Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Moda męska SM
Reklama SilverLove Kartuzy
Reklama SelaBike Kartuzy
Strony Internetowe

Policjanci skontrolowali 17 autokarów szkolnych. Skończyło się na dwóch mandatach

Opublikowany: 2017-04-20 10:26 Autor: Magda Dzienisz

Policjanci z kartuskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili w powiecie działania "Autobus szkolny". Sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów, kontrolowali również prawidłowe oznaczenie przystanków.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Od początku kwietnia, w każdą kolejną środę, funkcjonariusze z Kartuz wraz z Inspekcją Transportu Drogowego skontrolowali siedemnaście autokarów w ramach akcji „Autobus szkolny”. Zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oznaczenie autobusów przewożących dzieci i młodzież, trzeźwość kierowców, stan techniczny autobusów oraz uprawnienia do kierowania tego rodzaju pojazdami.

fot. KPP Kartuzy

Jak informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego KPP Kartuzy, policjanci uznali, że dwa autokary znajdują się w złym stanie technicznym. Wręczono dwa mandaty, zatrzymano także dowody rejestracyjne pojazdów.

- Mundurowi dbali też o bezpieczeństwo uczniów wysiadających na przystankach w pobliżu szkół, kontrolowali prawidłowość oznakowania przystanków i dróg do szkół oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są w sposób zgodny z przepisami – informuje M. Formela.

Celem takich działań jest eliminowanie wszelkich nieprawidłowości w związku z przewozem dzieci i młodzieży, a tym samym zwiększenie ich bezpieczeństwa podczas dojazdu do szkoły.

fot. KPP Kartuzy

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [7]

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Suleczyno

  Sprawdzcie w sulęczynie busy i autobusy

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kloska

  A dlaczego nie jest karany własciciel firmy transportowej za zły stan techniczny tylko sam kierowca.?!

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  Bo to kierowca bierze odpowiedzialności czy jedzie gratem czy nie bo niestety kierowca niema obowiązku usiąść za kierownicą grata

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Mieszkaniec

  Kierowca ma też jeszcze jeden wybór, albo jedziesz, albo do widzenia, a do garnka też coś musi włożyć z powietrza żyć nie będzie, lub tez tego że będzie miał dobre samopoczucie z powodu tego że nie usiadł za kierownicą grata.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@mieszkaniec

  To jak musisz jeździć gratem idziesz do pracodawcy i prosto z mostu: Naprawiasz auto, lub idę zrobić zgłoszenie to ITD, a ITD momentalnie doprowadzi do bankructwa firmy.
  I masz haka na pracodawcę, z drugiej strony kierowca zawsze znajdzie pracę, dla nich zajęcia nie brakuję

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # suleczyno

  Ale Kazik przecież nie jeździ to po co badać trzeźwość.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Mieszkaniec

  @@mieszkaniec
  tak Ci się tylko wydaje, po takiej akcji, żadnego haka mieć nie będziesz, bo akcja ITD będzie jednorazowa, najwyżej zabiorą dowód rejestracyjny, po drugie aż takich gratów u nas nie mają, a po trzecie, znalezienie pracy po takim donosie będzie w okolicy trudne- większość pracodawców "lubi" sobie zadzwonić nawet do tzw. konkurencji (tym bardziej że się znają) i popytać o "ciebie". Więc to nie jest tak prosto i kolorowo jak się tobie wydaje. No ale zawsze możesz znaleść zatrudnienie w firmie na drugim końcu kraju.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo