Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
 Reklama MebS Pracownia
Strony Internetowe

Kiełpino. Ekspedientka próbowała udaremnić kradzież towaru. Dwaj sprawcy poszukiwani

Opublikowany: 2017-01-10 14:00 Autor: Wojciech Drewka

Do wyjątkowo zuchwałej kradzieży doszło w jednym ze sklepów spożywczych w Kiełpinie. Policja szuka dwóch sprawców kradzieży. Dwóch pozostałych udało się zatrzymać dzięki ekspedientce, która zamknęła ich w sklepie.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Jak informuje Magdalena Formela, zastępca rzecznika prasowego kartuskiej policji, czterech mężczyzn weszło do jednego ze sklepów spożywczych w Kiełpinie i – jak wynika z relacji ekspedientki – dwóch z nich zaczęło wynosić towar. Mężczyźni nałożyli na głowę kaptury, by w ten sposób uniknąć nagrania twarzy przez kamery monitoringu.

fot.archiwum/W.Drewka

- Ekspedientka podniosła alarm i dwóch sprawców zbiegło z towarem. Dwóch pozostałych udało jej się zamknąć w sklepie. Mężczyźni mieli kierować wobec niej wulgarne i obraźliwe słowa – mówi Magdalena Formela. – W tej chwili trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia, pracujemy też nad ustaleniem tożsamości dwóch sprawców kradzieży.

Dwaj uczestnicy zdarzenia, których dzięki ekspedientce udało się zatrzymać, zostali przesłuchani i zwolnieni. Okazało się, że nie mieli przy sobie skradzionego towaru.

- Wartość skradzionego mienia nie przekraczała 500 zł, a więc zgodnie z obowiązującymi przepisami jest to wykroczenie – mówi Magdalena Formela. – Co do zatrzymanych mężczyzn, zostali oni przesłuchani, ich dane zostały zapisane i nie mieliśmy podstaw, by wnioskować o zastosowanie wobec nich jakichkolwiek środków zapobiegawczych.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [17]

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Maly

  Nic, tylko kraść na raty, a nie powąchasz kraty! Co za żenada, nasza straż haniebnego prawa! Lepiej wlepiać mandaciki i łapać małolatów z zawiniątkiem w kieszeni, to są prawdziwi kryminaliści!
  Zgroza! Dobrze, że Ekspedientka nie będzie odpowiadać za ograniczenia swobody tych dwóch co to ich siłą zamknęła w sklepie.... SIC!

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Trener

  A na portalu kartuzy.info pisze cos innego. A mianowicie ze byla wezwana ochrona i ochroniarze slyszeli jak tych dwoch grozilo ekspedientce. Tak wiec mam pytanie do pana redaktora czy grozby sa karalne w gminie Kartuzy i czy wszczeto w tej sprawie sledctwo. Chcialbym aby Pan to sprawdzil i jakos wyjasnil.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mały

  Skąd wiesz, jak jakiś z nich ma tatusia z kasą, to jeszcze ekspedientka będzie płacić odszkodowanie za ograniczenie swobody. He. To tylko kwestia dobrego adwokata, polskie prawo każdy interpretuję jak chce.

  A

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  Same cpuny i złodzieje

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jazda

  musialy to byc nielada konie skoro grzecznie czekaly na odsiecz dla ekspedientki, reasumujac jacy gangsterzy,takie grozby brrr strach sie bac, ale artykol jest..

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ach Kiełpino, Kiełpino...

  a pewnie na różaniec biegają...

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Łukasz

  O jaki sklep chodzi???

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # alex

  tych dwoje co ucieklo to pewnie oko i gogiell

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pryw1

  Żenada i brak kompetencji w kartuskiej Policji. Powinni być zatrzymani do wyjaśnienia i wskazania wspólników dodatkowo trzeba wyciągnąć konsekwencje służbowe od interweniujących policjantów oraz oficera dyżurnego. Dlaczego u nas wszyscy reagują - dopiero wtedy jak zdarzy się tragedia??!!

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  Co za mężczyźni !!?? Zarabiają okradając !!, w grupie zastraszają słabszych . Parszywcy! Brak im HONORU co powinno cechować PRAWDZIWEGO mężczyznę! Z pewnością nie kradli z głodu i biedy..
  WSTYYYYYYDDDDDDDD... Rodzicom tych zbirów współczuję

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # znowu lipa

  czy aby progiem jest pełne 500 zł? na szkolenie!

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # olo

  Kuzwa normalne skoro zostali zamknięci w sklepie to wyrzucili co nakradli Co mieli czekać na policje z siatkami

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lokallesowa

  to był Dawidek

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @pryw 1

  czy pani zlozyla zawiadomienie o grozbach ? bo kradziez batonikow to nie powod do zatrzymania,chyba ze dzwigneli powyzej 500 zl(nie mylic z 500 +), pozdrawiam wszystkich tworcow kodeksu karnego

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@pryw1

  czytałeś kiedykolwiek art 281 kk ? pewnie nie bo ty tylko tvn oglądasz

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@pryw1

  tzw.dziesiona bylaby gdyby te pania szarpali,celem zagarniecia batonikow,a z artykolu wynika ze to ona ich tak przestraszyla ze ci co juz uciekli to popelnili ewentualne wykroczenie,a ci co zostali to dostali jedynie slinotoku i odlozyli smaczne wafelki.pozdrawiam detektywa z tv trwam ;))

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@@pryw

  ty naprawdę tylko tvn oglądasz...... zacznij kiedyś czytać i myśleć bo to że ty kiblowales za dziesionę nie znaczy że tylko to jedno przestępstwo jest w kk

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo