Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Auto Części SEBA
 Reklama Namioty Emko
Reklama Dekar

Mieszkańcy chętnie korzystają z policyjnej mapy zagrożeń. Najwięcej zgłoszeń z rejonu Żukowa

Opublikowany: 2017-09-06 10:16 Autor: Wojciech Drewka

Krajowa Mapa Zagrożeń cieszy się coraz większą popularnością i staje się skutecznym narzędziem do informowania policji o zdarzeniach mających wpływ na bezpieczeństwo. Od początku istnienia mapy tylko w powiecie kartuskim zgłoszono za jej pomocą ponad 1400 zagrożeń, z czego już ponad 540 przypadków zostało potwierdzonych.

REKLAMA

Stacja Kontroli Pojazdów Dzierżążno

Na policyjnej mapie zagrożeń obejmującej powiat kartuski dominują zgłoszenia z gminy Żukowo, ale sporo jest również z okolic Kartuz, Somonina, Stężycy i Sierakowic. Dominują informacje o przekraczaniu dozwolonej prędkości, nieprawidłowym parkowaniu, ale są też informacje o kłusownictwie czy spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych.

źródło:mapy.geoportal.gov.pl/

Widać też, że użytkownicy korzystają z aplikacji dość roztropnie, bo sporo zgłoszeń udało się policji potwierdzić. Warto pamiętać, że każdy może nanieść informację o zagrożeniu, a potem sprawdzić co z danym zgłoszeniem zrobili policjanci. Mapa nie służy jednak do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji, więc w takich sytuacjach nadal należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Jeżeli chcecie skorzystać z mapy i zgłosić zagrożenie, które występuje w waszej okolicy, możecie to zrobić za pośrednictwem strony: www.pomorska.policja.gov.pl lub klikając bezpośrednio tutaj.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [37]

 • 18 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żukowo

  Kiedy obwodnica Panie burmistrzu.

 • 5 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec Sierakowice

  Najwięcej korzysta z tego, bo w Sierakowicach nikt nie reaguje na zgłoszenia

 • 10 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dżon

  "Dominują informacje o przekraczaniu dozwolonej prędkości, nieprawidłowym parkowaniu, ale są też informacje o kłusownictwie czy spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych." a Czy są tam zgłoszenia o spowalnianiu ruchu i o predkości poniżej wszelkich norm? Czasem jeżdząc naszymi drogami można nerwy stracić jak się jedzie za osobówką 60km/h gdzie można spokojnie jechać 90km/h ja oczywiście staram się wyprzedzić ale są inne sieroty które tego nie potrafią i tworzy się sznur. A takie coś wyprzedzać to dopiero zagrożenie!

 • 5 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Donoszenie jak za komuny! Wstyd!

 • 8 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazi

  Byłem na tej stronce! To zwykła ludzka zawiść: przekroczenie prędkości i spożywanie alkoholu. A gdzie informacje o prawdziwych przestępstwach.

 • 7 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # abc

  To ja bym proponował żeby większa liczba ludzi zgłosiła że na urzędach kradną i ustawiają lewe przetargi. Kontrola na pewno by coś znalazła a nie tam pierdoły o przekroczeniu prędkości:)

 • 6 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierakowice

  Bo najwięcej między 17 a 19 jedzie sporo Poijakow

 • 4 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Żukowo

  Obwodnica to zadanie rządu lepiej zapytać co z 12 tysiącami podpisów pod petycją do ministra ws budowy OMT

 • 5 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żukowo

  Za bezpieczeństwo odpowiada burmistrz rząd nas olal dlatego pytanie co dalej.

 • 6 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @dżon

  Zapewne wiesz, że ta "Twoja" spokojna 90km/h to dopuszczalna maksymalna prędkość z jaką można się poruszać na danym odcinku drogi, bo wiesz, ja znam miejsca gdzie można spokojnie jechać i 120km/h a dozwolona maksymalna prędkość to 50km/h.
  Zauważ też drobną różnicę pomiędzy dopuszczalną maksymalną prędkością, a nakazem jazdy z minimalną predkością. Na drogach powiatu kartuskiego nie przypominam sobie aby był ustawiony gdzieś taki znak drogowy,
  A tak na marginesie, Ci którzy się tak "czepiają" tych co jadą za wolno, im zawsze jest za wolno, bo nawet tam gdzie jest ograniczenie do 90, jadą i tak szybciej niż te "spokojne" 90km/h.

 • 7 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @dżon

  Kup sobie nerwosol. Jesteś niebezpieczny. Człowiek nerwowy i sfrustrowany nie powinien być uczestnikiem ruchu.

 • 4 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przyjaźń wyjazd z Okrężnej na Łapińską

  Potrzebna koza, która zjadłaby zielsko zasłaniające wyjazd, co grozi potrąceniem pieszych idących chodnikiem.

 • 6 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zgałaszam!!!

  Dlaczego Burmistrz Gołuński zamiast asfalt obwodnicy leje asfalt w gaju Świętopełka. przecież to jawny przekręt i robienie z wyborców idiotów

 • 4 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wyżej

  Lepiej wlać asfalt do jeziora i mieć z tego kasiorę niż robić obwodnicę. Przestępcy chodzą w krawatach!

 • 5 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Info

  Przestępcy znajdują się w:
  -Starostwo Kartuskie
  -Gmina Kartuzy
  -Gmina Sierakowice
  -Gmina Stężyca
  -Gmina Żukowo
  i tak dalej, wszystko w krawatach
  Za tych drani niszczących Polskę trzeba się zabrać!

 • 6 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info do @dżon

  taryfikator mandatów zna pojęcie "zbyt niska dynamika jazdy", egzamin na prawko stylem żółwia też oblejesz.

  Ale jak już zdasz to możesz na drodze być świętą krową, możesz generować kilometrowe sznury aut, wnerwiać innych kierowców bo zawsze znajdzie się pajac dla którego 10km/h to o 9,9 km/h za szybko.

  Przy okazji przypominam że wolna jazda w korkach dekoncentruje i na dłuższych odcinkach może być bardzo niebezpieczna nawet jeśli kierowca zażył "nervosol". Nie każdy jeździ tylko po piwo do spożywczaka, nawet głupie 40km w korkach kończy się ziewaniem i to nie zamęczania a ze znudzenia. Pomijam ludzi którzy muszą zdążyć na czas i jeszcze wyrobić spalanie, przy takich egoistach na drodze jest to bardzo trudne.

 • 5 7 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @dżon

  @info
  Popadasz w skrajność, zwłaszcza gdy widzisz kilometrowe sznury aut, a na początku "przywódcę". Jeśli "korek" powstaje wg Ciebie z powodu jak Ty to określasz "niskiej dynamiki jazdy".
  Zapewne natężenie ruchu, oraz przepustowość drogi, to dla Ciebie pojęcia dość odległe.
  Trochę sobie jeżdżę po tych drogach i tych co faktycznie spowalniają ruch jest niewiele, i takiego kierowcę wole spotkać na swojej drodze i go wyprzedzić, niż trafić na takiego dla którego maksymalna prędkośc 90km/h godz. to tylko sugestia, bo wg niego można tutaj jechać 140km/h. A jazda na tych okolicznych drogach, które są zazwyczaj kręte dziurawe itd. jest mało komfortowa nawet jadąc 90km/h. Jeśli mi się nie spieszy to po to wyjeżdżam sobie wcześniej, żeby spokojnie dojechać- czasami jest to 70km/h a czasami jest 90km/h lub więcej, a tych odcinków gdzie można jechać 90km/h jest tak niewiele, że... dziwię się iż jest aż taki lament.
  I tak na koniec, jazda z prędkością 110 km/h na dozwolonych 90 jest tak samo niebezpieczna jak jazda 70 km/h na tym samym odcinku. Tylko w pierwszym przypadku zagrożenie wynika z tego, że ktoś wyprzedza bo jedzie za szybko, a w drugim, że jest wyprzedzany bo jedzie za wolno - która sytuacja generuje więcej wypadków odpowiedzcie sobie sami. Najważniejszy i tak jest rozsądek, trzeźwość umysłu oraz kultura, w tym umożliwanie/ułatwianie włączania się do ruchu, czy nawet przepuszczenie pieszych oczekujących przy przejściu- bo często się spotykam z sytuacją, że na drodze jest walka, kto szybciej, kto cwaniej, kto pierwszy wjedzie na skrzyzowanie- zwłaszcza na tych śmiesznych rondach kartuskich (przemilczam fakt braku sygnalizowania i to nie tylko zjazdu z ronda)
  Kierowców przybywa, samochodów również, a dróg nie bardzo.

 • 6 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info @dżon

  Największa przepustowość drogi jest w momencie gdy auta przejeżdżają w sekundowych odstępach czyli 50 km/h, podniesienie lub obniżenie prędkości to spadek przepustowości. Właśnie dlatego kiedyś było 60km/h a teraz jest 50.

  Jeśli jadę 20-30 od "delikwenta" busem (czyli widzę co się dzieje) i mam za sobą sznur aut po horyzont a nagle po 15 km koleś zjeżdża do sklepu i wszystko się rozładowuje to co według Ciebie jest przyczyną ? Może Kaczyński ?

  Mówisz wyprzedzasz takiego zawali drogę, fajnie a co z 20 autami które są między nim a Tobą i wleką się tak samo jak on bo nikt nie wyprzedza ? Będąc nawet drugim lub trzecim wyprzedzając robisz to bardzo długo więc bardzo ryzykując albo robisz to szybko znacznie przekraczając dozwoloną prędkość więc również stwarzasz zagrożenie na drodze, zwłaszcza jak masz zamulonego diesla z hamulcami od tico.

  Więc teraz pytanie, jeździsz w nocy gdy ruch jest mały czy jesteś zwykłym kłamcą ?

  właśnie, Ty sobie jedziesz, panisko a inni muszą pracować, nie mają czasu na wycieczki krajoznawcze. Mając na pace 1-1,5T (czyli każdy bus z DMC 3000/3500) ryzykując nie wyprzedzisz takiego delikwenta a musisz zdążyć dojechać, osobiście próbowałem tylko raz i było na farcie. Do tego hamowanie w zakrętach i inne genialne manewry zwłaszcza na skrzyżowaniach.

 • 6 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @dżon

  " takiego kierowcę wole spotkać na swojej drodze i go wyprzedzić"

  "I tak na koniec, jazda z prędkością 110 km/h na dozwolonych 90 jest tak samo niebezpieczna jak jazda 70 km/h na tym samym odcinku. Tylko w pierwszym przypadku zagrożenie wynika z tego, że ktoś wyprzedza bo jedzie za szybko, a w drugim, że jest wyprzedzany bo jedzie za wolno"

  plus za samokrytykę... gorzej z logiką.

 • 5 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @dżon

  Nadal twierdzę, że popadasz w skrajności, takich sytuacji na drodze gdzie jak go określasz "delikwent" spowalnia ruch, jest może jeden na dziesięciu, reszta to Ci co przekraczają prędkość, oraz jeżdżą w sposób stwarzający realne zagrożenie na drodze. Więcej spotkasz rowerzystów, ciągników rolniczych oraz koparko ładowarek, niż "delikwenta". Strata czasu jadąc za takim delikwentem jest i tak nieduża w porównaniu z tym, gdy trafiasz na zator spowodowany nadmiarem pojazdów i wówczas podana przez Ciebie matematyczna wartość przepustowosci nie ma zastosowania, bo warunki aby ja uzyskac nie zostaja spełnione i to jest najczęstsza przyczyna, dlaczego tak długo jedziesz z Sierakowic do 3miasta w "godzinach szczytu". Lub co gorsza trafisz na wstrzymanie ruchu, spowodowane wypadkiem przez kierowcę, który postanowił zyskać 3-4 minuty na 20km odcinku drogi- wówczas Twój czas dotarcia do celu znacznie się wydłuża bo albo czekasz aż udrożnią przejazd, albo jedziesz objazdem przez co tracisz wielokrotnie wiecej czasu. Okoliczne drogi to nie trasy szybkiego ruchu, tylko drogi lokalne i to nie najlepszej jakości, oraz o ograniczonej widoczności (drzewa,zakręty,wzniesienia,itd), a ograniczenie do 90km/h jest tylko po to aby powstrzymać debili żeby sobie i innym nie zrobili krzywdy, i przypominam - jest to dopuszczalna maksymalna prędkość o ile warunki drogowe na to pozwalają, a nie prędkość minimalna z jaką należy się poruszać. Obecnie więcej czasu tracisz w godzinach porannych na przejazd przez wioske Kartuzy, niz pokonanie odcinka Sierakowice-Kartuzy, w miescie jest dopuszczalna prędkość 50km/h, prędkośc przejazdu 5-10km/h sznur samochodów przed Tobą aż po horyzont oraz za Tobą- wina również jest ktoś "z przodu" bo jedzie 5km/h i nie mozna go wyprzedzic? - tak logicznie sobie to przeanalizuj, bo ponoć jesteś bystrzak. Zauważ że trasa Sierakowice-Lębork nie stwarza tylu "problemów" szybkim i wściekłym - dlaczego?

 • 1 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Żukowo

  Jaki by nie był temat artykułu o Żukowie zawsze znajdują się komentarze nt. obwodnicy.
  Żenada. Załóż stronę na fb albo gdzieś indziej i połącz w bólu wszystkich mieszkańców...
  i weź się najpierw dowiedz kto odpowiada za to że tej obwodnicy jeszcze nie ma.

 • 6 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @Żukowo - Mieszkanka Żukowa

  Obwodnica jest bardzo potrzebna dla bezpieczeństwa jej mieszkańców .Wypisywanie tych głupot jest po prostu nie na miejscu , z pozdrowieniami !

 • 0 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ mieszkanko

  jakie niebezpieczeństwa?. że w korku stoisz? wszyscy stoją i stać będą, a dlaczego weź się dowiedz a nie komentuj...
  za to całe Banino pływa w guanie. to jest niebezpieczeństwo, że domy zalewa!
  a czy to jest miejsce na ten temat? wątpię.

 • 2 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ mieszkanko

  Poziom 0 !!!!!

 • 5 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do@mieszkanko

  Ruch przez Żukowo jest ok 40 tyś na dobę trzeba byc ślepym nie widząc niebezpieczeństwa. Ruch należałoby jak najszybciej wyprowadzić poza miasto.

 • 1 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zygi

  jednak stanie w korku jest bardziej niebezpieczne niż powodzie. zapamiętam na przyszłość.
  tylko pokaż te statystki w których można porównać ilość kolizji i wypadków na drogach o większym natężeniu ruchu niż drogach o prawidłowej przepustowości.
  szach mat. jeśli wiesz mieszkanko o czym mowa

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dozygi

  Zwłaszcza rajdy po osiedlach. Nie pisz jak pojęcia nie masz.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info @dżon

  Patrząc na dzisiejszy zapis z trasy widzę dwie zmienne które mi się bardzo nie podobają: avg: 36km/h i vmax 146km/h. Statystyka z 115km, wyjechałem z domu po 9 więc żadne godziny szczytu, stałem tylko w lekkim korku na Gdyńskiej w Żukowie.

  0-100 osiągam w 5,5 sekundy bez LC, więc nie mam problemu z wyprzedzaniem nawet z 4-5 auta, na 2 nawet nie zwracam uwagi. przez większość trasy jechałem znacznie poniżej dopuszczalnej prędkości, nie ważne czy to obszar zabudowany, obwodnica czy środek lasu. Nie wyprzedzam bo jest sznur auta w obie strony i nie ma to najmniejszego sensu więc i wyprzedzanie "jednego delikwenta" sprawa problem, po prostu nie ma gdzie.

  Właśnie dlatego że sami wybieramy ludzi którzy gdzieś mają infrastrukturę tak bardzo ważna jest kultura na drodze, przestań myśleć tylko o sobie.

  BTW: mój dzisiejszy bilans -600zł, zabrakło mi 40 minut ! systemy trasy wyliczają po dozwolonej prędkości nie uwzględniają analfabetów drogowych i egoistów.

  @ mieszkanko - popatrz na statystyki, najwięcej wypadków to typowe stacje miejskie.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info @dżon

  Sierakowice-Lębork - bo ruch jest płynny, jeżdżę tam z transportem 2 razy w tygodniu i zawsze nadrabiam spalanie i czas, praktycznie nie używam hamulca. Dojeżdżam do Sierakowic i się zaczyna..

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zygi

  W żukowie Vmax 115km/h? serio? ja nie daję rady wyturlać się stąd z prędkością powyżej 60 km/h. Rajdy po osiedlach? a kto jeździ? jak prawdziwe rajdy to ewentualnie gównarzeria. A po osiedlach nie da się rozwinąć zawrotnej prędkości bo wszędzie byle jak byle gdzie są zastawione chodniki wjazdy podjazdy trawniki... parkują byle gdzie, byle jak. gdyby ktoś zaczął od siebie zmieniać zwyczaje i nawyki to większość opisywanych tu bolączek byłaby nieaktualna. w żukowie mieszkałem, to moje miato rodzinne i pozdrawiam wszystkich... tu jest masakra. im więcej ludzi napływowych tym więcej chamstwa, śmieci i jadu. wolę mieszkać w innej dziurze.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do zygi

  Jasne, koleś zrobił 115km w samym Żukowie

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Żukowo

  A Ty zawsze zadowolony. Zawsze bronisz w ten sam sposób "swojego" chyba kolegi. Zawsze to samo. Nudny jesteś z tą wiernością.

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @zygi

  Masakra jest bo "wieś" Żukowo nie nadąża za rozwojem ekonomicznym całego regionu, a nie przez "napływowych". Ty teraz też jesteś gdzieś tam "napływowy".

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Żadna okoliczna wiocha nie nadąża, wszystko jest wręcz sztucznie hamowane.

  BTW: hm - kilometry -> dystans, km/h - kilometrów na odcinek -> prędkość

 • 0 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zygi

  uja tam nie jestem napływowy. masz szczęście jeszcze tu pracować w okolicy.

 • 2 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zygi

  tylko się zastanawiam, czemu gdzie indziej ludzie są tacy spokojni i nie pretensjonalni. nam wszystkim potrzeba tej obwodnicy.
  ale nie trzeba się zabijać za to.
  potrzebna jest obwodnica bo jest duże natężenie ruchu straty czasu, paliwa, generowanie spalin..
  obwodnica kierowców nie nauczy kulturalnie jeździć ani nie szarżować na drodze. ba! pewnie jak poleją kawałek szerszego asfaltu to tam będą wypadki.
  szkoda, że ludzie już nie wiedzą co to jest jazda na zamek, włączenie kierunkowskazu...
  nie pomagamy sobie sami. już się przyzwyczaiłem.

 • 1 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Kaszubi jeżdżą wolno, są rejony w kraju gdzie tempo na lokalnych drogach jest naprawdę większe. Za brak używania kierunków powinno się mordy oklepywać.

  Korków nie przeskoczymy, nikt nic przez lata nie robił a jak już coś wybudowali to w roku odbioru droga nadaje się do 100% zrycia i wybudowania na nowo, była okazja na euro to kasę rozkradli.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo