Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Pioch Kartuzy
Reklama Auto Części SEBA
 Reklama Namioty Emko
Reklama Dekar

Kartuzy. Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Jeziornej

Opublikowany: 2017-06-05 09:59 Autor: Magda Dzienisz

Do potrącenia mężczyzny doszło w Kartuzach na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu Placu Brunona z ul. Jeziorną. Pieszego z poważnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 9.00. Jak informuje oficer dyżurny KPP Kartuzy, 68-letni mężczyzna przechodząc na przejściu dla pieszych na ul. Jeziornej, wpadł pod naczepę ciągnika siodłowego. Pieszy odniósł poważne obrażenia i został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku.

fot. E. Karczewska

fot. E. Karczewska

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [48]

 • 11 21 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hbar

  To było do przewidzenia. Kierowcy na tym skrzyżowaniu nagminnie wjeżdżają na czerwonym świetle, szczególnie od ul. Jeziornej, natomiast skręcający na ul. Jeziorną od ul. Wzgórze Wolności zachowują się tak jakby przejścia dla pieszych nie było. Mnie też w tym miejscu na zielonym świetle dla pieszych dotknęła ciężarówka przednim zderzakiem. Nawet zielone światło nie daje gwarancji bezpieczeństwa. Gdzie są patrole policyjne. Trzeba będzie powiadomić TVN.

 • 14 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # banita

  Na tym skrzyżowaniu rzeczywiście pieszy nie jest chroniony. Samochody jadące ze Wzg.Wolności w kierunku Jeziornej gdy mają zieloną strzałkę , piesi przechodzący od Pl.Brunona w kierunku ul. Parkowej tez maja zielone.

 • 25 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wszyscy codziennie widzimy :

  bardzo kiepskich kierowcow oraz bardzo kiepskich pieszych. Jedzie i NIE WIDZI albo idzie i NIE WIDZI.
  Mimo oczu i rozumu.

 • 3 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ach jooo

  A ja tak trochę inne pytanie. Czemu skoro winny kierowca ciagnika siodlowego a na zdjęciach sa pokazane inne samochody? !na 1 rzut oka nie czytając artykułu każdy pomysli,ze winien kierowca czarnego suva.to jego znajomi jemu przypną łatkę!!!!!

 • 7 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ach joo

  ARTYKUŁ jest po to, aby go czytać, a nie oglądać zdjęcia, które towarzyszą tekstowi. Ten kto nie czyta i wysnuwa złe wnioski to sam jest sobie winien.

 • 12 12 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zawodowy kierowca.

  Po pierwsze skręcając na strzalce w Jeziorna piesi nie mają zielonego światła tylko czerwone. Po drugie trochę to dziwne że ciągnik przeszedł a pieszy wpadł pod naczepę? Winę ponoszą i kierujący samochodami ale i też piesi. Trochę rozwagi. Sam gdy przechodzę przez jezdnię nawet na zielonym to rozglądam się czy aby na pewno mogę. To niedużo a może uratować n życie.

 • 13 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do policji

  Policjo obudź się. Interesują was tylko pomiary prędkości. Dlaczego nie obserwujecie tego skrzyżowania. Zobaczcie ile kierowców rozmawia przez telefon przejeżdżając przez to skrzyżowanie, również matki przewożące dzieci. To się w głowie nie mieści. Powyższe uwagi w 100% prawdziwe.

 • 11 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kierowca

  Tak tylko ta dzisiejsza młodzież wogule nie patrzy czy jest zielone czy czerwone to przechodzi i słuchawki na uszach kaptur i mają wszystko gdzieś... I oczywiście i jak kierowca winny....

 • 5 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chryste

  Tyle wiary w ludzi zostało że na jednokierunkowej w dwie strony trzeba patrzeć

 • 3 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @hbar

  tak jest- często i gęsto jadąc "z góry" wbijają się takie pajace kiedy ja mam już zielone i jestem na skrzyżowaniu -a ci jeszcze się wpychają.

 • 5 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @banita

  Coś źle widzisz, zielona strzała się pali wówczas gdy jest zielone światło dla tych jadących z ul. Jeziornej, piesi mają wówczas czerwone, więc nie powinni wchodzić na przejście, zielone światło mają Ci którzy przechodzą od strony domu z firanami w stronę parku. A i tak kierujący skręcający nawet mając zielone maja obowiązek ustąpić pieszemu. Wiekszym problemem było to że Ci jadący ze wzgórza gdy zapaliło sie im zielone światło, dla pieszych nadal pali się przez moment czerwone, kierowca który rusza, może nie zdązyc zareagować bo pieszym zapaliło się zielone i oni w swoim przekonaniu że mogą wejsc wchodzą na to przejscie jak w dym.

 • 1 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wwww

  No i pewnie jeszcze nieraz do wypadku bo niestety ale dziś byłam w podobnej sytuacji byłam już w połowie pasów gdy pan stwierdził że nie będzie czekał i ruszył a szłam z wózkiem powini zrobić tam monitoring i wkoncu by się skończyło !! To ze piesi i kierowcy mają zielone jednocześnie nie oznacza ze mogą sobie łamać przepisy idą z wózkiem zawsze patrze czy mogę ale to dziś się wydarzyło to koszmar

 • 17 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Zawodowy kierowca.

  Ty zawodowy kierowca chyba czas zmienić zawód...skręcając od Wzgórza w Jeziorną na strzałce często jest tam również zielone dla pieszych i nie jest to jedyne takie skrzyżowanie na Majkowskiego - 3 Maja jest taka sama sytuacja

 • 3 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@banita

  Zgadza się, lokalni kierowcy wiedzą, iż na tym skrzyżowaniu od Wzgórza skręcając w Jeziorną po chwili pieszym pojawi się również zielone. Ale byłem świadkiem kilku sytuacji, że kierowca po hamulcach i zdziwiony, że piesi na pasach.

 • 5 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Śmieszni jesteście. Każdy nagle staje się ekspertem. A wystarczy tylko przestrzegać przepisy ruchu drogowego. W artykule jest napisane tylko, ze mężczyzna wpadł pod naczepę, a każdy z was ma coś do dodania od siebie. Kółko wzajemnej adoracji. Jak się nie ma informacji na dany temat to się siedzi cicho.

 • 3 11 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zawodowy kierowca.

  Proponuję przejść się na to skrzyżowanie i poobserwować kiedy zapala się zielone. Strzałka zapala się w momencie kiedy zapali się zielone światło dla jadących od Jeziornej więc pieszy nie może mieć zielonego. Zielone mają na przejściu od Domu Handlowego w stronę Parkowej. Na 3 mają jest ta sama sytuacja. Piesi mają zielone kiedy również zielone zapala się od ul.Majkowskiego.

 • 9 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Zawodowy kierowca

  Bzdury człowieku opowiadasz aż szczypie w oczy!

 • 4 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mama uczniow sp2

  Wielokrotnie w tym miejscu łapałam dzieci na ulicy w ostatniej chwili, bo zielone, więc idą, a kierowcy jadący od Wzgórza Wolnosci, skręcając w Jeziorną w ogóle nie zwracają uwagi na pieszych na przejsciu. Raz ciężarówka niemal wózek z dzieckiem pociągnęła. To droga dzieci do szkoly, dzięki swiatłom mialo byc bezpieczniej, ale prędzej tam dojdzie kiedys do jakiejs tragedii.

 • 1 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  Tylko zgodnie z przepisami jadący ,że Wzgórza na Jeziorną gdy pali się zielona strzałka powinien się zatrzymać i upewnić ,że może jechać przez przejście. Przy pełnym świetle zielonym może jechać "śmiało" bez zatrzymywania. Z tej drobnej różnicy bierze się całe zamieszanie. Obserwując poczynania kierowców prawie 100% łamie ten przepis i od czasu do czasu są wypadki

 • 15 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Qwerty

  Zielone dla skrętu w Jeziorna od Wzgorza zapala sie jednoczesnie z zielonym na przejsciu dla pieszych na Jeziornej. Chodze tamtedy kilka razy dziennie.

 • 1 9 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zawodowy kierowca.

  O tym właśnie mówię. Nie ma możliwości aby dla pieszych paliło się zielone w momencie kiedy dla skręcając uchwyt w Jeziorna pali się strzałka. Zielone mają tylko wtedy kiedy dla skręcających rowniez pali się zielone.

 • 10 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czyżby bomba w Kartuzach?

  Na Nowym Osiedlu akcja saperów z Lęborka a tu nic o tym nie ma?

 • 8 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # M8X

  Jak to możliwe żeby ciągnikiem ominąć pieszego na przejściu i potrącić go naczepą. Wyjaśni ktoś?

 • 6 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mietek

  Zawsze się patrzy! A jak hamulce nie zadziałają? Trzeba patrzeć !!! to nic nie kosztuje a życie może uratować!!!

 • 11 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # %Zawodowy kierowca

  Oddaj prawko chłopie do urzędu. Zielona strzałka, tzn warunkowy wjazd na skrzyżowanie i tak panie kolego piesi w tym momencie mają zielone. Nie znasz się to wsiadaj do gryfa a nie pchasz się do szoferki.

 • 3 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zielona strzałka

  "Gdy natkniemy się na skrzyżowanie, na którym sygnalizator zezwala na warunkowe skręt w prawo, w lewo lub przejazd prosto, jesteśmy zobligowani do bezwzględnego zatrzymania samochodu przed sygnalizatorem.
  Po przepuszczeniu pieszych, dla których świeci się światło zielone oraz upewnieniu się, że nikomu z pierwszeństwem przejazdu nie zajedziemy drogi możemy przejechać przez skrzyżowanie.

  Istotne jest, że nie zatrzymanie się przed sygnalizatorem tylko (nawet powolny) przejazd mimo świecenia zielonej strzałki jest traktowane jako przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle (mandat od 300 do 500 zł i 6 punktów karnych)."

 • 5 10 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zawodowy kierowca.

  Ludzie przejdźcie się na to skrzyżowanie i nagrajcie mi film jak na strzałce w prawo piesi mają zielone od strony Wzgórza Wolności w stronę Parkowej. Proszę Was nagrajcie !! Nie mogą mieć, bo gdy pali się strzałka to zielone światło mają pojazdy wyjeżdżające od ul.Jeziornej !! Także i oni musieliby ustąpić pierwszeństwa pieszym !! I proszę mi tu nie wklejać przepisów drogowych, bo je znam. Mówię o tym jednym konkretnym skrzyżowaniu. Czy Wy w ogóle jeździcie tą drogą? Jeszcze raz...piesi mają zielony sygnał tylko i wyłącznie w momencie, kiedy od strony Wzgórza Wolności również pali się zielone światło. Nie gdy pali się strzałka !!

 • 14 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zwykly kierowca

  Jeżdżę codziennie przez to skrzyżowanie. Jadąc ul. Wzgórze Wolności i skrecajac w ul. Jeziorna. Strzałka w prawo i w tym momencie zapala sie zielone dla pieszych. Proste i oczywiste.

 • 8 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stefek

  To miejsce jest bardzo lipne, skręcający w jeziorną mają zieloną strzałkę po kilku sekundach zapala sie zielone pieszym i jest kiepsko jeśli pieszy nie patrzy.

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taaa

  Owszem pieszy powinien tez patrzeć, niemniej jednak to kierowca skręcający w drogę poprzeczna ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu chcącemu przejsc przez jezdnie , wiec chcąc nie chcąc, jeśli będą takie potrącenia, podczas gdy pieszy ma zielone światło, a kierowca zielona strzałkę , to niestety wina będzie po stronie kierowcy ... realia...

 • 7 9 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kierowca pieszy

  popieram cię zawodowy kierowca. gdy się pali zielona strzałka prawo skręt na jeziorną , to nie ma możliwości żeby pieszy miał zielone światło. pali się strzałka to jednocześnie zielone mają samochody wyjeżdżające z ul jeziornej. chodzę i widzę. co jest złe to to gdy jadąc z wzgórza to się zapala zielone a po chwili zielone dla pieszych to kierowca od ciężarówki nie ma możliwości jak zareagować i się zatrzymać gdy jest już na skrzyżowaniu żeby przepuścić pieszych no chyba ze stanie na pasach. a taki pieszy się jeszcze pcha pod te koła od tira - ciężarówki. mowa o pieszych idących z dołu od kwiaciarni.

 • 2 5 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zawodowy kierowca.

  @kierowca pieszy

  Ty to wiesz, ja to wiem, ale inni i tak wiedza lepiej.

  Pozdrawiam.

 • 5 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # marian

  Drewka zadowolony, sensacja pod samym oknem...

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyga

  a patrole policyjne sa na pustkach gdzie stoja dwa domy i niema szosy

 • 4 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # svdzghcf

  a ja wiem ze jak się skręca z wzgórza na strzałce to pieszy i ma zielone światło jeżdźe co chyba widziałem

 • 2 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  przypominam, że kierowca w ciągniku siodłowym ma utrudnioną widoczność z racji tego że to jest wysoki pojazd

 • 4 7 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do zawodowy kierowca

  Piszesz, jak jest naprawdę, a Ciebie minusują. Nie wiem, skąd tu tylu teoretyków, którzy nie widzieli tych wadliwych świateł.

 • 5 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zawodowy kierowca MA RACJĘ

  Ludzie, mylicie zieloną strzałkę z normalnym zielonym - które faktycznie włącza się razem z zielonym dla pieszych - jest to norma na wielu skrzyżowaniach ze światłami. Pierwszeństwo ma oczywiście pieszy.

 • 5 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stały bywalec

  Zawodowy kierowca ma rację. Jest dokładnie tak jak napisał, a jak czytam tę resztę komentarzy to wydaje mi się, że trzeba co niektórym narysować na kartce papieru i wytłumaczyć krok po kroku.

  Czerwone światło na wprost (góra, dół), zielona strzałka w prawo. Zielone światło dla wyjeżdżających z ul. Jeziornej, CZERWONE DLA PIESZYCH na ul. Jeziornej.
  Zielone światło na wprost (góra, dół, skręt w prawo od Wzgórza) i tylko w tym przypadku jest zielone dla pieszych na ul. Jeziornej.

  Swoją drogą może się dowiemy jakim cudem pieszy znalazł się pod naczepą tira. Monitoring tam jest o ile się nie mylę, bo kiedyś pokazywali jak kierowca zimą przesadził z prędkością i znalazł się na barierkach.

 • 6 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  Dzisiaj jadąc do pracy zwróciłem uwagę ,skręcając w ul,Jeziorną z ul.Wzg.Wolności początkowo paliła się strzałka zielona po chwili zapaliło się światło zielone. Dla pieszych paliło się cały czas światło zielone. Moim zdaniem coś tu nie do końca jest logiczne.

 • 5 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Codziennie jeżdżę na Mirachowo

  Tak samo jest jak skręcamy przy sądzie z 3 maja od urzędu miasta na Mirachowo mając zielone światło (wiadomo że jest to światło pełne zielone a nie strzałka bo strzałki są przy skrętach w prawo) również zielone mają piesi przechodzący przez majkowskiego przy aptece,jest tak tam od dawna i nie jest to rozwiązanie bezpieczne.

 • 4 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  kilka razy dziennie jeżdżę ze wzgórza na ul. jeziorną i gdy pali się zielona strzałka, to piesi mają czerwone światło a jak ja mam zielone światło, to oni mają również zielone światło

 • 5 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pIESZY

  Sporej grupie osób to widze okulisa potrzebny, choć jak ktoś nie rozróznia kolorów to dla ułatwienia na sygnalizatorze czerwone to to światło które jest u góry, zielone to to na samym dole , po środku żółte/pomarańczowe – zależy jak kto tam odbiera barwy.
  Jeśli Wy wszyscy jeździcie przez to skrzyżowanie i macie na zielonej strzałce w prawo również zielone światło dla pieszych, to wiecie co, nie dziwie się że jest tyle wypadków.
  Dodam również, że ni ema nic nienormalnego w tym że gdy swieci się światło zielone dla pojazdów, dla pieszych na poprzecznej pali się również zielone, to żadna nowość, zawsze tak było, że kierowca ma obowiązek ustąpić pieszemu skręcając w droge podporządkowaną, Tylko dwóch czy trzech komentujących tutaj, myśli jak jedzie przez to skrzyżowanie i rozpoznaje odpowiednie barwy na sygnalizatorze, które informują kiedy może jechać. Reszta to teoretycy, którym się wydaje że potrafią jeździć, co gorsza, niektórzy ponoć specjalnie dziś czy wczoraj zwrócili uwagę na to kiedy pali się zielone światło dla pieszych, którzy przechodzą przez ulice jeziorna i … no porażka, głosnie i wyraźnie twierdza że im się zielona strzałka świeci z zielonym dla pieszych, a jednemu to nawet palac się zielone dla pieszych zapala się zielona strzalka, a a potem jeszcze gasnie ii zapal asie zielone . Ukłony dla zawodowego kierowcy, to jest proste skrzyżowanie, a Wy macie problemy z określeniem kolorów i tego kiedy należy się zatrzymać/ustąpić pierwszeństwa przejazdu pomimo zapolonego światła zielonego.

 • 6 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zawodowy kierowca.

  Nie wiem czy to jedna osoba pisząc pod kilkoma nickami się tak podbudowuje czy rzeczywiście kilka osób to pisało, ale mam pytanie. Czy nadal muszę oddać prawo jazdy do urzędu? Nie ukrywam ale jest mi bardzo potrzebne. Po powyższych komentarzach widać, że ktoś jednak jeszcze zwraca uwagę na sygnalizatory :)

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # justa

  Tam są zle ustawione światla, kierowca jadacy od Wzgórza i skręcający w jeziorną ma zielone światło i pieszy przechodzący przez przejście na pasach też jednocześnie ma zielone

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sajo

  Światła światłami, ale słyszałem że mężczyzna zmarł...(?) Nie wiem ile w tym prawdy...
  Szkoda człowieka...

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @justa

  Ale w tym ustawieniu nie ma nic nienormalnego! Jedź sobie gdzie chcesz, rozwiązanie to jest stosowane na większości prostych skrzyzowań, a to do takowego należy, podpowiem Ci, że w takim układzie każde skrzyżowanie równorzędne, czy nierównorzędne (wiesz co to takiego, prawda?) wg Ciebie jest "źle ustawione", tu mamy skrzyzowanie nierównorzedne "w nocy", oraz kierowane za dnia, gdy działa sygnalizacja świetlna. To są tak podstawowe rzeczy, z którymi każdy kierowca nie powinien mieć problemów, jeśli uważa inaczej, niech lepiej nie siada za kółko, bo stwarza realne zagrożenie dla innych, tu nie ma własnego widzi mi się, bo wg "mnie" (Ciebie) są źle ustawione bo dla tych i dla tych pali się zielone, tak ma być- przepisy jasno określają taką sytuację, a po wpisach wielu komentujących powyżej widać, że znajomość ich jest zerowa.

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @justa

  A i macie w tych Kartuzach, tylko dwa skrzyżowania z ruchem kierowanym, i już są problemy? No śmiechu warte, może lepiej nie wyjeżdżajcie z tych swoich wiosek, albo korzystajcie z autobusów, pewnie rondo z "odwrotnym" pierwszeństwem przejazdu, też jest złe? bo takiego jeszcze tutaj nie ma.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo