Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Pioch Kartuzy
Reklama Auto Części SEBA
 Reklama Namioty Emko
Reklama Dekar

Kartuzy. Oszukują metodą na hydraulika. Warto ostrzec starsze osoby

Opublikowany: 2017-09-08 12:41 Autor: Wojciech Drewka

Starsze małżeństwo z Kartuz straciło 1600 zł, w wyniku wizyty fałszywych hydraulików. To nowa metoda oszustów, którzy pod pretekstem usunięcia awarii kanalizacji wchodzą do mieszkania, a następnie okradają właścicieli.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Stezyca

Kartuska policja apeluje o rozwagę i czujność, ponieważ oszuści wymyślili kolejny sposób na okradanie zwłaszcza starszych osób. W Kartuzach, w pewnym odstępie czasowym, doszło już do trzech takich sytuacji. Ostatnie zdarzenie miało miejsce wczoraj około godz. 15.00 na jednym z osiedli.

Jak informuje Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji, do mieszkania starszych państwa zadzwonili mężczyźni podający się za hydraulików.

fot.archiwum/W.Drewka

- Poinformowali o awarii kanalizacji i poprosili o możliwość wejścia do mieszkania – mówi Jarosława Krefta. – Jeden z mężczyzn poprosił gospodarzy, by poszli z nim do łazienki i nalali wody do wanny i brodzika pod prysznicem. Drugi w tym czasie myszkował w mieszkaniu. Kiedy mężczyźni wyszli, właściciele mieszkania zorientowali się, że zginęła saszetka z pieniędzmi w kwocie 1600 zł.

Policja apeluje, by ostrzec, zwłaszcza starsze osoby, które nie zawsze mają dostęp do mediów, by nie wpuszczały do domu nieznajomych, albo upewniły się, czy dana osoba jest rzeczywiście przedstawicielem zakładu lub instytucji, na który się powołuje.

- W przypadku większej awarii spółdzielnia mieszkaniowa zawsze będzie informować z wyprzedzeniem o prowadzonych pracach lub o wizycie fachowców – mówi Jarosława Krefta. – Zazwyczaj na klatkach schodowych pojawiają się wywieszki ze stosowną informacją. Jeżeli ktoś dzwoni do drzwi i informuje o jakiejś awarii, można po prostu zadzwonić do spółdzielni mieszkaniowej, by upewnić się, czy rzeczywiście coś się wydarzyło. W innych sytuacjach, gdy potrzebna jest pomoc fachowca, osoba zamawiająca usługę wie kto i kiedy powinien się pojawić.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [9]

 • 0 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Qwerty

  Opisujecie to tak aby następny co będzie chcaeł oszukać miał gotowy plan działania. Tak jest z wszystkimi mediami , piszą lub mówią c i jak zrobić , a za jakiś czas powtórka z rozrywki!!!
  JPRDLE CO ZA CZASY

 • 1 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys

  Może warto pomóc starszym ludziom i na złodziei udających hydraulików zastosować pułapkę. Trzeba koniecznie złapać tak "przedsiębiorczych" złodziei!

 • 8 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Moja sąsiadka robi tak:

  Gdy przychodzą jacyś dwaj "fachowcy", to ona prosi o zrobienie sobie wspólnego zdjęcia z nimi, zanim zaczną robotę, bo lubi wszystkich rzemieślników. Jeśli odmawiają, mówiąc, że mają nieodprasowane koszule i robią "w tył zwrot - naprzód marsz", to znaczy, że uniknęła kolejnych złodziei-przebierańców. Ta metoda się zawsze sprawdza. Zaraz potem dzwoni gdzie trzeba i opisuje ich miłe buziaczki.

 • 5 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Moja sąsiadka c.d.

  Muszę dodać, że ma aparacik -jednorazówkę za kilka złotych kupiony w Biedronce, więc jakieś tam wyrwanie smartfona i ucieczka nie wchodzi w grę. Spoko- kobieta. Poza tym ma psa, który wpuści każdego, ale nikogo nie wypuszcza z mieszkania bez jej polecenia (tak na w razie czego).

 • 4 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MIREK-monsz-GRAŻYNY

  Chyba zostanę hydraulikiem hehe

 • 3 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ANTEK-munsz-JARKA

  hehe ?

 • 3 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ANTEK-munsz-JARKA

  hehe ??

 • 0 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sulęczyno

  Czyli akcja z plakatami i logowaniem do zdjęć dzielnicowych do bani była. Brawo WY.. aha haa haa haa

 • 0 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sulęczyno

  Pozowaniem

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo