Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Pioch Kartuzy
Reklama SilverLove Kartuzy
Reklama SelaBike Kartuzy
Strony Internetowe

Kartuzy. Policja szuka świadków kradzieży na os. Sikorskiego

Opublikowany: 2017-08-22 13:42 Autor: nadesłane

Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach prosi aby zgłaszali się świadkowie, którzy 13 sierpnia br. wiedzieli dwóch mężczyzn, którzy na Osiedlu Sikorskiego w Kartuzach weszli do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem sprawdzenia niedrożnych rur kanalizacyjnych i skradli pieniądze oraz biżuterię o wartości 1500 zł.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Z dotychczasowych ustaleń Policji wynika, że 13 sierpnia br. dwóch nieznanych mężczyzn zapukało do mieszkania starszej kobiety w Kartuzach na Osiedlu Sikorskiego. Pod pretekstem sprawdzenia niedrożnych rur kanalizacyjnych weszli do mieszkania. Podczas gdy jeden z nich sprawdzał z kobietą rury, drugi chodził po mieszkaniu. Ukradł pieniądze i biżuterię o wartości 1500 zł.

Osoby, które widziały mężczyzn prowadzących rzekome kontrole drożności rur proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie asp. Piotrem Gdańcem pod nr tel. 58 685 22 56 lub też 997.

fot.archiwum/W.Drewka

Policja przypomina i ostrzega, aby nie wpuszczać do mieszkania obcych osób podających się za pracowników spółdzielni czy też ekip remontowych albo osób sprzedających różne towary, m.in. pościele, kołdry, patelnie itp. Aby sprawdzić czy dana osoba faktycznie jest pracownikiem spółdzielni czy też elektrowni bądź wodociągów można poprosić o legitymację lub zadzwonić do instytucji upewniając się czy faktycznie prowadzone są kontrole instalacji. Zawsze też można umówić się na inny termin i poprosić kogoś z rodziny lub znajomych aby był obecny przy takiej kontroli.

(KPP Kartuzy)

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bądźmy czujni

    Spóldzielnia ZAWSZE informuje o kontrolach.

  • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jo,jo

    Kto w niedziele sprawdza rury?

  • 4 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Samotne starsze osoby powinny mieć

    w domu dyskretnie umieszczone kamerki, włączające się po otwarciu drzwi. Mielibyśmy ładny filmik o dwóch takich, co ukradli biżuterię .

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo