w lusterko oraz należy jeszcze spojrzeć przez lewe ramie. A jak wiadomo wyprzedzanie to między innymi zmiana pasa ruchu.

 • 1 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Policja powinna wydać apel do drogowych zamulaczy! To oni są główną przyczyną wypadków na drogach.

  Dlaczego ludzie NIE potrafią jechać równo tylko raz 60 km/h, raz 50km/h a potem nagle do 80 się rozpędzają... Takich to upominać i karać!

 • 12 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Problemator

  Problem zaczyna się w momencie, w którym motocyklista zaczyna traktować drogę publiczną jak tor wyścigowy.

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mgm

  Wszystko racja, ale jak jadą dozwolone + 100% to niech się nie dziwią że kierowca puszki nie zauważył. Oni też jeżdżą puszkami

 • 3 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cień

  pseudo kierowcy pojazdów osobowych nie zauważają pojazdu uprzywilejowanego, który wydaje sygnały dźwiękowe oraz świetlne, to gdzie dopiero zauważą motocyklistę?
  @pytanie ?
  jęsli ów motocyklista, czy inny pojazd był już na lewym pasie, to tak, powinieneś mu ustąpić- ale to wynika z przepisów, które na pewno znasz. Masz się upewnić, czy ktoś już nie zasygnalizował manewru wyprzedzania, lub nie jest w jego trakcie- a że więkoszośc kierowców osobówek, lubi sygnalizować kierunkowskazem koniec swojego manewru, a nie wcześniejsze poinformowanie o jego zamiarze, dlatego na drogach mamy tak jak mamy, do tego gburowatość, prostactwo, i to można zauważyć u każdego uczestnika ruchu, od pieszego począwszy, na kierowcy kilku dziesięciotonowego składu włącznie.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do moderatora

  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Express Kaszubski nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
  http://expresskaszubski.pl/pictures/reklamy/odpowiedzialny-akcja.gif

 • 5 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # o tak

  Najwygodniej to ustępować miejsca tym jednośladom a nawet zjechać z drogi ba nawet się zatrzymać żeby mogli się wyszaleć!

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do pytanie?

  także go widziałem - był na warszawskich numerach. Także jechałem motocyklem i trochę mi się ciepło zrobiło, kiedy mnie wyprzedzał

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Re: do XTZ

  dzięki za pochlebne słowa - łał, chyba konwersuję z prawdziwym znawcą...
  A dialogu między polskimi użytkownikami AT i ST nigdy nie było, gdyż ci pierwsi po dziś dzień nazywają tych drugich "penerami"... Również pozdrawiam

 • 4 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xyz

  Jezdze 40 lat za kołkem bez wypadkow. Jezdze zawodowo i prywatnie. Usuwam sie tym wszystkim dawcom nerek i innych organow jak to tylko mozliwe. Zadko ktory przestrzega ogolnych prostych przapisŏw. Linia ciągła to standar zakaz wyprzedzania standart szybkosc lepiej nie wspominac. Ale dzieki nim bisnes sie kreci . Nowe organy, pan Pioch zarabia, remonty tych scigaczy bo czasami ktŏrys przezyje itd. mozna by długo wymieniac.Zbliza sie jesien mokro liscie przymrozki i przybedzie dawcow.I tak wam zycze szerokiej drogi wolnego pasa na podwojnej i gomowych dzrzew a frajerom s......

 • 7 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BEZ JAJ!!!!!!!!!!!!

  to MOTOCYKLIŚCI powinni uważać,chyba są bezkarni,wyjeżdzaja bardzo prędko z "nikąd"

 • 10 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Problemator

  Masz rację, lecz ten "problem" zaczyna się o wiele wcześniej, tzn. w momencie zakupu najszybszego ściganta na jaki stać delikwenta. Natychmiast kocha ten swój bolid bardziej niż rodzinę, a nawet swoje życie - staje się on dla niego celem istnienia. Nie po kupił motor osiągający setkę/godz w 4 sekundy, aby wlec się szosą z prędkością wszystkich samochodów jadących przed nim. On MUSI im udowodnić co myśli o takiej zafajdanej jeździe, pokazując wszystkim, jaki jego "ścigant" jest piękny z tyłu (przodu i tak nikt nie powinien zauważyć, bo śmiga jak rakieta).
  Oni przeczytają o "jednej z częstych sytuacji" , ale nie rozumieją co to są ułamki sekund, - o których ktoś przejrzyście napisał -dopóki sami się nie rozwalą. Ich wyobraźnia i umiejętności wystarczają do jazdy motorowerkiem. Nie bez powodu nie daje się dziecku zapałek a małpie brzytwy - a oni mają jeszce bardziej śmiercionośny przedmiot. Czasem widuję na swojej trasie śmigantów, którzy produkują głośny "świst i gwizd" zanim się ich zobaczy, a raczej ich zelówki, bo ich pozycja jazdy jest jakby siedząco-leżąca. Zanim ci najszybsi pojadą nogami do przodu - to najpierw lubią pośmigać nogami do tyłu. Bądźmy dla nich dobrzy, bo szybko odchodzą.

 • 9 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rozmawiałem z właścicielem "ściganta"

  Może żartował, ale chyba NIE. Powiedział, że dla niego tylko MOTOR i HONOR mają w życiu wartość. Woli umrzeć wyprzedzając WSZYSTKICH przy 200 km/godz, niż żyć w hańbie i poniżeniu, gdy wszyscy będą wyprzedzali JEGO.... Bez komentarza !!

 • 10 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MOTOCYKLISTO

  Z uporem maniaka powtarzam, że w zderzeniu z żelastwem, twoje ciało nie ma ŻADNYCH szans.
  Bez względu na to, czyja była WINA, to TY zawsze płacisz najwyższą cenę. Jest wokoło mnóstwo KKK (katastrofalnie kiepskich kierowców), tylko TY jeden jesteś bezbłędny - hahaha, przepraszam, żartowałem). DAJ SOBIE POŻYĆ (i innym też)

 • 7 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wsciekly 1

  mowicie tak zle o motorach a ja wam dam przyklad zupelnie inny , jade tirem przedemna jedzie od dziesieciu kilometrow osobowka a za nia nastepna osobowka ten pierwszy jedzie sobie 60 na godzine w obszarze nie zabudowanym gdzie mozna jechac 90 km w koncu wlaczam kierunek i zaczynam wyprzedzac I CO ten przedemna nie patrzy w lustra i pcha sie mi pod kola ! no niewidzi tira to gdzie zobaczy motocykliste !!!!!!!!!! i powiem wam ze jestem z naszych stron ale tak glupich kierowcow osobowek jak u nas to nigdzie nie ma,w innych wojewodztwach jest zupelnie inaczej ! no coz kaszubska goscinnosc ! wstyd by wam bylo !!!!!!!!!!

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Cień

  A pewnie sam włączasz kierunek w ostatnim momencie , nie którzy to naprawdę nie myślą zamiast prędzej włączyć kierunek to najpierw hamują potem włączają kierunek a nie odwrotnie normalnie takich to tylko przywiązać do drzewa na miesiąc to może zaczną myśleć

 • 7 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  "ja patrze w lusterka i jak widze, że nadjeżdża z tyłu mnie motor zjeżdżam jeśli to możliwe jak najbliżej pobocza, żeby mu ustąpić, po co mam go hamować i złośliwie mu blokować przejazd?"
  to dopiero debilny komentarz... na pozór niby jest ok. ale po co są kolego ZASADY ruchu drogowego ,oraz PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO ?!? jak już tak daleko jesteś zblazowany to jeździj rowami. Jak kierujemy się wspomnianymi, to jesteśmy CZYTELNI JEDNI DLA DRUGICH !! Kurde ten humanizm który stosujesz PRZERASTA CIĘ I TYCH NA MOTORKACH , dlatego nigdy dość ofiar wśród motocyklistów ! A do tego drogi są jakie są i nie mam zamiaru rozpierd...ć się na dziurach ! Spotykam normalnych motocyklistów którzy jeżdżą jak trzeba (obserwuję że to czoperzyści), natomiast ścigacze nie zmieniają taktyki i leżą po rowach.... taka prawda

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cień

  @taka prawda
  "ja patrze w lusterka i jak widze, że nadjeżdża z tyłu mnie motor zjeżdżam jeśli to możliwe jak najbliżej pobocza, żeby mu ustąpić, po co mam go hamować i złośliwie mu blokować przejazd?"
  to dopiero debilny komentarz... na pozór niby jest ok. ale po co są kolego ZASADY ruchu drogowego ,oraz PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO" - jestes pewien że znasz przepisy ruchu drogowego? Osoba pisząca ten komentarz, nie tylko nie napisała nic debilnego, a co więcej zastosowała się do istniejących już przepisów, Ciebie (taka prawda) widać przepisy przerastają swoją prostotą. Przepisy sa po to aby je przestrzegać- ale takich co to robią jest garstka - ja też mam z tym problemy, zwłaszcza jeśli chodzi o prędkość, choć nie należę do tych co w obszarze zabudowanym pędzą 100km/h Piętnujesz kierowców tzw "ścigaczy" - a co z kierowcami samochodów? czy nie zauważyłeś, że im wieksza pojemnośc silnika, tym zazwyczaj większy debil za kierownicą, który wyprzedza gdzie popadnie, nie zważając uwagi na innych uczestników?
  @do Cień
  - umiesz czytać ze zrozumieniem?
  Zmartwię Cię, włączam kierunek nie na skrzyżowaniu, czy na zjeździe do posesji, ale wcześniej, tak aby ten pędzący z tyłu nie wjechał mi w kufer, bo standardowo jego wzrok skupiony jest na telefonie. Co by Ci tu jeszcze napisać.. tak, na skrzyzowaniu zjeżdżam do osi (środka jezdni) tak aby Ci skręcający w prawo mogli się przecisnąć gdy ja skręcam w lewo, i analogicznie skręcając w prawo dojeżdżam do prawej krawędzi jezdni, a nie że stoje jak krowa na środku jezdni. Niby drobiazg a potrafi ułatwić innym kierujacym podróż. Zauważyłes też, że im mniejszy samochód, tym kierujący potrzebuje więcej "przestrzeni" na drodze?

  Ja również należę to tych osób, które widządząc zbliżający sie motocykl, jeśli to mozliwe zjeżdżam do prawej, i nie chodzi tu juz tyle o sam przepis, który nakazuje Tobie jechać możliwie najbliżej prawej krawędzi jezdni, ale o zwykłą kulturę, oraz ułatwianie sobie na wzajem z korzystania poruszania się po drogach wszystkich uczestników.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do XTZ

  Oj, tym wpisem udowodniłeś, że jesteś nie do końca poinformowany. Jedź sobie na zlot enduro i wtedy poznasz prawdę.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ja ja ja

  Michał trzymaj się będzie dobrze wracaj szybko

 • 2 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Fajnie się promujecie tym spoglądaniem w lusterka.

  Zdaje się jednak, że nie wszyscy w nie patrzą z tej słusznej strony. No bo wtedy jest klops - kaplica.
  Gówo widać i nieszczęście gotowe, zatem używajcie lusterek z właściwej strony!!!

  Ps. te zamontowane w pojazdach nie zawsze służą do poprawy makijażu lub fryzury w czasie
  uczestnictwa w ruchu drogowym, pa.

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Ciągle nie rozumiem dlaczego to kierowca samochodu ma na wszystko uważać i zawsze za wszystko odpowiadać.

  skuter, motor, rower wpakuje się pod maskę.. kierowca winny, pieszy łazi jak chce i gdzie chce... wina kierowcy.

 • 5 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie lubię motorów

  Autorem tekstu jest najwyraźniej motocyklista... Nie rozumiem, dlaczego kierujący samochodem osobowym miał przepuścić WYPRZEDZAJĄCY GO MOTOR NA LINII CIĄGŁEJ!!!!! Rozumiem, że motocyklistów nie obowiązuje kodeks drogowy i przestrzeganie znaków ZAKAZU WYPRZEDZANIA???? Motory jadące non stop środkiem ulicy pomiędzy samochodami to utrapienie, kiedy w korku mądrze mnie omijają to OK, mogę im ustąpić miejsca. Kiedy zajeżdżają mi drogę na skrzyżowaniach mam ochotę pogiąć im szprychy.

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  cieniu a o czym jest ten artykuł ? przede wszystkim o motocyklistach. Nie podoba mi się jak matoł o nie ziemskim wyglądzie i zakutym łbie, śmiga między samochodami przed zakorkowanym skrzyżowaniem i obrysowuje mi samochód, sam nawet nie ma rejestracji , czego policja już na pewno nie widzi. A co do kierowców samochodów to o tym jak jeżdżą będziemy pisać, gdy powstanie artykuł o wypadku osobówek. ok? a też jest o czym pisać. Może czytałeś mój komentarz pod tytułem "zapewne był z Sierakowic" tymczasem pozdrawiam.

 • 3 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cień

  @Nie lubię motorów
  Sprawdź kodeks drogowy, a dużo się Tobie wyjaśni. To że wyprzedzał na lini ciągłej naprawdę nie ma wiekszego znaczenia, co najwyzej motocyklista dostanie mandat za przekroczenie lini ciągłej, bo linia ciągła nie oznacza, że nie wolno wyprzedzać. Ważne jest to, że wg przepisów jesli ów motocyklista był na lewym pasie a Ty zajedziesz mu drogę, bo sądzisz że linia ciągła zwalnia Cie z obowiązku ustapienia pierwszeństwa przejazdu tym co jadą lewym pasem, i wg Ciebie usprawiedliwia to, i zwalnia Ciebie od obowiązku upewnienia się czy TWÓJ manewr nie spowoduje że zajedziesz komuś drogę, to jesteś w błędzie. Przepisy to bardzo wyraźnie regulują, trochę wydaje się to nielogiczne, ale tak mówi przepis i każdy kto mówi inaczej nie zna przepisów a że wydaje mu się... niech spowoduje taka kolizje, to się przekona.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Re: do XTZ

  ... na zlot enduro powiadasz... No skoro każesz, to pojadę... Choć dopiero co z takowego spotkania wróciłem... No ale powiadasz, że tam mnie doinformują, to pojadę... Przecież ty musisz wiedzieć lepiej kim jestem, jak długo jeżdżę, jaką posiadam wiedzę i doświadczenie...

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xcv

  jedno powiem
  wiekszosc motocyklistow posiada tez prawo jazdy kat B. i rowniez wiekszosc jedzie poprawnie po drogach publicznych.

  to, ze gowniarze, ktorzy dorawli sie do 100 i wiecej koni na jednosladzie psuja nam opinie nie znaczy, ze musicie wszystkich do jednego wora wkladac.

  zycze wszystkim uzytkownikom puszek, takiej samej kultury jaka maja kierownicy motocykli,

  jak wy zlapiecie gume, to malo kto sie zatrzyma, zeby wam pomoc, inaczej jest w srodowisku motocyklistow, tych prawdziwych, gowniaze sie nie licza.

  chcecie to moge wam udostepnic sporo filmow z tras ponad 100 kilometrowych, gdzie to wlasnie kierowcy samochodow nieodpowiednio sie zachowuja, czesto zdarza sie, ze widza motocykliste we wstecznym lusterku przez kilka kilometrow, ale jak dojezdzaja do swiatel to swiadomie lewymi kolami jada po lini rozdzielajacej jezdnie,
  jaki tego powod?zazdrosc?? ze ktos ich wyprzedzi??
  a jak sie minie skrzyzowanie, to samochod cisnie ile moze, a jak sa zakrety lub podwojna ciagla to zwalnia do 70 lub mniej.

  nie prowokujcie, drodzy zapuszkowai, to i jazda dla wszystkich bedzie przyjemniejsza,

  blad kazdy moze popelnic, tylko ze dla kierowcy motocykla, jego pierwszy blad moze byc tym ostatnim, a kierowca puiszki jak popelni blad, to moze otrzepac sie z pylu po wybuchu poduszki, wyjdzie z auta i zobaczy cialo motocyklisty, ktoremu zajechal droge.

  olej w glowie, to postawa, niewazne czym jedzie, bo i na rowerze mozna sie zabic,

  minusujcie moja wypowiedz, przeciez ona taka nieprawdziwa

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # milic

  Policja wypowiada się mocno nie faer-jeśli motocyklista pojedzie zgodnie z przepisami-50 na godz.,to co daje ciągłe spoglądanie w lustro.Tylko wszyscy wiedzą że jeżdza,ale 150 ,no może nie co?Wypowiedż policjantów to tak jakby przepisy łamali kierowcy samochodów,ponieważ nie spoglądają ze strachu w lusterko wsteczne.Zresztą to już nic nowego -jakimś cudem niewinni są motocykliści,można takie odnieść wrażenie nawet na TV TURBO tam widać jak poruszają się po liniach ciągłych-a przecież u nas w okęgu to samo,samochód jedzie swoim pasem ,a tu nagle smigają po liniach .ALE CO TAM JA SIĘ CZEPIAM,nawet ostatnio p. Konkolewski coś mocno stoi za tymi szaleńczami.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo